Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#661
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Biztos hülyeség, de én 5 vagy 7 órára állítom a szelepet pumpálás előtt egy kis idővel. Ha felakasztom is irányba állítom, általában. Meg letörlöm a szelepet, mielőtt visszatekerem a végét.

 

Én is így csinálom, a trükk főleg az hogy a pumpálásnál ne menjen bele, tárolásnál nem érdekes mert remélhetőleg annyi lötty nincs benne hogy belűlről elérje a szelep szintjét :) (Vagyis ha eléri akkor elvileg el van zárva a kritikus rész, tehát nem kéne hogy számítson). Nekem a Schwalbe belső szelepébe száradt bele a zöld Slime, minden kritikusabb tekerés előtt kézzel kipróbálom lazítani, ha egyből nem megy addig ügyeskedek a fogóval amig igenis megy, mert fogót nem vagyok hajlandó magammal vinni.


  • ZolkoW és Rabbit kedveli ezt

#662
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Béna-e vagyok, hogy nekem a szingó szelepbe többször beszáradt már a lötyi?

(Continental)

Most belsőben van ugyan, de gondolkodom, hogy megint próbálgatnám anélkül.

A lötyi mondjuk már megvan, szóval asszem csak ezért nem veszek másikat.... de azért érdekelne, hogy a többi márka, ami asszem jellemzően sűrűbb, az is csinálja? vagy mindig úgy tegyem le, hogy ne tudjon ott összegyűlni?

Netán sz*rjam le, csak amikor pumpálni kell, legyen nálam kisfogó, meg egy megfelelően hosszú tüske kipiszkálni?

Végülis ez már működött, csak mégis macera.

Biztos hülyeség, de én 5 vagy 7 órára állítom a szelepet pumpálás előtt egy kis idővel. Ha felakasztom is irányba állítom, általában. Meg letörlöm a szelepet, mielőtt visszatekerem a végét.


  • ZolkoW kedveli ezt

#663
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Béna-e vagyok, hogy nekem a szingó szelepbe többször beszáradt már a lötyi?

(Continental)

Most belsőben van ugyan, de gondolkodom, hogy megint próbálgatnám anélkül.

A lötyi mondjuk már megvan, szóval asszem csak ezért nem veszek másikat.... de azért érdekelne, hogy a többi márka, ami asszem jellemzően sűrűbb, az is csinálja? vagy mindig úgy tegyem le, hogy ne tudjon ott összegyűlni?

Netán sz*rjam le, csak amikor pumpálni kell, legyen nálam kisfogó, meg egy megfelelően hosszú tüske kipiszkálni?

Végülis ez már működött, csak mégis macera.

 



#664
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

mavic jobb országúti kerekei közt már elég rég volt ust felnis, 2 éve meg a sváblinak van tubeless virslis köpenye..


  • albertfish kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#665
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

 

Biztos láma vagyok, de mit jelent ha egy outi kerékre (ultegra) az van írva hogy tubeless? 

 
Montin ZTR kerekeket használok, tudom mit jelent, de outin nem feltétlen értem

 

Ugyan azt, használhatod tömlő nélkül is, még nem olyan elterjedt mint montinál.


  • albertfish kedveli ezt

#666
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Biztos láma vagyok, de mit jelent ha egy outi kerékre (ultegra) az van írva hogy tubeless? 

 
Montin ZTR kerekeket használok, tudom mit jelent, de outin nem feltétlen értem

albertfish módosította - 2015. szeptember 18. - 19:17

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#667
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Esetleg ez is jó lehet, ha már ekkora zsenik voltak a boltban: http://www.ebay.de/i...=item5b111f322c

Köszi ez tényleg jó lehet!



#668
kcssnorbert

kcssnorbert

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

Kényszer megoldás van, egy barátom vett egy használt montit, amikor bevitte egy bicós boltba átnézetni, a szerelők, a presta szeleppel csak szopás van felkiáltással felfúrták autószelepesre...

 

Esetleg ez is jó lehet, ha már ekkora zsenik voltak a boltban: http://www.ebay.de/i...=item5b111f322c


kcssnorbert módosította - 2015. szeptember 17. - 09:50

  • zeezoltano kedveli ezt

#669
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Használtam ilyet, két régi fajta, vagyis egyáltalán nem tubeless-ready kerékszettet alakítottam át ilyennel. A tubeless-ready felnik világában a gumiszalag (ami tényleg csak egy gumicsík, szeleppel) teljesen felesleges, pláne, hogy a TR felnik pereme picit alacsonyabb, mint a régi hagyományos felniké és így előfordulhat, hogy nem pattan be rendesen a külső.

Régi felnikhez viszont kitűnő. Pepecselős meló és nekem mint a 4 kerékhez kompresszor kellett anno.

Kényszer megoldás van, egy barátom vett egy használt montit, amikor bevitte egy bicós boltba átnézetni, a szerelők, a presta szeleppel csak szopás van felkiáltással felfúrták autószelepesre...



#670
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Na jó látom link nélkül nem megy, az lemaradt. :rolleyes:

 

http://ebike.hu/term...t-all-mountain/

Használtam ilyet, két régi fajta, vagyis egyáltalán nem tubeless-ready kerékszettet alakítottam át ilyennel. A tubeless-ready felnik világában a gumiszalag (ami tényleg csak egy gumicsík, szeleppel) teljesen felesleges, pláne, hogy a TR felnik pereme picit alacsonyabb, mint a régi hagyományos felniké és így előfordulhat, hogy nem pattan be rendesen a külső.

Régi felnikhez viszont kitűnő. Pepecselős meló és nekem mint a 4 kerékhez kompresszor kellett anno.



#671
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Biketigger vagy bárki, ez olyan gettó tubless megoldású, vagy csak két feltölthető belső+ szalag+lötyi ?

ez olyan gettó

 

tán régebben volt mint a stans.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#672
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Biketigger vagy bárki, ez olyan gettó tubless megoldású, vagy csak két feltölthető belső+ szalag+lötyi ?

Na jó látom link nélkül nem megy, az lemaradt. :rolleyes:

 

http://ebike.hu/term...t-all-mountain/



#673
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Biketigger vagy bárki, ez olyan gettó tubless megoldású, vagy csak két feltölthető belső+ szalag+lötyi ?



#674
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Sziasztok, mennyire normális az, hogy gyári stans lötty 1,5-2 hónap után "pókosodik"?

hétvégén lassú tempónál olyan hangot adott a gumi, mint amikor az oldalán lévő öntési szőrök hozzáérnek valamihez, de semmi nem volt amihez hozzáérjen. Otthon aztán megforgatva kis tempónál ugyanúgy jött a hang és egy idő után feltűnt, hogy mindig a gumi aljából hallom. Onnantól már összeállt a kép, hogy mi lehet az oka... Szétszedés után láttam a kis "gumipókot", ez gurult mindig a gimi aljára, ennek volt hangja. Volt még benne folyadék, de a zöme már össze volt állva.

Az tény, hogy sokat áll a bringa, de akkor sem kéne, hogy ez ennyit bírjon, hogy 2 havonta ezt el kelljen játszani vele

Update: újra feltöltés után 3-4 héttel újra jelentkezett a gurigázós hang a kerékből ezért jeleztem a problémát ott ahol vettem a Stan's készletet, hátha tudnak segíteni mit cseszek el. Hát semmit! A Stan's kicserélte a löttyöt, állítólag volt 1 széria ami hajlamos volt a pókosodásra vagy gümecsedésre. szóval akinek ilyen gondja van az tudjon róla



#675
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Ok akkor ezt is benéztem :)


  • Rabbit kedveli ezt

#676
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Igen ezt ismerem, de nincs forgalomban ha jól látom pedig már legalább 1.5 éve bemutatták.  

lényegtelen, de a tavalyi eurobike-on mutatták be hivatalosan,az kb pont egy éve. előtte csak a szokásos szivárogtatott infomorzsák. de fritz webshopokban volt  (mondjuk most nem igazán in stock, de ez nem kevés svábli termékkel van így mostanság. az itthon eladható kb 3 darabért + nem biztos hogy lesz a langénál.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#677
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Igen ezt ismerem, de nincs forgalomban ha jól látom pedig már legalább 1.5 éve bemutatták.  

Télen már tutti volt.

https://www.bike-com...l-2015-p41331/

Schwalbe-PROCORE-Set-Modell-2015-univers


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#678
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Igen ezt ismerem, de nincs forgalomban ha jól látom pedig már legalább 1.5 éve bemutatták.  



#679
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

https://www.google.c...oG4GhXP8QUeVUM:

Aztán majd megy a veszekedés, ki volt az első... :D



#680
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Ez csak nekem új?

Sok a rizsa, a 2. perctől lehet érdekes:

Mondjuk nem olcsó: https://www.bike-com...-System-p45257/