Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

EU - mit várunk és mit kapunk?!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
151 hozzászólás a témában

#141
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
figy nekem az is eleg, hoyg minden gond nelkul elhuzhatok innen a bus dudos pics@ba.
mert ha lesz diplomam en nem akarok 80eft-ert melozni.
mert annyit kapnak vegzett haverok kezhez.
en meg most keresek 50-60-at annyi meloval amennyit melozok meg amit melozok.
szal ha nekem azt mondjak, hogy guten tag
amikor reggel bemegyek melozni
a szamlam meg olyan utemben hizik euroval havonta mint neked fel evenete forinttal
akko leszek boldog csak igazan.

en is szeretnek itt elni meg ...
de iylen korulmenyek kozepette NEM!
en tartom el azt a csaladot akik a purgyét ugy hozzak a vilagra bazz, mint mas a szemetet termeli.

#142
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Nem tudom mit vártok, az unióba való belépéssel eddig minden ország szívott rövid távon. Minden országnak visszaesett a gazdasága (ugyanez van/volt/lesz az euróval), szóval nyugi, majd ha már nem tudsz bringára ülni (korodból kifolyólag) akkor majd occsób lesz minden.

#143
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
nem azért DE:
- én itt lakom 1 éve Sopronban és kurvára zavarnaka következõk:

--már Ausztriában a határtól kb 20km-re kb 30-35-ftvel olcsóbb a benzin (tudom ,hogy Romániában meg ukrajnában féláron van nem azért írtam)
--A mûszaki cikkek és szinte minden legalább 20-40%-al olcsóbbak, ha nem Bécs belvárosban veszed õket.
--És természetesen a fizetések 10X -e a magyarnak

--Az EU -hoz csatlakozás következtében a erõs schillingbõl lett évi 2-3-ot% inflálod euroja az osztrákoknak....
--Ergo õk sem jártak jól vele, pedig magasabb az életszínvonal, mint nálunk.

Sajnos ez van!!!! NEM RAJTAM MÚLOTT.

Fent említettek teljesen szubjektív dolgok!!

#144
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
mit vársz? -hogy olcsó lesz minden, veszel ezer alkatrészt stb...

mit kapsz? -egy nagy lóf.szt a s.ggedbe. bocsánat, nem szoktam ilyen vulgáris lenni, de a baromarcúakkal t.köm ki van.

utálom a politikusokat.

#145
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
hat ez szep..lehet hogy megdragabb lesz minden.
en meg mit hittem..nagyszeru :-X

#146
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Bocs, ha csak rémhír és nem jól hallottam, de azt mondták: az itthoni boltokban kapható cuccok az Unijósbalépés után mintegy 10%kal emelkedni fognak! :-\

Nagykerbendolgozók! Ez igaz? HELP!

#147
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
az biztos. a fogyasztási adóról nem fognak csak úgy lemondani. :-X

#148
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Vam nem lesz valoban, de az AFA-t akkor is kell majd fizetni. Annak az orszagnak az afajat, ahonnan jon.
Megoldjak nekunk a nagy okosok, hogy jobb ne legyen...


#149
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Az Únyón kívülrõl jövõ cuccokra meg elvileg magasabb vám lesz, védõvám címén. Szal németóból elvileg vámmentesen hozol be cuccot, de amcsiból drágábban tod csak behozni majd a mostanihoz képest.

#150
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
A versenyek meg fejlõdés sajnos elsõsorban nem az EU-n múlik. Az EU támogat (általában utólagos finanszírozással), de amíg nem költenek erre, addig pályázatokat sem lehet nyerni, mert a költségek X %-át (régiótól függõen) a pályázónak kell állni. Ez igaz úgy a kerékpárutak építésére, mint versenyrendezésre (bár az EU-ban támogatják, s jó szemmel nézik a kerékpáros közlekedést).
Alkatrészek: Vám megszûnik(az EU országaiból érkezõ árukra), viszont nagyon kevés alkatrész jön az EU-ból, de még azokra is kitalálhatnak valami regisztrációs adót, s ott vagyunk ahol a part szakad.

#151
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
akkor jársz jól ha még áprilisig behozod a cuccokat amit akarsz és az adó visszakéred.
pecsét a határnál és amikor legközelebb arra jársz visszaadják... ::)

#152
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
üdv!
na mielött valaki leugat azzal kezdem hogy nem a politikai oldala erdekel a dolognak.
engem nagyon foglalkoztat a tema hogy mi valtozik majd az EUba a kerekparozas szintjen.
olcsobbak lesznek-e az aruk? kell-e vamot fizetni ha kulfoldrol hozzuk a cuccokat? fejlodnek-e a kerekparos szakagak? lesz-e tobb verseny? nagyobb lesz-e a tamogatasa az egesz sportnak?
es egyeb ehhez kapcsolodo kerdesek...
ez mindenkit erint ugyhogy erdemes rola beszelni!!

kisvajda