Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Cyclo-cross

- - - - -

  • Please log in to reply
441 replies to this topic

#121
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Ma próbáltam egy 555mm felsőcsövű országútit pár méteren. Nos elég lesz az 57cm felsőcső bőven úgy érzem. Anno az első Cannondale vázam, ami most melóbajárós egysebi, is 555 hosszú. Országúti korában, akkor még nem vágtam a méretezést országúti fronton, használható volt. Igaz ott már éreztem, hogy rövid.

 

(Szerintetek lehet abból baj, ha Evans-ról nem szállítanak Magyarországra és én futárcéghez kérem, majd ők hozzák haza? Remélem nem. 160k-val olcsóbb mint az eurós ár bárhol máshol.)



#122
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

a kicsit lassabb kormányzás a divatfixi-öngyilkosjelölt hülyegyereken kívül nem sok embert zavar :) 

 

mindig mosolygok azon a fék nélküli, 30cm-re vágott kormányú 50es stucnis borzalmon küllőkártyákkal.. 

 

on.


  • GT_Atee and arn like this

#123
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Szerintem is konnyen korrigalhato. Eleve outis leptekkel rovidek a stucnik, es kompakt kormany a jellemzo. 3-4cmt siman lehet nyujtani. A hatulutoje lehet, hogy lassabbnak fog tunni a kormanyzas, mint eredendoen.

#124
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Kezdek húzni az 570-580mm közötti felsőcső felé. Nagyon hasalós lenne terepen a gép 590mm felsőcsővel. A SuperX 570mm felsőcsővel van és azt próbálva még az expón egész jó volt. Éreztem, hogy rövidebb, de lehet hogy tényleg ez kell nekem?

Szerintem a kisebbet veszem.

Holnap még számolgatok geometriát.

Kisebb vázat!

mindig tudsz távtartót bepakolni, mindig tudsz pl. 8-7-6-5 fokos stucnival variálni (meg 17fokossal-10 fokossal is)

Mindig tudsz hosszabb stucnit venni

 

DE, ha valami túl hosszú, és túl magas, az nem orvosolható :)



#125
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Kezdek húzni az 570-580mm közötti felsőcső felé. Nagyon hasalós lenne terepen a gép 590mm felsőcsővel. A SuperX 570mm felsőcsővel van és azt próbálva még az expón egész jó volt. Éreztem, hogy rövidebb, de lehet hogy tényleg ez kell nekem?

Szerintem a kisebbet veszem.

Holnap még számolgatok geometriát.



#126
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Koszi sracok...

Atepitett a giant :) sokkal olcsobb kihalaszni egy bringat es atepiteni. A kov tippem nekem is a canyon lett volna. Azon alapbol 32es sor van, en csak csereltem ultegrara, meg kapott egy 33os tanyert - ez a legkisebb 110es lyukkorhoz.

Az atutos tengely jo dolog, de sokat nem torodnek vele. A multkor neztem kulonbozo cx bringak osszeveteset - volt alu, karbon vegyesen, atutos, gyorsszaras. A merevsegi, kenyelmi tesztekben nem sok osszefugges volt azzal, hogy karbon e, atutos, vagy sem. Jo vazat kell venni. Minden vazanyagbol lehet kenyelmes es merev vazat is epiteni, persze ettol meg a karbon lesz a legjobb merevseg/suly aranyu.

A superx sem olcso... De nagyon jo vaz, ha mar ebben az arkategoriaban nezegetsz.

Szép a Giant bringád. Ezzel a konfiggal jött vagy épített? (szerk.: 2875USD árat látok USA oldalon erre a gépre picit eltérő konfiggal)

A Superx 105 2880€. Az sem olcsó. Egy alu Rose 105 is van 1900€ vagy Ultegra-val 2200€. Canyon Inflite Ultegra alu 1800€.

Én is alut vennék ha lenne nekem való. Általában a nagy méretek hamar elfogynak mindenhol. Emiatt nekem a kifutó leárazottak nem játszanak, mert azok általában 56 körüli méretek. Szopás. A másik dolog, hogy ritka mint a fehér holló a 11-32 áttétel. A 36-os kicsit cserélném 34-re kapásból+11-32 sor. Ezek miatt hátsó váltó csere GS-re. Fékek nem hidrósak az olcsóbb gépeknél. Csere azok is.
Igazából itt CX-ből Gravel Grinder faragás megy nálam, mert az ejtett felsőcsövet nem tudom befogni a térdeim közé stabilizáláshoz. Egyszer volt ilyen vázam országútiban, de soha többet nem kell.

Az 105 5800 lánctányér kompatibilis a 6800-as Ultegra tányérral? Mindkettő 100mm BCD. Amennyiben igen, inkább a compact 105-re tennék egy 46-os tányért.

Még nem vagyok meggyőzve, hogy nekem 56-57cm hosszú váz kell. Az 56-os Superx nem győzött meg az expo-n próbálva. Nem fogok versenyezni. Országúti helyett lenne+földút. Majd holnap lövök magamról képet a jelenlegi 59 hosszú Cannondale-en. Aztán lehet osztani a fejem:)

A másik dolog, hogy berágta az agyamba magát a tárcsafék+átütős tengelyr ögzítés kombó. Nem tudom miért mert expo-n mentem qr rögzítéses tárcsás cx gépekkel és nem szállt ki belőlük a kerék fékezéskor vagy állítódott el:) Csak a tudat (+alá is lehet támasztani érvekkel), hogy mi van ha kiadok egy kalap pénzt és elkezd nekem tökéletlenkedni. Kevés eset van a neten ebben a témában, de lehet balszerencsém.

A lényeg az, hogy még mindig nem tudom mi legyen:(


Edited by arn, 2016. March 27. - 15:59.


#127
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

 

A másik dolog, hogy berágta az agyamba magát a tárcsafék+átütős tengelyr ögzítés kombó. Nem tudom miért mert expo-n mentem qr rögzítéses tárcsás cx gépekkel és nem szállt ki belőlük a kerék fékezéskor vagy állítódott el:) Csak a tudat (+alá is lehet támasztani érvekkel), hogy mi van ha kiadok egy kalap pénzt és elkezd nekem tökéletlenkedni. Kevés eset van a neten ebben a témában, de lehet balszerencsém.

 

A lényeg az, hogy még mindig nem tudom mi legyen:(

 

Az árakhoz nem tudok mit hozzáfűzni mert amit most építettem az minden logikát és ész érvet nélkülözött :). Ha ez nem lett volna akkor Canyon lett volna.

Egy biztos, hogy nem kell a qr rögzítéstől félni, évtizedek óta rögzül így kerék (a tárcsás is). Előnye van az átmenő tengelynek, ez is vitathatatlan. A montim 2 éve átmenő tengelyes, az acél CX bringám gyorszáras (és tárcsás).  

 

34951zd.jpg

 

Na ez már valami, gratulálok hozzá!



#128
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Draga ilyen felszereltseggel... Inkabb superx 105. En hasonlo okokbol mondtam le a karbonrol - a lenti bringa karbon vazzal alu helyett vagy 3e eur korul lenne.

Szép a Giant bringád. Ezzel a konfiggal jött vagy épített? (szerk.: 2875USD árat látok USA oldalon erre a gépre picit eltérő konfiggal)

 

A Superx 105 2880€. Az sem olcsó. Egy alu Rose 105 is van 1900€ vagy Ultegra-val 2200€. Canyon Inflite Ultegra alu 1800€.

 

Én is alut vennék ha lenne nekem való. Általában a nagy méretek hamar elfogynak mindenhol. Emiatt nekem a kifutó leárazottak nem játszanak, mert azok általában 56 körüli méretek. Szopás. A másik dolog, hogy ritka mint a fehér holló a 11-32 áttétel. A 36-os kicsit cserélném 34-re kapásból+11-32 sor. Ezek miatt hátsó váltó csere GS-re. Fékek nem hidrósak az olcsóbb gépeknél. Csere azok is.

Igazából itt CX-ből Gravel Grinder faragás megy nálam, mert az ejtett felsőcsövet nem tudom befogni a térdeim közé stabilizáláshoz. Egyszer volt ilyen vázam országútiban, de soha többet nem kell.

 

Az 105 5800 lánctányér kompatibilis a 6800-as Ultegra tányérral? Mindkettő 100mm BCD. Amennyiben igen, inkább a compact 105-re tennék egy 46-os tányért.

 

Még nem vagyok meggyőzve, hogy nekem 56-57cm hosszú váz kell. Az 56-os Superx nem győzött meg az expo-n próbálva. Nem fogok versenyezni. Országúti helyett lenne+földút. Majd holnap lövök magamról képet a jelenlegi 59 hosszú Cannondale-en. Aztán lehet osztani a fejem:)

 

A másik dolog, hogy berágta az agyamba magát a tárcsafék+átütős tengelyr ögzítés kombó. Nem tudom miért mert expo-n mentem qr rögzítéses tárcsás cx gépekkel és nem szállt ki belőlük a kerék fékezéskor vagy állítódott el:) Csak a tudat (+alá is lehet támasztani érvekkel), hogy mi van ha kiadok egy kalap pénzt és elkezd nekem tökéletlenkedni. Kevés eset van a neten ebben a témában, de lehet balszerencsém.

 

A lényeg az, hogy még mindig nem tudom mi legyen:(


Edited by eddie1978, 2016. March 26. - 23:31.


#129
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Draga ilyen felszereltseggel... Inkabb superx 105. En hasonlo okokbol mondtam le a karbonrol - a lenti bringa karbon vazzal alu helyett vagy 3e eur korul lenne.

#130
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Az alábbi konfig 2550€-ért?

 

Norco Threshold C Rival (2850€) lenne átfaragva erre:

 

Frame Threshold Mid-Mod Carbon - TA Disc     Fork Threshold Mid-Mod Full Carbon - TA Disc     Rims A-Class CXD4 - Tubeless Ready Design     Tires Clement Crusade PDX 700 x 33c   Rear Hub A-Class CXD4 Sealed Bearing - 12x142mm     Spokes/Nipples Alex Stainless Black     Shifter Front Shimano BR-RS505 2spd - Black     Shifter Rear Shimano Shimano BR-RS505 11spd - Black     Front Derailleur Shimano 105 FD-5800     Rear Derailleur Shimano 105 RD-5800-GS 11spd - Black     Cassette Shimano 105 CS-5800 11-32T 11 speed     Crankset Shimano FC-RS500 11spd - 46/36T     Chain Shimano CN-HG600-11 11speed     Seat Post Norco 27.2mm - Black Stealth     Seat Post Clamp CNC Alloy - Black     Saddle Norco Cross Race w/Chromo Rails - Black     Shifter Casing Shift Housing w/Sealed End - Black / Lime     Headset Spacer 2x10mm Matte UD Carbon / 1x5mm Alloy     Top Cap Alloy w/Norco Shield Logo - Grey     Stem Norco - Black Stealth     Handlebar Norco Compact - Black Stealth     Grips Norco Ultra-Comfort 3mm - Black/Lime     Front Shimano Shimano BR-RS505 Hydraulic Disc w/160mm Rotor     Rear Shimano Shimano BR-RS505 Hydraulic Disc  w/140mm Rotor     Brake Levers  Shimano BR-RS505  Hydraulic Disc    

 



#131
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

no itt a konfig elso verzioja :) a tubeless reszevel megszenvedtem, remelem par tekeres utan beall.

https://docs.google....dit?usp=sharing

 

34951zd.jpg


Edited by arn, 2016. March 26. - 15:12.

  • karakoram likes this

#132
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

no itt a konfig elso verzioja :) a tubeless reszevel megszenvedtem, remelem par tekeres utan beall.

https://docs.google....dit?usp=sharing



#133
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

 

These should be in shops by the end of June.

 



#134
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

talan juniusban jon, de rakerdeztem :)

 

Tubeless-tires-1024x1024.jpg?itok=gthC7_



#135
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

baze, hogy ezeknek epp most kellett ezt megjelentetni... konnyu es tubeless, aszfaltos futofelulettel.

 

http://clementcycling.com/strada-ush

 

Strada-USH_400_319.jpg



#136
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
En 185 magas vagyok, 89 labhossz, es az 560at is hataresetnek tartom. Nehezen hiszem, hogy neked ket szammal nagyobb kellene. Amugy a stucnin es a vazmereten kivul ne felejtsd el a kormany geojat sem. Ott is lehet siman +2cm.

Terepen is probald ki a cx bringat :) nem csak orszaguton kell jonak lennie.

Edited by arn, 2016. March 19. - 21:53.


#137
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Ha terepezni is akarsz szerintem mindenképpen egy mérettel kisebb.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#138
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 posts

milyen magas vagy (labhossz)? 572es cx gep nagyon nem rovid :)

191cm magas vagyok. 93cm belső lábhosszal. A görbe hátamban van még szerintem 1-2cm, dolgozom rajta.

 

Jelenleg egy 60cm R1000 Cannondale országúti vázra épített bringám van. '13-ban voltam Speci Bikefit mérésen. Nyereg lett emelve pár mm-t, kormány forgatva magam felé picit a felső fogás miatt és javaslat egy 120mm->110mm stucni opció. Ez az én országúti méretem hobbi tekergéshez. Illetve nyújtsak sokat.

 

Próbáltam Bringaexpon az 58-nak megfelelő SuperX CX bringát. Éreztem a hosszbeli különbséget de nem volt vészes.

 

Nem tudom eldönteni tapasztalat híján, hogy mi a jobb vázméret. Ezt már korábban itt is megkérdeztem.

  1. vegyek 59cm felsőcsövű gépet 100mm stucnival
  2. 57-58cm körülit, egy mérettel kisebbet országúti méret szerint

Ez a két iskola van ahogy látom. Országútival egyező méret vagy eggyel kisebb.

Az 59cm felsőcsüvű bringa lehet nem is nekem készül, hanem nálam magasabb jetinek? Akkor miért van valamelyik gyártóknál max 57cm felsőcsővel CX bringa?

 

Amire kell: nem versenyzek, országúti mellé/helyett. Többnyire országút, de lenne földút is.


Edited by eddie1978, 2016. March 19. - 11:33.


#139
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Norco Threshold C105 elfogyott 60.5 méretben. Az 58-cas 572mm felsőcsővel bír. Az már kicsi lenne nekem.

Most várok egy olyan opciót, hogy mit tudnak kihozni egy Rival 1 szettest átépítve 105-re hidrós fékkel. Fél vesémet el kell adnom hozzá, de megpróbálom.

Másik opció egy Niner BSB 9 RDO. Ehhez nem tudok kereskedőt.

 

milyen magas vagy (labhossz)? 572es cx gep nagyon nem rovid :)



#140
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Külön Niner vázakat itt lehet kapni (pont amit keresel az nincs fent), kérdezd meg mailon: http://www.singlespeed.nl/catalog/

Rendes cég, családi vállalkozás, sok munka, nem válaszolnak azonnal.