Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Giant

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3192 hozzászólás a témában

#141
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
off: nem rossz alternativa, bar nekem ar/ertek aranyban nem nyujtott annyit mint a Trance.

on: L-es vazra tehetnel akar 50-60-as stucnit is (Mondraker-fele "forward geometry" rules :)) szelesebb kormannyal. Az M-es valahogy jatekosabban kezelheto.

#142
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

én ráültem mindkettõre, aztán valahogy az L-es mellett döntöttem. annyira nem gáz, elvagyok vele (80-as stucnival) de nem az igazi.


most találtam egész jó árban egy 2012-es Camber Expert vázat, a geo alapján, lehet, hogy ebbõl jó lenne az L-es. bár ezt inkább a specialized fórumban fogom megkérdezni.

#143
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

En is anno rakerdeztem, hogy jobb lenne-e az L-es Trance es azt tanacsoltak, inkabb maradjak az M-esnel. Az L-est vegul nem is probaltam, bar arra is lett volna lehetoseg.


én ráültem mindkettõre, aztán valahogy az L-es mellett döntöttem. annyira nem gáz, elvagyok vele (80-as stucnival) de nem az igazi.

#144
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
En is anno rakerdeztem, hogy jobb lenne-e az L-es Trance es azt tanacsoltak, inkabb maradjak az M-esnel. Az L-est vegul nem is probaltam, bar arra is lett volna lehetoseg.

#145
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Én már láttam 198körülre rásózni M-es bringát jónevû boltban


én nem hibáztatom õket, eléggé határeset vagyok M és L között, még én magam sem tudtam rendesen eldönteni. nekik mindegy volt, volt mindkét méret.

#146
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Én már láttam 198körülre rásózni M-es bringát jónevû boltban

Pontosan ezt mondtam én is:D
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#147
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

amit a boltos lát az már elég nagy különbség.


Én már láttam 198körülre rásózni M-es bringát jónevû boltban

#148
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Nekem az Anthemem és most a Sparkom is L-es (3mm felsõcsõ hossz különbség) mindkettõ kényelmes a 180cm-emhez, a boltos nem látja, neked kell érezni amit a boltos lát az már elég nagy különbség.


igen, ebben igazad van, nekem kell érezni, de sajna még totál tapasztalatlan voltam amikor vettem. most már nem nyúlnék mellé.

#149
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

egy 2009-es alu Anthemem van. gond csak annyi van vele, hogy egy kicsit nagyobb a kelleténél. nem is tudom, miért vettem a 181cm-hez L-es bringát. sajnos tapasztalatlan voltam. mondjuk a boltban a srácoknak talán jobban kellett volna látni, mindegy, annyira nem gáz, de azért érzem, hogy nem tökéletes a méret. meg szeretnék egy kicsit hosszabb rugóutat. ezt annyira nem tudom megmagyarázni, inkább kíváncsiság, annyira nem érzem hiányát a Bükkben a hosszabb rugóútnak. de nem is akarok annyira eldurvulni, 130 fölé semmi esetre sem mennék. nekem nem számít, hogy mennyi idõ alatt érek a hegyre, versenyekre nem járok. az Anthem most elég könnyû, hátul 90, elöl 80mm a rugóút, ezzel azért elég durván lehet haladni fölfele. lehet, hogy mielõtt váltok benevezek egy alpinbikeos tesztkörre. azt hiszem ez lenne a legértelmesebb dolog :)


az elv egyébként stimmel, és nem gondoltam okoskodásnak. végül is én kértem ki a véleményeteket, Te pedig korrektül leírtad, és van is benne sok igazság.


Nekem az Anthemem és most a Sparkom is L-es (3mm felsõcsõ hossz különbség) mindkettõ kényelmes a 180cm-emhez, a boltos nem látja, neked kell érezni amit a boltos lát az már elég nagy különbség.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#150
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

mondjuk a boltban a srácoknak talán jobban kellett volna látni, .

muhaha

#151
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Hatha segit. Hasonlo igenyekkel en egy Trance-t vettem a tavaly. Szinten Alpinosokkal teszteltem Trance-t meg az ujabb (100-at mozgo) Anthemet is, es a Trance kenyelmesebb mindenes (az Anthem inkabb maraton/verseny kategoria). Nem tul nehez, maszni is jol lehet vele, lefele is kivalo. Egyaltalan nem bantam meg. Amugy 179 cm-hez M-eset vettem. A felsocso viszonylag rovid, erre sokan panaszkodnak is, ezert kevesbe elorehajolva ulsz rajta (persze lehet varialni kormanyszar szogevel, alatetekkel), de meredek maszasnal sem ereztem hatranyat. Az L-es tul hosszunak tunt. Sokan mondjak, hogy jo lenne egy M/L meret (orszaguti Giant modelleknel van ilyen is), de az M nekem teljesen jo.
Azota teszteltem 29-es Anthemet is. Erdekes, de nem cserelnem erre a 26-os Trance-t. Jovore pedig jonnek a 27,5 Trance modellek (140-es rugouttal).
Amugy ha az idei Trance X (26-os) kozul valasztanal es megengedheted magadnak, legalabb az X2-t valaszd, mert az X3 eleg alap felszereltsegu (bar ugyanaz a vaz, szoval ha cserelgetnel alkatreszeket, azt is lehet fejleszteni)


köszi, ez nagyon hasznos volt! mindenképpen X2 lenne, abban már Fox dolgozik, és ez azért csak nem mindegy. egyébként szerintem sem ártana egy ilyen M/L méret, mert nekem magasságra jó az L-es Anthem, de a felsõcsõ túl hosszú, nagyon megnyúlva ülök rajta, ami hosszú távon kényelmetlen. egyébként pontosan egy ilyen maraton kategóriáról nyergelnék a lassabb, de kényelmesebbre.

#152
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Hatha segit. Hasonlo igenyekkel en egy Trance-t vettem a tavaly. Szinten Alpinosokkal teszteltem Trance-t meg az ujabb (100-at mozgo) Anthemet is, es a Trance kenyelmesebb mindenes (az Anthem inkabb maraton/verseny kategoria). Nem tul nehez, maszni is jol lehet vele, lefele is kivalo. Egyaltalan nem bantam meg. Amugy 179 cm-hez M-eset vettem. A felsocso viszonylag rovid, erre sokan panaszkodnak is, ezert kevesbe elorehajolva ulsz rajta (persze lehet varialni kormanyszar szogevel, alatetekkel), de meredek maszasnal sem ereztem hatranyat. Az L-es tul hosszunak tunt. Sokan mondjak, hogy jo lenne egy M/L meret (orszaguti Giant modelleknel van ilyen is), de az M nekem teljesen jo.
Azota teszteltem 29-es Anthemet is. Erdekes, de nem cserelnem erre a 26-os Trance-t. Jovore pedig jonnek a 27,5 Trance modellek (140-es rugouttal).
Amugy ha az idei Trance X (26-os) kozul valasztanal es megengedheted magadnak, legalabb az X2-t valaszd, mert az X3 eleg alap felszereltsegu (bar ugyanaz a vaz, szoval ha cserelgetnel alkatreszeket, azt is lehet fejleszteni)

#153
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Próbálkozásképpen, kíváncsiságból azért nem mernék új gépet venni. Ha nem jön be, elég nagy bukta.

(Amúgy hasonló cipõben járok én is. A régi vágású M-es Trance helyett kipróbálnék egy hosszabb rugóutas vázat, csak én vázméretben, vagy legalább felsõcsõ hosszban is felfelé váltanék...szintén 181 cm-es magasság, csak átlagtól eltérõ arányok)


valhol biztos vagyok benne, hogy be fog jönni. annyira durva különbség nem lehet :)

#154
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Próbálkozásképpen, kíváncsiságból azért nem mernék új gépet venni. Ha nem jön be, elég nagy bukta.

(Amúgy hasonló cipõben járok én is. A régi vágású M-es Trance helyett kipróbálnék egy hosszabb rugóutas vázat, csak én vázméretben, vagy legalább felsõcsõ hosszban is felfelé váltanék...szintén 181 cm-es magasság, csak átlagtól eltérõ arányok)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#155
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

:)
A szemlélet és az elvek. Tíz forintnyi is az, meg tízmilliós is az. ;) (Eszem ágában sem volt okoskodni, bár visszaolvasva utólag, sikerült. Elnézést érte)

Tényleg, milyen bicajod van most? Nekem is valami elég komoly össztelós rémlik.


egy 2009-es alu Anthemem van. gond csak annyi van vele, hogy egy kicsit nagyobb a kelleténél. nem is tudom, miért vettem a 181cm-hez L-es bringát. sajnos tapasztalatlan voltam. mondjuk a boltban a srácoknak talán jobban kellett volna látni, mindegy, annyira nem gáz, de azért érzem, hogy nem tökéletes a méret. meg szeretnék egy kicsit hosszabb rugóutat. ezt annyira nem tudom megmagyarázni, inkább kíváncsiság, annyira nem érzem hiányát a Bükkben a hosszabb rugóútnak. de nem is akarok annyira eldurvulni, 130 fölé semmi esetre sem mennék. nekem nem számít, hogy mennyi idõ alatt érek a hegyre, versenyekre nem járok. az Anthem most elég könnyû, hátul 90, elöl 80mm a rugóút, ezzel azért elég durván lehet haladni fölfele. lehet, hogy mielõtt váltok benevezek egy alpinbikeos tesztkörre. azt hiszem ez lenne a legértelmesebb dolog :)

az elv egyébként stimmel, és nem gondoltam okoskodásnak. végül is én kértem ki a véleményeteket, Te pedig korrektül leírtad, és van is benne sok igazság.

#156
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

és különben sem egy tízmillás lakáshitelrõl van szó, szóval ez az elzálogosított jövõ kicsit túlzás :)


:)
A szemlélet és az elvek. Tíz forintnyi is az, meg tízmilliós is az. ;) (Eszem ágában sem volt okoskodni, bár visszaolvasva utólag, sikerült. Elnézést érte)

Tényleg, milyen bicajod van most? Nekem is valami elég komoly össztelós rémlik.

#157
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
egy karbon össztelósod van, jól emlékszem? radon vagy canyon vagy stevens vagy ilyesmi?mi vele a gond? (csak kíváncsiságból)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#158
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Valóban annyira fontos, hogy képes lennél hitelre venni?
(A hitel nem más, mint jövõnk elzálogosítása a jelenben felmerülõ szükségleteink kielégítésének érdekében.)


és különben sem egy tízmillás lakáshitelrõl van szó, szóval ez az elzálogosított jövõ kicsit túlzás :)

#159
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Akkor ezt a labdát inkább nem ütném le. ;)
(...így magam is közelebb már a IV. X-hez.)



egyébként a korrekt válasz: igen, ez most ennyire fontos. csak papíron vagyok 35 :D

#160
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

35 évesen el tudom dönteni... és elég jó feltételekkel adják.


Akkor ezt a labdát inkább nem ütném le. ;)
(...így magam is közelebb már a IV. X-hez.)