Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Magellan

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
5103 hozzászólás a témában

#5081
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
DANTE:
Azt is megmagyaráznád, a titánvázam miért tört el ? ;D :D A haverok szerint azért, mert szar volt.

EMBER:
Nekem tetszik az a váz. Az a kb. 200g súlytöbblet nem vészes. Annyival olcsóbb volt a többinél, hogy azt visszatérülhet. Ha most kéne vázat vennem, lehet hogy azt venném.
Izlés dolgában nem lehet vita !

#5082
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ha azt mondanák, hogy 6 hónap, ki a rák várná meg...?! ::)

#5083
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
Most beszéltem Csekével és a Vega+PolarX-FS szállítmány elõreláthatólag okt közepén érkezin >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
KAPJÁK BE A F****M!
Már 2 hónapja váram a buzi Vega vázukat.
Esküszöm még csak most hegesztik........
A Nem értem hogy miért mondták azt hogy 2 hét.........
Ez van......

#5084
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Ezeket sajna mind én is tudtam, csak próbáltam megvédeni szegény kis vázamat :'(. De végül is mit várjon az ember ( ;)) rongyos 40'000-ért. A legtöbb márka le sem sz@rja a fejlesztést. Megnézik a tajvani és kínai katalógusokat, és az alapján döntenek, hogy mi a trend, és fõleg, hogy mennyibe fog az nekik kerülni. Sajna a Magellán nem rendelkezik akkora kapacitással, és fõleg felvevõpiaccal, (de lehet, hogy tudással sem) hogy jobb vázakat legózzon össze a katalógusokból. Aki minõséget akar az vegyen Cannondale-t, vagy valami egyéb extra márkát. Ezt majd valamikor én is meg fogom tenni (ha lesz elég zseton), de addig is ezt a vázat fogom nyüstölni, és remélem nem törik el (tutira nem fog, ugyanis nem használom úgy ;)).

Ja és a végére: Ezzel a hozzászólással nem akartam leszólni a Magellánt (elvégre nagyon fasza kis márka), csak hát ez van. De mindentõl függetlenül: jó kis váz az a Pyxis (jó nehéz :P ;D ;)).


#5085
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Véletlen nem a távillára gondoltál?
Mi bajod az ívben hajlított támvillával? Mert az S-bend az nem csupa hajlításból áll? És azt honnan tudod, hogy ez gyengébb(szavaidból ugyanis ez sejlik ki). Belelátsz a falvastagságokba, az anyagszerkezetbe stb? A 2001-es Crux ugyancsak Kinesis, és S-bend-es, és mégsem törnek, mint a ropi. Az egy brutálisan jó váz.


Hááát, ami azt illeti, tényleg tudom, hogy gyengébb, mivel ezt tanulom (és hamarosan tanítom) az egyetemen... ;D Na de tényleg, itt nem (csak) az anyagvastagságon múlik a dolog, hanem a geometrián. Mivel a hátsó kereket fõleg függõleges erõ éri (értsd zötyik), az ív ezeket hívatott "kicsillapítani" - persze aki tudja az aluötvözetek merevségi jellemzõit, az tudja, hogy ekkora csõátmérõ mellett ez maximum néhány milimétert eredményez, nem beszélve arról, hogy ez feltételezi a láncvilla (amit szétver a lánc, ha lefelé mész, most már én sem tudom melyik melyik...) középcsapágyházba becsatlakozásának szögforgását. Azaz beleteszünk a vázba egy olyan mozgást, ami értelmetlen többletfeszültséget okoz sok kritikus helyen, s ezért osztán olyannyira túlméretezzük, hogy mindezt kibírja. És ezért ugye súlyban kell fizetnünk. Mondanom sem kell remélem, hogy a hátsókerék ennek a mozgásnak a többszörösét kimozogja csak úgy "alapból", fõleg ha nincs kõre felfújva.

Ami a 01-es Cruxot illeti. Az tényleg egy brutálisan jó váz, pl elég ha csak a középcsapágy merevséget nézed. Fogj egy Cruxot, meg egy Pyxist, s nyomd a hajtókart a láncvilla irányában. Láthatod, hogy a Pyxisnek fél-centiket csavarodik a középcsapágyháza, míg a Cruxnak nem. Azért ez elgondolkodtató. Az S-bend rugalmas hatása bár vitatható, elvileg azt a sárférõhely érdekében csinálták. De ami a lényeg, ott nem a terhelés irányában van a hajlítás, a csõ a hajlítások miatti utólagos hõkezelések miatt lesz egy kicsit hajlamosabb az alakváltozásra, meg ugye a nagyobb hossz miatt (ugyanaz az erõ nagyobb hosszon ugye logikusan nagyobb alakváltozást eredményez), de nem a geometriai adottságok folytán.

Ja, utóiratként: az alu is rugalmas, sõt sok esetben rugalmasabb mint az acél (ami szintén ki tud fáradni)...csak hogy jól bekavarjak a végire... ;)

#5086
prof8

prof8

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
A V-fékes igazsággal egyet értek, és azért ne felejtsétek el az anyagfáradást sem, ami azért inkább ott keletkezik ahol hajlik.....

#5087
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás



Ja és a végére:ugyan mondjon már valaki egy ésszerû okot az ívben hajlított láncvillára!


...támvillára... ::)

Egyébként mondanék egy okot: Magellan Pyxis 2003 aluból készült, ami köztudomásúlag nem díjazza a feszültségeket...míg az általad belinkelt Ritchey-váz ötvözött acél...


Reméltem, hogy ezt az aprócska részletet senki nem veszi észre... ;D ;D ::) ::) ::) ;D

#5088
Gyurrancs

Gyurrancs

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
az idei pikszisz szerintem is sokkal gyengébb mint a narancs volt. olcsóbb /ami persze nem baj/ de nehezebb,gyengébb bár 2 helyett 3 év a váz gari. úgyhogy ha eltörik becserélik. vki említette hogy bizonyítsuk be mé szar a hajlított támvilla: aluból van ami nem rugalmas sõt így feszültség is ébred(szerintem), ha v-féked van akkor pont a hajlítás felé terheli a vázat mikor fékezel....

#5089
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
rugalmasabb a hajlitott tamvilla

#5090
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás

Ja és a végére:ugyan mondjon már valaki egy ésszerû okot az ívben hajlított láncvillára!


...támvillára... ::)

Egyébként mondanék egy okot: Magellan Pyxis 2003 aluból készült, ami köztudomásúlag nem díjazza a feszültségeket...míg az általad belinkelt Ritchey-váz ötvözött acél...

#5091
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás

Igazából az ilyen topicokat is kéne olvasgatniuk a gyártóknak, nem mint a marha elõre.....


az a helyzet, hogy a Pyxis már ezzel a 200 grammal alapból nehezebb... ;D ;D ;D (és mégsem rendes váz :-\)

a gond a 200 grammal ott van, hogy ez nem a tartósság érdekében van rajta - ettõl nem erõsebb, csak kevésbé lett átgondolva a tervezése (értsd - ugyan mondjon már valaki egy ésszerû okot az ívben hajlított láncvillára!)


Véletlen nem a távillára gondoltál?
Mi bajod az ívben hajlított támvillával? Mert az S-bend az nem csupa hajlításból áll? És azt honnan tudod, hogy ez gyengébb(szavaidból ugyanis ez sejlik ki). Belelátsz a falvastagságokba, az anyagszerkezetbe stb? A 2001-es Crux ugyancsak Kinesis, és S-bend-es, és mégsem törnek, mint a ropi. Az egy brutálisan jó váz. Az idei pyxis miért lenne más? Majd ha látok egy törött támvillát elhiszem, hogy gyengébb, de addig nem. Ja és hogy ez súlytöblettel jár az egyenes támvillához képest. Legalább nem olyan merev a hátulja (bár attól még a szart is kirázza belõled ha olyan a terep ;D).
Egyébként csak azért védem ennyire szegény idei pyxist, mert nekem is az van, de ha meg tudtok gyõzi (ész érvekkel!) hiszek nektek... Mondjuk ha mutattok mondjuk egy fotót egy törött idei vázról (ez már töb is, mint az ész érv ::) ) egy szavam se lesz több.

Ja és a végére:ugyan mondjon már valaki egy ésszerû okot az ívben hajlított láncvillára!
Íme:
http://www.ritcheylo...frameplexus.jpg

#5092
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Szerencsere nekem a tavalyi PiksziszTiiim vazam van, de mondjuk ez csak az en örömöm.
Egyebkent a Giant szuper könnyü alu vazabol is tört el jonehany,akiket ismerek, igaz van köztük versenyzö is. Meg is lehet nezni az ujabb kiadast, az mar nehezebb , igaz (gondolom) az erösitesek miatt.
MARCI

#5093
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Igazából az ilyen topicokat is kéne olvasgatniuk a gyártóknak, nem mint a marha elõre.....


na igen, ott a pont, nagyon fontos lenne a kommunikáció a gyártók és vásárlók között - én pl marhára örülnék olyan dolgoknak is, hogy mondjuk van 4 színterv, felnyomják õket a netre, majd szavazni lehetne, mivel jöjjön ki a váz (jó kis utópia)

ZSIROSMACSKA!

az a helyzet, hogy a Pyxis már ezzel a 200 grammal alapból nehezebb... ;D ;D ;D (és mégsem rendes váz :-\)

a gond a 200 grammal ott van, hogy ez nem a tartósság érdekében van rajta - ettõl nem erõsebb, csak kevésbé lett átgondolva a tervezése (értsd - ugyan mondjon már valaki egy ésszerû okot az ívben hajlított láncvillára!)

nomeg mondjuk egy Giant Team váz sem törik el 2 év alatt, mégis agyon van könnyítve - bár igaz, hogy duplájába kerül (valamit valamiért asszem)

az a tény, hogy most itt fikázzuk a magellánt szerintem sokunknál inkább "márkaszeretetbõl" történik, mint rosszindulatú áskálódásból (mint a kisgyerek: -anyúúú, kiszakadt a cipõm! -nem baj fiacskám, holnap veszünk egy másikat... -de én nem akarok mást anyúúúú!!!)

#5094
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
dante-val maximalisan egyetertek .. !!

#5095
prof8

prof8

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
Igaza van Zsirosmacskának. Ha nem elég jó nektek a pyxis, akkor vegyetek mást. Nekem is bejött a narancs-fehér team, de mégsem vettem, mert nem kell nekem minden évben újat vennem, arról nem beszélve, hogy nekem az a 200 gramm plusz nem számít sokat, ha egy tartós vázat kapok érte.
Ha Magellánék nem akarnak minõségi vázat csinálni, akkor az õ bajuk, mert nem vesznek majd tõlük. én már észrevettem, hogy néhány gyártó nem csinál ésszerû dolgokat, pedig sír a nép. Igazából az ilyen topicokat is kéne olvasgatniuk a gyártóknak, nem mint a marha elõre.....

#5096
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
1 Talán kicsit túl speciális ez a topic (mondjuk ahhoz, hogy valaki ne zárja be rövidúton)

2 Ekkora Author reklámot még nem láttam fórumon. Ennek a fiúnak tök mindegy mit írogatnak, õ mondja a magáét. Már csak azért is mert az A-gang úgye nem éppen CC váz (súly, fejcsõszög, megúgyegyáltalán)

3 Aki vesz egy versenyvázat, ami iszonyatosan ki van könnyítve (hisz elsõ szempont a súly) az ne sírjon, ha eltörik 2 év múlva. Arra találták ki, hogy a versenyzõ alatt kibírjon egy szezont (maximum) és jövõre ott a következõ modell, amit majd ti szépen megvesztek, hiszen ti versenyvázat akartok ;D Lehet sírni, ha nem tetszik, vagy veszel egy normális vázat ami 200 grammal nehezebb. Majd 2 deci vizet mindig kiöntesz a kulacsodból és ugyan ott vagy.

#5097
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
nem az a gond, hogy sikerült egy "olcsó-de-viszonylag-jó" vázat kihozni, mert hát ez egy jó dolog, hanem az, hogy nincs alternatíva a palettában (fõleg, mivel a crux elment a retro cro-mo irányban - ami szintén egy jó dolog, de azért párhuzamosan kihozhattak volna egy alu cruxot is)

sajnos a pyxis már most jól láthatóan gyenglékedik - érdemes pl összehasonlítani egy 2001-es cruxxal (mivel kisértetiesen emlékeztet rá, csak az s-bend helyett íves támvilla lett [amit már ugye fikáztunk régebben], meg 1-2 vázszög megváltozott...), ahol ha belenyomom kézzel a hajtókart a láncvillába, akkor legfeljebb a hajtókar hajlik, a középcsapágyház meg se moccan, ellenben a pyxisnél simán elcsavarodik, próbáljátok csak ki ;)

a kinesis nem szar márka, csak nem tudják ua. a pontosságot hozni, mint az easton - pl a vázak között simán van 1-2 mm eltérés csövekként, sõt, sokszor az átmérõ sem stimmel, pl a nyeregcsõ lehet, hogy az egyik pyxis vázban csúszik, de a másikba már reszelni kell, hogy belemenjen

a súly meg nem lenne cikis, ha bevallanák, hogy mennyi az annyi - de azért az gáz szerintem, hogy mérlegen nehezebb 100-200 grammal, mint a megadott adat... :-\

#5098
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Nem hiszem, hogy az idei Pyxis olyan szar lenne, mint írjátok. Azért a Kinesis sem egy gagyi márka. Nem hiszem, hogy ha tíz év múlva egymás mellé rakunk egy Easton és egy Kinesis vázat, akkor bármi különbség lenne a kettõ között. Szerintem is visszafejlõdés, hogy már nem Easton, de azért nem akkora tragésia. Aki pedig nem éri be a Kinesissel az vegyen Konát (ha már jó, és márkás vázat akar).
Persze csak azért védem az idei Pyxiseket, mert nekem is az van, és idáig tökéletesen meg vagyok vele elégedva. Lehet, hogy nem a legkönnyebb, és a legerõsebb, de ezt az olcsóbb árral bõven ompenzálják. Valamit valamiért. Ezt kívják kompromisszumnak. Bár abban egyetértek veletek, hogy idén tényleg visszafejlõdött a Magellán, de az áraik is lementek.

#5099
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Ebbõl az author reklámolásból volt már gond. Be kéne fejezni, nem gondolod, tractionman?

#5100
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ne fikázzátok a piksziszt mer' jo. kicsit nehéz mint az atom, de hát az kit zavar :D