Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Caprine Maraton 2004 - Szilvásvárad

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
432 hozzászólás a témában

#21
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Hááát én leginkább a sárgumit emelném ki ... a "fa**a" csak a szükségess plussz szépítés volt! :)

Mert 1 jó sárgumi az 1.5-1.9 vastagságú és olyan rücskök vannak rajta ami nem csúszik a sárban de nem is dolgozza be a villához/lánchoz/fékhez az anyagot!

Én speciel 2.1 es explorerrel mentem ami még türhetõnek mondható, bár vastagsága miatt és a súlyomtól (közel 100kg) adodóan igencsak tapadt sok helyen a sárban és ezért 30-40%al is nagyobb erõt kellett kifejtenem hogy legyõzzem a megnagyobbodott súrlódási ellenállást ...

ez a sok kicsi plussz erölködés azért 110 kilcsin igencsak kikészíti az embert ...

#22
LustaTömzsi

LustaTömzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 153 hozzászólás

tutira valami fa**a sárgumival!!!

Én szerintem a rossz gumi miatt olyan, mintha plussz 30-40 kilcsit tekertem volna!!

::)


Üdv!
ANO!
Mitöl lessz egy sárgumi f**a?
Talán ha több 5Eforcsinál?
Én szerintem most rosszet mentem a magam 4óra 7 percével középtávon, de nem a gumi miatt. Az sopronban behozott 6.nak. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy 1140Ft-os TESCO gumi is megfelel a magamfajta mûkedvelõnek ugyanis valószínüleg rohamot kapnék ha 5EFt gumit vágnék ketté egy
sziklán bénaságom miatt.
De ingyé felraknám! ;D
Remélem lassan a por miatt fogunk panaszkodni! ;)
csá

#23
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
tutira valami fa**a sárgumival!!!

Én szerintem a rossz gumi miatt olyan, mintha plussz 30-40 kilcsit tekertem volna!!

::)

#24
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Szerintetek mennyiben befolyásolta a maratonon nyújtott teljesítményt a külsõválasztás? Aki jól ment mivel nyomta?

#25
Alfa

Alfa

    vendég

  • fórumtag
  • 189 hozzászólás
KissCADMan:
En mint nem hozzaerto azt mondom, hogy ha van ero benned, akkor tekerni gyorsabb. Bar nekem is fura volt, hogy nehol gyorsabban toltam, mint akik tekertek, de ez sztem nem az en erdemem. :-) Utalok futni, es nem is tudok. :-) Szoval sztem edzeni kell, hogy mindig tudj tekerni. Persze extrem helyzetben a gumik es a technika mindent eldontenek. Hiaba vagy eros, ha nem tudod kihasznalni, mert elporog a hatsod.
(Azert ha valaki futo, lehet hogy nehany helyzetben gyorsabban tolja a bringat, de sztem akik most az elen vegeztek, azok tuti jobban mentek...igaz, nem lattam oket, mert en sokkal hatrebb voltam.) :-))

#26
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
a futás segít a vádlimerevségen

#27
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Kinek mi jön be....

#28
KissCADMan

KissCADMan

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
lensver :

Tolni utálok. A vádlim halál merev kemény, húzódik, görcsöl, minden baja van.
Mit kéne csinálni vele? Nyújtás, edzés ...?
Egy darabig bírok tekerni, de ha elugrik az eleje, vége mindennek, máris tolhatom. Nem tudok elindulni lendület nélkül, kaparó kerékkel.


#29
kergeeger

kergeeger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.133 hozzászólás
Lovas Gabi:
"A gulyás finom volt, az alkoholmentes barna sör szintén, kár, hogy nem jegyeztem meg a márkáját!"

itt van amit keresel Gabi :
link 1
link 2 (várjuk meg a zenét is ;o) )

#30
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
KissCADMan: elõttem is haladt valaki,aki gyorsabban tolta, mint ahogy én mentem legnagyobb fokozaton! Késõbb megkérdeztem tõle, hogy csinálja és azt mondta, hogy õ futó. Neki igy sokkal könnyebb és pihentetõbb, mint ha tekeréssel próbálkozik.
Ám nekem, aki nem vagyok futó, a tolás megerõltetõ. Szerintem ez embertõl függ. Ha te hozzá vagy szokva a kistányérozáshoz fullpoweren, akkor igy valószinûleg tovább birod. Ha inkább középtányérokon szoktál menni fölfele, szerintem neked is hatékonyabb lesz a tolás, bár ezt ki-ki maga érzi meg.

#31
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
Jó volt a maraton, grat. a szervezõknek, meg a versenyzõknek is, hangulat és a szervezés is jó volt, szal reméljük jövõre is tudunk jönni :)

#32
KissCADMan

KissCADMan

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Annyira atom hangulat volt a hétvégén szilváson, hogy azóta csak a tekerésen jár az eszem. No meg a BB szurkoló lánykákon, akik szinte a szurkolásukkal húztak fel a bánkuti sípálya tetejére. Ép pusztultam volna le a géprõl, amikor jött a "pörgesd, terheld a pedált!" Csak azért is felpörgettem. Gratula a csajsziknak.

Kérdésem: Aki elõttem tolta a bicajt ugyanolyan sebességgel ment mint én. Melyik hatékonyabb leszálni és tolni, vagy tekerni míg bírok?

#33
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Era!
Ha jól tudom, Viktor nem annyira szokott maratonozni!

Egyébként meg egy kis beszámoló:
Az elõzõ napi jóságokból kimaradtam, vasárnap reggel meg mentem mint az õrült, hogy idejében ott legyek és legyen alkalmam pár szót váltani a többiekkel.
Rajtszám átvétel, majd kiosztottam a POWERBAR-t akinek kellett. Rajtnál Tyito, Setike, Bagi, ERA, és még pár fórumos között vártam a FIRE!-t.
Elindultunk, próbáltam Tyito közelében maradni, ami elég nehezen ment. Mellém ért Rave, majd az elsõ visszafordítónál megálltem, levettem a hosszú felsõt.
feltûnt egy ismerõs "hátsórész", meg is jegyeztem hangosan, majd beazonosítottam magam, hogy Nati is tudja, ki az az elmebeteg, aki ilyen hülyeségeket beszél. Ördög- oldal, Bánkút, frissítõ és tovább. Lefelé egész jó volt, bár a rövid mezben fáztam rendesen. Nem baj, majd fölfelé. Az dózuerúton lévõ frissítõnél kezdett gyanús lenni, hogy mint ha alacsonyabban lenne a nyereg, mint szokott lenni. Feljebb húztam és nyomás. Bélháromkútnál már biztos volt a hiba, nem a nyereg csúszott be, hanem a hátsó rúgóstag adta meg magát. Beült és ott maradt. A késõbbi többszöri rápumpálás ellenére sem javult a helyzet, ezért a cél már csak az volt, hogy szintidõn belül bemenni a célba. A sáros részek nem jelentettek problémát, ahol nem volt értelme hajtani feltoltam. A katonasírokhoz vezetõ fölfelé már egyáltalán nem hiányzott, itt ért utól ORS. (csak tudnám, hogy utána hova tûnt?) Az utolsó szakaszt végig állva tettem meg, nem lehetett nyeregbe ülni, ami a lábaimat megviselte rendesen. A célba Tibi barátommal együtt mentünk be, hozzáteszem, hogy többször megvárt menet közben is. Köszönet érte. Ez a meccs az övé volt. Beérve el is dobtam a bicajt, nagyon mérges voltam.
Az idõmet hagyjuk, kerek egy órával lett rosszabb, mint a tavalyi és ez nem éppen dicsekvésre méltó teljesítmény. A gulyás finom volt, az alkoholmentes barna sör szintén, kár, hogy nem jegyeztem meg a márkáját!
Végig nézve magamon szerintem a soproni maratonon is legalább ilyen sáros voltam, igaz, ott nem tettem föl sárvédõt!
A kijelölésnél egy helyen majdnem rossz irányba mentem, de ez inkább az én figyelmetlenségem volt.
Frissítõk rendben, sok volt belõle.
Még mindíg ez a maraton az elsõ számú kedvencem, példaként lehet állítani a többiek elé!!

A rúgóstag probléma azóta félig megoldódott, (köszönet Setikének érte,) így most már megint harcra kész a paripa!
(gyönyörû a Rock Shox "U" turn hátul) Tesztjérõl késõbb.

A negatívumokat már leírtam, nem ismétlem, a többi meg hibátlan volt.
Gratula minden teljesítõnek!


#34
Bzmot

Bzmot

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Ha a zacsiba bekerül a póló, akkor máris vastagabb lesz és mindenki megfelelõ méretet kaphat. Egy ember még fel is szabadul a szervezõktõl. (Talán a Bükk Maratonon tavaly már így csinálták.)
A jelölés mintha szellõsebb lett volna, mint egy éve, de így is etalonnak számít.

#35
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Viktor Happy Bike-os és van egy nagyon jó gépe, meg persze jó szeme is hozzá. Most nem tudom miért nem indult a maratonon. ::)

#36
bikezozo

bikezozo

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Most jutottam odáig, hogy gép elé üljek.
Nos nekem a maraton olyan volt mint az eddigi
szilvás marcik. (esõ elõtte, akár hajnalban, elõzõ nap és 1-2-vel elõtte) a verseny napjára napsütés!!!!
Mondtam, hogy nem kell beszarni! ;D
Én ezt a fajta pálya kijelölést ismerem és megszoktam. A szolgáltatás oké, a rendezõk értünk dolgoznak! AKI MÉG NEM RENDEZETT ILYET, AZ PRÓBÁLJON 20 FÕS BARÁTI KÖRNEK EGY TÚRÁT MEGCSINÁLNI KOMLETTRE! Az sem a legkönyebb!
Nekem amúgy E+H defi összejött és bevártam a haverokat. Szóval bulitekerés 65km-n :D

#37
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
era, Viktor milyen néven megy fórumon?

#38
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
És itt vannak Viktor gyönyörû képei is.

#39
Alfa

Alfa

    vendég

  • fórumtag
  • 189 hozzászólás
kergeegér! Kossssz, kosssz, kosssz...:-)

#40
kergeeger

kergeeger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.133 hozzászólás
Era fotóalbuma:
http://www.bikemag.h...umName=album460

Thommey fotóalbuma (Findli fotózott):
http://www.bikemag.h...umName=album449

enyém fotóalbuma ;o) :
http://www.bikemag.h...album457&page=1