Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trükkök és figurák elsajátítása

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1800 hozzászólás a témában

#101
Demon

Demon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 314 hozzászólás
Te nagyon tucc wazze! (vagy csak a szád jár:D)
Taposd a pedált és hallgass metált
eladó cuccok

#102
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás

igaz amit nekem mondtak hoyg dhban a farolós lábletevõs kanyartechnika nem jó?
állítólag azzal csomóst veszít az ember, csak bringásfilmekben azért kanyarodnak így mert látványos


kb igen. A filmekbe (pl.: Disorder széria) azért csinálják mert látványon, hogy megy a forma a és huss mint a füstbomba (:D) beterit mindent a por meg 6 lapát föld elrepül. Persze azért ezt is nehéz megtanulni h jól nézzen ki mert ha csak simán belefarolsz az nem látványos.

De ha gyors szeretnél lenni akkor szerintem kanyar elõtt nagy elsõfék és kis láblevétel,ha nagy a kanyar ez segit ha esetleg kicsúsznál. Kissebb kanyarba nemmuszály levenni a lábat csak minnél szûkebbre venni.
Farolni esetleg a nagyon szûk kanyarokba h iránybaálljon a bicó. Még esetleg az is lehet hogyha balos a kanyar akkor közvetlenül elõtte egy kis balra farolás aztán lendületbõl ki jobbra ameddig irányba nem áll.

Bocs h hosszú voltam:D

#103
loser66

loser66

    vendég

  • fórumtag
  • 100 hozzászólás
Ha ki tudod emelni az elejét akkor biztos menni fog, ültem BMX-en de azt kikaptam magamalól, azt nem kell megrángatni. Tandemen kívül szerintem menni fog mindennel. Fõleg telóval, benned meg ott az erõ!! Egykerekezésbõl is lehet, de akkor fel kell állnod a pedálra a bunnynál.

#104
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Ha csak hosszabb, meg lehet csinálni, de jóval nehezebb lesz mint pl egy bmx-el vagy egy jó pici 26ossal. de ha mondjuk nem csak hosszú hanem magas is, akkor már elég nehéz lesz:/

#105
healer999

healer999

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás
ooh, már törtem sisakot, ugyhogy nem kérdés, hogy viselni kell...

A kérdésem az hogy nekem elég hosszu a vázam. Azzal is meg lehet csinálni? Mert hoyg az apró BMX-xel megcsinálják az okés, de a nagyobb vázakkal is lehetséges?

#106
loser66

loser66

    vendég

  • fórumtag
  • 100 hozzászólás
hali! Healer, nyomod a manualtot és amikor az akadályhoz érsz felemeled a bicó hátulját a pedál segítségével. Vigyázz ha a kormányt is húzod vele hanyatvered magad ( tapasztaltam) . Neked már nem kell kiprobálnod, elég szar tüdõre esni. Bukót hordjad mindíg!!

#107
healer999

healer999

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás
Köszönöm a bókokat. :D :D

Azonban segitsetek nekem az eredeti kérdésben is, mert igy nem lesz mibõl elesnem... :D

#108
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás

Hali!! Egy kis of. Healer nagyon jól nyomod a judót, lesz hasznod belõle a bringázásban is, az eséseknél. A gyerekeim is judóznak, nagyon jó sport, én taekwon-do ztam. Csak enyit akartam. M


Én aikido-zok és annak is barominagy haszna van :)



amúgy gyakoroltam nagysebességnél a barspint. --> leheréltem a hátsókereket

inkább a vizsgákra koncentrálok..

#109
Demon

Demon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 314 hozzászólás

Az a tabletop jól néz ki a hátsó kerekeden vikto.
;) Jó lesz nekem is!




Azért elég drága darab,nem?
Taposd a pedált és hallgass metált
eladó cuccok

#110
loser66

loser66

    vendég

  • fórumtag
  • 100 hozzászólás
Hali!! Egy kis of. Healer nagyon jól nyomod a judót, lesz hasznod belõle a bringázásban is, az eséseknél. A gyerekeim is judóznak, nagyon jó sport, én taekwon-do ztam. Csak enyit akartam. Mégegyszer gratula az eredmyényeidhez!!!

#111
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Az a tabletop jól néz ki a hátsó kerekeden vikto.
;) Jó lesz nekem is!

#112
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
kp-hoz:
Még Oposszum javasolta, érdemes megfogadni.
síkon--> síkon csukott szemmel:)->padkáról-->katlanból v pici eldobóról-->bunnyból->dörtön. aszem igy volt, és jó is, bár én most abbahagytam a kp gyakorlást, bunny crankflipre gyúrok most:)

Jó gumi meg, jaja Holyroller bár sztem atomnehéz..Kenda K-rad bár ez se könnyû, szal Schwalbe Table Top sztem a legjobb.

#113
Demon

Demon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 314 hozzászólás
Mondjuk Holyroller
Taposd a pedált és hallgass metált
eladó cuccok

#114
healer999

healer999

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás
Szasztok

Hogy érdemes elkezdeni gyakorolni azt a Bunnyt (nem is tudom hogy az-e), amikro nem felrántod a bringát, hanem egykerekezésbõl "billented" elõre a bringát ugy hogy felmenjen a hátsója.

Nem akarok nagyot ugrani, csak a városban való folyamatos haladáshoz kéne...

#115
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Közben én is rápróbáltam VOLNA a kp-re. De beleér a pedálba a kerék uh ezt asszem bebuktam...

Ja amúgy tudtok vmi olcsóbb gumit ami azé nem annyira frírájdosan bütykös, de nem is az a tipikusan park gumi?
3 helyen egyszerûen szétszakadt a hátsógumim (conti diesel),és kéne vmi rendes .

#116
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás

Igen arra értettem a holtpontot.


Én elõször katlanból kiugrásnál próbálnám meg 'élesben' a barspin-t.

#117
Vick3

Vick3

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Igen arra értettem a holtpontot.

#118
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás

De ha jól értelmezem akkor ez csak egy sima kp nem bunny kp. Jól mondom? Mert én most bunny kp-val gyötröm magam de ott pl a holt ponton nagyon parás elforgatni a kormányt.


ha bunny közbe csinálod akkor nem a holtponton kell elforgatni a kormányt, hanem akkor amikor bunny közben a legmagasabban vagy. (vagy így értetted a holtpontot?)

#119
Vick3

Vick3

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Nah! Még friss az élmény :afro: ...Szóval megtanultam a barspin-t!
Arra gondoltam ma délelõtt, hogy lekéne kapni az elsõ féket és meg kéne már tanulni azt a kormánypörit. 2 óra tömény kockulás után le is mentem a pincébe egy imbusz készlettel, és sikeresen le is szedtem a féktestet és a fékkart. Feljöttem, átöltöztem és kimentem egy félig üres föld parkolóba (nem beton --> nem fáj annyira ha seggre esek). Szóval elõször próbálgattam úgy ki húzni az elejét, hogy közbe prögetem is a kormányt..ebbõl az sült ki, hogy mindig kirugtam magam alól a bringát ami pár méter gurulás után eldõlt... gondoltam hogy nem lesz ez így jó és megpróbáltam lépésrõl lépésre.. és ez volt a kulcs. Le is írom:

Kormánypöri:

-Elõször csak emelgessük ki a bringa orrát és érezzük hogy adott erejû kiemelésnél mennyi ideig van a bicó orra a levegõbe (kb 2 perc)

-Utána emelgessük úgy az elejét, hogy a combunkal az ülést szorítjuk. (kb 2 perc)

-Ha ez megvan, tapasztaljuk hogy a kiemeléshez egyáltalán nem kell rángatni a kormányt, elég csak úgy hátra 'huppanni' hogy a combunkal befogjuk az ülést. szóval ha ez már megy, akkor emeljük úgy ki, és a tetején engedjük el a kormányt (ilyenkor jó nem seggre esni, mert a súlypont hirtelen hátrébb kerül) és engedjük hogy a kerék visszahuppnanjon a földre. Ezt a mozdulatot sokat (!) kell gyakorolni hogy érezzük hogy mennyi idõnk van valójában a levegõben. (5 perc)

- Ha már érezzük, pörgessük meg a kormányt és hagyjuk lehuppanni a bicó elejét. Bárhogy is esik le a kormány, nem fog minket tökön szúrni mert annyira hátul vagyunk hogy nem fogunk hirtelen elõre huppanni.. jah és itt megemlíteném hogy az egész kormánypörisdit lassan kell gyakorolni. (2 perc)

- Ha már érezzük hogy mennyire kell kiemelni a bicó orrát és hogy mekkorát kell pördíteni a kormányon, kapjuk el a levegõbe a kormányt és tegyük le az elejét. Próbáljuk mindkét irányba! Mégegyszer elmondom hogy a lényeg a fokozatosság! Lépésrõl lépésre kell haladni (Sooooook perc mire az ember tökéletesíti).

Jó étvágyat!

Szóval nekem ezzel a metódussal 10 perc alatt összejött az elsõ barspin, pedig a 0-ról indultam. És ha már össze jött az elsõ utána már a második is egyszerû ! Utána még gyakoroltam 10 percet és már nagyon jól megy. Sok sikert!

(Remélem érthetõen fogalmaztam a leírásba :D)

De ha jól értelmezem akkor ez csak egy sima kp nem bunny kp. Jól mondom? Mert én most bunny kp-val gyötröm magam de ott pl a holt ponton nagyon parás elforgatni a kormányt.

#120
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

igaz amit nekem mondtak hoyg dhban a farolós lábletevõs kanyartechnika nem jó?
állítólag azzal csomóst veszít az ember, csak bringásfilmekben azért kanyarodnak így mert látványos



fékezel egy nagyot, leveszed a lábad, mikor kijössz a kanyarból, elkezded keresni a pedált, majd próbálsz felgyorsulni...

látványos, de nem épp gyors megoldás.