Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Szikla- és hegymászás, túrák gyaloghintóval

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
938 hozzászólás a témában

#921
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Olvastam a könyvet,vagy négyszer!!!Isteni.Nekem az adta az egyik nagy lökést a hegymászáshoz!
Mátratúrák OK!
Télen tervezek Rám szakadék,Holdvilág árok, stb.túrákat.
Télleg,tudtok valahol magyarországon Vízeséseket?Kisebb/nagyobb is érdekel!
Üdv:Thy

#922
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

megverek pár utcán sétálót


Gyere felénk is.... .... adjak tippeket? ;) >:(

#923
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
bors: okay...

megszervezzük... 8)

::Péef::

#924
bors

bors

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Para: IGEN! Menjünk télen a Mátrába gyalogtúrázni! Már alig várom.

#925
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
::off
nem fejtem ki itt... csak reménykedtem benne, hogy Ti azért változtattok nicket olykor, mert az segít...

:(

majd kitekerem magamból, megverek pár utcán sétálót, beverek pár kirakatot és jobb lesz... ;)
::on

#926
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
sad = somorú, :'(

Nem megyek se talira, se kozmára, és van még pár dolog, amit nem fejtek ki...

Pa'a mié't mé'ges?

#927
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Mi lenne, ha nyitnék egy olyan topikot, hogy kinek mit takar épp a nikk végén a melléknév!?
Mert pl. kiváncsi lennék rá,hogy Charon miért szomorú (talán mert süt a nap és nemzuhog?) és Para most miért mérges!!

Lehet, hogy nem tartozik rám, de ha már ennyire közszemre tétettétek, mégiscsak felmerülnek bennem ezek a kérdések. Meg különben is, mi ez az elharapózó nickname-virus? ;) ;D

#928
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
ebben nagy igazság van, csak sajna az ember a pénztárcájába nézve esetleg az a szerényebb cuccot is óvja mindentõl...
:(

részemrõl ezért is nem jön össze sajna a téli tátárás kiruccanás :( nómaninófáni :(

DE ha lesz vkinek kedve hozzá, és esik hó a mi magas hegységünkben, mehetnénk majd egy kisebb túrára oda is :)

::Péef::

#929
bors

bors

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Ha belegondoltok, 5-10 éve még Magyarországon nem terjedtek el a Gore, polár cuccok, mégis sokan túráztak, magas hegyekben, extrémebb körülmények között, és kibírták. Persze ezek a felszerelések nagyobb kényelmet biztosítanak. Én mégis úgy érzem, annak idején pont az adta meg a túrázás varázsát, hogy nem voltunk annyira profik. Pár éve az erdélyi hegyeket jártuk végig. Én kis szürke melegítõalsóban, kopott talpú Mark bakancsban, 750 forintos esõkabátban voltam, szinte minden nap szétáztunk, este a tûz mellett szárítottuk a bakancsot,... és ez volt életem legjobb túrája.
Aki esetleg még nem olvasta volna, ajánlom figyelmébe Benedek István: Csavargás az Alpokban címû mûvét. Érdekes megnézni, hogyan túráztak bringával és sziklán a század elején.


#930
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Igen az tényleg a BMFT talin készült,ahol még nagyon hideg volt,és erre a haverom,aki jött velem,eljött rövidgatyában,pólóban,hogy majd lesz valami:)Én télikabátban/gore-texben voltam.Szóval innen a mondat.Mondjuk õ jött velem a télen a Tátrába olyan nyári bakkancsban,aminek kicsit el volt válva a talpa.30perc séta után már beázott a cipõ,de hát õ ilyen túlélõ típus ;D
Jó volt tegnap a mászás,ismét egy új úttal lettünk gazdagabbak:)

#931
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Sztem ez a topic egy nagyon jó ötlet! :)

Én bármilyen hegyes-gyalogos megmozdulásban, pl Tátra túrában, bármikor benne vagyok!

Ádám, aki rövidgatyában jött. << ez a "beszólás" nem az elsõ bmft talin történt? Volt egy srác, akit nem nagyon ismertem/tünk, és õ lett a srác, aki rövidnadrágban jött (a tali februárban volt, és az egyik reggelre vagy 3 centi hó is esett :))

#932
sopron

sopron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 433 hozzászólás
Thommey: áruld már el, mi ez az "Ádám, aki rövidgatyában jött" idézet. Engem, mint a fent nevezett név birtokosát , meg talán még hasonló okok miatt Pixelt is érdekelné, bár vele lehet, hogy már megbeszéltétek. Persze csak, ha publikus.

#933
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Ahogy olvasgattam mindenfele a neten, rájöttem, a tekerésnél hasonlót érzek, ha egyedül tekerek. Ezért gondoltam, hogy illik ide. A képek pedig módosítva linkre. Kicsit erõszakos volt, bocsi. :P

#934
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
De jó képek :o :D
És az írásban is nagy igazság van. ::)
Akkor már tudjátok, mit is kéne éreznetek este. Majd figyeljétek!
Én speciel keringõzni szoktam a falon a travi közben a Bécsi keringõre. ;D

#935
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Era:Pixel egyik haverja.Õt nem ismerjük:)
Charon:Isteniek a képek,de szabad ezeket ide berakni?
Üdv:Thy

#936
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
x

"Amikor megfogod a sziklát, olyan mintha a Föld testét fognád meg.
Mintha a kedvesednek nemcsak a ruháját, hanem a testét is érintenéd. Néha teljesen hozzásimulsz, türelemmel simogatod, keresed a legjobb fogást. Majd lassan feltolod magad és beakasztod a biztosítókötelet. Lépésrõl lépésre apró peremeken egyensúlyozva mászol egyre feljebb, amíg az út véget nem ér. Majd kellemesen elfáradva bambulhatsz bele a messzeségbe élvezve a pihenést, befogadva a látványt."

x

#937
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Szép idõ lett, igyekszem fel. A fõnökömön múlik, meddig szándékozik benn maradni. Ha késnék is, azért megyek. De mondom igyekszem fél 6-ra ott lenni.

(Ha már így kiebrudaltak minket a bringás lányoktól.
Kahlesz ezek szerint te most kicsit off lettél.)

Este jó hideg lesz, öltözzetek fel rendesen! (Uff, anyátok szólt.)

Thommey, Pixel: Ki a negyedik fõ??? ::)

#938
kahlesz

kahlesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 369 hozzászólás
Ott a helyem nekem is!
Viszont elõtte mennék tekerni. Ki tart velem?


#939
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Thommey ötletét megvalósítva, úgy gondolom idõvel jogosultsága lesz ennek a topicnak.
Értelemszerûen a falmászó talikat a HHH-n és egyéb helyeken, a Tátra túrákat, és egyéb nem bringás túrákat kéretik itt szervezgetni.


Kezdésnek:
Ma fél hattól (délután ;)) HHH, Fenyõgyöngye találkozóhellyel boulderezés Era néni vezetésével.

Thommey, plusz Charon eddig úgy néz ki, hogy megyünk.
8)