Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#141
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
A bowdenház belseje egy mûanyag (rendszerint teflon) csõ a bowden kivitelétõl függetlenül.
A teflont önmagában nem károsítja sem az olaj, sem a zsír, a használata inkább azért nem javasolt, mert összeszedhetik a port, hidegben besûrûsödhetnek és így nehezítik a bowden mozgását (ráadásul a koszos kenõanyag ideális csiszolószer).
amúgy --> #385

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#142
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
na meg par kerdes:

-csak a bowden lehet teflonos bevonatu vagy a bowdenhaz belseje is?

-olaj vagy zsir karositja a teflon bevonatot? vagy miert nem szabad hasznalni? mast se? (pl wd40)

#143
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
Sajnos tegnap rájöttem mert elszakadt a hátsó fék bowden eszembe jutott mit irtál de végül is nem füztem be mert elég volt tegnap 20 kilcsi sárdagasztás majd holnap veszek ujat végülis jó dolog ha nincs más megoldás de azért az én nagy sulyommal elég para lenne a vékonyka váltó bw
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#144
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Csak simán bele kell akasztani, nem esik ki.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#145
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás

Rendes kupak kell rá, ahova nem megy bele a kosz.
Egyébként felnifékeket néha váltóbowdennel kötöm.


persze a kupak jó kell legyen de ha sok a kenöanyag akkor a szabad részeknek van esélye koszolodni és a kupaknál lehet gebasz a váltó bovdent azt hogy átforrasztod a fejét vagy mi?
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#146
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
a váltóbovdenek nekem is fékbovden házban futnak.tökéletesek.

#147
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Rendes kupak kell rá, ahova nem megy bele a kosz.
Egyébként felnifékeket néha váltóbowdennel kötöm.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#148
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
koszi a valaszokat

enis arra gondoltam kb, mint juby, hogy az olaj eloszor lehet h jo de aztan annyi dzsuvat kot meg hogy hamar visszaut a dolog. a wd40et viszont lehet h kiprobalom a hazba.

#149
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
Én ha koszos a bwház de azért még jó akkor a wd40 vékony csövét bele és hadszoljon:D wd40 azért jó mert hamar elpárolog szerintem nem jó kenni a bowdent mert a kenöanyag megköti a port vagy télen be is fagyhat illetve besürüsödik az olaj és szorulni fog téli bicon még jó tip tehet a váltó bowdent fék bwházba füzni lehetöleg jól záro kupakokkal
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#150
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Én mûszerolaj + WD40 keveréket szoktam a házba nyomni, és eddig bevált.

Tisztítani meg nem szoktam, használom egy szezont, aztán csere. Esetleg végigfolyatsz rajta valahogy valami löttyöt, ami nem víz.

Én csak akkor lepõdtem meg, amikor egy éve használt bowdenezés volt a bicón, és mikor új került fel, WD40 + mûszerolaj keverékkel, feszt' túlváltottam, mert annyira könnyû volt váltani.

Szárazon még életemben nem raktam fel bowdeneket.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#151
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
sziasztok

olvasgattam a topicot es arra az alapkerdesre kerestem a valaszt h rozsdamentes bowdent kell e kenni vmivel? olaj? zsir? en eddig semmit nem hasznaltam, "szarazon" futott, de nem ereztem kulonosebb problemat.

masik kerdes h mivel erdemes tisztitani a bowdent? szappanos viz? vagy olajjal feloldani a dzsuvat es attorolni?

#152
Tigris

Tigris

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás

Van 3 db Jagwire-em meg 3 Wheeler-es ilyenem amirõl írsz, egyik sem volt még bicajon. A Jagwire macerásabb mert csak bowden megbontással lehet felhúzni, a Wheeler hosszában nyitott így könnyen feltehetõ...ha Szolnok bármikor útba esik odaadom mert én nem használtam fel egyiket sem.



Most olvasom....Londonból nem esik útba:D:D:D
„Ne felejtsük, az építõ az, aki építeni akar egy házat az erdõben. A környezetvédõ az, akinek már van háza az erdõben.”

#153
Tigris

Tigris

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás

Koszi a tippeket, Jagwire-t talaltam eBayen, tube tops neven fut.


Van 3 db Jagwire-em meg 3 Wheeler-es ilyenem amirõl írsz, egyik sem volt még bicajon. A Jagwire macerásabb mert csak bowden megbontással lehet felhúzni, a Wheeler hosszában nyitott így könnyen feltehetõ...ha Szolnok bármikor útba esik odaadom mert én nem használtam fel egyiket sem.
„Ne felejtsük, az építõ az, aki építeni akar egy házat az erdõben. A környezetvédõ az, akinek már van háza az erdõben.”

#154
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Koszi a tippeket, Jagwire-t talaltam eBayen, tube tops neven fut.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#155
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
A legpraktikusabb megoldás és is ezt használom a nokon bovdenen /karbon vázam van/ ha fogsz egy defektjavitó habot azon van átlátszó csõ és levágod méretre és ráhuzod a bowdenre.Mondjuk azt nem tudom mennyivel véknyabb a sima bowdenház mint a nokon de lehet hogy egyforma egy próbát megér.

#156
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
Vagy még a bbb-nek is van
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#157
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Mali katalógust csapd fel, van benne Jagwire bowden opció, ilyen kis gumidarab, amit rá lehet húzni a vázra. Wheeler, vagy Mali feliratú is létezik.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#158
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Olyan vekony gumicsovet keresek, amit ra lehet huzni a bowdenhazra (par centis szakaszon), hogy megvedje a vazfestest a kopastol. Van ennek valami frappans neve, illetve hol lehet kapni?
http://www.canyon.co...index.html?b=42
Olyasmire gondolok ami ezen van elol, ha razoomoltok latszik.

mod: Kozben asszem talaltam egyet(?):http://www.silverfis...hp?r=1m2d0b0s80
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#159
outcast

outcast

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
Sokatoknak láma lesz a kérdés de...:)
Jagwire ripcod bowdenszettnél van egy tekercs csövem a ház meg a bowdenek mellett...az valami teflonos betétcsõ lenne,amit bele kell húznom a bowdenházba?

#160
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest
hát még nem akad, de gondoltam úgy tovább fog tartani, ha rendszeresen kenem...

Tehát te nem a teflonos cuccot javaslod, hanem valamilyen hig olajat?

üdv
J4ni