Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#761
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Na én meg addig nézegettem azt a Bontrager pumpát, hogy rendeltem egy 6L-es, hordozható kompresszort :) Azzal majd felmegy minden :) 

 



#762
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Igen a nagy nyomásra jobb vigyázni. Nekem repedt szét Sycros felni túl nagy nyomástól.



#763
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Új gumi, új felnivel teljesen rendben van, hogy első összerakáskor lassan ereszt. Ugye a gumi sem UST, szükség van rá, hogy a lötty szétterüljön a felületén, s tömítsen. 

Simán fújd fel a kereket (de ne négy bár felé, könyörgöm!!!), töröld körbe szappanos lével, s rázogasd benne a lötyit. Látni fogod, hol ereszt még, arra a részre figyelj jobban, aztán egyszercsak... :D



#764
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Pumpát rendeltem, remélem a héten nálam lesz (ezt most itthon próbálom beszerezni). 

A hátsót 4 bar fölé fújtam valamivel az első helyretételkor, leengedtem a folyadék betöltése miatt és utána sem sikerült segítség nélkül felfújni. 

A legjobb, hogy valahol ereszt is egy nagyon kicsit. Tegnap azért elmentem egy 2 órás HHH körre, remek lesz. 

Ilyenkor mit tegyek? Eleve kevés folyadékot nyomtam bele és ereszt (nem találtam a helyét, talán ha víz alá nyomom az segít megtalálni). Eresszem le, szappanos víz, még 30 ml bele és pumpáljam fel? 



#765
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nem mondtam én, hogy nem jó! :) Valszeg a gumi ilyen. 

A fenébe is, pedig nekem ez a f*sszínű és állagú Speci cucc tűnt a legjobbnak eddig...

 

Hát, rá van írva! TL Easy! :D

Nekem most jött meg az új bringám tublesses DT kerékkel amin TL easy azaz snakeskin Racing Ralph volt felrakva belsővel. A belsőt kivéve a szelepet berakva a 2 kerék kb 30p alatt meglett csinálva. Szinte túl könnyű volt ahhoz képest mennyit szívtam már az ilyenekkel.

 

A Specire is rá van írva, hogy a gumi élete végéig kitart. Mondjuk ígérni nem nehéz. Fogadtam már én is örök hűséget. Kétszer is... :D


  • zeezoltano kedveli ezt

#766
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nekem most jött meg az új bringám tublesses DT kerékkel amin TL easy azaz snakeskin Racing Ralph volt felrakva belsővel. A belsőt kivéve a szelepet berakva a 2 kerék kb 30p alatt meglett csinálva. Szinte túl könnyű volt ahhoz képest mennyit szívtam már az ilyenekkel.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#767
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Melyik JoeBlow pumpát vegyem meg?       

nem akarom má megin a fritzeket dícsérni, de ez a pumpa q. jó

több ismerős vett, és mindegyik nagyon dicséri

 

sks-niner.jpg

 

 

topeakok is marha jók, csak a fejükkel nem vagyok kibékülve.

 

abból amúgy ezt szvsz

 

http://ebike.hu/term...in-muhelypumpa/


Bikertigger módosította - 2015. április 18. - 21:07

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#768
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha egyszer felfújtad, már nem para leengedni! Helyére pattan a külső, amíg nem lököd ki a helyéről, újra fel lehet sima pumpával is fújni.

Nem tudom, mennyi lötty kell a kerékbe, a stansból valamiért nekem is ennyi volt anno (baromi gyorsan felkenődik a falra, gyakorlatilag egy hónap elteltével már 10-15ml sem volt "szabadon"). 

 

Vettem zscs kollega tippje alapján Speci löttyöt, két kerékre való palack majd 240ml. Sűrű, mint a takony méz, meglátjuk milyen lesz. Bíztam benne, hogy az egy év alatt kipurcant SS schwalbékat majd jól megfogja, de beletört a bicskája, ezzel is folyik az orra folyamatosan.

A fenébe is, pedig nekem ez a f*sszínű és állagú Speci cucc tűnt a legjobbnak eddig...

 

@karakoram:

ha nem megy fel, nem pattan be könnyen műhelypumpával a külső a felni pereme alá, érdemes, 1 vagy akár 2 plusz tekerést rátenni a felnire a felniszalagból. Onnantól könnyű dolgod lesz.  A másik trükk, hogy vedd ki a szelepmagot, addig, amíg bepattintod. Eléri a 2-2.1 bart, bepattan szappanos vízzel, nem lesz gond. Leereszted, szmötyi be, szelepmag be és felfúj.

Szmötyiből 29er kerékhez inkább 80-100 ml-t tennék.



#769
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ha egyszer felfújtad, már nem para leengedni! Helyére pattan a külső, amíg nem lököd ki a helyéről, újra fel lehet sima pumpával is fújni.

Nem tudom, mennyi lötty kell a kerékbe, a stansból valamiért nekem is ennyi volt anno (baromi gyorsan felkenődik a falra, gyakorlatilag egy hónap elteltével már 10-15ml sem volt "szabadon"). 

...

Viszont szerintem kevés folyadékot tettem bele (60 ml) de a hátsót nem mertem újra leengedni, majd egy kis használat után, már talán nem lesz annyira makacs.

...    

 

Vettem zscs kollega tippje alapján Speci löttyöt, két kerékre való palack majd 240ml. Sűrű, mint a takony méz, meglátjuk milyen lesz. Bíztam benne, hogy az egy év alatt kipurcant SS schwalbékat majd jól megfogja, de beletört a bicskája, ezzel is folyik az orra folyamatosan.



#770
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Pár itteni kolléga nyüstölésére ma délelőtt átszereltem a kerekeimet TL-re. 

DT Swiss M1700-as TLR kerekek és Schwalbe külsők az alanyok, Stans Notubes löttyöt, fecskendőt és szalagot használtam, szelep az járt a kerékhez. Az elöl lévő már használt Rocket Ron külsőm kis kompresszoros nyüstölésre a helyére pattant, a fecskendő használata egyszerű és koszmentes, szappanos vízzel segítettem a helyre pattanást és ellenőriztem a szivárgást, nagyon gyorsan ment. Az új Racing Ralph 2015-ös TLEasy viszont nem ment fel segítség nélkül (pontosabban felment a felnire könnyen de nem ment a helyére). A pumpám sz@rt sem ér a TL felrakáshoz, azt nem vettem a tanácsotok ellenére sem, de fogok :). Viszont szerintem kevés folyadékot tettem bele (60 ml) de a hátsót nem mertem újra leengedni, majd egy kis használat után, már talán nem lesz annyira makacs. Köszönöm a segítséget amit kaptam, végül is könnyen megoldható a dolog.

Melyik JoeBlow pumpát vegyem meg?       



#771
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

úú ezek de jók! Köszi! :)



#772
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Megelőztél! :D

1-2 éve láttam már egy ilyen megoldást, valaki az mtbr.com fórumon írt róla. Kész csoda, hogy gyártók eddig nem kaptak rá, egyet leszámítva.

 

Ez az, a németek meg az angolok már tesztelték: http://www.bontrager.com/model/11881

1416865414245-1gmcyl4jpay53-700-80.jpg

 

http://www.bikeradar...rger-tlr-49050/

 



#773
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.863 hozzászólás

alternatív megoldás :)

 

13518_352925348250208_563744173134552381


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#774
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

nekem egy ennél kisebb és olcsóbb van, de ennek ellenére ebben sem bíznék ;-)

sok tubelesst nem raktam fel (csak kettőt), de gondolom ott számítana a hirtelen viszonylag nagy levegőmennyiség, na az ezekből  hiányzik..

 



#775
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

sziasztok!

 

Van arról tapasztalata valakinek, hogy gumit fel lehet pattintani az ilyen kisebb teljesítményű, nem tartályos kompresszorral? 

http://muhelynet.hu/...l-Premium-olajm

Gondoltam veszek valamit, mert unom a kútra járkálást, de jó lenne olyan, amit a kocsiból is lehet használni :)


h_geri módosította - 2015. április 15. - 22:17


#776
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nekem a 2014-es X-king protection-öm defektgátlóval tartja a nyomást, 3 hónap alatt vesztett 0,3 bar-t, de a bütykök továbbra is szakadoznak róluk, azt nem javították ki.

Köszi, ezek szerint orvosolhatták már a problémát, ez jó hír!

 

Tegnap magam is feltettem a Race Kinget (ProTection 29er, Black Chili) az egyik kerékre. Masszív az oldalfal, nincs feltűnő nyoma a grammozásnak és eddig úgy fest, tényleg tartja a levegőt. Szélessége is rendben, közel van az ígért 2.2-es mérethez. (Ha valakit érdekel: tömegre 630 grammot mértem, ez kb. a Schwalbe Racing Ralph SnakeSkin tömege.)

Szerelhetősége szintén jónak tűnik, kb. olyan volt feltenni, mint egy Schwalbe-t ugyanilyen felnire (DT XR331). A felfújáshoz a szelepmag kivételére sem volt szükség, tehát könnyen kezelhető külső.



#777
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

2600 listaáron 2 kerékre való slime akkor már. ha ballonosabb külsőbe rakod akkor meg több kell bele, de  a 4 kerékre való meg 3300, és meg tudod csinálni ottho (mongy szingós szelepből svábli kell vagy conti azok biztos bonthatók). de azért nem műxik 100% biztosan. (egyik sem)

 

 

tegnap átszereltem a maratonokat a kojak-re reggelre valahol defeket:D 

szóval a slime-ot kipórbálom egyenlőre a városi gumikkal


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#778
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ah értem köszi..

 

http://www.decathlon...id_8298939.html

valószínüleg akkor ez lesz azt jóvan

 

http://www.decathlon...id_8242720.html vagy ez? 

 

kb ugyan azt érem el vele,nem?

 

Van két ilyen "fél belsőm" gondoltam ezzel öszerakom, aztán kipróbálom mi lesz, de akkor ez nem ilyen egyszerű..

2600 listaáron 2 kerékre való slime akkor már. ha ballonosabb külsőbe rakod akkor meg több kell bele, de  a 4 kerékre való meg 3300, és meg tudod csinálni ottho (mongy szingós szelepből svábli kell vagy conti azok biztos bonthatók). de azért nem műxik 100% biztosan. (egyik sem)


Bikertigger módosította - 2015. április 06. - 21:19

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#779
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Ah értem köszi..

 

http://www.decathlon...id_8298939.html

valószínüleg akkor ez lesz azt jóvan

 

http://www.decathlon...id_8242720.html vagy ez? 

 

kb ugyan azt érem el vele,nem?

 

Van két ilyen "fél belsőm" gondoltam ezzel öszerakom, aztán kipróbálom mi lesz, de akkor ez nem ilyen egyszerű..


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#780
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nem a felninél megy el, ha egyszer rendesen össze tudtad rakni (vagyis alkalmas a felni TL-re), akkor ott nem nagyon lesz baj,

Az más kérdés, hogy a gumin keresztül lassan felszívódik/elpárolog/felkenődik&kiszárad. Évente legalább egyszer fel kell tölteni, de jellemző a szezon közbeni pótlás szüksége is.

kevláros marathon plus van fent, ez a városi szett, de szertném feltenni mostmár lassan a mountain-trail king párost.  aztán vinni terepre is a birngát, kérdés,hogy tartja az a szlötyit.. felninél mennyire para estleg?