Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#301
parej

parej

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
NOKON-t használók véleményét szeretném kérni. Valószinû, Ti is használtatok anno "mezei" bowdent. Van annyival jobb a NOKON, mint amennyivel drágább? Nekem is nagyon szimpatikus, amit olvastam róla, csak hát az ára kicsit borsos.
köszi parej
now I lay me down to sleep
pray the lord my soul to keep

#302
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

Egy 2005-ös KTM Race Line vázról.
Már felvettem a kapcsolatot a forgalmazóval (a nyeregcsõvel is szívok), és keresek tovább. :-(

A fékek Avid BB7-esek lesznek, szeretném, ha a nem bowdenen múlna a fékhatás.

Köszi.


Mi van a nyeregcsõvel?

#303
forter

forter

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

Ja, milyen vázról is beszélünk?



Egy 2005-ös KTM Race Line vázról.
Már felvettem a kapcsolatot a forgalmazóval (a nyeregcsõvel is szívok), és keresek tovább. :-(

A fékek Avid BB7-esek lesznek, szeretném, ha a nem bowdenen múlna a fékhatás.

Köszi.

#304
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Valakinekvan tapasztalata karbon bowdenszállal kapcsolatban?
Elõre is köszke
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#305
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

Én ilyen adaptert sehol sem találok!
Már 3 bringásboltban is voltam, de még csak nem is hallottak róla!
Mindenhol azt mondták, hogy erre a vázra csak zárt házat lehet tenni, ha mindenképp a bowdenes tárcsafékhez ragaszkodom.
Sõt, teflonos bowdenhez sima hosszantiszálas házat ajánlottak. A kevlárost nem, mert állítólag az könnyen törik.

Ha van ilyen adapter, tudna valaki dobni egy képet?

De már egyre inkább ott vagyok, h veszek vmi merev szettet, és zárt ház lesz végig. Milyet ajánlotok? Ripcord, Expressway?


Az új vázakhoz adnak külön olajvezetékszemet, illetve ugyanúgy a vázra illeszthetõ bowden megakasztószemet, így mindkét típusú fékkel használható. Ha nincs ilyened, akkor valszeg marad a zárt bowdenház.

Ja, milyen vázról is beszélünk?

#306
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.341 hozzászólás

Sõt, teflonos bowdenhez sima hosszantiszálas házat ajánlottak. A kevlárost nem, mert állítólag az könnyen törik.


Hehe, hát nemtom vhogy biztos el lehet törni. Akkor bizony venni kell újat. Pár 100 forint. Ne aggódj, nem fog szétjönni. De azt veszel amit akarsz, nem rossz a sima sem.

Adapter meg van, hogy hol azt nemtom. Nekem malis nagykeres szerzett.
Nem tudnak ezek a bringaboltosok semmit. Illetve tudnak, csak mindegyik mást:)

#307
forter

forter

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

A vázon lévõ szemekhez van adapter ha bowdenezni akarsz. A zárt bowdenház hátránya a nagyobb súrlódás, illetve rugalmasság. Tárcsánál ez fokozottan kijöhet. Elõnye a szutyokmentesség. Én nem ajánlom.



Én ilyen adaptert sehol sem találok!
Már 3 bringásboltban is voltam, de még csak nem is hallottak róla!
Mindenhol azt mondták, hogy erre a vázra csak zárt házat lehet tenni, ha mindenképp a bowdenes tárcsafékhez ragaszkodom.
Sõt, teflonos bowdenhez sima hosszantiszálas házat ajánlottak. A kevlárost nem, mert állítólag az könnyen törik.

Ha van ilyen adapter, tudna valaki dobni egy képet?

De már egyre inkább ott vagyok, h veszek vmi merev szettet, és zárt ház lesz végig. Milyet ajánlotok? Ripcord, Expressway?

#308
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
szaBike-nál a pont!

Das System muss bei der Erstmontage gut geölt werden, azaz az elsõ összeszerelésnél jól be kell olajozni.

örülök, hogy megnyugodtál ;)

#309
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
nehéz eset...
http://www.nokon.de/...lish/intro.html
azért segítek: assembly instructions/gear changing/mountain bikes
jó olvasást

#310
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
elvileg én is, de majd szaBike beszámol a tapasztalatokról

#311
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.644 hozzászólás
Én meg úgy hallottam, hogy a teflonos zárt rendszereket szárazon kell hagyni.
Marci

#312
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Köszi dave a hasznos és sokadjára értelmes hozzászólásodat.Igen eltaláltad én nem félek a kosztól talán azért nem mert zárt a bowdenrendszer amit már többször is leírtam.A kérdésem meg az olajozással volt kapcsolatos, sebaj 3 szor leírtad mire is való a zsír...
Ez egy technikai jellegû topic ahova nem azért teszik fel az emberek kérdéseiket hogy majd jókat chateljen rajta mindenki.Ha valakinek nehezére esik felfogni egy kérdést és arra értelmesen válaszolna akkor ott a szabadonfutó, köszi.
on
Találtam nokonról leírást ebben az áll jól meg kell olajozni a bowdent összeszereléskor.Probéma részemrõl megoldódott.


ennek örülök
engem mindenki bánt :)
a kérdésedre adtunk választ : zsír, de ha nem félsz a kosztól ( tudok olvasni ebbõl következik, hogy tudom, hogy zárt a rendszer ) akkor semmit se tegyél bele, mint azt az elõzõekben írtam/írtuk
bár nem lett igazunk :) , úgyhogy olajozz, én meg megyek a szabdonfutóba, mert ezek szerint kevés vagyok a tech-be :), de ha ideges vagy, igyál egy teát/sört és megnyugszol

#313
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Köszi dave a hasznos és sokadjára értelmes hozzászólásodat.Igen eltaláltad én nem félek a kosztól talán azért nem mert zárt a bowdenrendszer amit már többször is leírtam.A kérdésem meg az olajozással volt kapcsolatos, sebaj 3 szor leírtad mire is való a zsír...
Ez egy technikai jellegû topic ahova nem azért teszik fel az emberek kérdéseiket hogy majd jókat chateljen rajta mindenki.Ha valakinek nehezére esik felfogni egy kérdést és arra értelmesen válaszolna akkor ott a szabadonfutó, köszi.
on
Találtam nokonról leírást ebben az áll jól meg kell olajozni a bowdent összeszereléskor.Probéma részemrõl megoldódott.

#314
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Igen olvastam a topicot, és nem akarok zsírt rakni bele talán azért mert zárt a bowden ezért nem szükséges a port/piszkot távoltartanom.Az volt a kérdésem hogy érdemes e rakni bele 1 kis olajat vagy szárazon jobban fut?Keresni a topicban és találgatni én is tudok.


ennek nagyon örülök, hogy tudsz keresni és találni is, mi meg azt mondtuk, hogy ezt már kiveséztük, és a vége az lett, hogy csak zsír, az is por miatt. ha Te úgy érzed, hogy nem kell félned a kosztól, akkor ne tegyél bele semmit, a híg olaj úgysem lesz hosszú életû ott, mert ha teljesen zárt, akkor oda sok olaj kéne, az meg kifolyik, stb.. ha meg teflonos, gondolom, úgysem súrlódik nagyon

#315
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Igen olvastam a topicot, és nem akarok zsírt rakni bele talán azért mert zárt a bowden ezért nem szükséges a port/piszkot távoltartanom.Az volt a kérdésem hogy érdemes e rakni bele 1 kis olajat vagy szárazon jobban fut?Keresni a topicban és találgatni én is tudok.

#316
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Igen már ki lett vesézve a téma, és aki zsírt rak bele, az megérdemli.
Olyan lassú lesz tõle a rendszer mint a csiga. Sûrû olaj, pl motorolaj, az jó, zsírt ne.


ogen, ezt nem mondtam, én ilyen híg zsírra gondoltam, ill azt is tettem bele. a zsír és az olaj között, de inkább a zsírra hajaz konzisztenciában. név szerint motip teflon alapú zsír spray

#317
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.341 hozzászólás
Igen már ki lett vesézve a téma, és aki zsírt rak bele, az megérdemli.
Olyan lassú lesz tõle a rendszer mint a csiga. Sûrû olaj, pl motorolaj, az jó, zsírt ne.

#318
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Teflonos váltóbowdent teljesen zárt bowdenrendszerben érdemes e kenni néhány csepp híg olajjal vagy szárazon jobb?Vagy nincs különösebb hatással a teflon-teflon súrlódására az olaj?


shimano bowdenházakban szokott lenni alapbõl zsír. ha átdugod rajta a bowdent, akkor az szétkeni. ki lett egyszer vesézve ez a téma, és ha jól emlékszem az lett a végeredmény, hogy zsírt érdemes bele tenni, azt is azért, hogy akadályozza a por bejutását. keress rá itt topicban

#319
Szigi_

Szigi_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 958 hozzászólás

Teflonos váltóbowdent teljesen zárt bowdenrendszerben érdemes e kenni néhány csepp híg olajjal vagy szárazon jobb?Vagy nincs különösebb hatással a teflon-teflon súrlódására az olaj?


Sztem nincs különösebb hatása, de nem árthat. Még mondjuk nem hallottam ilyenrõl. :chin:

#320
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Teflonos váltóbowdent teljesen zárt bowdenrendszerben érdemes e kenni néhány csepp híg olajjal vagy szárazon jobb?Vagy nincs különösebb hatással a teflon-teflon súrlódására az olaj?