Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#721
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Szóval, ezt rendeljük, egyelőre négyen vagyunk: http://www.justridin...repair-kit.html

weldtite_stab_kit.jpg

 

Akit érdekel, írjon PM-et, 1-2 nap múlva rendelés!



#722
Macikutya

Macikutya

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás

És az üvegben miért nem állnak össze? :)

Csak! :)


Vigyázz magadra, mert mások sokan vannak, Te pedig csak egyedül!

#723
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Tegnap szedtem szét, raktam össze és fújtam fel újra a pótkerekeim. Ugyanaz (ugyanabból a dobozból való) Stans lötty volt benne, mint a napi használatban lévő kerekekben. Abból gyakorlatilag három hónap alatt odalett.

Amin nagyon csodálkoztam, hogy a pótkerék vagy a hibás, nem odafigyelős összerakás, vagy a használatlanság (összesen 10km-t ment) miatt hamar leeresztett, oldalára fektetve állt egy évet. No, ebben a pótkerékben szabad szemmel jól látható lötty van egy év elteltével is!

---

Másik medzsik pedig a könnyező Jézus. Nem csak az egy szezont már használt Ralph, hanem a tök új is folyamatosan könnyezik. Ebbe már - bízva a csodában - nem Stans, hanem sűrű ÉS drága Specialized lötty ment, de változás zérő, csak a könnycseppek. Nyomást csak minimálisan enged.



#724
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Szerintem egyszerűen kiszáradnak :) A gumi mindig ereszt egy kicsit (és ha nem akkor is néha eresztesz belőle terep miatt), hozzápumpálsz amivel ritkítod a "páratartalmat", tehát folytonos a száradás. A hártya a kiszáradt maradék, de láttam gombócot is.



#725
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ezek a szmrötyik  -legalább is szerintem- úgy működnek, hogy megfelelő nyomás szükségeltetik a kerékben. Ha ez nincs meg, akkor összeállnak pl. úgy, ahogy a képeden látszik. A "folyadékok" helyett ezért használok Én a kerekemben sűrű takonyszerű cuccot. Az nem annyira érzékeny a levegőveszteségre.

És az üvegben miért nem állnak össze? :)



A sebesség mindent megold.

 


#726
Macikutya

Macikutya

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás

Kb. 6 hete csináltam meg tubeless-re egy kereket Stan's lötyivel. Egy ideje elkezdett lassan ereszteni, és tegnap - mint utóbb kiderült - egy kis vágás miatt begyorsult az eresztés, 15 percenként rá kellett pumpáljak, hogy haza tudja érni. Itthon kivettem a kereket, rázogattam, és nem hallottam benne folyadékot lötyögni, hanem ehelyett valami furcsa hang jött belőle. Szétszedtem, és ezt találtam:

 

 [ img ]https://www.dropbox....j1/IMG_4220.JPG[/ img ]

 

IMG_4220.JPG

 

IMG_4220.JPG?dl=0

 

(Ha nem jelenne meg a kép, itt nézd meg: https://www.dropbox....G_4220.JPG?dl=0 - bocs a bénázásért.)

 

Ezen kívül egy egész kevés mosogatólészerű folyadék is volt a kerékben, ami már egyáltalán nem tömített semmit.

 

Láttam már képeket ilyenről, de nem akartam elhinni. Ez übergáz. Korábban Joe's Eco Sealant-ot használtam, azt elég volt félévente utántölteni, és amikor elkopott a külső csak akkor vettem le, akkor láttam, hogy a gumi belsején egy (na jó, nem teljesen egyenletes) hártya rakódott le.

 

Mit gondoltok erről? Ha ez a Stan's ilyen, akkor ez lószart sem ér, ez botrány. - Mit gondoltok?

 

***

 

(Nem igaz, hogy nem tudok egy nyomorult képet beszúrni. Van valahol valami leírás, hogyan kell?)

Ezek a szmrötyik  -legalább is szerintem- úgy működnek, hogy megfelelő nyomás szükségeltetik a kerékben. Ha ez nincs meg, akkor összeállnak pl. úgy, ahogy a képeden látszik. A "folyadékok" helyett ezért használok Én a kerekemben sűrű takonyszerű cuccot. Az nem annyira érzékeny a levegőveszteségre.


Vigyázz magadra, mert mások sokan vannak, Te pedig csak egyedül!

#727
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

Kb. 6 hete csináltam meg tubeless-re egy kereket Stan's lötyivel. Egy ideje elkezdett lassan ereszteni, és tegnap - mint utóbb kiderült - egy kis vágás miatt begyorsult az eresztés, 15 percenként rá kellett pumpáljak, hogy haza tudja érni. Itthon kivettem a kereket, rázogattam, és nem hallottam benne folyadékot lötyögni, hanem ehelyett valami furcsa hang jött belőle. Szétszedtem, és ezt találtam:

 

IMG_4220.JPG

 

IMG_4220.JPG?dl=0

 

(Ha nem jelenne meg a kép, itt nézd meg: https://www.dropbox....G_4220.JPG?dl=0 - bocs a bénázásért.)

 

Ezen kívül egy egész kevés mosogatólészerű folyadék is volt a kerékben, ami már egyáltalán nem tömített semmit.

 

Láttam már képeket ilyenről, de nem akartam elhinni. Ez übergáz. Korábban Joe's Eco Sealant-ot használtam, azt elég volt félévente utántölteni, és amikor elkopott a külső csak akkor vettem le, akkor láttam, hogy a gumi belsején egy (na jó, nem teljesen egyenletes) hártya rakódott le.

 

Mit gondoltok erről? Ha ez a Stan's ilyen, akkor ez lószart sem ér, ez botrány. - Mit gondoltok?

 

***

 

(Nem igaz, hogy nem tudok egy nyomorult képet beszúrni. Van valahol valami leírás, hogyan kell?)

 

elsőre azt hittem, két nem látható jpg-t találtál benne, de kiderült, csak egy alien bébit.

 

 

kell a KÉP linkje, .jpg-re vagy más képformátumra fog végződni. fenn katt a képbeszúrós gombra, crtl+v és enter. dropboxból ritkán működik, egyszerűbb egy sima képfeltöltős-megosztós oldal, pl kepfeltoltes.hu


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#728
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Kb. 6 hete csináltam meg tubeless-re egy kereket Stan's lötyivel. Egy ideje elkezdett lassan ereszteni, és tegnap - mint utóbb kiderült - egy kis vágás miatt begyorsult az eresztés, 15 percenként rá kellett pumpáljak, hogy haza tudja érni. Itthon kivettem a kereket, rázogattam, és nem hallottam benne folyadékot lötyögni, hanem ehelyett valami furcsa hang jött belőle. Szétszedtem, és ezt találtam:

 

 [ img ]https://www.dropbox....j1/IMG_4220.JPG[/ img ]

 

IMG_4220.JPG

 

IMG_4220.JPG?dl=0

 

(Ha nem jelenne meg a kép, itt nézd meg: https://www.dropbox....G_4220.JPG?dl=0 - bocs a bénázásért.)

 

Ezen kívül egy egész kevés mosogatólészerű folyadék is volt a kerékben, ami már egyáltalán nem tömített semmit.

 

Láttam már képeket ilyenről, de nem akartam elhinni. Ez übergáz. Korábban Joe's Eco Sealant-ot használtam, azt elég volt félévente utántölteni, és amikor elkopott a külső csak akkor vettem le, akkor láttam, hogy a gumi belsején egy (na jó, nem teljesen egyenletes) hártya rakódott le.

 

Mit gondoltok erről? Ha ez a Stan's ilyen, akkor ez lószart sem ér, ez botrány. - Mit gondoltok?

 

***

 

(Nem igaz, hogy nem tudok egy nyomorult képet beszúrni. Van valahol valami leírás, hogyan kell?)


mephisoft módosította - 2015. június 19. - 22:21


#729
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Pedig láttam már mást is a kormányban tárolni, de valahogy eddig ez nem jutott eszembe. Tényleg remek ötlet!

(Nálam csak az a baj, hogy az akksik kitöltik a vázat, kormányt, nyeregcsövet, mindent. :D)



#730
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

 

Zseniális :) Sajnos nekem az egyik oldalon zárt a markolatom, 325 Rand (~7300 Ft) szintén elég drága a többihez képest, pluszsúly (fém?) és meg kell várni amig Dél-Afrikából ideér :)



#731
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás


  • Kisherceg kedveli ezt

#732
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sziasztok!

Köszi a másik linket, ezt nem ismertem. Ez is jó lesz! :) Beszélek kollégámmal, mit szólna ehhez, egyeztetünk még.

Mgy, írok majd! ;)



#733
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ez meg még jobban érdekelne... :D

€16,50 és €7,50 a grammozós - drágának tűnik (ráadásul csak gumi/célszerszám van benne, doboz/kés/ragasztó nélkül. Folyékony ragasztó talán ennél nem kell, ha valahogy nem szárad ki és önmagától ragadós tud maradni). Én ezt használom, talán jobban megéri £5-ér: http://www.justridin...repair-kit.html - a postaköltséget ugyanúgy el lehet osztani.



#734
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ha valakit érdekel tubeless javító készlet

 

€16,50 és €7,50 a grammozós - drágának tűnik (ráadásul csak gumi/célszerszám van benne, doboz/kés/ragasztó nélkül. Folyékony ragasztó talán ennél nem kell, ha valahogy nem szárad ki és önmagától ragadós tud maradni). Én ezt használom, talán jobban megéri £5-ér: http://www.justridin...repair-kit.html - a postaköltséget ugyanúgy el lehet osztani.



#735
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Érdekel, írok.

Ha valakit érdekel tubeless javító készlet, szeretnénk rendelni néhányat ezekből. 



#736
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sziasztok!

 

Ha valakit érdekel tubeless javító készlet, szeretnénk rendelni néhányat ezekből. Egyelőre ketten vagyunk csak, picit még sok az 5 EUR/fő a csomagküldésre. :) Ha valakit érdekel a rendelés, 1-2 héten belül lehetséges, rendelném. Budapestre hozná a posta, átadás-átvételt megoldjuk valahogy (III. kerületi Auchan környéke vagy XIII: ker. DUna Plána környéke, vagy reggeli órákban Fenyőgyöngye környéke is jó lehet, stb.).

 

A tuti tubeless javító otthonra: http://r2-bike.com/M...es-34g?lang=eng

MAXALAMI-Reparatur-Set-MaXi-fuer-Tubeles

 

Ez pedig a hordozható, grammozós verzió versenyre: http://r2-bike.com/G...Kit-5g?lang=eng

 

genuine-innovation-tire-repair-kit.jpg

 

A csomagküldés annál kisebb költség fejenként, minél többen vagyunk.

Ha érdekel, keress privátban! :-)


zscs módosította - 2015. június 18. - 15:30

  • mgy kedveli ezt

#737
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

DSC_0299_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

szép új kerékszett, szép bőnyálas torkozás.

a 26-os szettre a lust highroller olyan szépen pattant föl, hogy ihaj. bezzeg ez a felni-gumi párosítás... nem hiába a gettókompresszor. egyelőre szép lassan ereszt, de majd kap lötyit.

 

edit: bocs a rosszul tájolt képért. átvariáljam, vagy megelégszik a tisztes közönség ezzel a hitvány látvánnyal is? :D


mof módosította - 2015. június 01. - 13:53


#738
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Újabb helyzetjelentés: azóta gyakorlatilag semmit nem eresztett. Úgy látszik kell neki 1-2 nap, hogy beálljon.

Hát jahh, a Conti tud ilyet művelni. Sokáig ereszti ki az oldalfalon a levegőt. :(

 

G.



#739
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Kösz a gorillás linket, hasznos lesz többünknek!



#740
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Gorilla: http://gorillaglue.h...istributors/10/

 

én konkréten Budafokon vettem, a Kossuth Lajos 77-ben lévő festékboltban, egy "kezdőkészlet" szerű dobozban voltak a gorilla cuccaik, szerintem 1 ilyen keskeny szalagjuk volt de nem lehet már gond az utánrendelés meg a beszerzés, van forgalmazó.

 

A löttyel meg azért vártam mert este csináltam a kerekeket amikor volt rá időm és bent a lakásban a konyhában. Ott egyelőre nem akartam löttyőzni hogy ha valami balul sül el akkor ne kelljen a falról is ezt vakarni :-).

Annyira nem hajt a tatár, hogy ne bírjam megvárni azt ameddig úgyis elmegyek bringázni és előtte gondoltam, hogy betöltöm kint a kertben. Páran kifejezetten ajánlják is, hogy a betöltés után menj el vele bringázni akkor fog eljutni a cucc mindenhova rendesen


  • mgy kedveli ezt