Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Full telos vaz nem csak DH-ra

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
302 hozzászólás a témában

#41
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Az ha jól tudom, 5-6 centit mozog, és kialakítása miatt sem alkalmas másra csak CC-re.

#42
sony

sony

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
a Merida LRS-ol senkinek semmi velemenye?

#43
Dfox

Dfox

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
    Ajánl(h)atom !:

      Feltöltött kép

      R.S.Deluxe   -   állítható csillapítás
     

       Vacak 35.000-ért. ;D

#44
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Gabee: úgy értettem, hogy az ennél olcsóbb sok névtelen szar semmit nem ér. 2 hét alatt szétfolynak (ha egyáltalán van benne olaj), keveset mozognak és azt is szarul, igénytelen a kidolgozásuk (darabos mûködés, ótvar szimmeringek, becsúszók, görbe stb), nem javíthatóak (szimmeringcseréhez nem lehet szétszedni), nincs garancia stb.
A Shockworksok olcsók, tényleg jó minõségûek, méretükhöz képest a legtöbbet mozogják és teljes mértékben javíthatóak. (tapasztalat)

#45
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Tapasztaltam.
A kínai gagyi tulajdonképpen katapultként mûködött. Ha belementem egy gödörbe, elõször a kerék mozdult, utána akkorát vert a seggemre, hogy az már fájt. (aszfalton, keményre húzott rúgóval) Ha felpuhítottam a rúgózást, akkor hajóhinta lett a gép, tehát ez sem volt az igazi.
Egyszerûen lehetetlen volt beállítani úgy, hogy kényelmes is legyen, de túl sok erõ ne menjen el a hintázás közben. A SCOTT-tal ha nem, is szûnt meg teljesen, de sokat javult a helyzet. A visszatérés csillapítás szépen teszi a dolgát, a rúgó beállítását is közel pontosan eltaláltam, kényelmes lett a túrázás is, hosszú távon (158 km Miskolc-Tokaj  oda-vissza) is jól viselkedett. Terepen fellazított rúgóval lefelé állati dolgokat lehetett csinálni, határt a váz szabott. (2,5 km lefelé akkora köveken, mint a fejem)
Néhány tapasztalat az össztelóssal:

Igaz, hogy a súlya 15 kg, de szerintem ez túrázásra jó, én nem éreztem, hogy nagyon megterhelt volna a gép súlya.

DH-ra kifejezetten jó az össztelós, nem rázza szét az embert. A rúgóerõt csökkenteni kell és jó lesz.

Mászáskor kemény rúgóval érdemes menni, mert  egyébként sok erõ elmegy a hátsó rúgóstagon.

Hátul van a súlypont, könnyen emeli az elejét a bicaj mászás közben.

Az áttételek: Elöl 48-38-28, hátul 11-28.
Aszfalton lefelé az országútisokkal lehet együtt rongyolni. Sík terepen szintén jó a kiosztás.
Én viszont cserélni fogom az elsõ áttételt 42-32-22-re, vagy hátra kap egy másik sort 32 vagy 34 foggal, mert fölfelé már érezhetõ a bicaj súlya és az 1:1 áttétel egy meredekebb részen már nem szerencsés. Ha nem versenyzésre hásználod, szerintem össze lehet rakni egy olyan bicajt, ami közel mindenhol elmegy. Én sem gondolkozok, hogy merre menjek a Bükk útjain 60-80 km-es túrákat csinálunk, melynek kb 80%-a terep, erdõben fák között stb.

#46
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Legszebcsavo:Köszi a tippet.Azt fejtsd ki bõvebben kérlek,hogy ha ennél gagyibb van,akkor csak szenvedést okozok magamnak.MIÉRT ??? Gondolom csak a csillapításról beszélsz,mert rugó és rugó közt nem sok különbség lehet...  ::)

Lovasgabi:És tapasztaltál konkrét objektív változást az új rugóstaggal a régebbi kínai gagyihoz képest?  :-/
Tehát élvezhetetlen azzal az össztelós vázon bringázás???

#47
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Én egy Hauser Leopardot nyúzok, amelyikben szintén a kínai gagyi volt. Lecseréltem SCOTT EX-Com-ra, visszatéréscsillapításos, a régi rúgót tettem vissza rá. Szerintem alapnak ez jó, és a ShockWorks BR-nek felel meg. Árban ugyanannyi.

Más: Hallott-e valaki azu AUTHOR A-ZONE vázról valamit? 160 pénz, de a honlapon megnézve valami állat. A HAUSERT szeretném legyerélni valami jobb össztelós vázra.

#48
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
JA !! meg van egy fox alps 4 r!!! is , ez az ami neked kell!!! levegö + olaj és a levegövel csont keményre is felfujhatod,  és mindemellett  nagyon könnyü, mert nincs körülötte rugo  és  erös is... ja és  ez is 150-es és ehhez képest 4 azaz négy cm-t mozog!!!!  ezt is privibe pls.

#49
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
TUDOK EGY ILYEN RUGOSTAGOT !!! 150-es és occso... ha érdekel akkor privibe lécci

#50
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Proceed Flapjack vázat akarok MOST!!! Nagggyon tetszik!!!!

#51
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
abban az árkategóriában, amiben te gondolkodsz, szinte kizárólag csak ezt tudnám ajánlani, ennek az a drámai oka, hogy ez talán kapható is.

Feltöltött kép

Shockworks BR névre hallgat, az ára kb 15 és 20 ezer között mozog és állítható a csillapítása.
Ennél olcsóbban semmiképp ne gondolkodj, mert hidd el csak szenvedést okozol magadnak.

FONTOS! Mérd meg, hogy milyen hosszú a mostani "rugóstag" benne vagy, hogy mekkora fér bele a vázba és olyat kérj. Többféle keménységû rugót is kipróbálhatsz azt ingyen cserélgetheted is. Az X-Factorban (Lurdy ház) vagy a Hajdúban (Kiss János Altábornagy utca)  

#52
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Üdv fórumtársak!

Tanácsot szeretnék kérni.Most vettem egy olcsóbb, Scutum jellegû egyforgáspontos (ART) vázat,és amit adtak vele rugóstagot,az valami alsókategóriás kínai,csak egy rugó,semmi extra.Mûkszik oszt kész... :)
Szerintetek milyenre lenne érdemes cserélni kezdésnek?Nem kell nagyon profi és nagyon drága,csak valami csillapítás jó lenne.
Ha konkrét típusokat és árakat is tudnátok mondani,az lenne a legjobb... ::)

#53
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
találtam egy pár témába vágó gépet:

Cheetah Mfr 02 onepointfive

Feltöltött kép

Dual Faces Nail FS ( a kedvencem)

Feltöltött kép

Ghost Dual Slalom FSP: (ez is szép)

Feltöltött kép

Proceed Flapjack:

Feltöltött kép

Turner RFX

Feltöltött kép



#54
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a lepényhal elõször, a reményhal meg utoljára...  ;D ;D ;D ;D

#55
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
a remény hal meg utoljára, hányan reménykedtünk idén, hogy lesz SW tag.... :'(

#56
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
L.CS.

Nem lenne baj a 190-es hosszal, mert most is az van, de a monoblokkházat szeretném lentebb tudni. (most hogy fogják a DH-sok a fejüket :)) Ezért kellene kisebb rugóstag. A Jorus-é jó lett volna, de eladta... brühühü  :-[ :-[

Szóval ne reménykedjek?

#57
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
A Scutum FS-t én is láttam, de nekem teccett...  :-X viszont 112ezer HUF volt tavaly a listaára, és az nem kevés...

#58
BNorbert

BNorbert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.004 hozzászólás
ja, de nem 4mm-t!!!

#59
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
a gumibak is összenyomódik még néhány mm-t, amit kézzel nem tudsz annyira összenyomni valszeg.

#60
BNorbert

BNorbert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.004 hozzászólás
én rugó nélkül mértem, hogy mennyit mozog!!! és a 66helyett csak 62-t!!! vagy vmi ilyesmi!!!