Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#821
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
Ridelife: 2.4es hatso koenyben cirka negy hona alatt porra szaradt a stans, amibol az ajanlasnal picit tobbet toltottem. Hozzatartozik a dologhoz, hogy elegge sok bofit elt at a rendszer, a kegyelemdofest pedig a futofeluletrol leszakado butyok okozta(wtf). Ekkor csaptam oda csunyan a felnit is:(

#822
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
Belsobe toltottem en is, de kb az elso, vagy masidik utamon jol felutottem az egesz cuccot. Sajnos megfelelo eszkozok hianyaban nem tudom felapplikalni a megutott hatso felnimre az amugy nem ust kulsot, igy csak elol elvezem a masfel bar nyujtotta oromoket buntetlenul.
Freddyke bocs, de a legtobb hozzaszolasod tenyleg netto kretenseg. Nalad minden tonkremegy, minden szervizes egy lehuzo gzi es az osszes forumtars egy rosszindulatu gyoker, aki csak azert el, hogy rajtad rugozzon. Az gimiben mindenki elvette toled a szendvicsedet?
Amugymeg a kulsot addig kell hasznalni, mig a belso ki nem flottyan a futofeluleten :D

#823
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

es ha mar defektgatlok:slime-os kereket milyen gyakran erdemes ujratolteni?

 

Csak saját tapasztalat: eddig nem száradt be a slime, mindig elvágom a selejt belsőt és áttöltöm az újba, van már így egy pár éves töltet egy két gumiban (télen nyáron használom, lehet hogy a folytonos mozgatás segít). Eddig nagyon kevés problémám volt vele (és a Schwalbéval is, de az lehet hogy azért van mert annyit használom hogy bőven elkopik mielött elöregedési tünetek miatt eresztené a löttyöt).

 

Szerk: ja és most kapcsolok hogy tubeless topic, abba Schwalbe (Stan's) megy, az egyszer már "gumilabdává" száradt, legtöbbször vékony, még folyékony réteg marad kopás miatti cseréknél.


Tekergek módosította - 2014. október 10. - 20:14


#824
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Slime-os kerékbe azért fél év után tölts egy kicsit!



#825
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

kivul tagasabb.

 

es ha mar defektgatlok:slime-os kereket milyen gyakran erdemes ujratolteni?

622-37 es gumiba lassan egy eve figyel a trutyi eddig nulla defekt de szeretnem ha igy is maradna.


regi/hibas agyvaltokat veszek.


#826
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Had válogassam meg, hogy kinek érdekel a véleménye, kérlek!

A tiéd nem, sőt! Nem szeretem olvasni a vergődéseid, az okoskodásod, a tanácsaid, általában semmit, amit leírsz. 

De mivel ez egy nyilvános fórum, max annyit tehetek, hogy átugrom. Meg esetleg megkérlek, hogy hagyd figyelmen kívül az én hozzászólásaim.

Evvan.

---

Nocsak, most látom, hogy van a fórummotor tud "feketelistát" kezelni. Királyság! :D

 

Nem kötelező írni a fórumra sem kérdezni és akkor nem fognak érkezni olyan hozzászólások sem, amiben nem azt írják amit elvársz!

Nem lett volna kötelező válaszolni sem, de helyette szánt szándékkal ócsárolsz, megpróbálsz lejáratni, bolondnak állítasz be, alattomos dologgal támadsz.

 

Szép kis banda gyűlt itt össze, kifordul a gyomrom az ilyen társaságtól!



#827
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld

 

Nocsak, most látom, hogy van a fórummotor tud "feketelistát" kezelni. Királyság! :D

 

Óóó, mióta keresem ezt az új felületen! Hol van? :D

Rácsapnám végre ezt a két csupa e betűs tökit. (Campingjoe és társai mellé, ha még emlékszik rá valaki.)

 

Eljutottam addig, hogy az alapján választom meg, melyik topikba nézek be, hogy ki szólt hozzá utoljára.


Rabbit módosította - 2014. október 08. - 20:51


#828
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Had válogassam meg, hogy kinek érdekel a véleménye, kérlek!

A tiéd nem, sőt! Nem szeretem olvasni a vergődéseid, az okoskodásod, a tanácsaid, általában semmit, amit leírsz. 

De mivel ez egy nyilvános fórum, max annyit tehetek, hogy átugrom. Meg esetleg megkérlek, hogy hagyd figyelmen kívül az én hozzászólásaim.

Evvan.

---

Nocsak, most látom, hogy van a fórummotor tud "feketelistát" kezelni. Királyság! :D

 

Teljesen következetes dolgot írtam le, csak nem idéztem be mire mit reagálok. Veszem a fáradtságot, hogy építő véleményt írjak. Hogy mered venni a bátorságot, hogy ilyet leírsz?! Nézd bolondak a tudod kidet és nagyon szégyelld magad!!!

 

 

 

Detto!


mgy módosította - 2014. október 08. - 20:37


#829
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Összevissza beszélsz, értelmetlen következtetést vonsz le.

Hagyjuk, ok?

 

Teljesen következetes dolgot írtam le, csak nem idéztem be mire mit reagálok. Veszem a fáradtságot, hogy építő véleményt írjak. Hogy mered venni a bátorságot, hogy ilyet leírsz?! Nézd bolondak a tudod kidet és nagyon szégyelld magad!!!

 

 

+1

 

Detto!



#830
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Összevissza beszélsz, értelmetlen következtetést vonsz le.

Hagyjuk, ok?

+1



#831
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Melyiket dicsérik ? A Mountain King állítólag nagyon jó lett.

Ha meg nem jött be, max. 1 túra után eladod.

Igen, az új Mountain Kinget. Az SS-re akarok most valami ballonos cuccot, egy 2.4-es elférne hátra. :)



#832
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Összevissza beszélsz, értelmetlen következtetést vonsz le.

Hagyjuk, ok?

Sorry, hogy nem idézek vissza mindent, csak röviden. Igaz, ezeken a gumikon nincs kopásjelző de ránézésre a középső bütykök 80%-a már hiányzik, a végük rojtosra van kopva. Van egy ésszerű határ amíg a mintázat ellátja a funkcióját, szerintem ez már nem. Tele van defekttel, amit már a lötty is nehezen fog. Szerintem egyáltalán nem az a lötty célja, hogy tartsa a lelket egy ilyen állapotú gumiban amíg olyan fényesre nem koptatod, hogy a légy lecsúszik róla. Persze lehet próbálni egyik löttyöt a másik után, de alapvetően aranyárú nagyon hasonló folyékony gumikról van szó.

 

A minta méretének nincs közvetlen köze a defektekhez, de egy elkopott mintázatú, elöregedett állapotú gumival sokkal könnyebben kapsz defektet.

Nem csak én, hanem többen többféleképpen leírtuk: nem Te vagy az egyetlen aki így járt Schwalbe gumikkal. Pár hónap alatt normál használattól szétmegy és dől ki rajta a lötty mindenhol.



#833
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Tényleg Marci, állítólag az új Contik nagyon jók lettek, több cimbora is agyba-főbe dicséri őket. Még a végén lesz montis Conti külsőm! :) (oúti az van, szuper!)

Melyiket dicsérik ? A Mountain King állítólag nagyon jó lett.

Ha meg nem jött be, max. 1 túra után eladod.


Marci

#834
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Én nem tudok biciklizni, sőt szerintem is kopott. :)

Érezni nem nagyon érzem, vizes gyökereken újkorában is csúszott.

A Racing Ralph nekem is így kezdte. Aztán egy osztrák szelektív hulladékgyűjtő gumis fakkjában végezte, miután egy tekerés alatt vagy 6 defektet szedtem be vele. :)

 

Sem a Rocket Ron, sem a Nobby Nic sosem produkált ilyen gyöngyözős tüneteket nálam, csak a RRalph SnakeSkin, ahogy a fotókon látható. Sőt, NNic-kel úgy jártam vagy hónapokon át, hogy repedezett volt kívülről (minden reggel és este a nap rásütött az erkélyen, hiába, nem bírta az UV-t), mégsem volt vele ilyen bajom, pedig a hátsón középen a minta már alig látszott (középen ilyen 20%-osra kopott) és kezdtek leszakadozni az oldalsó bütykök, mégis jól tartotta a levegőt.

 

Tényleg Marci, állítólag az új Contik nagyon jók lettek, több cimbora is agyba-főbe dícséri őket. Még a végén lesz montis Conti külsőm! :) (oúti az van, szuper!)


zscs módosította - 2014. október 07. - 22:06


#835
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Sorry, hogy nem idézek vissza mindent, csak röviden. Igaz, ezeken a gumikon nincs kopásjelző de ránézésre a középső bütykök 80%-a már hiányzik, a végük rojtosra van kopva. Van egy ésszerű határ amíg a mintázat ellátja a funkcióját, szerintem ez már nem. Tele van defekttel, amit már a lötty is nehezen fog. Szerintem egyáltalán nem az a lötty célja, hogy tartsa a lelket egy ilyen állapotú gumiban amíg olyan fényesre nem koptatod, hogy a légy lecsúszik róla. Persze lehet próbálni egyik löttyöt a másik után, de alapvetően aranyárú nagyon hasonló folyékony gumikról van szó.

 

A minta méretének nincs közvetlen köze a defektekhez, de egy elkopott mintázatú, elöregedett állapotú gumival sokkal könnyebben kapsz defektet.

Nem csak én, hanem többen többféleképpen leírtuk: nem Te vagy az egyetlen aki így járt Schwalbe gumikkal. Pár hónap alatt normál használattól szétmegy és dől ki rajta a lötty mindenhol.



#836
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

ha kérdezik, ha nem, mindenhol elmondom, hogy nekem a Conti Revo lötty bevált. igaz, most belsőben használom, de úgy is. belső nélkül egyszer kiszárítottam (a külsőben egy hártyaszerű, félig-meddig lehúzható bevonat keletkezett), azóta inkább belsőben lötykölődik. keveset megyek, de 2 éve asszem nem volt defektem.



#837
kcssnorbert

kcssnorbert

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

Notubes löttyöt használtam eddig. UST-s gumiban nem nagyon volt vele gond, igaz a korábban itt is bemutatott rögöktől nem nagyon voltam elájulva. Ahogy telik az idő, egyre gázosabb a kerekeim, úgy nézek ki, mintha feltekertem volna egy zsiráfot, vagy egy nagyobb túrórudit.

pottyos1.jpg

 

Frissen, defektmentes gumikkal sok-sok hétig nem kellett a puNpával randizni, de mostanra gyakorlatilag nincs tekerés fújás nélkül. Egész egyszerűen nem fogja meg a likakat, folyamatosan jön ki a cucc. Nem tudom, mi a gázos, valszeg nem a gumi, jövőre keresek valami más löttyöt, mondjuk joe's noflatset.

A képen nem friss defekteket láttok, tegnap porosan elraktam a bringát, reggel kitoltam a garázsból, s így néz ki.

 

pottyos3.jpg

Tapasztaltatok már ilyet?

A notubes a Michelin TR-en nekem is hasonlóan működik, újabban oldafalon kis lyukaknál "nedvesedik". Viszont az új WTB (régi notubes volt átmatricázva, ha jól tudom) lötyivel olyan gumi sem ereszt, amin több az apró lyuk, mint a gumi. Viszont ez csak kb 2 hónapos tapasztalat, nem hosszútávú. Egyenlőre folyós,nem csomósodik.



#838
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Én nem tudok biciklizni, sőt szerintem is kopott. :)

Érezni nem nagyon érzem, vizes gyökereken újkorában is csúszott.



#839
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Én akkor cserélem ha már alig van minta. Én hátul ilyenre 1-2 hét alatt lejárom.  :P



#840
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.874 hozzászólás

Nem belőlem kell kiindulni természetesen, de gumit ekkora futómintával már kicseréltem volna.

 

meg van, aki tud biciklizni. :D

 

 

 

*no offense, de nem lehetett kihagyni.:)


  • MJani01 és P.Roli kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"