Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szemüveg, avagy védd a szemed világát

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1228 hozzászólás a témában

#1201
Joe

Joe

    vendég

  • fórumtag
  • 132 hozzászólás
Én éppen most készülök szemcsit venni és azt hiszem egy Rudy Project Graal szemcsibe fogok beruházni!! Kicsit kevesebb mint 20000HUF, asszem hat féle színben kapható (fekete, ezüst, kék, piros, barna, + valami) kapok hozzá egy sötét egy piros és egy teljesen átlátszó lencsét, szövet hordtatyó + kemény tok!!
Szerintem baromira megéri!!
Ja Rudy-hoz lehet dioptriás adaptert kapni, de nem tudom milyenek, nekem szerencsére nem kell!!

#1202
nyilas

nyilas

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Egyszer kipróbáltam egy dioprtia-adapteres szemcsit
és amikor felvettem Duplán láttam!/Esküszöm hogy nem ittam! bár nem emlékszem az elõzõ estére :P/
egy kis idõ után már megszoktam és jó lett, a gazdája is mondta hogy az elején ilyen. A többi is hasonlóan mûködik? /Ez egy régiféle Rudy Project volt/

#1203
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Dioptriás szemcsikkel kapcsolatban volt egy másik topik itt a Tech-ben. Valószínûleg hátrébb csúszott már néhány oldalt. Keressétek meg, érdemes!

#1204
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Az enyim is müanyag, a lencse csak kiesik, nem törik, viszont nagyon karcolódik, persze ez nem válasz a kérdésre ;D

#1205
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Dioptria adapterbe milyen üveget érdemes csiszoltatni? Mert nem akarom a szilánkokat szedegetni a szemebõl!  ???

#1206
nyilas

nyilas

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Kinek milyen tapasztalta van dioptriás szemüvegre?
/Mármint kerós hemü-re?/ Melyik a jobb a dioptria adapter vagy az utángyártott dioptriás lencse?

#1207
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Sziasztok!
Nem tudom, hogy szabad e ilyet mûvelni a Tech-ben, de ha nem legfeljebb kivágnbak érte.
Szóval:
Jól jött ez a kis rovat, ugyanis tulajdonomba került egy Scott Xenon szemcsi. Cserélhetõ lencsés (3 db.), vízpergetõ stb. Vadonat új. Nagyker ár 19'500. De tõlem már 15'000-ért elvihetõ. Ha kell valakinek írjon ide, vagy hívjon: 06/70/219/4612 Misi

#1208
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Énnmeg nekem van rendes diopriásom, müanyag gyanta bevonatu lencse+UV(garantáltan) szûrõ, igaz 28 e-be került, de mindig használom, eddig még csak egy keretet törtem el. ;D

Opa

#1209
Soc.

Soc.

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
KeX: képet sajnos nem tudok, de a Hunyadi Sportban elég nagy a választék, szerintem nézz el oda.

#1210
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Jelenleg egy Rudy Project Skeey Unot használok szürke lencsékkel. Idén vettem és eddig elégedett vagyok vele. Cserélhetõ lencsés. A keret tökéletesen a fejformámhoz és az orrnyergemhez idomítható. Ha megizzadok is, akkor sem hajlamos a csúszkálásra. Még akkor sem ha esetleg lehajtom a fejemet. A keret felülrõl fogja a lencséket, így alul és oldalt egyáltalán nem zavarja a látómezõmet. Az alap szürke lencsék jól szûrik a napfényt és remekül védik a szememet. Bogár nem igazán férkõzött még alá. Két apró hátrányát találtam eddig. Az egyik, hogy felül kicsit hozzáér a szemöldökömhöz, így az izzadság néha össze szokta kenni. A másik, hogy ha nagy a hõ leadásom és megállok, hajlamos kicsit párásodni. Viszont ez az indulás után a légáramlás hatására pillanatokon belül megszûnik.
Tervezem, hogy idõvel veszek hozzá egy pár sárga cserelencsét is. Ezeknek az elõnye, hogy pont azt a fénytartományt eresztik át, amiben az emberi szem a legérzékenyebb. Így a szürke, trutyis idõben kontúr kiemelõ hatásuk van, még akkor is, ha a színeket kicsit torzítják is.
Én 18-e körül fizettem érte. Ebbe beletartozik a szemüveg, egy kemény tartó tok (ebbe a csere lencsék is elférnek), szövet zacsi a szemüveg védelmére, törölgetésére valamint 1 év gari (ha jól emlékszem). A "normál" csere lencsék 6e körül vannak, a fémgõzölt példányokért 8e-t kérnek.

http://www.rudyproject.com/home.htm

A magyar forgalmazó az X-Factor.

#1211
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Nekem a Briko k jonnek be nagyon. Aztan mikor kellett volna nem kaptam sehol - aztan mar igen de eleg draga volt -ami tetszett 14-17
Ugyhogy aztan egy Uvex lett belole 5 korul kis engedmennyel ;) es tok jo. A tobbiek 10* ennyiert nem nyujtanak annyival tobbet...

#1212
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
sárga lencsés rudy project, oldalt kicsit nem takarja a szemem, dehát nem gondoltak az ortopéd fejemre a tervezõk  ;D, amúgy 10pénzért elmegy kategória. Minden idõben okés.

Ha kell valakinek akkor Cateye cserélhetõshöz van két lencsém eladó :)

#1213
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Nekem egy mezei 20e Ftos Rudy Project van, ami tökéletes. Nem sötét lencsével, hanem ilyen smoke vagy mi, valami középsötét, ami jó, mert még látok erdõben is vele, és tûzõ napon is épp eléggé sötét. +Ebbe még 10e Ft volt a dioptria beillesztéses keret, meg egy javító szett (orr, mûanyagok). És még vagy +20e lesz a dioptriás lencsék csiszolása, csak tudnám, mibõl fogom fedezni. Szal költséges a dolog, de ha egyszer van egy jó, az örökké az. Ezen a Rudyn is bármit lehet cserélni, lencsét is, akármit, csak kicsit borsos az ára.

#1214
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
nna, én most vettem kb. két hete egy uvex mittoménmit, de szerintem elég jó üzlet volt... 7900 huf, 3 garnitúra lencsével  ;D ;D :o
van hozzá fehér, sárga, meg sötét lencse. eddig csak a sötétet teszteltem egy laza 60km-en a pilisben, de teljesen bejött. semmi szemfájás vagy ilyesmi, pedig sütött a nap rendesen. szóval uv-szûrõ=true.
ja, bolt: a hunyadi, a kerékvár felett egy lépcsõházzal. ott vettem ezt is. a legolcsóbb uvex-ek 4-5 rugó körül vannak, ezek is uv-szûrõvel, de van smith meg rudy project is dögivel.
ja, ami még szerintem jó, az a relax, ez egy cseh cég, nekem vagy 1,5 évig volt egy ilyen szemcsim, és szerintem ebben is van uv-szûrõs-cuccos-izé.
szerintem egyre fontosabb az uv-szûrõ. nyárról-nyárra durvább a nap ereje, én komolyan észreveszem, ha erõsen tûz, csak hunyorgok. azért ez régen nem volt. kifolyik a szemünk, és k....ra szarnak a környezetvédelemre...   :'( :'(

#1215
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Fehérpárduc: ha nekem szólt a kérdés, hogy hol lehet Smisz szemüveget venni, nos, a válaszom, hogy én a ProCrossban vettem potom 13.900 Ft-ért. Teljesen flexibilis, (ha pofára esel nem törik szét szilánkjaival gazdagítva markáns arcéledet)duplalencsés (nem párásodik), cserélhetõ lencsés (ha nagyon karcos veszel bele másikat), az egész belseje finom, puha szivacs (huzamosabb ideig tartó viselése sem irritálja az érzékenyebb bõrûek arcát, és a homlokodról nem folyik be az izzadságod a látómezõbe).



Sima Smisz szemcsiket itt találhattok: http://www.smithspor...asses/index.htm

#1216
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Nos én Uvex szemcsit használok...nos igen...Uvex VEGYVÉDELMIT !!!
UV szûrõs, sav és lugálló, szilánkmentesen törik...
Minden paraméterében nagyon ottvan, az az egy baja van, hogy túl szögletes és emiatt bukáskor felsérti az ember pofáját.

#1217
BaLee

BaLee

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Attól is függ hogy használod.Ha DH, vagy ilyesmi akkor tényleg a síszemüveg...
Nekem spec. az ODYSSEY /nem biztos hogy jól írtam/ nagyon bejön, mer úgy néz ki mint a High-end stuff-ok és 5000-ért még az ára is elfogadható.
Az oakley tényleg nagyon állat és asszem valaki pont el akar adni egy ilyet a kínálban 35 rugóér.

#1218
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
en a legolcsobbat amit kapok .. semmi UV szures meg ilyenek , kb 2E Ft ..nekem ez jon be mivel csak ugyis elhagyom  ;D ..celnak megfelel bogarak, faag, stb..



#1219
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
oakley  8) de azoknak az árait nem erre a világra szabták ..  :-/

#1220
FP

FP

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
Köszi, megnézem majd...

Hmmm... Ez a Smith Carbon nagyon bejön, csak hát $80 az ára...  :-[Feltöltött kép