Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Giant

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3192 hozzászólás a témában

#101
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

Szia,

 

úgy tudom, integráltat nem használ senki. Ez süllyesztett (zero stack) félintegrált kormánycsapágy

 

integráltat országútikon és aszfaltra, épített utakra tervezett bringákon szoktam látni. ott "elmegy", de a Toughroad más tészta. félek, hogy engedtek az 5Ft-os plusz-profit csábításának, mondván úgysem sokan viszik le a porba.

 

neked is volt Giant Trance-ed, olyan, mint az enyém, az félintegrált volt, az jó dolog. XTC/Trance vonalon nem hinném, hogy a Giant használ mást, nem olyan gagyi cég, mint az On-One, aki simán meglépte ezt a Parkwoodnál... "drop-in" néven.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#102
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Szia,

 

úgy tudom, integráltat nem használ senki. Ez süllyesztett (zero stack) félintegrált kormánycsapágy

Ez bizony teljesen integrált.



#103
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

elég alul volt a Ginat topic.... :) kérdésem lenne, hátha valakinek van Giant Toughroad, vagy más aluvázas cx/gravel Giant bringája (arn??), hogy ennek a fejcsapágya teljesen integrált, ahogyan az alábbi kép alapján sejtem, vagy félintegrált?

 

bddc6434.jpg

 

itt van pár kép még, de nem igazán tudom elhinni, az integrált nekem csalódás lenne...

https://www.flickr.c...in/photostream/

https://www.flickr.c...in/photostream/

 

Szia,

 

úgy tudom, integráltat nem használ senki. Ez süllyesztett (zero stack) félintegrált kormánycsapágy



#104
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

félintegrált vagy integrált fejcsapágy volt bennük?

hát mondjuk erősen vissza kéne gondolni

 

volt 2 db 29-es trance

1 anthem

meg egy karbon merev farú

 

mind ilyen 2012/13 körüliek


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#105
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

lehet a kulcsszó az elvileg :)

 

volt szerencsém 2 , 2,5 éven keresztül folyamatosan követni néhány giant montit, amik kapták az ívet, nagyon sok cucc amortizálódott rajtuk, -mellesleg néhány alkatrészük felháborítóan gagyi - de spec kormánycsapágy gondjuk nem volt.

félintegrált vagy integrált fejcsapágy volt bennük?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#106
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Kb ez a lényeg:

nLrut.png

 

 

arn, miután kipotyogtak a csapágyak, a pőre váz marad, vagy van bepréselt csésze(cup) a csapágyaknak? ez dönti el, hogy integrált vagy félintegrált.

 

nekem a régi, 26-os xtc-m volt, annál volt csésze, amiből könnyen ki lehetett venni a csapágyakat, de az túlzás, hogy kipotyogtak volna. ez félintegrált, a képen a "Made in Taiwan" felírat alatt látszik a fényes, fémszínű pereme a bepréselt csészének:

 

K_p_019_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

ugyanilyen volt a Tranc-nek is:

 

 

basszus, nagyon jó kis gép volt.... :(

 

 

@arn: azért kérdezem, mert nekem is teszik, az egyszerűbb felszereltségűt tudnám tuningolni a fiókból, kb mindenre megfelelne, az SS kivételével, de az integrált fejcsapágy hatalmas öngól egy terepre, porba is használni tervezett váznál, elvileg közel sem bírja úgy, mint a hagyományos vagy a félintegrált, a kosz magát a vázat teszi tönkre. neked milyen tapasztalatod van vele? jelentkezett valami gond? van valami tömítés a fejcső pereme és a villaváll között?

lehet a kulcsszó az elvileg :)

 

volt szerencsém 2 , 2,5 éven keresztül folyamatosan követni néhány giant montit, amik kapták az ívet, nagyon sok cucc amortizálódott rajtuk, -mellesleg néhány alkatrészük felháborítóan gagyi - de spec kormánycsapágy gondjuk nem volt.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#107
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Az uj montik festese allat, pedig szinesek :) meg erdekes, hogy az xtc es az anthem sokkal inkabb tunik trail bringanak...

Azaz alu anthem a droppos csovel, ballonosabb gumikkal kivanatos. Erdekes lett az xtc vaza is.

http://www.bikerumor...mountain-bikes/

2017-Giant-Anthem-mountain-bike.jpg

arn módosította - 2016. augusztus 21. - 19:01


#108
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Emlekeim szerint integralt volt mindketto... sose volt veluk problemam. Bar meg kell hagyni nalam max a por jatszik szerepet, mert sarba akkor megyek, ha nagyon kell :) a speci stumpjumpernel emlekszem, hogy az hamar elkezdett ragni, pedig az sem volt agyonhasznalva. Valszeg a cx bringan sokkal durvabb kikepzesen vannak a 35os gumival, merevvillaval.

Nagyon szimpatikus az a vaz, de a bringak felszereltsege sajna nagyon messze all tolem. Meg a cx bringa melle inkabb valasztanek mar egy rendes montit. Jol elvagyok a cx bringaval, de azert neha baromira tud hianyozni egy igazi csapatas... Foleg, hogy olyan franko terepek vannak a kornyeken, es 1000 fele tudok menni, olyan helyekre, ahol sose jartam korabban. Amikor ossztelosom volt, mindig errol almodtam.

arn módosította - 2016. augusztus 21. - 18:28


#109
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

Kb ez a lényeg:

nLrut.png

 

 

arn, miután kipotyogtak a csapágyak, a pőre váz marad, vagy van bepréselt csésze(cup) a csapágyaknak? ez dönti el, hogy integrált vagy félintegrált.

 

nekem a régi, 26-os xtc-m volt, annál volt csésze, amiből könnyen ki lehetett venni a csapágyakat, de az túlzás, hogy kipotyogtak volna. ez félintegrált, a képen a "Made in Taiwan" felírat alatt látszik a fényes, fémszínű pereme a bepréselt csészének:

 

K_p_019_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

ugyanilyen volt a Tranc-nek is:

trance_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

basszus, nagyon jó kis gép volt.... :(

 

 

@arn: azért kérdezem, mert nekem is teszik, az egyszerűbb felszereltségűt tudnám tuningolni a fiókból, kb mindenre megfelelne, az SS kivételével, de az integrált fejcsapágy hatalmas öngól egy terepre, porba is használni tervezett váznál, elvileg közel sem bírja úgy, mint a hagyományos vagy a félintegrált, a kosz magát a vázat teszi tönkre. neked milyen tapasztalatod van vele? jelentkezett valami gond? van valami tömítés a fejcső pereme és a villaváll között?


Kisherceg módosította - 2016. augusztus 21. - 10:45

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#110
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Bizonytalan vagyok ezekben az elnevezesekben... A tcxbol kipotyognak a csapagyak, es a gyuruk, ha kihuzod a villat. Az xtc emlekeim szerint ugyanilyen volt.

En is kineztem mar ezt a bringat... Amikor montim volt, mindig hasonlot akartam epiteni :) merev villa, atdobo nelkul, vmi semislickel.

#111
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

elég alul volt a Ginat topic.... :) kérdésem lenne, hátha valakinek van Giant Toughroad, vagy más aluvázas cx/gravel Giant bringája (arn??), hogy ennek a fejcsapágya teljesen integrált, ahogyan az alábbi kép alapján sejtem, vagy félintegrált?

 

bddc6434.jpg

 

itt van pár kép még, de nem igazán tudom elhinni, az integrált nekem csalódás lenne...

https://www.flickr.c...in/photostream/

https://www.flickr.c...in/photostream/


Kisherceg módosította - 2016. augusztus 21. - 00:16

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#112
BaLa004

BaLa004

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Sziasztok!

 

Végül megszületett a döntés,  és ma sikerült vennem egy Giant Roam 1-est.

Sokáig a Roam 2 LTD-t nézegettem ugye, mert nagyon kedvezőnek tűnt 190-ről 150ért és nem mellesleg a szürke-narancs színe is bejött nekem.

Viszont most 170-ért sikerűt a Roam 1-es 230-ról leárazva. Elvileg jobb mechanikája van + Deore váltó van elől-hátul .

 

Szerintetek jó döntést hoztam a kettő közül?

Egyedül a színét sajnálom csak a Roam 2-nek ,mert az jobban tetszett mint ez a fehér ,de majd csak megszokom valahogy...

 

Roam 1 : http://www.giant-bic...#specifications

 

Roam 2 LTD : http://www.giant-bic...#specifications



#113
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ezek megint nem rossz festesek, bar meg mindig a 2000es evek vegi diszkret dekor jott be a legjobban.

#114
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Egy kis Giant 2015 bevezető

 

bike_2015_XTC_SLR_1_blue_big.jpg

2015_Anthem_2_big_01.jpg

2015_Tracne_2_black_big_01.jpg

 

2015_011_TCR_adv_2_big_01.jpg

 

2015_034_Revolt_0_big_01.jpg



#115
BaLa004

BaLa004

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Elég szomorú sajnos... : http://hvg.hu/itthon...lijet_loptak_el

 

Amúgy még nem jutottam el a kerékpár megvásárlásáig mindig... Lehet jobb lenne tényleg,üzletben megnézni először ,mert nem tudom milyen méret kellene nekem. Online nem érzem ezért biztosnak a megrendelését.méret is kell nekem.

Eddig még mindig a Giant Roam 2 Disc LTD van előtérben azért..



#116
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

 

Érthető ,hogy majd saját tapasztalat útján fog kiderülni ,hogy min is kell változtatni (ha kell ) , meg milyen az adott kerékpár.

 

Viszont most sokat olvasgatok a tesztbike-on is , és már szinte mindenhez van valami negatívum... Írják ,hogy mit javasolnak cserére, miaz ami nem a legjobb rajta ,stb.

Konkrétan most a Giant Roam 2 Disc LTD-re is rákerestem, aztán a specifikáció-nál is külön meg lehet nézni az összetevőit, amikről szintén lehet olvasni tapasztalatokat másoktól. Itt is van ami szerintük nem a legjobb. Ezért nem tudom már tényleg milyen típust/fajtát vegyek , mert nekem már ez az összeg is kicsit húzós ,nem hogy még külön cserélgesek is le róla ezt-azt... :)  Alapjába véve tudom ,hogy a Giant egy meghatározó márka (amit írtam eredetileg majdnem 200e,csak most akciós), ezért is gondolkodom rajta ,csak akkor már jó lenne ,ha nem kéne sok mindent cserélgetni,meg szerelőhöz járkálni vele..   (a másik amin gondolkodtam még ,ha ide szabad írni az a Gepida márka (Sirmium) , de ehez is hasonlóan vannak iylen-oylan vélemények. )

 

Tudom ,hogy a 100e  körüli ár alap/közép kategória lehet kerékpároknál, és nyilván a kiegészítők/alkatrészek is ehez vannak igazítva. Viszont én mint egy laikus vásárló, akinek már régóta nem volt kerékpárja(10-15 év). Most úgy gondoltam, hogy akkor rá szánok egy komolyabb összeget(nekem ez már annak számít.. :) ), és örülnék,ha ennyiért már rendben lenne minden... :)

Ugye én ezt nem versenyzésre ,csak városba és kisebb-nagyobb túrrázásokra használnám és mivel nem vagyok kerékpár guru (csak most kezdtem el kicsit jobban utána olvasgatni) nemigazán vagyok képben ,csak arra tudok hagyatkozni amit mások leírnak véleményként.. 

 

Azért köszönöm a válaszod, még rágódom "kicsit" rajta,hogy mi legyen... :)

 

 

 

eloszor szvsz egy jo "csomagot" kell venni. nem kell nezegetni, hogy mi van rajta, hanem hogy egyben hogyan mukodik az egesz. sot, gyakran jobb az eredmeny egy hozzaerto, adott koncepcio alapjan dolgozo gyarto gyengebb felszereltsegu bringaja, mint egy olyane, akik rapakolnak mindenfele, az adott bringa arszintjebol kilogo alkatreszt. tipikusan dragabb valto, es hulladekszintu kerek, vaz, telo, etc... persze, mert az elobbit nezik, es olcso a fobb komponensekhez kepest.



#117
BaLa004

BaLa004

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Alpinbike-on a Talon 27,5 3 most olcsóbb mint a Roam és jobb cuccok vannak rajta. Lehet rá tenni aszfaltra való gumit, és (szerintem) jobb mint egy trekking - vagy egy 29-es MTB, és arra bármilyen trekkingre való gumi jó, abból nagyobb a választék is.

 

Én ezt 20e-vel többnek látom inkább ,mint a Roam 2 Disc LTD-t ,az már nem nagyon férne bel sajnos... ( gondolom nem véletlen van ekkora ár különbség eredetileg sem...)

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, még a köv. fizetésig gondolkodom mi legyen.. Addig is szívesen veszem a a további segítségeket/véleményeket! 



#118
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

 

tesztbike-on olvasottakat meg felejtsd el, 90%ban közveszélyes idióták gyülekezete.

off: Miért nem írtam már arra az oldalra nagyon-nagyon régen.... :D Sajnos amúgy más "véleményező" oldalak sem jobbak ilyen téren, elég a wiggle-evans hasonló szekcióit csekkolni, borzalom néha.



#119
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

off kicsit

 

de hevises akcióval azért ésszel. náluk előfordul(t) hogy a mindenhol máshol 140K-s listaárú bringa 180 ról van akciózva. és akkor igazából lesz is 10 % az az engedmény.

 

na on

 

választott bringa teljesen vállalható, bár árát nem néztem.

tesztbike-on olvasottakat meg felejtsd el, 90%ban közveszélyes idióták gyülekezete.

 

Az alap 20% "akciójukkal" annyiba kerülnek a bringáik mint máshol, most hétvégén erre még 20, egy vizitet megér. Csak azért említettem mert a kolléga azt írta nyitott másra is.

 

De a Roam is teljesen rendben van ebben a kategóriában.



#120
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

 

Érthető ,hogy majd saját tapasztalat útján fog kiderülni ,hogy min is kell változtatni (ha kell ) , meg milyen az adott kerékpár.

 

Viszont most sokat olvasgatok a tesztbike-on is , és már szinte mindenhez van valami negatívum... Írják ,hogy mit javasolnak cserére, miaz ami nem a legjobb rajta ,stb.

Konkrétan most a Giant Roam 2 Disc LTD-re is rákerestem, aztán a specifikáció-nál is külön meg lehet nézni az összetevőit, amikről szintén lehet olvasni tapasztalatokat másoktól. Itt is van ami szerintük nem a legjobb. Ezért nem tudom már tényleg milyen típust/fajtát vegyek , mert nekem már ez az összeg is kicsit húzós ,nem hogy még külön cserélgesek is le róla ezt-azt... :)  Alapjába véve tudom ,hogy a Giant egy meghatározó márka (amit írtam eredetileg majdnem 200e,csak most akciós), ezért is gondolkodom rajta ,csak akkor már jó lenne ,ha nem kéne sok mindent cserélgetni,meg szerelőhöz járkálni vele..   (a másik amin gondolkodtam még ,ha ide szabad írni az a Gepida márka (Sirmium) , de ehez is hasonlóan vannak iylen-oylan vélemények. )

 

Tudom ,hogy a 100e  körüli ár alap/közép kategória lehet kerékpároknál, és nyilván a kiegészítők/alkatrészek is ehez vannak igazítva. Viszont én mint egy laikus vásárló, akinek már régóta nem volt kerékpárja(10-15 év). Most úgy gondoltam, hogy akkor rá szánok egy komolyabb összeget(nekem ez már annak számít.. :) ), és örülnék,ha ennyiért már rendben lenne minden... :)

Ugye én ezt nem versenyzésre ,csak városba és kisebb-nagyobb túrrázásokra használnám és mivel nem vagyok kerékpár guru (csak most kezdtem el kicsit jobban utána olvasgatni) nemigazán vagyok képben ,csak arra tudok hagyatkozni amit mások leírnak véleményként.. 

 

Azért köszönöm a válaszod, még rágódom "kicsit" rajta,hogy mi legyen... :)

 

 

Alpinbike-on a Talon 27,5 3 most olcsóbb mint a Roam és jobb cuccok vannak rajta. Lehet rá tenni aszfaltra való gumit, és (szerintem) jobb mint egy trekking - vagy egy 29-es MTB, és arra bármilyen trekkingre való gumi jó, abból nagyobb a választék is.