Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
1757 hozzászólás a témában

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 3.092 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

most utánanéztem a rendelésemnek, elvileg 24mm-est vettem, és 23 belül a felni, ehhez képest az lett volna frankó, ha egyáltalán nem ér fel a felni oldalfalára, hanem szépen csak megül ott lent, nagyjából faltól falig, az sem baj, ha elmarad egy pici az oldaltól. tekertem rá két réteget, a felfújás már simán ment.

Biztos, hogy 0.5-0.5 mm vastag a felnid oldalfala? :) Sőt, ha kampós peremes, akár -0.5? ;)

A legtöbb felni középső sávja ívelt, ha szépen beül a szalag, akkor nem fog kiérni a felni belső oldalfaláig.

edit: 24mm-t bizosan nem a külső szélességre írtad, csak gondoltam lecsapom:D

zscs módosította - 2014. október 15. - 20:19

---

1. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

2. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

3. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.657 hozzászólás

sárga wtb szalagot használtam már wtb felnibe, oda 23-as belső szélességhez túl sok volt a 27-es szalag. kitalálhattam volna, de nem mertem a keskenyebbet választani (működött,de küzdelmesebb volt)

most utánanéztem a rendelésemnek, elvileg 24mm-est vettem, és 23 belül a felni, ehhez képest az lett volna frankó, ha egyáltalán nem ér fel a felni oldalfalára, hanem szépen csak megül ott lent, nagyjából faltól falig, az sem baj, ha elmarad egy pici az oldaltól. tekertem rá két réteget, a felfújás már simán ment.

mgy

mgy

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Lőn világosság! ;) Köszi, végre tudom mi a különbség.

Persze ettől függetlenül rendben volt (eddig) a sárga is, kíváncsi vagyok, volt-e valakinek már problémája vele! 

4; A sárgaszélű és a kékszegélyű tiptop közti különbség, hogy utóbbi nem nyúlik: ezért javasolt a külső javítására. Beszerezni persze nehezebb.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 3.092 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

4; A sárgaszélű és a kékszegélyű tiptop közti különbség, hogy utóbbi nem nyúlik: ezért javasolt a külső javítására. Beszerezni persze nehezebb.

A kékszegélyűt nem ismertem, köszi a hasznos információt!

@karakoram: a felniszalag szélessége a felni belső szélessége legyen minimum. Yellow tape kiforrott és viszonylag olcsó, én azt használnám. Ahhoz a kerékszetthez, aminek úgy tippre 19.5-20.5mm körüli lehet a belső szélessége, szerintem elég a 21mm-es is, de ha túllóg, az sem baj, szóval egy 24mm-esel sem lesz problémád.

Tubeless-el az elején sokat vacakoltam, nehezen meg a felfújás rendes, lyukmentes UST felnire is. Idővel rá lehet érezni. Egy nagyot toló pumpa sokat segíthet, mint a ToPeak JoeBlow Mountain. A szelepmagot ki szoktam venni, feltolom 2.0-2.2 barra, ettől minden külső bepattan 5-10 mp után, persze szappanos vízzel érdemes körbe kenni a felnit és a külső peremét egyaránt. Utána egyből leeresztem, ügyelve arra, hogy a gumiperem ne pattanjon ki a felni oldalából, majd ahogy mgy írta, lötyi bele, szelepmag vissza és ismét felfújom. Ilyen 5 perc per kerék, maximum, és akkor még szívás volt vele. :)

Tényleg, Veled futottam össze s vátottam pár szót tegnap reggel a HHHármason? :) (Én téliesétett Canyon CX-szel voltam)

Csak infó. Install szempontjából a legjobbak, amit valaha próbáltam a Speci 2Bliss külsői. Állítom, egy komolyabb kézipumpával is fel lehetne tenni őket a gumiköpeny speciálisan hosszított kinyúlása miatt.

---

1. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

2. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

3. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.657 hozzászólás
sárga wtb szalagot használtam már wtb felnibe, oda 23-as belső szélességhez túl sok volt a 27-es szalag. kitalálhattam volna, de nem mertem a keskenyebbet választani (működött,de küzdelmesebb volt)

Rabbit

Rabbit

törzsvendég

• fórumtag
  • 863 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Rabbit módosította - 2014. október 15. - 18:08

mgy

mgy

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

1; Én raktam össze ilyen szalaggal is már kereket, meg gorillával is. A sárga kicsit merev, sprőd, jobban oda kell figyelni felrakáskor. A gorillával sokkal könnyebb bánni, olcsóbb is, lehet másra is használni (kecsöpös doboz nyakánál kettétört, remekül fogja azt is! :D)

2; Nem néztem meg a videóid, csak a képen látom, hogy "oldalról" töltik bele a löttyöt a gumiba. Na ez nekem nem ment, nem is javaslom. Jobb szerezni egy fecskendőt, s a már felfújt, helyére pattant gumiba a szelepen keresztül tölteni. Így egészen biztosan nem megy mellé egy csepp sem, amit a másik esetben garantálni, hmmm, nehéz. Én nem sajnálnám rá a 10 eurót, bár biztosan tudnak mondani az olvtársak olcsóbb megoldást.

3; A "rendes" kerekem kb. 5 hónap intenzív használt után szedtem szét, kidobtam a gumikristályt, kapott friss tejet. Nem olyan nagy kaland a szerelés, így praktikusabb szétszedni, szárazon összerakni, pontos mennyiséggel újra feltölteni. Az első nagyjából rendben volt, a hátsóba (gondolom a hatalmas kristály miatt) nagyjából a teljes mennyiséget pótolni kellett.

4; Foltügyben csak egyféle tapasztalatom van: sima sárgaszélű tiptoppal ragasztottam meg egy vágott sebet másfél éve, azóta is minden hiba nélkül fut. Nem tudom, miben jobb a tl folt, nekem jó volt a normál is.

Napi használat:

Belsőt hordok továbbra is, erdőben nem ragasztgatok külsőt ha jól sejtem.

Mennyi idő után töltsek utána és szét kell-e szednem vagy ezzel nyomjak bele? https://www.bike-com...spritze-p11145/

Mennyi idő után szedjem szét teljesen és töltsek mindent újra?

Amit nem fog meg a lötty azt mivel ragasszam?

Mit rendeljek még? :)

mgy módosította - 2014. október 15. - 17:43

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.427 hozzászólás

Szeretnék egy kis segítséget és tanácsot kérni.

Kipróbálom a TL rendszert, ezeket kell rendelnem?

(TLR Schwalbe külsők és Dt Swiss Spline M1700-as kerekek, gyári szelepek vannak)

https://www.bike-com...tmittel-p38715/

https://www.bike-com...nd-9-2m-p18289/ (24 mm-es felnihez gyanítom a 25 mm-es kell)

Összeszereléshez nagyon nem lövök mellé ha ezeket követem?

https://www.youtube....VgxLiWno8#t=109

Napi használat:

Belsőt hordok továbbra is, erdőben nem ragasztgatok külsőt ha jól sejtem.

Mennyi idő után töltsek utána és szét kell-e szednem vagy ezzel nyomjak bele? https://www.bike-com...spritze-p11145/

Mennyi idő után szedjem szét teljesen és töltsek mindent újra?

Amit nem fog meg a lötty azt mivel ragasszam?

Mit rendeljek még? :)

Nagyon köszönöm annak aki segít. 

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.345 hozzászólás

UST foltozásával van valakinek tapasztalata? Van egy majdnem új Nobby Nic-em amit felhasított egy üvegdarab és a tubeless giliszta nem fogja meg (vágás szélein ereszt). Ezt szeretném belűlről megtapasztani, csak nem tudom a belsőre való narancs-fekete korong megtapad e, főleg ha rendszeresen behorpad gyökereken/köveken stb. (belsőn ugye odafogja a külső, tubelessnél önmagátol kell ottmaradnia).

Működik, de előtte jól szárítsd ki a külsőt, a beivódott defeklötyitől nem ragad oda rendesen. Létezik ez a kimondottan UST javító, erősebbek a foltok és nagyon jó a ragasztó is.

http://bringabutik.h...dorzsi-10g.html

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

UST foltozásával van valakinek tapasztalata? Van egy majdnem új Nobby Nic-em amit felhasított egy üvegdarab és a tubeless giliszta nem fogja meg (vágás szélein ereszt). Ezt szeretném belűlről megtapasztani, csak nem tudom a belsőre való narancs-fekete korong megtapad e, főleg ha rendszeresen behorpad gyökereken/köveken stb. (belsőn ugye odafogja a külső, tubelessnél önmagátol kell ottmaradnia).

mof

mof

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
Ridelife: 2.4es hatso koenyben cirka negy hona alatt porra szaradt a stans, amibol az ajanlasnal picit tobbet toltottem. Hozzatartozik a dologhoz, hogy elegge sok bofit elt at a rendszer, a kegyelemdofest pedig a futofeluletrol leszakado butyok okozta(wtf). Ekkor csaptam oda csunyan a felnit is:(

mof

mof

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
Belsobe toltottem en is, de kb az elso, vagy masidik utamon jol felutottem az egesz cuccot. Sajnos megfelelo eszkozok hianyaban nem tudom felapplikalni a megutott hatso felnimre az amugy nem ust kulsot, igy csak elol elvezem a masfel bar nyujtotta oromoket buntetlenul.
Freddyke bocs, de a legtobb hozzaszolasod tenyleg netto kretenseg. Nalad minden tonkremegy, minden szervizes egy lehuzo gzi es az osszes forumtars egy rosszindulatu gyoker, aki csak azert el, hogy rajtad rugozzon. Az gimiben mindenki elvette toled a szendvicsedet?
Amugymeg a kulsot addig kell hasznalni, mig a belso ki nem flottyan a futofeluleten :D

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

es ha mar defektgatlok:slime-os kereket milyen gyakran erdemes ujratolteni?

Csak saját tapasztalat: eddig nem száradt be a slime, mindig elvágom a selejt belsőt és áttöltöm az újba, van már így egy pár éves töltet egy két gumiban (télen nyáron használom, lehet hogy a folytonos mozgatás segít). Eddig nagyon kevés problémám volt vele (és a Schwalbéval is, de az lehet hogy azért van mert annyit használom hogy bőven elkopik mielött elöregedési tünetek miatt eresztené a löttyöt).

Szerk: ja és most kapcsolok hogy tubeless topic, abba Schwalbe (Stan's) megy, az egyszer már "gumilabdává" száradt, legtöbbször vékony, még folyékony réteg marad kopás miatti cseréknél.

Tekergek módosította - 2014. október 10. - 20:14

joshua

joshua

vendég

• fórumtag
  • 223 hozzászólás

Slime-os kerékbe azért fél év után tölts egy kicsit!

ridelife

ridelife

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

kivul tagasabb.

es ha mar defektgatlok:slime-os kereket milyen gyakran erdemes ujratolteni?

622-37 es gumiba lassan egy eve figyel a trutyi eddig nulla defekt de szeretnem ha igy is maradna.

regi/hibas agyvaltokat veszek.

freddyke

freddyke

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Had válogassam meg, hogy kinek érdekel a véleménye, kérlek!

A tiéd nem, sőt! Nem szeretem olvasni a vergődéseid, az okoskodásod, a tanácsaid, általában semmit, amit leírsz. 

De mivel ez egy nyilvános fórum, max annyit tehetek, hogy átugrom. Meg esetleg megkérlek, hogy hagyd figyelmen kívül az én hozzászólásaim.

Evvan.

---

Nocsak, most látom, hogy van a fórummotor tud "feketelistát" kezelni. Királyság! :D

Nem kötelező írni a fórumra sem kérdezni és akkor nem fognak érkezni olyan hozzászólások sem, amiben nem azt írják amit elvársz!

Nem lett volna kötelező válaszolni sem, de helyette szánt szándékkal ócsárolsz, megpróbálsz lejáratni, bolondnak állítasz be, alattomos dologgal támadsz.

Szép kis banda gyűlt itt össze, kifordul a gyomrom az ilyen társaságtól!

Rabbit

Rabbit

törzsvendég

• fórumtag
  • 863 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Nocsak, most látom, hogy van a fórummotor tud "feketelistát" kezelni. Királyság! :D

Óóó, mióta keresem ezt az új felületen! Hol van? :D

Rácsapnám végre ezt a két csupa e betűs tökit. (Campingjoe és társai mellé, ha még emlékszik rá valaki.)

Eljutottam addig, hogy az alapján választom meg, melyik topikba nézek be, hogy ki szólt hozzá utoljára.

Rabbit módosította - 2014. október 08. - 20:51

mgy

mgy

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Had válogassam meg, hogy kinek érdekel a véleménye, kérlek!

A tiéd nem, sőt! Nem szeretem olvasni a vergődéseid, az okoskodásod, a tanácsaid, általában semmit, amit leírsz. 

De mivel ez egy nyilvános fórum, max annyit tehetek, hogy átugrom. Meg esetleg megkérlek, hogy hagyd figyelmen kívül az én hozzászólásaim.

Evvan.

---

Teljesen következetes dolgot írtam le, csak nem idéztem be mire mit reagálok. Veszem a fáradtságot, hogy építő véleményt írjak. Hogy mered venni a bátorságot, hogy ilyet leírsz?! Nézd bolondak a tudod kidet és nagyon szégyelld magad!!!

Detto!

mgy módosította - 2014. október 08. - 20:37

freddyke

freddyke

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Összevissza beszélsz, értelmetlen következtetést vonsz le.

Hagyjuk, ok?

Teljesen következetes dolgot írtam le, csak nem idéztem be mire mit reagálok. Veszem a fáradtságot, hogy építő véleményt írjak. Hogy mered venni a bátorságot, hogy ilyet leírsz?! Nézd bolondak a tudod kidet és nagyon szégyelld magad!!!

+1

Detto!

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.345 hozzászólás

Összevissza beszélsz, értelmetlen következtetést vonsz le.

Hagyjuk, ok?

+1