Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szemüveg, avagy védd a szemed világát

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1228 hozzászólás a témában

#1161
robe

robe

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
cratoni xplorer: ha nem kapcsolom be a fejpantot, minduntalan elorecsuszkal; ha bekapcsolom nyomja a fulem :(
ezektol eltekintve egeszen elviselheto...

#1162
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
noh, megszületett a gyerek: cratoni xplorer!

Szerintem az egyik, ha nem a legjobb ár/érték arányú szemcsi bringásoknak. A tíz mohádért kapsz egy penge kinézetû (relatív) keretet, gumírozott orr és fülrésszel, ami még egy tonna izzadtság hatására is úgy tart mint a cövek. Ezen kívül adnak hozzá két lencsét (narancs, füst), amik szerintem minden idõjárási viszonyok közt  megállják a helyüket. Lencsek cseréje korrert, egy pöccintés és megvan a médzsik. anti fog, de kell a ventiláció, mer ha egyhelybe erölköcc akkor kelletlen is megjelennek a kics páracseppek.  8)

Cratoni xenon+xplorer ownz  ;)

#1163
dhi

dhi

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
hopp...az alja lemaradt...sorry:)

#1164
dhi

dhi

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
egy ideig pillanatragaszto tuning volt, de az sem tarthatott orokke...:)
amim most van, annak a lencsejerol jon le valami hártya, fogalmam sincs mi az, de jon le.. :)) no mind1, amugy szerintem szemuveggyartasban az Oakley a gizda, csak kenyesek a "kicsikek" ! :))Feltöltött kép

#1165
dhi

dhi

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
akinek oakley szemuvege van, elárulná nekem, hogy miert torik el a szára olyan konnyen?? már a harmadik tort el nekem...es nem gagyik! :))

#1166
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Hali!
Ez nem annyira ide tartozik,de nincs vkinek véletlenül egy Rudy Project Kubo szemüvege,amiben meghalt a jobb lencse  ???,mert akkor megvenném tõle a balt. Ja,fekete kéne balosban.vagy ha vkinek egyéb módon sérült,de még jó mind2 lencse,akkor azis érdekelne.

#1167
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Ezert vettem en Smith-t , mert abba lehet a strandot eroltetni... ;) 8)

vad

#1168
Spooky

Spooky

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Végigolvastam az írásokat, és arra jöttem rá, hogy közületek nem sokan használtok Briko szemcsiket...Ennek valószín? az az oka, hogy egy ideig csak a Biondoban lehetett kapni..de most, hogy megnyílt a vásárlás lehet?sége, én is beruháztam egy ilyenbe. Egy Briko Sonar-ba, olyan lencsével mint az ókliknál a fire iridium..itt valami MTX spectrum a neve asszem. De elmondhatom hogy nagyon korrekt. Lehet használni utcára is, bár a napba nézést nem ajánlom...szóval montizni, meg outra nagy baráti. Igaz hogy 16e pénz, és nem cserélhet? a lencse, és csak egy zacsi jár hozzá, de szerintem nagyon megéri. A keret kicsit eláll, de pont annyira hogy a bukó pántja passzoljon alá. De higyjétek el nagyon jó, mind montira, mind utcára, bárhova...de azért mondom a strandot ne er?ltesd! szóval briko.com, csak ajánlom. Jah, meg ugyanannyiba kerül szinte az összes lencsével, így megéri valami csinosabbat választani.

#1169
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
cratin=cratoni   ;D8)

#1170
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
srácok, van valakinek a cratin napszemcsikkel tapasztalata? ???

#1171
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Tudom, hogy hirdetéseket nem itt kéne, de muszály...

Eladó a következő szemcsi 15'000-ért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Feltöltött kép


Vadi új, még nem használtam, tehát kitûnõ állapotban van.
O éves.
Sárga, Sötét, és Fehér színû lencsék vannak hozzá.
Tartozik még hozzá zippzáros tok, és használati útmutató   (de tényleg  ;D)
Nem párásodik, vízpergetõ, portaszító stb.
Magyarországra 8 db.-ot hoztak be, ebbõl eddig egyet eladtak, egy pedig nállam van. A maradék 6 még a nagykernél van. Ennek talán az az oka, hogy csak a nagyker ára 19'500 ft. Így nem nagyon kapkodnak utánna az emberek.   Tehát a valaki szembe jön az utcán, és meglátsz rajta egy ugyan ilyet, akkor visszafizetem az árát (ez csak vicc volt).
Ja és még valami. A szára, illetve a kerete (amire felrakod a lencsét) fekete.


#1172
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
jah, fogkrémet!  8)
ugye az tele van ilyen mikoroszemcsékkel, hogy levigye a trutymót az ember fogáról és a fogfehérítõsben még több ilyen szemcse van.
Ha nagyon ódzkocc a fogkrémtõl akkor a nagyobb modellüzletekben lehet kapni ilyen polírozó pasztát.
Én használok ilyet és nagyon tuti, bár nincs sok különbség a fogkrémhez képest...  ;)

#1173
mirminc

mirminc

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
foooooooooogkrémet????????   :o :o :o
bár végülis tegnap olvastam, hogy nagyon jó tapétaragsztónak és a falban lyukak betömésére is  :D

#1174
Jabbar

Jabbar

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
polirozásról: pl az oakleyknak nem tesz éppen jót mert a spéc xyz optika, ami teljesen torzitásmentes, nem hiszem h egy polir után is az igazi maradna...

#1175
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Mirminc, ha házilag akarod megoldani, akkor én ajánlom a fogkrémet kisebb karcolások eltüntetésére. Ha tutira akarsz menni használj fogfehérítõset  ;D

Pitzu, egy képet tutnál mellékelni? ???

#1176
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
mirminc: vagy vehetsz hozza egy uj lencset... akar mas szinut is...
Nem vesze az aruk.
vad 8)

#1177
pitzu

pitzu

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Uvex Xeno Pro tegnap vettem az Auchanban mert a régi tönkrement.cserélhetõ lencsés 3 lencsével tokkal vonóval meg kis fifkával 4800-ból kijött!!!!

#1178
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Asszem, már leírta más máshol, de nekem ez nagyon fájó ponty, úgyhogy én is leírom.
Szal a Rudy dioptriás adapterrel az a kalandom, hogy megvettem, csiszoltatam bele lencsét, ráment a gatyám. Aztán jöttek a gondok: A szemcsi erõsen ívelt, ezért a cilinderes lencse úgy torzít benne, hogy nem lehet érezni vele a távolságot, mélységet és egyébként is, olyan mint a hatodik feles után. Ez egyébként kicsit az alap szemcsire is igaz. :(
A dupla üveg duplán porosodik, ami még tovább rontja a látást. :( :(
Így aztán a dioptriás lecsét felhasználtam normál keretbe, az adaptert elcsréltem mezre, és most van egy olyan szemüvegem, amivel csak erõs napsütésben látok, úgy-ahogy. Ami királyság, mert montizni ugyebár jórészt erdõben szokás. :( :( :(

#1179
Darton

Darton

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Ki mit tud a Cratoni szemcsikrõl?

#1180
mirminc

mirminc

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
szuper 5let! délután el is viszem   :D :D :D