Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Magellan

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
5106 hozzászólás a témában

#121
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 hozzászólás

Igen, az Antique cikket én is megtaláltam, lapozgatom a régi újságokat, meg vannak színes egész oldalas reklámok is, elég jó minőségben. A fórumot majd átnézem, 5k nem olyan sok... :rolleyes:

Nem leszek szívbajos, a MBAH lapjain szereplő összes Magellant forgalmazó boltnak fogok írni emailt, időm mint a tenger B)

A Crux poszteres link már lehet nem él, ha nincs meg a poszter, akkor felrakom még egyszer. :)



#122
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Igen, az Antique cikket én is megtaláltam, lapozgatom a régi újságokat, meg vannak színes egész oldalas reklámok is, elég jó minőségben. A fórumot majd átnézem, 5k nem olyan sok... :rolleyes:

Nem leszek szívbajos, a MBAH lapjain szereplő összes Magellant forgalmazó boltnak fogok írni emailt, időm mint a tenger B)

 



#123
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 hozzászólás

Akkor van remény  :D

Megpróbálkoztam pár boltnál, semmi. Ha esetleg valakinek van elfekvő Magellán katalógusa az acélos időszakból, nem válna meg tőle? De ha ide feldobna pár jó minőségű képet, az is örömet okozna :rolleyes:

Fotók vannak itt a fórumon, a gyári 1998as cruxról, a poszter is be lett linkelve.

A katalógus képek egyébként nem túl jók a Cruxról, de egyébként is ugyan az, mint ami a poszteren van.

Az 1999es Crux a katalógusban, annyiban tér el a 98as változattól, hogy full 99es LX van rajta, piros RST Mozo Pro telóval (persze kicsi kép ez is).

 

A Crux antikot még nem láttam soha katalógusban (ami nem jelenti azt, hogy ne létezne) :)

Az antikról létező 1 db cikk, meg itt van a fórumon, pár oldallal arrébb raktam be.  Erről sokkal több infó nagyon nincs is, meg poszter se.



#124
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Már-már "lehetetlen" kategória! Nem csak az Crux antikhoz, hanem az előtte lévő Cruxhoz vagy Pyxishez sem lehet, eredeti merev acél villát szerezni.

Akinek van, az valószínűleg használja vagy ha fel is bukkan valahol, általában vázzal együtt szokták árulni.

Aztán soha nem lehet tudni, lehet egyszer szerencséd lesz, de kb annyi esélyed van rá, mint egy lottó 5-re. :)

Akkor van remény  :D

Megpróbálkoztam pár boltnál, semmi. Ha esetleg valakinek van elfekvő Magellán katalógusa az acélos időszakból, nem válna meg tőle? De ha ide feldobna pár jó minőségű képet, az is örömet okozna :rolleyes:



#125
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 hozzászólás

Van valakinek ötlete hogy merre lehetne keresni az Antique-ba gyári villát? Lehet megépítem apránként retrónak, megérdemelné.

Már-már "lehetetlen" kategória! Nem csak az Crux antikhoz, hanem az előtte lévő Cruxhoz vagy Pyxishez sem lehet, eredeti merev acél villát szerezni.

Akinek van, az valószínűleg használja vagy ha fel is bukkan valahol, általában vázzal együtt szokták árulni.

Aztán soha nem lehet tudni, lehet egyszer szerencséd lesz, de kb annyi esélyed van rá, mint egy lottó 5-re. :)



#126
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Van valakinek ötlete hogy merre lehetne keresni az Antique-ba gyári villát? Lehet megépítem apránként retrónak, megérdemelné.



#127
laczie

laczie

    fórumtag

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
  • LocationBudapest

2x2?! :D

http://216IMG_2040.jpg


  • blash és talpfa kedveli ezt

#128
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 hozzászólás

25788785_31ad1f50b34e6bfe967f3121bc4bac4


  • Kisherceg és laczie kedveli ezt

#129
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Nekem is van! ;)

[/URL]">http://81320170409_152718_2_.jpg

 

Lassan jönnek a képek a jelenlegi verzióban... :)

Szépek ezek is, de hogy itt mindenkinek kettő van....?? :)



#130
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

igen, én a crc336 nevű szmöttyöt szoktam fújkálni a vázakba. ezt évente, vagy amikor eszembe jut (meg ha néha összejön egy-egy elázás, akkor is) megismétlem. 

Az is jónak tűnik. Ahogy olvasom, sima motorolaj is megfelel, bár én inkább maradok a szórt megoldásnál. Chesterton 775-höz jutottam egyszer, de a 740 megfelelőbb lehet rozsda ellen.



#131
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

25780647_29bfe68f4d6714e10991b40966a48f1


  • Kisherceg, talpfa és Vejne kedveli ezt

#132
laczie

laczie

    fórumtag

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
  • LocationBudapest


valaki azt mondta: "képek két cruxról"?  B)

 

,

 

,

Nekem is van! ;) 

[/URL]">http://81320170409_152718_2_.jpg

 

Lassan jönnek a képek a jelenlegi verzióban... :)


  • petyko kedveli ezt

#133
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

Kezelte valaki a vázak belsejét? Én nyomtam bele egy petroleumos nedvességvédő aeroszolt, valamit csak hosszabbít az életén.

 

igen, én a crc336 nevű szmöttyöt szoktam fújkálni a vázakba. ezt évente, vagy amikor eszembe jut (meg ha néha összejön egy-egy elázás, akkor is) megismétlem. 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#134
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Kezelte valaki a vázak belsejét? Én nyomtam bele egy petroleumos nedvességvédő aeroszolt, valamit csak hosszabbít az életén.

#135
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

valaki azt mondta: "képek két cruxról"?  B)
Mit is mondtál hol is laksz...? :)
 
855IMG_1928.jpg
 
148IMG_1930.jpg


  • Vejne kedveli ezt

#136
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

és ezt mivel magyaráztad ki otthon, hogy összepakolsz egy harmadik bringát? Végre kiderült, hogy miért is vettél új 26-os külsőt :PP

 

nekem nem kell kimagyaráznom ilyesmit...   :P  B)

 

egyrészt az új külsők a 20"-on vannak, a lenti képen látható speci FT helyére jöttek. másrészt a a 18" is régen kész van, csak ritkán lát napfényt. :(


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#137
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

valaki azt mondta: "képek két cruxról"?  B)
 
kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/03/25/855IMG_1928.jpg
 
kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/03/25/148IMG_1930.jpg


és ezt mivel magyaráztad ki otthon, hogy összepakolsz egy harmadik bringát? Végre kiderült, hogy miért is vettél új 26-os külsőt :PP

blash módosította - 2018. március 25. - 23:09


#138
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

valaki azt mondta: "képek két cruxról"?  B)

 

855IMG_1928.jpg

 

148IMG_1930.jpg


Kisherceg módosította - 2018. március 25. - 23:03

  • blash, Vejne és laczie kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#139
laczie

laczie

    fórumtag

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
  • LocationBudapest

Jól sikerült, meg jól mutat rajta a 953-as XTR is. Az elsőváltó bilincsénél mi történt a nyeregcsővel?

Van ezen 951-970 ig vegyesen :) 

A kép a friss hazahozatalkor készült. Azóta kicsit rendbe tettem.

Nem tudom pontosan mi volt a bilincsnél, de valószínűleg kikopott a festés és próbálták javítani, mielőtt rozsdásodna.

Én elég sokáig visszamostam azt a szürke javítást és nem találtam hibát. A bilincsig nem mentem el, mert inkább nem bántom, majd ha le kell szedni. 



#140
laczie

laczie

    fórumtag

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
  • LocationBudapest

Nagyon szép, nagyon retro... Nekem az ilyen bringák a gyengéim, a mai aluvázak nekem nem sokat mutatnak. Elegáns filigránok:)

Köszi. Nekem a kedvenceim. Van egy retro alu bringám is , de az is jól teljesített az elmúlt években. Ettől függetlenül acél párti vagyok. Ezek a Cruxok pedig nagyon eltalált elérhető árú vázak voltak . A 18" - osat 98 ban építettem saját elképzelések alapján. Szinte minden alkatrésze bírta ezt az időt. Nemrég kapta az XT updatet, mert megérdemelte. 

Használgatom is, tavaly egynapos Balatonkört mentem vele. Semmi hibát nem produkált...

A 20"-ost most "melóbajárós-aszfaltos" modernebb cuccokkal építem.

A 16" os meg megkapja az első kiadásos gyári szettet. Ez sem lesz NOS és vitrin bringa, de inkább ritkán fogom tekerni, hisz a mérete is lehet kicsi lesz, de nagyon kíváncsi vagyok milyen ebben a verzióban. Aztán meg néha a párom fogja hajtani. Így legalább tudok egyszerre két Cruxról is képeket készíteni.