Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Magellan

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
5106 replies to this topic

#5061
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,235 posts
  • LocationSvájc
Esküszöm csak szopattok ;D
Remélem csak tényleg szivattok ???
Baszzameg most csináltattam hátsó kereket.A Misi mondta volna, hogy ilyen lesz a váz.
Aztatat mondta nekem hogy csak egy két plusz merevitésben változik a váz.

#5062
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Nadeha, ien lesz Sala váza, akkor nem árt beújítani vmi jóféle csõtengelyses háccsóagyat, mert az ott nagyon úgy fest, mint egy Bolt-On papucs.

#5063
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
De az új Vega V szerintem is ez lesz. Taiwan rulz the World...

#5064
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,235 posts
  • LocationSvájc
Tudtommal nem ilyen lesz ::)Legalábbis a Misi
aztatat ondta neke,hogy nem változtattak semmin az ideihez képest.MAjd szerdán kiderül.

#5065
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
Hahh, lehet, hogy lendületbõl veszek egy Polár FS-t. ;D De inkább nem. ;D ;D ;D


Ilyen lesz a vegád, tudod?

Posted Image

Nem teccenek ezek az új alsó megoldások. Nem túl bizalomgerjesztõ, hogy kicsi lapocskák tartják az egész vázat. :-\

#5066
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,235 posts
  • LocationSvájc
Jelentem a hét közepén megjönnek a Vega + POlar X FS vázak. ;D

#5067
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,032 posts
Jorus: Ez mind így van, ahogy mondod, de ha a Magellán azt mondja, hogy ilyen legyen a fejcsõszög, olyan a láncvillahossz, és a támvilla pedig hajlított, akkor akármilye rossz, vagy jó a váz legyártják. Max talán szólnak, ha oltári nagy tervezési hibát követett el valaki. Szóval ha jó, vagy rossz egy váz, akkor a tervezõt kell hibáztatni nem pedig a gyártót (most az idei pyxisre gondolok!!!, és nem megyek bele abba, hogy mi van a gyártási hibás vázakkal, mert akkor már régen rossz).
Ja és szerintem a Magellán és a Merida drágább gépei (bár lehet, hogy az olsóbbak is) ilyen alapon egy kutya, ugyanis szerintem mindkettõt gép heggesztti.

Mára ennyi (idõszûke).

#5068
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
norbert78: a post igazából Dante és EMBER eszmefuttatására volt reakció.

#5069
vendég_norbert78_*

vendég_norbert78_*
  • vendég
Jorus:
Nem is igazán a heggesztéssel van a gond,hanem
az agyonkönnyített vázaikkal.Ezek nem igazán a mindennapi használatra van,hanem egy technológia amivel versenyvázakat gyárthatnak egy versenyre aztán vegyél másikat mertegy eséstôl behorpadt, és ezekre a vázakra építenek rosszabb jobb alkatrészeket felhasználási terület szarint. :-\

#5070
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Nos, tudtommal ez így megy:

Az olcsó vázakat helyre kis kínaiak/vietnámiak/thaiok/mongolok, mittomén hegesztik, kézzel, ugyanis olcsóbb õket kifizetni, mint robotbácsikat beállítani.

A drágább vázakat robotokkal hegesztik, szintén a sárga folyó környékén, mert ott kisebbek az adóterhek.

A drága vázakat Európában, Amerikában hegesztik robotok.

A méregdrága vázakat profán módon megintcsak kézzel hegesztik, ám fehér bácsik.

#5071
vendég_norbert78_*

vendég_norbert78_*
  • vendég
Halo!
Merida merevvel kapcsolatban:
Nemrég voltam a szervíben,beszélgetek a srácokkal
mire jön egy merida merevváz hátsó t.féke beleér,hogy állítsák be!...????....Hát nem lehet mert annyira hajlanak ezek az istentudja mily tecnikás vázak!!!

Ui.:nyomd meg az alsócsô oldalát az ujjaddal(behorpad a legkissebb nyomásra! :o)csak vigyázz úgy ne maradjon!

Meridát csak a DH-t venném,vagy nem ezt a kikönnyített GETVÁZAKAT!!!!! ;)

#5072
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,032 posts

Fontos Magellánt venni? Nincs semmi jó Merida/Kelly's/Akármi? csak kérdezem...



Így utólag már megbántam, hogy nem a szar tömegvázat (Meridát) vettem. Miért is? Mert az 200 gr-al könnyebb, egyenes támvillája van, és még árban is olcsóbb volt vagy 4-5 ropival. És akkor lenne egy tömegvázam, de legalább könnyû lenne. Lehet, hogy gép heggeszti, de a Magellánt is. Viszont a Meridának van egy hatalmas elõnye, amivel a Magellán nem rendelkezik (és valószínûleg soha nem is fog). Ez pedig az, hogy a Merida egy gyár (és nem matricagyár!). Magellánék pedig csak gyárttatnak (címkéznek), ami nagy különbség. Szóval így az utóbbi idõben már nem nézem le annyira a Meridát (merevvázak tekintetében), mint eddig tettem.


Ezt Dante írta, és én maximálisan egyetértek vele ;):
Hékás, nem szar az, csak lehetne sokkal jobb is, mi meg maximalisták vagyunk!

Ja és még valamit a Csekéhez. Tudom, hogy sok hülyeséget mûvelnek, és hogy idáig is csoda, hogy ilyen marketingpolitikával, termékskálával (az ideit szerintem nagyon elbaszták) stb egyáltalán fenn tudtak maradni, DE õk csak próbálnak alkalmazkodni a magyar piachoz, ami azért valjuk be nem egyszerû.

#5073
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
nem volt elõzõ széria. Egy darab van belõle, ami a Misinél van s kész. Az meg sárga.

#5074
vendég_norbert78_*

vendég_norbert78_*
  • vendég
Én azért még bízom hátha elkapok egy darabot.De azért ez a hozzáállás a nagykerek részérôl elég gagyi. :-[

De még van bizodalmam!!! ::)

A festésre azért kiváncsi lennék,az elôzô szériafestés milyen volt?

#5075
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
Szetm nem jön túl sok, abból kiindulva, hogy hogyan állnak a nagykerek hozzá a piachoz. Mindenbõl túl keveset hoznak, attól félve, hogy nem fogy majd el, aztán a gyorsabbak elkapkodják a cuccokat hirtelen. És az emberfia meg csak les ki a fejébõl, hogy a múltkori hajó tajvanból egy hónapja jött, a következõ félév múlva jön, egész Csepel üresen kong, és vegyél bármit, amire szükséged van.

A festés sztem nem olyan lesz, ez azért sárga, mert Bomba! a szponzor, de a "széria" már biztos valami más lesz. Persze ez csak sejtés.

#5076
vendég_norbert78_*

vendég_norbert78_*
  • vendég
Halló!!!!
Nem tudja vki,hogy hány Polarx FS jön az országba
és ugyanaz a sárga lesz a festése mint eddig??? ???

#5077
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,147 posts
Friss info szerint 2004-es kínálat november-decemberben várható.

#5078
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Mert kinéztem a Pyxist, ugyanis most acél Crater van. Erre itt frászba kerghettek, hogy hajlik, meg törik, meg szar.


Hékás, nem szar az, csak lehetne sokkal jobb is, mi meg maximalisták vagyunk! ;)

marton;

Azt is megmagyaráznád, a titánvázam miért tört el ? A haverok szerint azért, mert szar volt.


Hosszú vizsgálódásom eredményeképpen kijelenthetem, hogy a haveroknak igaza volt. :D De az is lehet, hogy csak peches vagy... ;) (én is 2x vittem vissza a monitoromat már garival...)

#5079
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Fontos Magellánt venni? Nincs semmi jó Merida/Kelly's/Akármi? csak kérdezem...

én ezek közül a magellánt választanám ;) az akármi persze más téma, de ebben az árban jbb ccs váz szvsz nincs. bár ha van világosítsatok fel. amugy nem érdekel egy cr mo crux? szép kis darab és hát aranyosabb a craternél. ritchey papucsok, minden hülyeség és csak 16 ezer ;) ha igen akko privi
ui: bocs a modoktol az aprózásért, de ez az elsõ esetem ;D több nem lesz

#5080
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
Fontos Magellánt venni? Nincs semmi jó Merida/Kelly's/Akármi? csak kérdezem...