Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Giant

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3192 hozzászólás a témában

#121
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nézd, egy biztos, szétesni nem fog alattad. Néztem a specifikációját, nincs benne semmi olyan amit azonnal cserélni kellene, ha pedig valami elhasználódik és cserélni kell, akkor lehet bele tenni jobbat. Városba és túrázgatásokra tökéletes.

Nézd még meg a Kelly's-t, a tuttibringa.hu-n elég jó árak vannak, vagy nézz be egy Hervis-be, ezen a hétvégén 40% akciójuk van kerékpárokra és van náluk egy rakás KTM, de még a saját márkás gépeik között is van normális.

off kicsit

 

de hevises akcióval azért ésszel. náluk előfordul(t) hogy a mindenhol máshol 140K-s listaárú bringa 180 ról van akciózva. és akkor igazából lesz is 10 % az az engedmény.

 

na on

 

választott bringa teljesen vállalható, bár árát nem néztem.

tesztbike-on olvasottakat meg felejtsd el, 90%ban közveszélyes idióták gyülekezete.


  • Vejne kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#122
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

 

Érthető ,hogy majd saját tapasztalat útján fog kiderülni ,hogy min is kell változtatni (ha kell ) , meg milyen az adott kerékpár.

 

Viszont most sokat olvasgatok a tesztbike-on is , és már szinte mindenhez van valami negatívum... Írják ,hogy mit javasolnak cserére, miaz ami nem a legjobb rajta ,stb.

Konkrétan most a Giant Roam 2 Disc LTD-re is rákerestem, aztán a specifikáció-nál is külön meg lehet nézni az összetevőit, amikről szintén lehet olvasni tapasztalatokat másoktól. Itt is van ami szerintük nem a legjobb. Ezért nem tudom már tényleg milyen típust/fajtát vegyek , mert nekem már ez az összeg is kicsit húzós ,nem hogy még külön cserélgesek is le róla ezt-azt... :)  Alapjába véve tudom ,hogy a Giant egy meghatározó márka (amit írtam eredetileg majdnem 200e,csak most akciós), ezért is gondolkodom rajta ,csak akkor már jó lenne ,ha nem kéne sok mindent cserélgetni,meg szerelőhöz járkálni vele..   (a másik amin gondolkodtam még ,ha ide szabad írni az a Gepida márka (Sirmium) , de ehez is hasonlóan vannak iylen-oylan vélemények. )

 

Tudom ,hogy a 100e  körüli ár alap/közép kategória lehet kerékpároknál, és nyilván a kiegészítők/alkatrészek is ehez vannak igazítva. Viszont én mint egy laikus vásárló, akinek már régóta nem volt kerékpárja(10-15 év). Most úgy gondoltam, hogy akkor rá szánok egy komolyabb összeget(nekem ez már annak számít.. :) ), és örülnék,ha ennyiért már rendben lenne minden... :)

Ugye én ezt nem versenyzésre ,csak városba és kisebb-nagyobb túrrázásokra használnám és mivel nem vagyok kerékpár guru (csak most kezdtem el kicsit jobban utána olvasgatni) nemigazán vagyok képben ,csak arra tudok hagyatkozni amit mások leírnak véleményként.. 

 

Azért köszönöm a válaszod, még rágódom "kicsit" rajta,hogy mi legyen... :)

 

 

Nézd, egy biztos, szétesni nem fog alattad. Néztem a specifikációját, nincs benne semmi olyan amit azonnal cserélni kellene, ha pedig valami elhasználódik és cserélni kell, akkor lehet bele tenni jobbat. Városba és túrázgatásokra tökéletes.

Nézd még meg a Kelly's-t, a tuttibringa.hu-n elég jó árak vannak, vagy nézz be egy Hervis-be, ezen a hétvégén 40% akciójuk van kerékpárokra és van náluk egy rakás KTM, de még a saját márkás gépeik között is van normális.



#123
BaLa004

BaLa004

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

erre szerintem sose fogsz kapni kimerito valaszt. szvsz vedd meg azt a bringat, ami neked szimpi, illetve az uzletben ajanlanak. hasznald, aztan utana erzed, hogy mit kellene valtoztatni. mar ha kell... ha sokat bringazik az ember, elsore szinte keptelenseg olyat valasztani, ami az eppen kialakulo, esetlegesen valtozo igenyeidnek megfelel.

 

 

Érthető ,hogy majd saját tapasztalat útján fog kiderülni ,hogy min is kell változtatni (ha kell ) , meg milyen az adott kerékpár.

 

Viszont most sokat olvasgatok a tesztbike-on is , és már szinte mindenhez van valami negatívum... Írják ,hogy mit javasolnak cserére, miaz ami nem a legjobb rajta ,stb.

Konkrétan most a Giant Roam 2 Disc LTD-re is rákerestem, aztán a specifikáció-nál is külön meg lehet nézni az összetevőit, amikről szintén lehet olvasni tapasztalatokat másoktól. Itt is van ami szerintük nem a legjobb. Ezért nem tudom már tényleg milyen típust/fajtát vegyek , mert nekem már ez az összeg is kicsit húzós ,nem hogy még külön cserélgesek is le róla ezt-azt... :)  Alapjába véve tudom ,hogy a Giant egy meghatározó márka (amit írtam eredetileg majdnem 200e,csak most akciós), ezért is gondolkodom rajta ,csak akkor már jó lenne ,ha nem kéne sok mindent cserélgetni,meg szerelőhöz járkálni vele..   (a másik amin gondolkodtam még ,ha ide szabad írni az a Gepida márka (Sirmium) , de ehez is hasonlóan vannak iylen-oylan vélemények. )

 

Tudom ,hogy a 100e  körüli ár alap/közép kategória lehet kerékpároknál, és nyilván a kiegészítők/alkatrészek is ehez vannak igazítva. Viszont én mint egy laikus vásárló, akinek már régóta nem volt kerékpárja(10-15 év). Most úgy gondoltam, hogy akkor rá szánok egy komolyabb összeget(nekem ez már annak számít.. :) ), és örülnék,ha ennyiért már rendben lenne minden... :)

Ugye én ezt nem versenyzésre ,csak városba és kisebb-nagyobb túrrázásokra használnám és mivel nem vagyok kerékpár guru (csak most kezdtem el kicsit jobban utána olvasgatni) nemigazán vagyok képben ,csak arra tudok hagyatkozni amit mások leírnak véleményként.. 

 

Azért köszönöm a válaszod, még rágódom "kicsit" rajta,hogy mi legyen... :)

 

#124
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy megbízható , főleg városban, de kicsit terepre is használható kerékpárt.
Alpinbike honlapon nézelődve most a Giant Roam 2 Disc LTD fogott meg.  ( Esetleg más típus ajánlást is szívesen fogadok (márkán belül is :) ) ! Igazság szerint 100e körülre gondoltam először , de ez elég jó akciónak tűnik elsőre.. ,csak ugye még erre külön kellene még költeni. pedálok ,sárcédő ,stb.., Szóval nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb most..)
 Erről a típusról tudna valaki véleményt írni ,esetleg tapasztalatot vele?
Mire kell figyelnem, milyenek a beállításai (váltó,fékek ,stb.), mit érdemes esetleg cserélni(hozzá venni) , a gyári tartozékokon (gumik , ülés, pedál, láncvédő teleszkóp..), stb. ?  Miket tudtok ajánlani esetleges cserék esetén?
 Azért kérdezem ilyen aprólékosan, mert már több mint 10 éve nem volt kerékpárom és nem vagyok benne jártas..

Most viszont nagyon szeretnék egy normálisabbat , hosszabb idejű használatra.
Köszönöm előre is a segítséget!

 

 

erre szerintem sose fogsz kapni kimerito valaszt. szvsz vedd meg azt a bringat, ami neked szimpi, illetve az uzletben ajanlanak. hasznald, aztan utana erzed, hogy mit kellene valtoztatni. mar ha kell... ha sokat bringazik az ember, elsore szinte keptelenseg olyat valasztani, ami az eppen kialakulo, esetlegesen valtozo igenyeidnek megfelel.


arn módosította - 2014. június 14. - 17:55


#125
BaLa004

BaLa004

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy megbízható , főleg városban, de kicsit terepre is használható kerékpárt.
Alpinbike honlapon nézelődve most a Giant Roam 2 Disc LTD fogott meg.  ( Esetleg más típus ajánlást is szívesen fogadok (márkán belül is :) ) ! Igazság szerint 100e körülre gondoltam először , de ez elég jó akciónak tűnik elsőre.. ,csak ugye még erre külön kellene még költeni. pedálok ,sárcédő ,stb.., Szóval nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb most..)
 Erről a típusról tudna valaki véleményt írni ,esetleg tapasztalatot vele?
Mire kell figyelnem, milyenek a beállításai (váltó,fékek ,stb.), mit érdemes esetleg cserélni(hozzá venni) , a gyári tartozékokon (gumik , ülés, pedál, láncvédő teleszkóp..), stb. ?  Miket tudtok ajánlani esetleges cserék esetén?
 Azért kérdezem ilyen aprólékosan, mert már több mint 10 éve nem volt kerékpárom és nem vagyok benne jártas..

Most viszont nagyon szeretnék egy normálisabbat , hosszabb idejű használatra.
Köszönöm előre is a segítséget!


BaLa004 módosította - 2014. június 14. - 14:22


#126
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

aki egy giant 29erre vagyna :)

 

http://apro.bikemag....t-l234228.html#

 

11c4hn9.jpg



#127
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

http://alpinbike.hu/...-Defy-Rapid-270

 

 

Dafy és Gefy bringák? kúúúl :D



#128
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Alpinbike-nál fent a 2014-es kínálat és árakEz tetszik. Az új Contact Switch simán átalakítható külsõrõl rejtett kábelezésre.


Alivio es deore alkatreszek egy majd 600e ftos karbon bringan... Zannya
  • Sly78 kedveli ezt

#129
Ebadta

Ebadta

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Sziasztok,

 

A Giant cyclocross bicajokkal van valakinek tapasztalata? A TCX2/TCX3-mal szemezek, megéri a TCX2 a plusz pénzt?



#130
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Alpinbike-nál fent a 2014-es kínálat és árak

Ez tetszik. Az új Contact Switch simán átalakítható külsõrõl rejtett kábelezésre.
http://www.youtube.com/watch?v=ZdT06EF_H6E

#131
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
nagyon egyben van. talán elõl az a piros bowden nem illik a képbe.

#132
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Alakulgat a gép:

Feltöltött képFeltöltött kép

#133
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Milyen lesz?Most tettem fel egy 25miliset 79-es kormányhoz,de még odébb lesz mire kipróbálom


ha jobban belegondolok, rájövök, hogy rosszul mondtam. nekem egy nyolcvanas stucni volt fent, egy syncros fl kormánnyal, ami nagyon rövid volt. a bringa úgy csalinkázott alattam, hogy alig tudtam egyenesen menni. kb mintha egy audiból átülnél egy ladába.

#134
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

próbáldi ki. dobj fel egy hatvanas stucnit egy 71cm széles kormánnyal :D


Milyen lesz?Most tettem fel egy 25miliset 79-es kormányhoz,de még odébb lesz mire kipróbálom

#135
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Amcsiknál már kint a 2014-es kínálat.
Bike Finder - Giant Bicycles | United States

#136
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

értem én, csak elképzelni nem tudom... :D
---
Kaptam kölcsön a Bükkre egy 29-es Anthemet, nagyon kíváncsi vagyok. Egy 26-os könnyû merevfarúval maratonozok amúgy, nagy különbség a busz, meglátjuk a versenyen mit jelent majd ez.


próbáldi ki. dobj fel egy hatvanas stucnit egy 71cm széles kormánnyal :D

#137
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

pontosan, ahogy mondod, idegesebb a kormányzás.

értem én, csak elképzelni nem tudom... :D
---
Kaptam kölcsön a Bükkre egy 29-es Anthemet, nagyon kíváncsi vagyok. Egy 26-os könnyû merevfarúval maratonozok amúgy, nagy különbség a busz, meglátjuk a versenyen mit jelent majd ez.

#138
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

De miért, sokkal idegesebb vele a kormányzás? Zavaró?
Csak "rendes" stucnijaim vannak, kíváncsivá tettél!


pontosan, ahogy mondod, idegesebb a kormányzás.

#139
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

na azt nem merném kipróbálni, még ez a nyolcvanas is hatéreset :)


De miért, sokkal idegesebb vele a kormányzás? Zavaró?
Csak "rendes" stucnijaim vannak, kíváncsivá tettél!

#140
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

off: nem rossz alternativa, bar nekem ar/ertek aranyban nem nyujtott annyit mint a Trance.

on: L-es vazra tehetnel akar 50-60-as stucnit is (Mondraker-fele "forward geometry" rules :)) szelesebb kormannyal. Az M-es valahogy jatekosabban kezelheto.


na azt nem merném kipróbálni, még ez a nyolcvanas is hatéreset :)