Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szemüveg, avagy védd a szemed világát

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1228 hozzászólás a témában

#1181
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ha nem túl mély a karcolás, optikai szalonokban fel tudják polírozni.

#1182
mirminc

mirminc

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
jajajaj!  :-[ tegnap estem egy nagyon a gyönyörû, új szemüvegemmel, és megkarcolódott az üveg. (hálistennek nem tört el). igazából használható maradt a szemüveg, mert ha felveszem, nem látható belülrõl a karcolás. inkább csak esztétikai a probléma: kívülrõl irtó rosszul néz ki a karcolás.
Nem tudtok valami csodaszert csúnya karcolások ellen? Vagy lehet benne lencsét cserélni valahol?  :-[ :-[

#1183
mirminc

mirminc

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
jelenleg egy Smith flipside szemüveget hordok. ez formára ugyanaz, mint a Carbon, csak a szín- és a lencseválasztéka más. az a lényeg, hogy ne legyen sérülékeny, minõségi legyen a lencse, taszítsa a port (szeles alföldi utakon hasznos tulajdonság  ;) ) a Smith ilyen, de próbáltam már CB-t is, abból a sötét üvegessel (nem tudom hányas) gond nélkül napba lehet nézni.

szerintem megéri 10-15ezret kiadni egy jó szemüvegért, esetleg olyanért, amit a mindennapokban is lehet használni.

tapasztalataim szerint a legnagyobb választék hegymászóboltokban van, pl. a Mamut 1. földszintjén szinte minden márka megtalálható. én is ott keresgéltem.

#1184
Jabbar

Jabbar

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
nos?

#1185
Jabbar

Jabbar

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
fogott már valaki a kezébe az oakley m-frame mintájára készült zoggie szecsót? milyen? vennék egyet átlátszó lencsével, mer az oakleym nagyon sötét ha nincs verõfényes napsütés... ezér meg nem veszek sokezerér új lencsét inkább párezerér valami gagyanduszt... télleg azt nem tujjárok ho mennyi az ára??

#1186
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
nem láttatok valahol merida napszemüveget mert én kerestem egypár helyen és még a hült helyét sem találtam

#1187
FP

FP

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
Phyree: És a Roox üléscsövedet van szíved összesarazni, karcolni, zúzni?  :o

#1188
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én spec Rudy Project Perception-t használok, jó, mer nekem dioptria is kell és 30k volt.  :)

#1189
Phyree

Phyree

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Én abból indultam ki, hogy DHzni kell, nem partyba nyomulni...  8) egy mezei CÉBÉ síszemüveget vettem 4500ért... A Duplafalu talán egy ezressel lett volna drágább... A "váza" tök flexibilis, mindenki fejével kompatibilis. Ha jól rászorítom, akkor nem párásodik, bár ennek asszem csak télen van jelentõsége... Joda kis kreativitással megoldotta a plexilap cseréjét is. Asszem a Király utcában vettem valahol.
Egyébként motocross boltokban 2-3k-ért láttam cross szemüveget.

Aki olcsón meg akarja úszni és nem érzi fontosnak beleesnie egy külföldi cég marketing csapdájába, annak ezt tudom mondani.
Nem lenne szívem összesarazni, karcolni, zúzni egy oylan szemüveget ami majdnem annyiba került, mint a RooX üléscsövem  ;D



#1190
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Ja a pant az Yo 5let, en is azzal nyomom, ugy meg a headbanget is birja ;) 8)

vad

#1191
FP

FP

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
Ja ja, szép a Scott, király, hogy 3 lencse is van hozzá, de nekem nagyon széles.  :(
Amúgy a többieknek köszönöm a segítséget, végül a Hunyadiban sikerült találnom egy számomra megfelelõ sötét Uvex-et és vettem hozzá még egy Rudy-s pántot!  ;)

#1192
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Ez egy Scott Xenon. Csúcsmodell  ;D
Tényleg nem kell valakinek?

#1193
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Scottos Misi: ez milyen szemcsi? marka?

kiscsango: hat ez van ,en ilyet lattam na!

es igy nez ki benne: 8)

na csa

#1194
Joe

Joe

    vendég

  • fórumtag
  • 132 hozzászólás
Kex: nem tudom mikor lesz meg a szemcsi, mert egyenlõre a felvételivel, meg a szóbeli érettségire való készüléssel vagyok elfoglalva, bringázni is régen voltam már!!  :'( :'( :'( :'(
De ha meg lesz feltétlenül írok!

#1195
nyunya

nyunya

    vendég

  • fórumtag
  • 157 hozzászólás
Kakukk!

Én is tschak tschatlakozni tudok az elõttem beszélõkhöz...Szal a smith szemcsik tényleg elég korrektek...Én egy buzzsaw-t használok 3 lencsével amiknek télleg eltalálták a szineit...Asszonypajtás pedig toastert használ (az is 3 lencsével van), de õ nem csak tekeréshez hanem uccán is azt hordja...
bogarak meg szél meg azok a gonosz UV dolgok nem nagyon szoktak bántani(bár az UV-t inkább elhiszem minthogy tapasztalom)...Szal szerintem megéri eccer sokat áldozni egy jobb darabért, mer nagyon érezhetõ a minõség beli különbség...Meg ezek tartósabbak is szoktak lenni...

nyunya

#1196
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Ja és még valami. A szára, illetve a kerete (amire felrakod a lencsét) fekete.

#1197
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Azért is írok ide, mert nem vagyok benne biztos, hogy elment a privát ütim.

Kép: Feltöltött kép

Válaszok a kérdésekre: Vadi új, még nem használtam, tehát kitûnõ állapotban van.
O éves. Most szereztem még egy hete sincs.
Sárga, Sötét, és Fehér színû lencsék vannak hozzá.
Tartozik még hozzá zippzáros tok, és használati útmutató  ;D (de tényleg ;D))
Nem párásodik, vízpergetõ stb.
Magyarországra 8 db.-ot hoztak be, ebbõl eddig egyet eladtak, egy pedig nállam van. A maradék 6 még a nagykernél van. Ennek talán az az oka, hogy csak a nagyker ára 19'500 ft. Így nem nagyon kapkodnak utánna az emberek.  ;D Tehát a valaki szembe jön az utcán, és meglátsz rajta egy ugyan ilyet, akkor visszafizetem az árát (ez csak vicc volt).
Bár most, hogy átolvastam az elõbbi irkálmányomat lehet, hogy felviszem az árát  ;D , vagy inkább megtartom  ;D ;D ;D

#1198
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Hm. én már láttam olyan Kóklit, amelyiknek a lencséje totál karcos volt, pedig nem csináltak vele semmi különöset.

#1199
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Hali!
Nekem egy Smith Mainline van, 100$ omba kerult de szerintem abszolut megerte. Total jo a fejemre, mintha raontotek volna, adtak hozza 3 lencset (+most rendeltem hozza meg harmat)
Ha egesz nap rajtam van se farad el a szemem= UV szuro okes  :D
A kerete nagyon rugalmas, es faszan tart meg nem esett le egyszer se( na jo headbang-nel igen), a lencsek a testhotol egyaltalan nem parasodnak, ha meg ralehelsz mondjuk, akkor is eltunik egybol.
A szellozes nagyon penge, nem izzad be a szemed kornyeke, sot hidegbe tul jo, mert szabalyosan fazol alatta!
A lencsek nagyon jok a vilagosabbak, tenyleg kontrasztkiemelo hatasuak, vezeteshei is szoktam hasznalni, meg ejszaka is(sargat), fateromis egybol rakattant ;)
Amugy optikailag az Oakley-k a legjobbak, de az aruk az arcpirito.Ismerek itt olyan arcot aki biciklizget, de leginkabb vizszerelo, 4 eve nyomja egy okli-val de meg mindig birja, pedig az aztan odaveri rendesen minden dzsuvahoz.
csoki

#1200
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Joe, én is kinéztem magamnak  a graalt, mer tényleg nagyon klafa a dizájn, meg azé a 3 lencse se rossz, úgyhogy lécci majd egy kis riportot adjál, ha meglessz a cuccos! ;)