Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#181
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás

Tobbnyire akkor van jelentosege, ha laza a bowden (pl rosszul beallitott elso/hatso valto legkisebb fokozatban).



Nem az lenne, hogy védje a vázat a bowdenszál dörzsölésétõl, ha nekinyomódik?

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#182
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
A bowden kit-ekben a kis gumi dolog (altalaban tobbszogu) ,ha jol tudom tavtartokent funkcional , vagyis a bowdent tartja el a vaztol hogy ne tudjon osszeerni konnyen a ketto ezaltal leszedve a festest. Tobbnyire akkor van jelentosege, ha laza a bowden (pl rosszul beallitott elso/hatso valto legkisebb fokozatban). Maskulonben hosszabb tavon semmit nem er, foleg a nagyobb szogben ejtett felsocsovu vazaknal (mar ha a felsocsohoz kerul), mivel az osszeresek soran kikopik a belseje ahogy mozog benne ilyenkor a bowden. Igy lelazul majd lecsuszik az also vegpontba, ahol aztan mar tenyleg nincs sok funkcioja.
Most hogy irtatok itt a koszolodast, eszembe jutott hogy pl a Jagwirenek a kupakjai is eleg profik, mert egyszer szereleskor veletlen kinyomtam az egyikbol a bowdennel egy pici gumigyurut, akkor derult ki hogy ezek tomitettek es a becsuszasi pontnal meg egy pici rezgyuru is van bennuk, szoval tenyleg erdemes ilyeneket szerezni, es olyan helyre epiteni ahol sar/kosz van. Hosszu ideig megbizhatoan mukodnek, ha jol ossze van rakva az egesz. Meg annyit mondanek , hogy vaztol fuggoen a torespontok, hajlasok es a bowdenhaz megszakitasok szamaval novekedesevel egyre jobban csokken a huzal mozgathatosaga, ezaltal a hatekonysaga is. Erdemes ezt is figyelembe venni szereleskor.

#183
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás

Semmivel nem érdemes! Ha már szorul, cseréld a betétet! Jó móka, gyöngyfûzés :D


Igen jó móka :D
Elvoltam vele egy darabig:D
Igazából én is erre az elhatározásra jutottam, mivel bowdent is teflonosat használok hozzá, XTR-t nem a gyári köszörült Nokont.
És szépen müködik.

#184
Lacika

Lacika

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás
Semmivel nem érdemes! Ha már szorul, cseréld a betétet! Jó móka, gyöngyfûzés :D

#185
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás
Hy
Nokon házban lévõ bowdent mivel érdemes kenni, olajozni?

#186
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
a kis gumi bogyokra már meg is találtad a választ:) a két beakasztó közé nem kell bowden ház esetleg van müanyag vagy teflonos csö mint a szívószál:D ha mindenáron elakarod takarni a bowdent de akkor ér csak valamit ha csörös b.ház záro kupak van hozzá amire passzentos a müanyag csö igy nehezebben jut be a sáros lé de nekem csak a hátso váltónál van a támvillán mert odaveri a kerék a sarat
a felsö csövön csak gumi bogyok az böven elég volt eddig
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#187
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
ha házban viszed végig, akkor kevésbé koszolódik, viszont nyúlósabb érzés lesz mivel a váz akkor is merevebb mint bármilyen bovdenház. vagy veszel flak jacketet és akkor házban is van meg nem is

a bigyók igazából sose tudtam mire szolgálnak, bár én mindíg kifelejtem õket :)

#188
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás
Az új vázamon a felsõ-csõ tetején mennek a bovdenvezetõk. A kérdésem az, hogy a csõ elejétõl a végéig futó bovdeneket bovdenházban vigyem végig vagy csak magát a huzalt és az elején és végén legyenek csak házban? Láttam már így is és úgy is. Sõt, azt hiszem, hogy olyat is láttam, hogy ha "meztelenül" megy a huzal, akkor valami mûanyag kis görgõszerût húznak a bovdenre a váz közepe felé. Ezek szabadon mozognak. Ennek mi a szerepe? Ez tartja el, bovdenház híján, a huzalt a váztól? Ne karcolja esetleg? Posted Image A bovdenházat csak a súlyspórolás miatt hagyják el?

#189
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
Üdv emberek!
Félig meddig ide tartozik a kérdés, ezért gondoltam itt teszem fel.

Nemtudjátok, hogy lehet-e kapni alul vezetett bowdenes vázhoz olyan bowden vezetõt, ami zárt és nem ilyen félig nyílt, mint amit a legtöbb vázon látni?
Arra kis mûanyag bizbaszra gondolok ami a középcsapágy alatt van.

#190
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Van-e már itthon is Nokon Carbon szett?

Súly:31g/m 25% könnyebb ,mint az alu

Azért kíváncsi lennék recseg-e?

Posted Image
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius

#191
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

Annyi különbség még van, hogy te mész sárban, vízben, a hobbi bringások meg nem.


aszfalton meg max néha vizes lesz :) szóval egy bowden átlagfelhasználónál szerintem egy-két évet simán kibírhat..

#192
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Annyi különbség még van, hogy te mész sárban, vízben, a hobbi bringások meg nem.


A sebesség mindent megold.

 


#193
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Nemtom, nekem forditott huzásu váltom van DC karral (sajnos) és igen kellemetlen, amikor már tenyérrel kell lenyomni, arról nem is beszélve, hogy normálisan beállítani sem lehet. RapidF-nél nincs ilyen probléma, ott az ember megoldja erõbõl...
Azt meg tudom, hogy kenni kell, csinálom is, kb hetente átnyomom ilyen ligtos zsirral. Akkor tök jó kb 1 hétig, utána megint ratyi. Mondjuk az igaz hogy sokat megyek, de az hogy versenyzõ vagyok ez ilyen szempontból lényegtelen...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#194
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
én csak azért dobtam ki fél évente a nokonból a bowdent, mert váltó csere volt és nem tudtam visszafûzni a rojtos végét.
simán bírják azok sokáig.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#195
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Hát azért ha versenyzõ is....Elég hihetetlen.
Mosással, olajozással jópárszor lehet újat varázsolni a régibõl.

#196
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Nem vicc nekem 3 evig siman jo volt a Jagwire osztelos gepen pedig hajlik meg minden. Te egybol csereled ha koszos vagy mi? :):)
Persze lehet hogy utod vagod a geped , de azert ne "viccelj" velem, jol kell osszerakni es 1 evet minimum!! elmegy.
mod: Ja latom versenyzo vagy, akkor ne altalanossagokban beszelj legyszi!!

#197
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Igen, a Nokon belsejében a teflonszálat lehet cserélni, elvileg külön kapható és nem is drága.
Az XTR bowden igenis nagyonjó, szerintem jobb mint a Jagwire, oylan viszont nincs hogy évekig jó a bowden, ez vicc :D Nekem egy sima Alligator tart olyan 1 hónapig (Elsõ váltónál dupla idõtartam) Jagwire is volt, nemtom pontosan melyik, az a kevlármintás, az olyan 2 hónap az XTR pedig kitart olyan 2-3 hónapig.
Nokon lesz a következõ.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#198
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
nos elképzelhetö hogy koszos a ház vagy megtört valahol és ezért szorul a bovden de ez elvileg a befüzésnél érezhetö de mindenesetre egy wd 40 es átmosást megérdemel ha nem kapott ja a nokonoknak van a'sszem egy cserélhetö bovden csatornája (ilyen szilikon csö vagy mi)lehet az elkopott,sérült de ezt majd a nálam okosabbak meg mondják mert én már sajna rég láttam nokont a keromon pedig jó lenne:(
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#199
kiscsipás

kiscsipás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Hali.Én beszereztem Nokon váltóbowden szettet.Mai napig rendesen mûködöt a dolog,de mostanában csináll furcsaságokat.A hátsó váltó pontatlan lett nem mindig a megfelelõ pozicíóba teszi a láncot.Bowden csere megvolt hlyzet változatlan.esetleg valaki tip hogy mi baja lehet?köszi.

#200
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Nekem most sikerult Hyper-t szerezni (valtobowdent) asszem korabban is ilyen volt, ha jol lovod be, hogy nem szorul a hazban akkor tokely, hozza sem kell nyulni tobb evig. Sajna most ritka mint a feher hollo.
A spiralos lefutasu az fekbowden, ha jol tudom. A valtohoz kell hosszanti szalas koszorult elvileg. A spiralos erosebb azert jo fekre.