Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Full telos vaz nem csak DH-ra

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
302 hozzászólás a témában

#21
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Akkor marad a 48-38-28, vagy 42-32-22? Szomoörú vagyok, de hát minden nem sikerülhet... Csak nem miskolci vagy te is?

#22
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
udv miskolci kollega!!!!
a hajtomu 48/../24 lehet, hogy tenyleg problema lesz nem tom ossze lehet-e hozni, egy nem megy fel a hajtomure, ketto az atdobo nem fog at csak 22 fog kulombseget!

#23
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Valóban a hátsó háromszögben van a középcsapágy!!!


#24
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
BombrideR!

Köszi, hogy megnyugtattál. A sima Sovereign alkalmas V fékhez is, a pro viszont nem. Nagyon várom már a vázat, elvileg novenber végén már itt lesz. A 2,7 kg súly a jelenlegi Hauser leopard 5 kg körüli vázsúlyához képest azért elég jelentõs különbség nem? Úgy döntöttem, hogy a SRAM 5.0 és 7.O cuccaival szerelem föl. A V fék nekem elég, nem szükséges a tárcsa.
Viszont a következõ a problémám:
A hátsó sort is cserélem 11-32, vagy 11-34-re 8 fokozattal. Mászásokhoz elvileg nagyon jól jön a nagy fogaskerék. (ja, a hátsó rúgóstag Lock-out-os.)
Elõl szívem szerint a 48 fogas nagy kerékhez ragaszkodnék, viszont a legkisebb lehetne a 28 helyett 24-es. A középsõ elvileg mindegy. Na iulyen hajtómû a világon nincs, itt miskolcon pedíg nem is akarják összerakni.
48-11-el aszfalton lefelé 65-70 azért már elég jó tempó (a Leoparddal jöttem ennyit lefelé Szentlélekrõl.)
Van valami ötleted, vagy eleve veszett a dolog?

GABEE!

Köszi a képeket!
Légyszi priviobe írd le nekem, hogy lehet feltenni õket. (ha kész a gép, foto lesz!)

#25
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
figyeljetek mar ennek a vaznak a hatso haromszogeben van a kozepcsapagy????
mert latni vmit ott a lanctanyeroknal elott. vagyott lenne a rendes forgo pont?
csak a levegos tag?

#26
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Itt van õ.
Lovasgabi,egyébként a pro és a "sima" között,ha csak vázat veszel,akkor csak a színe a különbség...
Feltöltött kép

#27
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
nem ertem miert csak UJ vazban gondolkoztal !!

... ha jol tippelek 80-100 E korul lehet egy ilyen vaz , igaz ennek a lenyege a hatso "rigos" tag lenne amirol ..passz semmit nem tudok..

Egyebkent a geometriaja erossen a mai CC-s bringak csoportjaba tartozik .

Ahogy irtad 2.7 kg, szinten ezt erossiti .Kerdes a vaz milyen anyagbol keszult ??? nagy titok a weboldalon .A hatso haromszog egy forgopontos / ha jol latom ../, ami valszeg maszasnal erezhetoen beindul majd , erre a gyogyszer "maradj ulve" es figyelj a tekeresre . En erre akkor adnek ha versenyzesre is akarod hasznalni , egyebken OK .A hatso haromszog 425mm , aranylag jol eltalalt szukebb kanyarokban majd jol jon.Erossitest nem latok a fejcsonel ami manapsag mar " illik " foleg ahogy irtad nem csak Dh ra kell / tehat arra is../ .Egy-ket kissebb, levegoben eltoltott akciot azert valszeg elvisel majd .


Egyebkent ha nezzuk a felteteleket hogy Fulltelos ,Uj .es az anyagi keret ,...akkor el kell mondjam hogy aludhatsz nyugottan ;) .. velemenyem szerint ennyi penzert, uj , fulltelosat , jobbat, nem igazan talalsz.. :) :) :)




...ha valaki esetleg hasonlo parameterekkel rendelkezo vazat vasarolna a kozel jovoben , es a hasznalt is bejon mindenkepp keressen meg privatban .. van egy jo ajanlatom

#28
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Bocsi, de én vagyok a hunyó!
A weblap címe:www.author-hungary.com
a kép elérése a weblapon:
kerékpárok-Mtb-Sovereign
Egyébként nem a pro, mert nem tárcsafékkel szerelem. Viszont ha minden igaz, akkor már az új rúgóstag lesz benne. Jövõ hát végén eldõl minden.


#29
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
hat az igazsag az az hogy nem hallottam meg rola soha !!

neztem volna a weboldalat amit beszurtal , de nem talalok semmi ide tartozo dolgot .. lehet megint lusta voltam es nem neztem szet ..???

... ha egy kepet kuldesz akkor szivesen alkotok velemenyt ..

foleg igy hogy nem kell a dakarom ;)

#30
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
azonkivül meg sok lett volna neked az a 16 cm rugout... az már magyar DH... Tokodon egy Sovereignel indult egy gyerek és nagyon jol nézett ki... mármint a bikr

#31
vendég__*

vendég__*
  • vendég
LOvasgabi:Nem tudom,mit nyafogsz ;D a Sovereign gyönyörû!Szerintem szebb,mint az A-zone... Az kicsit olyan,mintha "gerinctörött lenne".A sovereignek frírájdosabb kinézete van,közelebb áll az általad elõbb említett (Big Air) geometriakhoz.Egyébként pro,vagy a sima?

Üdv:Gabee

#32
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
BombrideR!

Köszi, de csak új vázban gondolkoztam. Szerinted jó választás az AUTHOR? Én még idáig annyit tudok, hogy az országban 1 db van összesen, az is a boltban dolgozó srácé. Állítólag nagyon üti, de a gép jól bírja. (extrém DH mint állat) Mondjuk a srácból ki is nézem! A MERIDA Big Air pro-t lazán veri súlyban és hátsó rúgóstagban is.
De hát az A-zone pro.... Még mindíg fáj a szívem érte. :'( :'( :'(


#33
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
hat ha tudtam volna hogy egy ilyesmi vazat keresgetsz " nem csak dh"-ra

akkor ajanlottam volna a Jamis Dakaromat /..igen meg minig megvan ;)../

ami 2.5 kg Cane Creek 12 rugos taggal..



#34
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
??? ??? ???
Hát... az elõzõ hozzászólásom úgy néz ki, hogy elhamarkodott volt!
A szívem még is csak az Authorhoz húz.
Lehet, hogy hülyén hangzik, de most rendeltem meg a Sovereign vázukat (www.author.hu) Bár a szívem az A-zone-hoz húz, de hát a keret véges. Állítólag hátsó taggal együtt a Sovereign csak 2,7 kg! ;D ;D ;D
Remélem nem volt rossz választás. Ha kész a gép, fotó is lesz. SRAM váltókkal szerelem föl!

#35
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Halihó!

Nos, úgy érzem, megszületett a döntésem. Köszi a tanácsokat, véleményeket. Ha mindem jól megy, hétfõn talán már vázam is lesz. Hogy milyen? Hungary:A Pillangó, a saját ORKAN hátsó taggal. (azért nem írom, hogy rúgós, mert full levegõs a drága)
Tulajdonképpen csak józ hallottam róla. Erõsítsétek meg, hogy nem választok rosszul!!!


#36
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
NA végre egyban van a gép! Jövõ hét pénteken meglesz a fék is, és teljes lesz az örömöm. Már most jól mozog, bár még egy 450-es rugó kell a boldogságomhoz, de a Hajduban találtam. V-fékkel is isten vele menni. 13/15 centi, középtányér láncterelõvel. Szerintem ez a freeride...
Ha lesz kép, hozok.

#37
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nos 2003-as big air (zsir uj) shock works levegos zarhato rugos taggal 110eft!!!!
ezen allitolag mar ki van javitva a hatso haromszog!

#38
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
r.tag milyen big air es big air pro csak szinben es r .tagban kulonbozik. a hatso haromszog torik mert 5mmel szelesebb, mint a 135-os agy. de alatettel kiri.
nekem is olyan van csaka regebbi (cobra). szerintem elmegy kezdetnek megfelel!! ha van gari ra a torest cserelik!!! havernak 2003-ra csereletek most de eladja! megkerdem es elkuldom neked.

#39
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Üdv!

Várok véleményeket MERIDA BIg AIR pro vázról! 2002 modell, Zsír újonnan (boltból) 85 pénzért adják. Jó, vagy sem?

Várom akár privibe is!

#40
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
Üdv mindenkinek!
MOst sikerült megszabadulnom a vázamtol és régóta dédelgetett álmom most úgy néz ki valóra válik :)
A hungary-a pillangócska vázat néztem ki de sajna annál az elbaszott cégnél nincs egy bringához értõ sem :( és a honlap is enyhén szólva siralmas.Ha esetleg valaki megdobna infóval nagyon örülnék neki!
Elõre is köszike.