Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#261
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Aha, értem. Az XTR-rel szimpatizálok, nem is olyan drága.
Köszönöm a gyors válaszod. :)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#262
gyurri87

gyurri87

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás

Ki milyen bovdenházat ajánl V fékhez (Nokon drága :( )? Most Jagwire Hyper van, de nem tetszik annyira.


sztem alap shimano is tökéletesen megfelel erre a célra (nekem nokonom van úgy mondom)..

#263
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Ki milyen bovdenházat ajánl V fékhez (Nokon drága :( )? Most Jagwire Hyper van, de nem tetszik annyira.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#264
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Asszem az segíthet, hogy darabolás után síkba kell köszörülni a bowdenvéget. Valamint a vastagabb jóféle kupak használata.

Bár részemrõl lezárult a harc a madzagos tárcsafékekkel, váltónál meg nem nagyon okoz problémát.

#265
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.341 hozzászólás
Nekem még normális kupakolás mellett soha nem jöttek ki a szálak. De nem is nagyon szoktak panaszkodni emiatt. Fura...

#266
SkyBike

SkyBike

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sokfele bowden hazat probaltam mar: (acor,jag,..) de egy ido utan mindegyikbol kijonnek az acel szalak (hosszanti). Kulonosen a kormanynal es a hatso valtonal, gondolom a hajlitgatastol. Kupakok is jok, probaltam jaget is shimanot is. Vegul spiralos fek bovdent tettem ezekre a helyekre, ez nem szalolodi ki, de igy sem az igazi....

#267
pappi

pappi

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Tegnap felsereltem az egész bringám jagwire bowdenyezéssel. Nagyon jól néznek ki rajta az ezüst csíkocskák. De a agwire kupakok nagyon szarok, nem meg be a helyére, úgy kelll fogóval összenyomkodni mer nem fér be a váznak a bowdeny tartó izéjába. De amúgy rohadt jól müxik, megy benne a bowdeny(jagwire) mint a kés az olvadt nutellában.
United Merida Freerider<------------>Live Free for Freeride
Mit jelent az, hogy trekking?

#268
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
avidhoz avid a tuti. az avidnak is vannak bowdenszettjei, nekem sd-5 régi fékkarok voltak bb7es tárcsafékkel és avid straiht jacket szettel volt összerakva és úgy mûködött miint a forró kés a vajban.

#269
trepps

trepps

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
raycoon: Nemrég tettem fel outira egy komplett szettet, elõtte érdeklõdtem és az ált vélemény az volt, hogy a tuti a köszörült bowden teflonos b.házba zsír nélkül, és persze egy drágább jw-bõl, hát ebbõl Dura Ace lett ami nem köszörült viszont a váltóbházból egy halom zsírt tolt ki a bowden befûzéskor, szóval a lehetõ legrosszabb :), de ha a sh-nak a csúcskategóriában megfelel akkor nekem is.

#270
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Nna, még egy dolog, amihez nem értek.. :)
Szóval Avid Single Digit 7-es fékekhez és Speed Dial 7 fékkarokhoz kellene egy bovden szett. Az olvasottak alapján teflonos, kevláros extrák nem tudom mennyire kellhetnek. Amit néztem az a jagwire hyper és expressway szett. Egymásnak ellentmondó információkat találtam róla. Pl az express-rõl írtak azt is, hogy köszörült, de azt is, hogy nem..
Tanács kellene, hogy melyiket vegyem, vagy hogy esetleg ne ezt, hanem valami mást..

#271
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
meg ugye van az oem jagwire ami tényleg nem egy nagy etvasz.

#272
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Nekem Jagwire köszörült bovdenek vannak, Jagwire házban, utóbbi már 3 éves :) . Csak ki kell takarítani néha és tökéletes marad.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#273
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
hááát nem tudom hogy annyira jó-e a jagwire mint amennyire itt méltatják.
rengeteg olyan bicaj van amin gyárilag jagwire bowdenezés van és képtelenség beállítani a váltót rajta mert szorul a bennük a bowden. bowdenház csere és láss csodát mûködik...

#274
pappi

pappi

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Én annyira utálom a bowdenyeket épp ezért veszek hidraulikus fékkel bicót aztán megcsinálom egy sebességesre és nincs bowdenyem de ez nem igy lesz mer akkor nem tudnék feltekerni a mecsek re egy baszott sebességgel tehát marad az a 24 vagy 27? már nemtom
United Merida Freerider<------------>Live Free for Freeride
Mit jelent az, hogy trekking?

#275
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
én alligator teflonos váltóbowdent használok végig zárt házban, (gepida) és jagwire kupakokkal. semmi baj nincs vele, szárazon fut, és szerintem nagyon jól vált.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#276
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
köfi

#277
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
van, a fékbowden vastagabb és más "bög" van a végén mint a váltóbowdennek

a többirõl nem tudok nyilatkozni, talán csak annyit hogy érdemes köszörültet venni
Autist Team:)



#278
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
fékbóvden vastagabb mint a váltóbóvden ha minden igaz..

#279
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
fék és váltóbowden között van érdemleges különbség?

alligator bowden milyen? olcsónak tûnik :)

a teflonos bowden ha jól t'om felejtõs

#280
gyurri87

gyurri87

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás

szerintem inkább a ház-bowden párositáson múlik sok minden. megfelelõ házzal, egy gyengébb minõségû, vagy olcsóbb bowden is tud szépen produkálni.

jaja ezt én is cask alá támasztani tudom../talán ezér adnak retekbowdent a nokonszetthez/:) ..és semmi különbséget nem véltem felfedezni mikor lecseréltem a jagwire-re...