Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#281
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
szerintem inkább a ház-bowden párositáson múlik sok minden. megfelelõ házzal, egy gyengébb minõségû, vagy olcsóbb bowden is tud szépen produkálni.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#282
_rihi_

_rihi_

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Köszi Néktek Hogy Segítettetek...
__________________________________
egyéb: Ptamás---> neked melyik fokozatban áll ferdén a váltó?
hátra én is X-9-et vettem és majd ha felkerül kíváncsi vagyok hogy
nekem is ferde lesz-e...
Az Akadályok Azért Születtek Hogy Legyõzzék Õket!
__________________HoNLaPoM______________________

Gyõzni Tudás: Mást Tenni Mint Amit A Legyõzöttek!

#283
gyurri87

gyurri87

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
ja azt nem írtad h újonann vetted csak h 3éves..ebbõl következtettem arra /tévesen/ h használt...mind1 melyikkel használod mindekettõvel naon fain lesz...de ha már megvetted egyértelmûen jagwire:)

#284
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Jagwire, ha már megvetted.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#285
_rihi_

_rihi_

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Tehát a karok teljesen újak, boltban vettem õket, azonban 2003-as modellek.
3 évet álltak a boltban a vitrinben... :)
és már meg is vettem a Jagwire bowdeneket, mert elõre gondolkoztam...
csak nem tudom hogy a gyári vagy ezek a Jagwire bowdenek üzemelnének-e jobban... :confused:
Az Akadályok Azért Születtek Hogy Legyõzzék Õket!
__________________HoNLaPoM______________________

Gyõzni Tudás: Mást Tenni Mint Amit A Legyõzöttek!

#286
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

Vettem egy Sram Attack váltókarpárat és hozzá megkaptam ugye a 2 pár bowdent, belefûzve a karokba. A boltban gondoltam hogy inkább veszek belevalami rendes Jagwire bowdeneket. Szerintetek milyen bowdent adtak hozzá gyárilag? Egy 2003-as modellrõl van szó... Ha jól emlékszem ekkor még nem volt Sramos az Avid...
Szerintetek melyiket fûzzem bele?

Teljesen jó az a bovden is.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#287
gyurri87

gyurri87

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás

Vettem egy Sram Attack váltókarpárat és hozzá ugye a 2 pár bowdent, belefûzve a karokba. A boltban gondoltam hogy inkább veszek belevalami rendes Jagwire bowdeneket. Szerintetek milyen bowdent adtak hozzá gyárilag? Egy 2003-as modellrõl van szó... Ha jól emlékszem ekkor még nem volt Sramos az Avid...
Szerintetek melyiket fûzzem bele?


tökmind1 meiket fûzöd bele de sztem vegyél bele jagwire-t..az már ugyis használt bowden vt lehet megvt már nyúlva stb...1ébként bármilyen bowden lehet...nemvalószínû h gyári de ha az is sztem tök felesleges olyanon gondolkoznih sramosavid v sima...

#288
_rihi_

_rihi_

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Vettem egy Sram Attack váltókarpárat és hozzá megkaptam ugye a 2 pár bowdent, belefûzve a karokba. A boltban gondoltam hogy inkább veszek belevalami rendes Jagwire bowdeneket. Szerintetek milyen bowdent adtak hozzá gyárilag? Egy 2003-as modellrõl van szó... Ha jól emlékszem ekkor még nem volt Sramos az Avid...
Szerintetek melyiket fûzzem bele?
Az Akadályok Azért Születtek Hogy Legyõzzék Õket!
__________________HoNLaPoM______________________

Gyõzni Tudás: Mást Tenni Mint Amit A Legyõzöttek!

#289
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
úgy 10-szer leírták h lehet.
de nem kell az egészet végigolvasni elég 5-10 oldalt is és abban is biztos benne vannak a leggyakrabban feltett kérdések többek közt ez is.
ja én nem generálunk fölösleges posztokat (bocs ha erõsen fogalmazok)

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#290
gyurri87

gyurri87

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
Sziasztok! Lene egy kérdésem...lehet már volt róla szó scak nem olvastam végig a topicot szal ne kövezzetek meg érte..a kérdésem az lenne h nokon bowdenhez lehet e kapni vmi kis kiegészítõ kittet..a hátsó tfékhez kellene csak anyni már sajna nincs. De nem akarok venni megint egy teljes szettet...válaszaitokat elõre is köszi!

#291
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
az említett helyrõs kihúztam a szálakat. mint kiderült rugóacél. ennek következtében kicsivel könnyebben hajlik, de ugyanúgy vált szal nincs gáz eddig mert még szerintem maradt benne egy két darab mert csak 5-öt szedtem ki.
na de majd kiderül:D

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#292
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
ja a bmx-esek is tolnak barspint és a dirt bmx-eken is csak egy bowden fut, szal nincs rotor. az enyémen pl. egy egyszerû mezei bowdenház van, és másfél fordulatot tud minden irányba (mielõtt valaki leoltana fel és le nem forog).

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#293
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
hidraulika rulz!
a vázhoz megakasztó szem asszem van alligator de nem biztos. mindenesetre www.neuzer.hu
az én problémám: vettem alligator teflonos váltóbowdent és mûxik is f@szán, meg gepida bowdenházat jagwire kupakokkal, ami a lenti képen balról a második.
a forgáspontnál ahol olyan s alakban törik mozgás közben a bowdenház, kb 5-8 centis szálak jönnek ki. gondolom ez belülrõl jön, ahol közvetlenül érintkezik a bowdennel. szal biztos rosszul van rajta a kupak, bár eléggé szorul rajta. mit kezdjek vele?
ha nincs elõle gáz akkor nem zavar és vagdosom a szálakat...

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#294
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Sziasztok! Van rá mód, hogy ténylegesen a "szamár" fülétõl a farkáig fusson a bovden,a bovdenházon belül outinál? Egész szimpatikus az Avid Flak Jacket,ahogy elnézem ez egy, ilyen zárt konstrukció,nomeg persze a Nokon:) Csak az outinál van egy bovdenfeszítõ a váz oldalán,és ez az,ami elgondolkoztat nagyon, hogy lehetséges-e...

#295
parej

parej

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
Feltöltött kép
Alsó sor jobbról a második.
now I lay me down to sleep
pray the lord my soul to keep

#296
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
bowden vég, vagy esetleg az a távtartó gumi cuccos, ahol hosszan fut maga a bowdenhuzal a vázzal párhuzamosan, ne karistolja a vázat?

#297
parej

parej

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
Sziasztok!

Jagwire bowden-szetthez (váltó) kaptam két gumiszerû(?) bowdenvéget. Azzal mit kezdjek? Ha ráhúzom, simán leesik, próbáltam összenyomni, semmi értelme, csak szétszakad. :( Help, plíz!

köszi, parej
now I lay me down to sleep
pray the lord my soul to keep

#298
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
sok különbséget én sem éreztem a váltásban, hogy annyival jobb lett volna a NOKON, de már jó néhányszor megmostam a bicajt egy-egy hatalamas sarazás után, és semmit nem változott a teljesítménye. máskor mindig olajozgatni kellett mosás után. sokkal kényelmesebb, ennyit simán megér.
jah, külhonból 12500 volt a váltóbowden, ami azért barátibb, mint a 18 :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#299
forter

forter

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

Mi van a nyeregcsõvel?


Privát ment.

#300
Brick

Brick

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Így elég nehéz eldönteni a kérdést. A sima rendszernél nincs igazi koszvédelem, hajlékony bowdenház. A kevesebb/egyszerûbb karbantartásról ne is beszéljünk.

Az ellenállása gyakorlatilag semmi, de ezt elég jól meg lehet közelíteni sima házakkal is.

Ha a hangsúly a kosztûrésen és a kényelmen van, akkor mindenképp megéri az árát.

Mondom én, akinek csak a fékrendszere nokon, a váltóra már sokalltam a 18ezret :)