Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Szikla- és hegymászás, túrák gyaloghintóval

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
938 hozzászólás a témában

#901
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Era:
Látom jó volt.
Thommeyval beszéltem, még a telefont is alig tudja a füléhez nyomni, olyan fáradt. ;) De két cipõ rendel... Majd beszéljünk meg idõpontot, ok?


#902
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D ;D ;D ;D :-*

Thommey, Pixel: merre is volt ez?

#903
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Na mégegyszer:
Milyen volt? Megérkeztünk, ámultunk MEKKORA!!! Gyalogoltunk, csodáltuk milyen gyönyörû, izzadtunk, mentünk, hatalmas sziklatömbök között, kõtömbökbõl kirakott kanyargó gyalogutak, illatos zöld fenyõerdõk, törpefenyõk, a hegyeken a föld színei, majd zuzmók, és végül csak szürke és sötét sziklák. Turista ház, meleg, kaja, szoba, emeletes ágyak, röhögés, nyújtás, lazítás, röhögés, vízhólyagok, alvás. Reggel csoda, GYÖNYÖRÛ! Hágtunk a hegyre, izzadtunk, sziklát másztunk, láncos út, hágóra kígyózó embertömeg, röhögtünk, caplattunk, hágó csoki, szél, öltözés, sapka, kesztyû, szikláról sziklára ereszkedtünk, alá zúduló vízesésekbõl kulacsot töltöttünk, térdszalag húzódás, láncos út váááá, vagy 80 m, feljutottunk, lemásztunk, áztunk, tengerszemek, véget nem érõen ereszkedtünk, áztunk, túristaház, szoba nincs, tömeg, meleg, kaja, dalverseny, elvágták, alvás, ébresztõ, váll-, boka fájás, 2,5 fok, 99% páratartalom, látótávolság 0 m, szél, esõ. Újabb hágó, izzadtunk, fáztunk, köd, havas esõ, sziklamászás a lefolyó vizen át, szélvihar, vissza, le, le, rohanás, szétáztunk. Kocsi, száraz ruha, kaja, haza, zene, lampionként villogó, villámló felhõ, megérkeztünk. Egy kis bánat, hogy vége… Azt hiszem ennyi.

Pixel, Thommey segítsetek. Annyi minden történt, egy hétre is sok lett volna.
Merre jártunk?


#904
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D era ha lehetne majd egy kicsit bõvebbet ;) :-*

#905
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
ámultunk, izzadtunk, áztunk, fáztunk, gyalogoltunk, ámultunk, röhögtünk, gyalogoltunk...

#906
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
baliba: ;D ;D gagyi... az már hétszentség... ;D ;D

BRUCE: siryessir...

hétvégi tátrai harcosok MESÉLJETEK!!! Havazott? ::) 8)

::Péef::

#907
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Kissé késve, de jelentkezem!!!

Nem tudom mire jelentkeztem, de mindenre jelentkezem, aminek köze van a topic címéhez, továbbá az ide beíró emberekhez. Slovenski Ray nagyon gagyi, oda semmi értelme elmenni. ;D ;D ;D ;D ;D 8)
Parával voltunk, de soha többet........ nem akarok alföldi gyerek lenni. ;D


Irány a hegy!!

Igazán nekem semmi felszerelésem nincs, ami ilyen téli túrázáshoz kell, de akkora pozitív kisugárzásom van a témát illetõleg, hogy minden hiányosságomat lesöpri.

Üdv,
Baliba

#908
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

:)
Álmomban sem gondoltam volna, hogy lesznek, akik kapásból rámondják, hogy érdekli õket :) És ez a két gyors "jelentkezés" segített nekem is dönteni: megyek :)

PéeF: a mennénk azt jelenti, hogy Györgyivel?

Bors: 2 évvel ezelõtt meddig jutottatok?

Thommey: mikor lesz a téli Tátra-túra? ;)

#909
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
sittes: 70% hogy mennéNK... ::) 8)

hétvégi tátrai harcosoknak NAGYON JÓ TÚRÁZÁST! (tegnap az idõjárás jelentésben kiemelték a Tátrát, mint biztos havazás helye hétvégén ::) )

::Péef::

#910
bors

bors

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Bruce: én nagyon szeretnék menni! Két éve is nagy kaland volt. Akkor nem csináltuk meg...

#911
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Ha már téli gyalogtúra:
dec.20. Tortúra 65 (Miskolc-tapolca-Eger)

Egyre inkább azon gondolkodom, hogy meg kéne próbálni, meg kéne próbálni.... ::) :)

#912
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Lillafüreden (pontosabban Felsõ-Hámorban) van télen mesterséges jégfal jó sok résztvevõs versenyekkel. Tök jó, hogy felszivattyúzzák a vizet a hegy tetejére, és ahogy csurgatják le, ráfagy (na jó, ha jól tom PVC-t is tesznek bele, de csak hogy jobban csurogjon + fagyjon)
byecc

#913
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Nincsmit ;)

#914
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Bagi!
Köszi az ötletet tényleg arra nagyon sok a kisebb vízesés,csak vennem kell még egy jégycsákányt:(

#915
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás

A Slovenky-Raj nemzeti parkban járt már valamelyikõtök?
Csodálatos hely a szurdokvölgyeivel, vízeséseivel, És nagyon közel van, kicsivel közelebb, mint a Magas-tátra, illetve kb. egyórányi autózásra Poprádtól.

http://www.tatranet....asfalvi/13.html


;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
igen...



#916
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
A Slovenky-Raj nemzeti parkban járt már valamelyikõtök?
Csodálatos hely a szurdokvölgyeivel, vízeséseivel, És nagyon közel van, kicsivel közelebb, mint a Magas-tátra, illetve kb. egyórányi autózásra Poprádtól.

http://www.tatranet....asfalvi/13.html

http://www.tatranet....0030614/17.html

http://www.tatranet.hu/velky/12.html

#917
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
De be ám! És olyankor úgy néz ki, mint egy nagy jégcsap! ;) Az Ilona-völgyi vízesést egyébként megéri egy Kékesrõl lefelé túrával összekötni, tehát Kékes-Parádfürdõ és onnan vissza lehet buszozni Mártraházára, vagy gyönygyösre. Télen pont elég egy napi adagnak.

Még vízesés:
A Bakonyban Jásd és Bakonybána között van, nem tudom a vízesésnek van-e külön neve, de a helyet Törökfürdõnek híjják. Nem valami nagy, de különleges atmoszférája van a helynek. Olyan mediterrán hangulatú...

#918
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hát ha jeget akarsz mászni, lillafüred a Te választásod... általában mesterségesen dagasztják is helybeli sziklamászók...
a mátrait még nem láttam befagyva... a frekventáltságára csak annyit, hogy nyaranta általában a minibe - holdjáróba öltözött csinibabák jelenléte nem csak képrézat és érzéki csalódás... :( aszfalton túl sokáig belehet autózni :(

de meg kell nézni azért...

::Péef::

#919
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Az a mátrai jól hangzik,mert gondolom nem annyira frekventált helyen van.Be szokott fagyni télen?

#920
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Th: RÁm szakadék OKAY

vízesések(amikrõl Én tudok)

*Ilona-vgyi vízesés/Mátra/Ilona-vgy/Parádfüredrõl betonozott erdészeti út visz a vgy szájáig, onnan ha jól emléxem ZÖLD jelzésen negyed óra séta/cca5méter

*Fátyol-vízesés/Bükk/Szalajka-vgy/Szilvásváradról a betonozott erdészeti úton séta be a vgybe, kábé bõ fél óra séta/ccamaxfélméteres lépcsõkbõl

*Lillafüredi-vízesés/Bükk/Lillafüred/A Palota Szálló függõkertjének középsõszintjén van a nagy, az alsó szinten a kicsi vízesés, parkolókból 4-5perces séta/cca10 és 4méter

::Péef::