Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#701
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Sziasztok, mennyire normális az, hogy gyári stans lötty 1,5-2 hónap után "pókosodik"?

 

Ez nemrég volt téma (előző oldal). Az enyém, DocBlue (=Stan's) is ilyen lett 6 hét után. Korábban Joe-val 3 év alatt 1x sem volt ilyen gondom. Most viszont arra tippelek, hogy lehetetlen, hogy a Stan's ennyire szar legyen. Nem lehet, hogy az összerakásnák síkosítóként használt anyaggal (nálam mosogatószer) veszik össze a cucc, az csapja ki? Esetleg a síkosítón, illetve a trutyi-síkosító párosításon múlik a dolog?


  • petter78 kedveli ezt

#702
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Sziasztok, mennyire normális az, hogy gyári stans lötty 1,5-2 hónap után "pókosodik"?

hétvégén lassú tempónál olyan hangot adott a gumi, mint amikor az oldalán lévő öntési szőrök hozzáérnek valamihez, de semmi nem volt amihez hozzáérjen. Otthon aztán megforgatva kis tempónál ugyanúgy jött a hang és egy idő után feltűnt, hogy mindig a gumi aljából hallom. Onnantól már összeállt a kép, hogy mi lehet az oka... Szétszedés után láttam a kis "gumipókot", ez gurult mindig a gimi aljára, ennek volt hangja. Volt még benne folyadék, de a zöme már össze volt állva.

Az tény, hogy sokat áll a bringa, de akkor sem kéne, hogy ez ennyit bírjon, hogy 2 havonta ezt el kelljen játszani vele



#703
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Mit kell tennem a gumival/kerekemmel ha szivárog belőle a lötty? Csak hátul, kb. 5 helyen. Nem ömlik :), de ha 2 napot áll a bringa akkor a gumi felületén látszik, hogy folyik kifelé az anyag (nem a felni pereméről van szó). Mind az 5 helyen meg kellene ragasztanom, vagy ez ilyen és ne foglalkozzak vele? Stans folyadék van benne, Schwalbe Racing Ralph gumi, 3-4 hónapja építhettem össze a tanácsotokra :)

 

Köszönöm.

Nekem is volt egyszer napokig, szintén RR, állítólag ez nem szokatlan. Én úgy oldottam meg hogy úgy fektettem a gumit hogy ott szivárogjon és kicsit kissebb nyomást hagytam rajta az éjszakára. Előbb utóbb eltömődött :). Utána már makulátlan volt.

Nekem akkor Continental volt benne, de annyira nem voltam vele megelégedve és nemrég áttértem Schwalbe(/Notubes)-ra.



#704
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Akkor nem aggódom, ezek szerint ez van :)

2015-os EVO TLR, Pacestar, és Snakeskin-es is! Levegőt nem ereszt nagyon de azért biztosan enged, 2-3 hetente azért meglesem mindig.

 

Ilyenek vannak rajta (5 darab):

schwalbe_zpsrljmguqj.jpg



#705
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Karakoram, a sima Evo TLR külső és nem a SnakeSkin ugye?

Annál ez normális. A Vastag oldalfalú SnakeSkinek nálam sosem, esetleg a futófelület környékén könnyeznek. Sőt, a tartalék kerékszettemen az egyik Nobby Nic SSkin-t úgy február-március körül fújtam fel utoljára, tegnap néztem rá, még mindig nem eresztett le.



#706
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Szerintem nem tudunk mit csinálni, ez a gumi ilyen.

Nekem is könnyezik körbe-körbe. A tök új hátsó, meg az egyéves első gumin is. Nyomást gyakoratilag nem ereszt, de nyilván így előbb-utóbb oda lesz a lé. Először a löttyre gyanakodtam, nekem is stans volt. Most valami nagyon sűrű Speci van benne, ugyanazt csinálja.

Mit kell tennem a gumival/kerekemmel ha szivárog belőle a lötty? Csak hátul, kb. 5 helyen. Nem ömlik :), de ha 2 napot áll a bringa akkor a gumi felületén látszik, hogy folyik kifelé az anyag (nem a felni pereméről van szó). Mind az 5 helyen meg kellene ragasztanom, vagy ez ilyen és ne foglalkozzak vele? Stans folyadék van benne, Schwalbe Racing Ralph gumi, 3-4 hónapja építhettem össze a tanácsotokra :)

 

Köszönöm.



#707
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Mit kell tennem a gumival/kerekemmel ha szivárog belőle a lötty? Csak hátul, kb. 5 helyen. Nem ömlik :), de ha 2 napot áll a bringa akkor a gumi felületén látszik, hogy folyik kifelé az anyag (nem a felni pereméről van szó). Mind az 5 helyen meg kellene ragasztanom, vagy ez ilyen és ne foglalkozzak vele? Stans folyadék van benne, Schwalbe Racing Ralph gumi, 3-4 hónapja építhettem össze a tanácsotokra :)

 

Köszönöm.



#708
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Info: a rendelés már kiment, 6 db tubeless javítókészlet jön + Zolinak 1 db Squirt Lube. ;-)


  • Rabbit és zeezoltano kedveli ezt

#709
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Srácok, volt egy "kis" technikai gondom a rendeléssel, még mindig nem ment ki a rendelés a tubeless repair kitekre. Egyértelműen az én hibám, elnézést miatta! Terveim szerint ma este intézkedni fogok. ;)


  • zeezoltano kedveli ezt

#710
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Nekem mikor elreped a Crossmaxx felnije a küllő furatnál ilyet tettem rá, átszúrtam a furatnál és kidugtam a szelepet rajta, egyik oldala öntapadós és piszokul odaragad szinte mindenhez, a másik aluval kasírozott, olyan 5000 Ft magasságában lehet egy tekercs, talán Bauhausban vettem, tetőfedős részen keresendő. Használom még karbon váznál a láncvillák belső oldalánál ahol a kerék sárral dörzsölheti, féktárcsánál ahol berakásnál karistolhatja, lánc felkapás elleni védelemre, azt is kibírja csak utána cserélni kell.

 

http://www.soudal.hu...m/381-soudaband

Király vagy, ezt kipróbálom! :)



#711
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Áá, nem vagyok én ilyen feltöltőkön, már így is alíg tudom követni a jelszavaimat :D.

Mindenesetre értem hogy csak linkkel lehet bármit belinkelni.

 

Ja, ma megvolt a belső (XX Light), most tesztelem hogy viseli a strapát egy kis tejjel, de nem egy hosszú távú téma, mert a felütés nálam évek óta pont a tubeless miatt marad ki, előtte szinte havonta volt.

Azért az a pár száz kilcsi lemegy egy hét alatt.. ;)

 

Valaki javítási megoldás?..

Nekem mikor elreped a Crossmaxx felnije a küllő furatnál ilyet tettem rá, átszúrtam a furatnál és kidugtam a szelepet rajta, egyik oldala öntapadós és piszokul odaragad szinte mindenhez, a másik aluval kasírozott, olyan 5000 Ft magasságában lehet egy tekercs, talán Bauhausban vettem, tetőfedős részen keresendő. Használom még karbon váznál a láncvillák belső oldalánál ahol a kerék sárral dörzsölheti, féktárcsánál ahol berakásnál karistolhatja, lánc felkapás elleni védelemre, azt is kibírja csak utána cserélni kell.

 

http://www.soudal.hu...m/381-soudaband


  • Uluwatu kedveli ezt

#712
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

feltöltöd valami nyilvános képtároló helyiségbe  (picasa, kepfeltoltes.hu, ilesmi) aztán vagy a címsorból kimásolod a linket és ctrl+v, vagy van a szövegdoboz felett ilyen bélyegre emlékeztető ikon (amelyikre azt íraj a kurzor ha ráviszed hogy image) aztán oda a kép címe.

 

amúgy így látatlanban szvsz egy belső tűzoltásként, és megpróbálod túlélni ezt a versenyt, amíg meg nincs della addig vmi occsó felni és nem élvezed a tubeless áldásos előnyeit.

én sok száz kilcsit lenyomtam egy felnifuratnál belül vagy 8 centi hosszan elrepedt crossmax st háccsó kerékkel, úgy hogy nem is tudtam róla hogy repedt (és voltam vagy 110 kiló)

Áá, nem vagyok én ilyen feltöltőkön, már így is alíg tudom követni a jelszavaimat :D.

Mindenesetre értem hogy csak linkkel lehet bármit belinkelni.

 

Ja, ma megvolt a belső (XX Light), most tesztelem hogy viseli a strapát egy kis tejjel, de nem egy hosszú távú téma, mert a felütés nálam évek óta pont a tubeless miatt marad ki, előtte szinte havonta volt.

Azért az a pár száz kilcsi lemegy egy hét alatt.. ;)

 

Valaki javítási megoldás?..



#713
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hm, most már csak a csatolmányt kellene tudnom felrakni, de valahogy nem találom rá a gombot..
Valaki tudja hogy hol van? Találtam egy "médiatár" gombot, de oda sem tudom hogy hogy töltök fel.

feltöltöd valami nyilvános képtároló helyiségbe  (picasa, kepfeltoltes.hu, ilesmi) aztán vagy a címsorból kimásolod a linket és ctrl+v, vagy van a szövegdoboz felett ilyen bélyegre emlékeztető ikon (amelyikre azt íraj a kurzor ha ráviszed hogy image) aztán oda a kép címe.

 

amúgy így látatlanban szvsz egy belső tűzoltásként, és megpróbálod túlélni ezt a versenyt, amíg meg nincs della addig vmi occsó felni és nem élvezed a tubeless áldásos előnyeit.

én sok száz kilcsit lenyomtam egy felnifuratnál belül vagy 8 centi hosszan elrepedt crossmax st háccsó kerékkel, úgy hogy nem is tudtam róla hogy repedt (és voltam vagy 110 kiló)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#714
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sziasztok!
 
Van egy óriási gondom az UST felnimmel és jövő hétvégén verseny! :(
Bármilyen segítséget vagy tanácsot szívesen fogadok!
A kép azt hiszem egyértelművé teszi hogy a kamra szelepfuratának annyi..
Valamilyen megoldást keresek arra hogy ezt üzembiztosan tudjam orvosolni! Gondoltam a következőkre, e bármi tanácsot szívesen vesezk, mert nincs jelenleg pénzem új kerékszettre és sürget az idő:
 
1. Hegesztés a furatnál/megtoldani: de mivel ez nagyon vékony lemez, nem tudom hogy egyáltalán létezik e erre ilyen megoldás (talán lézerhegesztés?..). Láttam finomlézeres megoldást, de nem tudom hogy ilyenre alkalmazzák e és ilyen kis tétlben lehet hogy drágább lenne mint a csere.
 
2. Arra gondoltam hogy egy fémlemezzel letakarom aminek perfekt furata van, de azt is valahogy oda kell illeszteni, vagyis valami hegesztéssel. Van hegesztőpákám, de gondolom a sima elektromos vezetékek forrasztása köszönőviszonyban sincs avval hogy ez hogy kell hogy hozzáfogja.
 
3. Arra is gondoltam hogy befoltozom (persze ezt is valami hegesztés nélkül nem nagyon lehet) és kicsit odébb fúrok egy új lyukat, magyarul áthelyezem a szelep helyét. Szilárdság? Otthoni fémfúróval merjem vállalni? És persze elöször meg kell oldani a lyukas/szakad furatot, az sem lesz egy örömóda..
 
Ja, egy új felni vétele nem jó tanács, mert már nekem is eszembe jutott ;).
 
Hm, most már csak a csatolmányt kellene tudnom felrakni, de valahogy nem találom rá a gombot..
Valaki tudja hogy hol van? Találtam egy "médiatár" gombot, de oda sem tudom hogy hogy töltök fel.



#715
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

UST-s guminál nem volt ilyen gondom.

 

Nekem igen, abba is beleszárad, de én rendszeresen felfújom (kitekerek) és leengedem (terep), tehát cserélődik benne a levegő amibe elpárologhat.



#716
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

én inkább arra lennék kíváncsi, hogy egy valódi ust gumi/felni párosnál mennyivel tovább marad meg mint egy tl ready rendszernél.

UST-s guminál nem volt ilyen gondom.



#717
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Cserében - ahogy lentebb írtam pótkerék kapcsán - nyomás nélkül a gumiban megmaradt.

Jó, de itt a nyomással érvelt, aminek nincs köze hozzá, mert az üvegben sincs nyomás. A lényeg, hogy kiszárad.



#718
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Jó, de itt a nyomással érvelt, aminek nincs köze hozzá, mert az üvegben sincs nyomás. A lényeg, hogy kiszárad.

én inkább arra lennék kíváncsi, hogy egy valódi ust gumi/felni párosnál mennyivel tovább marad meg mint egy tl ready rendszernél.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#719
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

mert a gumi porózus, (azért is kell a lötty ugyi) az üveg meg nem ?  :)

Jó, de itt a nyomással érvelt, aminek nincs köze hozzá, mert az üvegben sincs nyomás. A lényeg, hogy kiszárad.



A sebesség mindent megold.

 


#720
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

És az üvegben miért nem állnak össze? :)

mert a gumi porózus, (azért is kell a lötty ugyi) az üveg meg nem ?  :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való