Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#101
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
bowden szakadassal kapcsolatban kinek van tapasztalata? hol a legvaloszinubb a szakadas, mai jobb minosegu bowdeneknel (fek) elofordulhat e egyaltalan ilyesmi?

#102
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Mivel bíbelõdök? A tisztítással?

#103
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
OFF Amúgy Zoli szívesen szerzõdtetnélek szerelõnek, amennyit te elbíbelõdsz ezzel, én évente egyszer nagyjából összerakom, s le sem mosom novemberig. :) (mondjuk azt hiszem ezt tudtátok :D)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#104
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás
nem feltétlenül kell bántani a közép és rövidtávosokat( énsem hosszún szoktam indulni, lehet a technikám vagy a felkészültségem oka is de mind egy is) csak akor ne alkossanak negatív véleményt egy termékrõl amit nem használtak-tunk olyan körülmények között amin meglátszik az egyik másik márka közti teljesítmény....

#105
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Dante Ugy látom te igazán érted miért is jó a nokon,igazad van 2006 ban szinte az összes verseny saras volt nem kicsit nagyon én például az összes versenyen végigmentem hosszutávon és nem szoptam.Ja és a Buda maratonon is 2kört mentem,és ha jó emlékszem talán a második félévben kellett egy kis teflonspray a béléscsõbe,ennyi és nem több.Én meg még mindig v-fékkel megyek hosszun a mai napig is.


Csak az a baj, hogy ezt sosem fogja megérteni, akinek a saras tekerés 30 km-t jelent. Tény, nekik nem kell. :( Nekem 2006-ban egy bowdencserém sem volt, pedig az egész évet végigversenyeztem, s amikor H.Zoliék elkezdték fikázni a Nokonomat, hogy ragadós, addigra már 2008 volt, s még mindig nem volt egyszer sem szétszedve, szóval a 2006-os sártól sercegett. :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#106
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás
V-féknél a nokonnak nincs párja!!! volt nekem elõtte shimano, jagwire de közelébe sincsen, és 2 éve ez van......

#107
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Dante Ugy látom te igazán érted miért is jó a nokon,igazad van 2006 ban szinte az összes verseny saras volt nem kicsit nagyon én például az összes versenyen végigmentem hosszutávon és nem szoptam.Ja és a Buda maratonon is 2kört mentem,és ha jó emlékszem talán a második félévben kellett egy kis teflonspray a béléscsõbe,ennyi és nem több.Én meg még mindig v-fékkel megyek hosszun a mai napig is.

#108
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Azért van egy aspektus, amit senki sem vizsgál.

A Nokonban a legjobb a menet közbeni megbízhatóság. Drága? Drága. Van ezzel is gond? Van. De mondjatok már olyan embert a 2006-os maratonszériából, aki nem szopott a 90. kilómétertõl az eldugult bowdenek miatt a nem-nokon felhasználók közül. Csak mert bennem élénken élnem még olyan emlékek, hogy porráaláztuk az összes eltömõdött embert a merdekebb szakaszokon, ahol váltani is kellett volna.

Zoli, Zsizsi, igazatok van: kicserélitek fillérekért. De ott, a verseny közben, sírva ücsörögtök a vízmosás partján bokáig a sárban, majd toljátok a bicajt a célig, mondjuk még 40 km-en át.

Kérem erre kerüljük a "nekem nem volt gondom a rövidtávon" típusú kommenteket. :D Higgyétek el, más a terep. És 2006-ban a fél élmezõny Nokonnal tolta, fõleg, mert akkor sokan v-fékeztek még, s univerzális rendszerként kétségtelenül vonzóbb alternatíva volt.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#109
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Ha minden igaz lesz a bike24-tõl. Csak meg kell várni, mig összejön a rendelés, mert ez nem ér meg egy postát. Azért köszi!


#110
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás

Ebben igazad van, de már az elõzõ vázamon is ezt használtam, tehát átkerült az Epicre is. Ott van igazán elõnye ahol több darab házban kéne futnia a bowdennek.

Zsizsi: Ilyet nem is írtam...

Mindenki azt vesz amit akar, ez megint egy meddõ vita. Nekem ettõl még nem lesz hazai forgalmazóm... :S



ha az ebike-nál sincsen, akkor ha van kedved tákolni, vegyél kb 4 e ft ért campagnolo bowdenházat, szépen kihúzod a drótokat belõle és tátáám, ott a béléscsõ:D pont jók rá a gyöngyök, ma próbáltam ki, volt 1 kis fölös régi bowdenházam, úgyhogy ha sehol nemtalálsz, szervezd be ezt a kis plusz melót a fûzés elõtt:D

#111
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Akkor jó. :)
Vitázni úgy is utálok.

#112
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás

Te esetedben miért is jobb?


Ebben igazad van, de már az elõzõ vázamon is ezt használtam, tehát átkerült az Epicre is. Ott van igazán elõnye ahol több darab házban kéne futnia a bowdennek.

Zsizsi: Ilyet nem is írtam...

Mindenki azt vesz amit akar, ez megint egy meddõ vita. Nekem ettõl még nem lesz hazai forgalmazóm... :S


#113
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Röfike!
Olvassál egy kicsikét jó! Szidni nem szidtam, csak drágállottam, vagy ez neked már szidást jelent? Azt pedig igen is tartom, a felét sem éri meg! Csak annyit ér, mint bármelyik hagyományos de jó minõségû bovdenház, semmi többet, lehet itten misztifikálni, akkor is csak egy egyszerû bovdenház. Nem kell a "tudományos" blabla hozzá.
Kitalálták, ideologizálták, megvan a vásárló bázis hozzá, és ennyi. De ha neked megéri, legyen jó és vegyél sokat belõle. :)
ps.: sarazás után még nem volt rá példa, hogy szétszedtem volna a bovdeneket, mert késõbb nemm mûködtek...ez van. ;)

#114
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Egy kérdés hogy tud a nokon rendszer szerinted elromlani.

Az árcédulánál!:)


Azért az érdekes, hogy akinek van (itt most köztünk) az elégedett vele, akinek nincs az pedig csak rosszat "hallott" róla, pedig õ még nem is próbálta...
Fórumbetegség.

Sárban általában mûködnek a cuccok, inkább az azt követõ napokban jönnek a gondok.


Féknél el tudom képzelni, hogy királyság, hiszen nagyon merevek azok a gyöngyök és persze aki szán rá annyit, tegye és használja egészséggel jó sokáig.
(Azt már csak zárójelben merem megkérdezni, hogy a Te esetedben miért is jobb? Ugyanúgy eleve végig házban fut a hátsóváltóig a bovden mint az én Epic-emen és ha egy jó kupakot raksz a végére akkor mindkettõ teljesen zárt, esõ és sárbiztos. Tehát ez nem elõny, mert egyformán fog koszolódni. Az viszont hátrány az árán kívül, hogy ha béléscsövet akarsz cserélni, akkor fél napig füzögetheted azt a sok gyöngyöt, ha végre be tudod szerezni a béléscsövet.)

#115
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Azért az érdekes, hogy akinek van (itt most köztünk) az elégedett vele, akinek nincs az pedig csak rosszat "hallott" róla, pedig õ még nem is próbálta...
Fórumbetegség.

Sárban általában mûködnek a cuccok, inkább az azt követõ napokban jönnek a gondok.


#116
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Nemtom mit lattal, de valamit rosszul :D
A fek az XT hidraulikus, na abba aztan tuti nem megy sar :)
Valtoval se vt baj, inkabb az okozott problemat hogy 2.1 NN volt hatul, 1.8 Houffalize meg elol. :D Nem igazan sargumi-kombo :)
Parszor meg is fekudtem miatta, az teny :)
Hozzatartozik az igazsaghoz hogy nem elso hanem 2. lettem, csak Horvath Attila Vilmosnak leszakadt a rajtszama es nem tekintettek ervenyesnek az 1. helyet, pedig meg en is odamentem pattogni a szervezokhoz. Igy nem jo nyerni :S
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#117
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Zoli Egy rendszer nem azért jó vagy rossz hogy ki-ki mögött megy és miért megy mögötte.De mint irtam nekem nagyon bevált,és azt is irtam hogy tényleg drága,de én igazán azt részesitettem elõnyben vásárláskor hogy egyszer kell megvenni és utánna bármikor könnyen átszerelhetõ egy másik vázra,nem kell ujra bowdeneket szabni hozzá.Egy kérdés hogy tud a nokon rendszer szerinted elromlani.

#118
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Nem szeretném szidni a NOKON-cuccait, mert nem használtam még, de:
k*rva drága, azért a pénzért sztem úgy 10 évre való non-stop sarazásos szezonra való egyéb bovden-szettet tudok venni, és hát H.Zoli - is - tudja, hogy bringázás közben utálok azzal pöcsölni, hogy a tócsákat kerülgessem, de nekem még nem jelentett gondot egy rendesen összerakott bovden/bovdenház kombónál, hogy nyakig saras lett (pl.: elõbb állt be a váltó görgõ!)
Egy jól összerakott AVID szett is hosszú ideig tisztán tarthatja a bovdenház belsejét, és már az sem olcsó.
Egy szóval, én egyszer gondolkoztam a dolgon, hogy veszek NOKON szettet, aztán arra jutottam, hogy akkor már aranyból csináltatok fogat, mintsem egy bovdenházért adjak ennyi lóvét!

#119
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Ha mögötte mentél, akkor jól, nem?:D

#120
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Aki nokont használ nem biztos hogy elsõ lesz,csak egy jól bevált rendszert használ,mert nem szeret sokat pöcsölni a fékrendszer és a váltórendszer takaritásával,amugy Rémhöri neked hogy müködött a fék és váltórendszer a tavalyi crosskovácsi maratonon,mert azért figyeltem egy párszor mögötted és láttam amit láttam.