Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#741
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Hol vettél ennyiért gorillát? Én ebayen találtam csak korábban, de ott erre még rájön a posta.

Miért vársz a löttyel? Nem lesz tőle baja! ;)

Stan's 29-es átalakító szett update: a kerekeket végül "Gorilla tape" szalaggal raktam össze és nem a szettben kapott keskeny Yellow tape-el. Lehet kapni 1 coll szélességű 9m-es Gorilla tape-t kemény 890 Forintért (Gorilla tape to-go) ezt csak ajánlani tudom, az én 20mm széles felnimbe pont passzolt. Szóval ezt tettem be a felniszalag helyére, erre ment rá a stans gumiszalag a szeleppel és rendes kenéssel a Vredestein Black Panther tubeless gumi. Pumpálásra szépen felugrott a helyére és 2 napja tartja a nyomást tej NÉLKÜL is. A tejjel még várok addig ameddig el nem tudok menni bringázni de úgy tűnik fog ez működni!

Ha valakit érdekel akkor a stan's szelepes gumiszalag 66g, a gumi meg 645g 29-es méretben



#742
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Stan's 29-es átalakító szett update: a kerekeket végül "Gorilla tape" szalaggal raktam össze és nem a szettben kapott keskeny Yellow tape-el. Lehet kapni 1 coll szélességű 9m-es Gorilla tape-t kemény 890 Forintért (Gorilla tape to-go) ezt csak ajánlani tudom, az én 20mm széles felnimbe pont passzolt. Szóval ezt tettem be a felniszalag helyére, erre ment rá a stans gumiszalag a szeleppel és rendes kenéssel a Vredestein Black Panther tubeless gumi. Pumpálásra szépen felugrott a helyére és 2 napja tartja a nyomást tej NÉLKÜL is. A tejjel még várok addig ameddig el nem tudok menni bringázni de úgy tűnik fog ez működni!

Ha valakit érdekel akkor a stan's szelepes gumiszalag 66g, a gumi meg 645g 29-es méretben



#743
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Sziasztok, Stan's 29-es átalakító szettel és Vredestein Black Panther Tubeless gumival vannak tapasztalatok? A tegnapi első próba után elég szkeptikus vagyok...

Lötty nélkül csak föl akartam próbálni a gumit meg az átalakító szettet a felnire de alig-alig ment. A szettben kapott "Yellow tape" 8-9mm széles csak, alig takarja a küllőfuratokat (ezért ez egyelőre kimaradt), és a vastag "felniszalag" amibe a szelep integrálva vagyon is túl keskenynek tűnik pedig a felni méretéhez passzol a szett, nem akar nagyon felkúszni a felni belső oldalfalára (mondjuk nem tudom, hogy mennyire kellene neki)

Szóval a meglévő felniszalagra tettem fel a vastag stan's szalagot és így a gumit épphogy fel lehetett csak tenni a felnire. Stans's szerint a felni szelepfuratát is fel kellene bővítenem a belső oldalon 10mm-re. egyelőre ez is elmaradt.

 

Lehet, hogy a végén veszek egy csomag gorilla tape-t és 2 rendes UST szelepet oszt jóvan... az valahogy átláthatóbbnak meg szerelhetőbbnek tűnik.

Az sem mindegy rohadtul hogy milyen a felni belső alakja mert ha 90 fokkos lépcsők  vagy nagy törések vannak benne akkor sokad fogsz szopni vele. Az átalakító szett sem mindenható és a külsővel együtt is csak az egész 2/3-a.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#744
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sziasztok, Stan's 29-es átalakító szettel és Vredestein Black Panther Tubeless gumival vannak tapasztalatok? A tegnapi első próba után elég szkeptikus vagyok...

Lötty nélkül csak föl akartam próbálni a gumit meg az átalakító szettet a felnire de alig-alig ment. A szettben kapott "Yellow tape" 8-9mm széles csak, alig takarja a küllőfuratokat (ezért ez egyelőre kimaradt), és a vastag "felniszalag" amibe a szelep integrálva vagyon is túl keskenynek tűnik pedig a felni méretéhez passzol a szett, nem akar nagyon felkúszni a felni belső oldalfalára (mondjuk nem tudom, hogy mennyire kellene neki)

Szóval a meglévő felniszalagra tettem fel a vastag stan's szalagot és így a gumit épphogy fel lehetett csak tenni a felnire. Stans's szerint a felni szelepfuratát is fel kellene bővítenem a belső oldalon 10mm-re. egyelőre ez is elmaradt.

 

Lehet, hogy a végén veszek egy csomag gorilla tape-t és 2 rendes UST szelepet oszt jóvan... az valahogy átláthatóbbnak meg szerelhetőbbnek tűnik.

18-19 mm-es belső szélességhez (felni) 21-23 mm-es yellow tape vagy egyéb tubeless szalag szükséges, 21mm belső szélességhez 25mm-es, szóval mindig egy 3-4 mm-rel szélesebb. Yellow tape-ből 8-9 mm-es létezik egyáltalán?



#745
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Sziasztok, Stan's 29-es átalakító szettel és Vredestein Black Panther Tubeless gumival vannak tapasztalatok? A tegnapi első próba után elég szkeptikus vagyok...

Lötty nélkül csak föl akartam próbálni a gumit meg az átalakító szettet a felnire de alig-alig ment. A szettben kapott "Yellow tape" 8-9mm széles csak, alig takarja a küllőfuratokat (ezért ez egyelőre kimaradt), és a vastag "felniszalag" amibe a szelep integrálva vagyon is túl keskenynek tűnik pedig a felni méretéhez passzol a szett, nem akar nagyon felkúszni a felni belső oldalfalára (mondjuk nem tudom, hogy mennyire kellene neki)

Szóval a meglévő felniszalagra tettem fel a vastag stan's szalagot és így a gumit épphogy fel lehetett csak tenni a felnire. Stans's szerint a felni szelepfuratát is fel kellene bővítenem a belső oldalon 10mm-re. egyelőre ez is elmaradt.

 

Lehet, hogy a végén veszek egy csomag gorilla tape-t és 2 rendes UST szelepet oszt jóvan... az valahogy átláthatóbbnak meg szerelhetőbbnek tűnik.



#746
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Ez a RaceSport tubeless sajnos nem 100%-os: 24 óra alatt kb. 1 bar-t eresztett.

 

Aztán felfújtam (ez alkalommal épp csak picit keményebbre, mintha biztos lennék benne), és tekertem egyet. Kapott kiképzést rendesen a Hárs-hegy éles kövein: menet közben minden rendben. Meglátjuk, lassan beáll-e a dolog, vagy állandóan pumpálgatni kell.

Újabb helyzetjelentés: azóta gyakorlatilag semmit nem eresztett. Úgy látszik kell neki 1-2 nap, hogy beálljon.



#747
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Elvileg jók. Haver egy VW szervizben melózik, ő is azt rakja a kerékbe. Szerinte jól működik.

Én évek óta csak VW és Audi löttyel megyek (van itthon jópár liter).Egyébként kicsit meg tuningolom,hogy a nagyobb lyukakat is gyorsan eltömitse:sima radírt csiszoló papiron -nem túl finomat használva-bele csiszolok és úgy sokkal jobb lesz.

Sajnos van hátránya is:kicsit macerás lekaparni a gumi belső faláról.Csak a verseny szezonban használom,néha leveszem a gumit és megnézem hogy van-e még benne folyékony állapotban.


paul módosította - 2015. május 10. - 21:09

  • petter78 kedveli ezt

#748
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Elvileg jók. Haver egy VW szervizben melózik, ő is azt rakja a kerékbe. Szerinte jól működik.


Marci

#749
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Sziasztok, autók defektjavító folyadékával van esetleg tapasztalatotok? érdemes ezzel próbálkozni montikerékben? Nem a slime-ra gondolok, annál folyékonyabb, tejszerű anyag - ránézésre ugyanaz mint a kerós "tejek" (újabban a pótkerék helyett elég gyakran csak defektjavító készletet adnak új autókhoz kis kompresszorral és ezzel a tejjel amit ugyanúgy a gumiba kell tölteni defekt esetén és a szivargyújtós kompresszorral aztán felfújni) Köszi!



#750
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Ez a RaceSport tubeless sajnos nem 100%-os: 24 óra alatt kb. 1 bar-t eresztett.

 

Aztán felfújtam (ez alkalommal épp csak picit keményebbre, mintha biztos lennék benne), és tekertem egyet. Kapott kiképzést rendesen a Hárs-hegy éles kövein: menet közben minden rendben. Meglátjuk, lassan beáll-e a dolog, vagy állandóan pumpálgatni kell.



#751
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Mindenképpen vigyél mindig

- pumpát

- pótbelsőt

- fogót. Amivel letudod tekerni a presta szelep anyáját.

 

Számits arra mivel ennek a guminak nagyon vékony az oldalfala sokkal sérülékenyebb az oldal irányú dörzsölésekre, vágásokra.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#752
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Egy másik topikban is megírtam, de igazából ide tartozik:

 

Az új bringámon Conti X-King RacSport külső volt - ez elég könnyű, de nem tubeless ready. Tegnap este könnyelmű hangulatban voltam, nekifogtam. Szárazon nem sikerült fölfújnom, de szappanos vízzel a műhelypumpa első lökésére megindult a dolog. Aztán a még szappanhabos oldalfala mindenütt veszettül fújta a buborékokat. Ennek ellenére beletöltöttem a DocBlue-t, elkezdtem rázogatni: pillanatok alatt leállt a buborékfúvás. Ma mentem is már vele, és úgy néz ki, teljesen rendben van, nem vesztett észrevehető mértékben a nyomásból. - A biztonság kedvéért elsőre meglehetősen keményre fújtam, hogy ha kicsit ereszt, akkor is jó legyek még - de nem eresztett. Holnap már rendes nyomáson próbálom.

 

Reménykedek, nem csináltam ezzel hülyeséget, és hosszabb távon is működni fog. (Ha nem, akkor majd tudósítok.)



#753
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

alternatív megoldás :)

 

 

Ez tetszik! Már vettem is egy 2 literes koalát. A Praktikerben találtam 4 és 6 mm belső átmérőjű csövecskét, de esküdöztek, hogy 5mm-es nem létezik. - Szerintetek hol lehetne ilyet szerezni?



#754
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Milyet vettél?

http://www.emag.hu/s...9/pd/DZ23JBBBM/



#755
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Milyet vettél?

Na én meg addig nézegettem azt a Bontrager pumpát, hogy rendeltem egy 6L-es, hordozható kompresszort :) Azzal majd felmegy minden :)



#756
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Nem biztos, nem akarlak elkeseríteni , de én úgyis sokat kínlódtam.

tökéletesen bevált! :)


  • zeezoltano kedveli ezt

#757
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Tudom, ez nem sokat lendíti előre a topik szekerét, de azé' leírom...

Felraktam egy új Rocket Ront szárazon (pontosabban előtte belekapartam a maradék speci löttyöt az elődjéből), mindenféle hókuszpókusz nélkül a sima ronggyal letörölt ztr felnire, felfújtam, bepattant, nem ereszt, működik... :)

Pótlok bele még egy kis nyúlós trutyit, aztán hajráf.

 

Érdekes volt amúgy ez a defektjavító. Ahogy írtam legutóbb, nagyon sűrű, de szépen egyenletesen elterült a gumi belső oldalán. Simán egy hete lógott a bringa felakasztva, nagyon kis része gyűlt össze csak az anyagnak alul.



#758
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Jelentem minden a helyén, sok esélye nem volt nem a helyére menni a guminak a Joeblow pumpa ellenében. Ölni lehet vele, míg nem láttam nem értettem a rációt miért kellene cserélnem a normál műhelypumpámat. Nem kell lehajolni legalább a pumpáláskor (inkább nyújtózkodni kell mikor kihúzza az ember) :) 



#759
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Rendben akkor próbálom amit írtatok. 4 bar körül csak a helyretételkor fújtam, értem miért nem jó.

Ma megyek a pumpámért még, este bohóckodom még vele (teszek még bele löttyöt is és rázogatom :)).  



#760
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nem biztos, nem akarlak elkeseríteni , de én úgyis sokat kínlódtam.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!