Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Magellan

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
5106 replies to this topic

#81
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 posts

Villa súlyában tudok segíteni. :)

20cm villanyak26451827_71b977700e2c7ab781015c4653bb20b



#82
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 posts

2106g 18as váz, ebből lejön még a bilincs és a kormánycsapágy csészék súlya. Saccperkábé 1900g lehet. :)

Sorry, ez a Kisherceg hozzászólásához ment. :)



#83
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 posts

Nemnem! Félre értettél... :) nemúgy gondolom hogy az enyém az “igazi”, hanem hogy talán több verzió is készülhetett. Már kb 2 lehetséges setup bukkant fel, 2 villa, talán két v több piacra is készülhettek Csekéék? Ez az Antique már amolyan hattyúdalnak tűnik nekem, normális promo hiánya stb, kb ezután tették is le a lantot. Ez a váz is hiányos, pl semmi anyagra vagy méretre utaló matrica v jelzés nincs rajta.
Persze lemérem majd de neked csészék bent vannak.

2106g 18as váz, ebből lejön még a bilincs és a kormánycsapágy csészék súlya. Saccperkábé 1900g lehet. :)



#84
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,878 posts

Nemnem! Félre értettél... :) nemúgy gondolom hogy az enyém az “igazi”, hanem hogy talán több verzió is készülhetett. Már kb 2 lehetséges setup bukkant fel, 2 villa, talán két v több piacra is készülhettek Csekéék? Ez az Antique már amolyan hattyúdalnak tűnik nekem, normális promo hiánya stb, kb ezután tették is le a lantot. Ez a váz is hiányos, pl semmi anyagra vagy méretre utaló matrica v jelzés nincs rajta.
Persze lemérem majd de neked csészék bent vannak.

 

Rosszul fogalmaztam. Az, hogy én csak ezt a kecsesebb fajtát-formát ismerem, nem jelent semmit. Nagyobb gyártókkal is előfordul(t), hogy esetleges, mikor milyen villa került egy-egy vázhoz, bicajhoz ugyanazon típuson belül. Nincs ezzel semmi baj. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#85
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 posts

A villán nem veszünk össze. :) Lehet, hogy a telóval te jártál közelebb a jó megoldáshoz, feltéve, ha hihetünk a kicsit visszább linkelt cikkben szereplő geo táblának:
25404693_9622b5f2b5b42f68a8b08ae8d5af8c2
 
73 és 75 fokos fej- és nyeregcső szögek? Telóval pont kiadhatja a 71/73 NORBA sztenderdet. :D
 
Amíg az építésre várunk, rátehetnéd a vázat a mérlegre, lássuk, mennyivel több/kevesebb, mint a "régi". :)
48520311827_a401e721ff_h.jpg
 
 
Ő meg marad.

Nemnem! Félre értettél... :) nemúgy gondolom hogy az enyém az “igazi”, hanem hogy talán több verzió is készülhetett. Már kb 2 lehetséges setup bukkant fel, 2 villa, talán két v több piacra is készülhettek Csekéék? Ez az Antique már amolyan hattyúdalnak tűnik nekem, normális promo hiánya stb, kb ezután tették is le a lantot. Ez a váz is hiányos, pl semmi anyagra vagy méretre utaló matrica v jelzés nincs rajta.
Persze lemérem majd de neked csészék bent vannak.

#86
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,878 posts

Érdekes ez a villadolog. Az egyértelműen látszik hogy az én villám más formájú, kevésbé kecses. Viszont én biztos vagyok az eredetiségében, viszonylag persze, hiszen nem voltam ott a gyártáskor :) , de hogy ez érthető legyen, elmondom a sztorit: a Ricsi régi ismerősöm (15-20 éve), kb 2003ban én beszéltem rá egy ilyen vázra, vettünk is egyet-egyet a Nellában (azt hiszem az van a Petőfi-híd pesti oldalán a Mountextől nem messze. Nekem volt egy telóm, így csak ő kért hozzá villát, utólag hozta ki a raktár mélyéről az eladó.
Aztán elmaradtunk, a vázam is csak hányódott, el is feledkeztem a sztoriról, aztán mostanában ugrott ez be, a vége az lett hogy azt a bizonyos (nem is használt) telót adtam neki cserébe :)
Viszont ő azóta használta télen nyáron, csúnya is szegény váza, azonban a villán szinte semmi.....

 

A villán nem veszünk össze. :) Lehet, hogy a telóval te jártál közelebb a jó megoldáshoz, feltéve, ha hihetünk a kicsit visszább linkelt cikkben szereplő geo táblának:

25404693_9622b5f2b5b42f68a8b08ae8d5af8c2

 

73 és 75 fokos fej- és nyeregcső szögek? Telóval pont kiadhatja a 71/73 NORBA sztenderdet. :D

 

Amíg az építésre várunk, rátehetnéd a vázat a mérlegre, lássuk, mennyivel több/kevesebb, mint a "régi". :)

48520311827_a401e721ff_h.jpg

 

 

Ő meg marad. 

mielőtt meghirdetném, jelzem itt, hátha: hamarosan eladó lesz a Crux váz (villával, kormánycsapággyal és nyeregcsővel). 20-as méret.

érdeklődni, kérdezni priviben. :)

 

47298240502_4418233c2d_h.jpg


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#87
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 posts

Leméred nekem a villa súlyát? Kérlek. Köszi.
Kíváncsi vagyok rá. Meg azt is milyen hosszú a villa nyaka.
Így össze tudom vetni az enyémmel.

Persze, csak kerítek mérleget. Kis türelmet kérek, pár napig még dolgozom.

#88
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 posts

Érdekes ez a villadolog. Az egyértelműen látszik hogy az én villám más formájú, kevésbé kecses. Viszont én biztos vagyok az eredetiségében, viszonylag persze, hiszen nem voltam ott a gyártáskor :) , de hogy ez érthető legyen, elmondom a sztorit: a Ricsi régi ismerősöm (15-20 éve), kb 2003ban én beszéltem rá egy ilyen vázra, vettünk is egyet-egyet a Nellában (azt hiszem az van a Petőfi-híd pesti oldalán a Mountextől nem messze. Nekem volt egy telóm, így csak ő kért hozzá villát, utólag hozta ki a raktár mélyéről az eladó.
Aztán elmaradtunk, a vázam is csak hányódott, el is feledkeztem a sztoriról, aztán mostanában ugrott ez be, a vége az lett hogy azt a bizonyos (nem is használt) telót adtam neki cserébe :)
Viszont ő azóta használta télen nyáron, csúnya is szegény váza, azonban a villán szinte semmi.....

Leméred nekem a villa súlyát? Kérlek. Köszi.

Kíváncsi vagyok rá. Meg azt is milyen hosszú a villa nyaka.

Így össze tudom vetni az enyémmel.



#89
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 posts

Néha-néha feltűnik egy-egy LX Gold szett vagy alkatrész az apóban is, persze aranyáron. :D De szerintem sem kell ragaszkodni hozzá, nem volt akkora durranás. Nem volt rossz, de jobbat is össze tudsz állítani.
 
Villa ügyben annyit tudok hozzátenni, hogy a tiédben lévő eredetiségére én sem mernék fogadni, mivel az általad is említett képeken sem ilyen szerepel, illetve a bringán, ami az enyém volt, azon a magazinos képeknek megfelelő villa volt. Ez egyébként egészen kellemes, filigrán darab volt.
 
Volt ilyen bringám, egyben, gyári, módosítatlan állapotában vettem. Persze hamar át is építettem, de ez egy másik történet. Mindenesetre két (korábban itt már szerepelt) kép, az átépítés utáni állapotról:
48518993692_283d44f140_o.jpg
 
48518994697_e5d9e922c8_o.jpg
 
Pár képem van még róla (gyári állapotában) valahol, de nem találom, sajna. Korábban is kérdezte valaki, de egyszerűen nincsenek meg. :(
 
A fenti képeken a kerekek sem a gyáriak, de mivel megvannak, megnéztem, Alexrims XT 16 felnik vannak LX Gold agyakra fűzve. (Elöl és hátul baloldalt radiálisan. A shimano vajon mit szólt volna ehhez? :) )


Érdekes ez a villadolog. Az egyértelműen látszik hogy az én villám más formájú, kevésbé kecses. Viszont én biztos vagyok az eredetiségében, viszonylag persze, hiszen nem voltam ott a gyártáskor :) , de hogy ez érthető legyen, elmondom a sztorit: a Ricsi régi ismerősöm (15-20 éve), kb 2003ban én beszéltem rá egy ilyen vázra, vettünk is egyet-egyet a Nellában (azt hiszem az van a Petőfi-híd pesti oldalán a Mountextől nem messze. Nekem volt egy telóm, így csak ő kért hozzá villát, utólag hozta ki a raktár mélyéről az eladó.
Aztán elmaradtunk, a vázam is csak hányódott, el is feledkeztem a sztoriról, aztán mostanában ugrott ez be, a vége az lett hogy azt a bizonyos (nem is használt) telót adtam neki cserébe :)
Viszont ő azóta használta télen nyáron, csúnya is szegény váza, azonban a villán szinte semmi.....

#90
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 posts

A villa matricázásához annyit tennék még hozzá, hogy nem ez a mérvadó, sokkal inkább a formája, a két végén a lapítás...

Régebbi cruxnál is, több apróbb eltéréssel találkoztam matricázásoknál.

A váz méretét és anyagát jelölő matrica, rendszeresen fel van cserélve, hol az egyik, hol a másik van felül.

A váz garanciát jelölő matrica, vagy van rajta vagy nincs.

De nekem az alsó csövön van, de van olyan is amikor a nyeregvázcsőre rakták (ez a gyakoribb).

Sőt van olyan is, ahol átlátszó alapon vannak a sárga betűk.

Boltban, eredeti gyári villával együtt vettem a vázat. A villámra már nem raktak magellán logós matricát.

Szóval magellánéknál ez a matricázás is olyan dolog volt, mikor hogy sikerült, ki hova ragasztotta.

 

Simán el tudom képzelni, hogy későbbi szériáknál gondoltak egyet és csillagokat ragasztottak a villára, logó helyett.


Edited by talpfa, 2019. August 12. - 14:08.


#91
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,878 posts

Természetesen közzé teszem ha történik valami, bár ahogy az én tempómat (anyagi helyzetemet) ismerem, el tart majd egy darabig....
Gyári állapot lenne a cél, hadd lássák hogy ilyen is van, volt, viszont sok a kérdőjel a setuppal kapcsolatban.
Pl villa. Az egyetlen létező cikkben, leírásban is egy teljesen más villáról beszélnek, az egyetlen létező promo fotón dettó, de szerintem nekem már a valódi, hivatalos villa van hozzá... :)
Vagy a lánctányérok...rádobták az Lx Goldot Truvatívval, most komolyan én is ezt tegyem rá? Annyira akarja a Gold tányérokat az összkép hogy én bizony blaszfémiát követek el.... :) Inkább egy korhű drágakő lesz, így pl a Bike+ felniket is elhagyhatom.
Szivesen vennék ötleteket, tanácsokat hogy pl honnan érdemes rendelni, mi passzolna igazán rá, stb, eléggé kezdő retrós vagyok ;)

 

Néha-néha feltűnik egy-egy LX Gold szett vagy alkatrész az apóban is, persze aranyáron. :D De szerintem sem kell ragaszkodni hozzá, nem volt akkora durranás. Nem volt rossz, de jobbat is össze tudsz állítani.

 

Villa ügyben annyit tudok hozzátenni, hogy a tiédben lévő eredetiségére én sem mernék fogadni, mivel az általad is említett képeken sem ilyen szerepel, illetve a bringán, ami az enyém volt, azon a magazinos képeknek megfelelő villa volt. Ez egyébként egészen kellemes, filigrán darab volt.

 

Volt ilyen bringám, egyben, gyári, módosítatlan állapotában vettem. Persze hamar át is építettem, de ez egy másik történet. Mindenesetre két (korábban itt már szerepelt) kép, az átépítés utáni állapotról:

48518993692_283d44f140_o.jpg

 

48518994697_e5d9e922c8_o.jpg

 

Pár képem van még róla (gyári állapotában) valahol, de nem találom, sajna. Korábban is kérdezte valaki, de egyszerűen nincsenek meg. :(

 

A fenti képeken a kerekek sem a gyáriak, de mivel megvannak, megnéztem, Alexrims XT 16 felnik vannak LX Gold agyakra fűzve. (Elöl és hátul baloldalt radiálisan. A shimano vajon mit szólt volna ehhez? :) )


Edited by Kisherceg, 2019. August 12. - 13:34.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#92
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 posts

“Egyébként a protó típuson is Ritchey felni volt.” Igen, a Bikemagban is de írták hogy a valós felszerelés eltér a képeken láthatóktól. A Testbike-on látható felszereltséggel tesztelték a lapban. Elég zavaros ez az egész, most ehhez igazodjon az emberfia :)

Szerintem nem nagy probléma, ha eltérsz a gyári felszereltségtől, pláne úgy, hogy attól jobb. :)

Amúgy a korábbi crux arculatát is jellemzően Ritchey cuccok határozták meg (stucni, kormány és k.cspágy, markolat, felnik, gumik, nyereg).

A B+ felnik a crux antikon, a Ritchey felnikhez képest, vissza lépés volt.



#93
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 posts

Villa: amiket én láttam a képeken, azon más a villa matricázása.
Magellan logó van a féktüske magasságában. Pl anno Kisherceg is rakott fel képeket az ő bringájáról, azon is ilyen volt.
 
"Vagy a lánctányérok...rádobták az Lx Goldot Truvatívval,...." - ez most nem teljesen világos?
Gyárilag Truvatív hajtókar és lánckerék volt rajta, nem a Deore LX gold.
Szerintem simán spóroltak rajta, akkoriban. Nekem a Deore LX gold jobban tetszik, egységesebb képet mutat. -szubjektív
A Bike+ felni nem egy nagy durranás volt, szerintem sokkal jobban illene hozzá egy fekete Ritchey OCR PRO és ROCK PRO vagy WCS.
Már ha találsz még ilyet szép állapotban. Egyébként a protó típuson is Ritchey felni volt.


“Egyébként a protó típuson is Ritchey felni volt.” Igen, a Bikemagban is de írták hogy a valós felszerelés eltér a képeken láthatóktól. A Testbike-on látható felszereltséggel tesztelték a lapban. Elég zavaros ez az egész, most ehhez igazodjon az emberfia :)

#94
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 posts

Természetesen közzé teszem ha történik valami, bár ahogy az én tempómat (anyagi helyzetemet) ismerem, el tart majd egy darabig....
Gyári állapot lenne a cél, hadd lássák hogy ilyen is van, volt, viszont sok a kérdőjel a setuppal kapcsolatban.
Pl villa. Az egyetlen létező cikkben, leírásban is egy teljesen más villáról beszélnek, az egyetlen létező promo fotón dettó, de szerintem nekem már a valódi, hivatalos villa van hozzá... :)
Vagy a lánctányérok...rádobták az Lx Goldot Truvatívval, most komolyan én is ezt tegyem rá? Annyira akarja a Gold tányérokat az összkép hogy én bizony blaszfémiát követek el.... :) Inkább egy korhű drágakő lesz, így pl a Bike+ felniket is elhagyhatom.
Szivesen vennék ötleteket, tanácsokat hogy pl honnan érdemes rendelni, mi passzolna igazán rá, stb, eléggé kezdő retrós vagyok ;)

Villa: amiket én láttam a képeken, azon más a villa matricázása.

Magellan logó van a féktüske magasságában. Pl anno Kisherceg is rakott fel képeket az ő bringájáról, azon is ilyen volt.

 

"Vagy a lánctányérok...rádobták az Lx Goldot Truvatívval,...." - ez most nem teljesen világos?

Gyárilag Truvatív hajtókar és lánckerék volt rajta, nem a Deore LX gold.

Szerintem simán spóroltak rajta, akkoriban. Nekem a Deore LX gold jobban tetszik, egységesebb képet mutat. -szubjektív

A Bike+ felni nem egy nagy durranás volt, szerintem sokkal jobban illene hozzá egy fekete Ritchey OCR PRO és ROCK PRO vagy WCS.

Már ha találsz még ilyet szép állapotban. Egyébként a protó típuson is Ritchey felni volt.



#95
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 posts

Retró vagy modern lesz? Esetleg a gyári szetáp a cél?
Képeket kérünk szépen az építésről vagy a végeredményről. :)


Természetesen közzé teszem ha történik valami, bár ahogy az én tempómat (anyagi helyzetemet) ismerem, el tart majd egy darabig....
Gyári állapot lenne a cél, hadd lássák hogy ilyen is van, volt, viszont sok a kérdőjel a setuppal kapcsolatban.
Pl villa. Az egyetlen létező cikkben, leírásban is egy teljesen más villáról beszélnek, az egyetlen létező promo fotón dettó, de szerintem nekem már a valódi, hivatalos villa van hozzá... :)
Vagy a lánctányérok...rádobták az Lx Goldot Truvatívval, most komolyan én is ezt tegyem rá? Annyira akarja a Gold tányérokat az összkép hogy én bizony blaszfémiát követek el....:) Inkább egy korhű drágakő lesz, így pl a Bike+ felniket is elhagyhatom.
Szivesen vennék ötleteket, tanácsokat hogy pl honnan érdemes rendelni, mi passzolna igazán rá, stb, eléggé kezdő retrós vagyok ;)

#96
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 posts

Megvan a lottó ötös...  :P  kitartásom meghozta gyümölcsét, de ez nem jöhetett volna létre régi kedves ismerősöm B.Ricsi nagylelkű lemondása nélkül! Minden Magellan rajongó nevében:

-Köszönjük Ricsi! :D

48465503501_94cd566344.jpgIMG_20190803_142718 by Petyko, on Flickr

 

48465507306_35b188c2c3.jpgIMG_20190803_142736 by Petyko, on Flickr

Retró vagy modern lesz? Esetleg a gyári szetáp a cél?

Képeket kérünk szépen az építésről vagy a végeredményről. :)



#97
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 posts

Megvan a lottó ötös...  :P  kitartásom meghozta gyümölcsét, de ez nem jöhetett volna létre régi kedves ismerősöm B.Ricsi nagylelkű lemondása nélkül! Minden Magellan rajongó nevében:

-Köszönjük Ricsi! :D

48465503501_94cd566344.jpgIMG_20190803_142718 by Petyko, on Flickr

 

48465507306_35b188c2c3.jpgIMG_20190803_142736 by Petyko, on Flickr


  • ZolkoW and talpfa like this

#98
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,681 posts
Azta! Ez még koskormánnyal is elmenne szinte...

#99
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,878 posts

geó-tábla? :D jó, de legalább egy TT-t! remélem, nem jó, mert tök szépek ezek.

 

itt volt két oldallal előrébb. :) kicsit belenagyítasz és még éppen olvasható:

 

25393929_70147869513b7be17ef238dbce93962


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#100
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 posts

Én meg pont ma zavartam vele egy kört.

26430621_2efbd0b288f606ca9f05b949fe91e44