Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
1674 hozzászólás a témában

ultio

ultio

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.118 hozzászólás

nem ismerek meg egy embert, aki ilyen messzirol szaladt neki a temanak :D

Évek óta olvasgatok róla  :) .

Pár hete tértem át.

De maximálisan elégedett vagyok, semmilyen szívás nem volt. Az első kerékben kínai sűrűbb lötyit használok, semennyit nem ereszt.

Hátul Stans tejet, az ereszt kicsit, de a hátsó felnim sérült korábban, lehet emiatt.

Canyon Spectral AL 5.0 EX (2017)
rasti rusti

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.867 hozzászólás
  • LocationBécs

kérdeznék a nagyérdemű, belső nélküli tapasztaltaktól. :) a megoldás előnyeit és a hátrányokat leszűrtem nagyjából, amit nem tudok, vagy nem teljesen egyértelmű számomra:

a szmötyi/fogy/párolog/szárad/öregszik? tehát x havonta kötelező cserélni vagy pótolni kell? ha nem használom a bringát pár hétig-hónapig (mert mondjuk télen másikkal tekerek), akkor el fogja engedni a levegőt?

télen is használható, vagy azt nem szereti?

en kb felevente szoktam kimosni, vagy csak utantolteni - csak egy trukk... merd le feltoltes utan a bringat, majd honapokkal kesobb is. kb megkapod, hogy mennyi tunt el belole. de lottye is valogatja, az utantoltogetestol nekem vmelyik rondan beleszaradt (asszem joes volt, azota csak stanst hasznalok), foleg, amikor tobbet allt a bringa, szepen az aljaba beleszaradt egy gumireteg eltavolithatatlanul (alapvetoen melegvizzel ki lehet mosni).

ha sokat all, meg azzal kell szamolni, hogy lehet ateszi magat a lotty a gumin, es foltos lesz kivulrol. hasznalatot nem befolyasolja.

a levego... ez meg a kulsotol, felnitol, felniszalagtol, szeleptol, stb fugg. vmelyik ugy tartotta a levegot, mint a belsos, de a mostani contikon lyukak vannak, ahol folyamatosan ereszt, akar egyket tizedet is naponta. de olyan bringanal, amit nem naponta hasznalok en minden tekeres elott nyomast beallitok, igy nalam nem tema. a komfortot legjobban befolyasolo tenyezo. ha nem hasznalod, inkabb ellenorizd neha, es fujj ra, mert montinal nem gond, de pl egy outinal kiugrik a perembol a gumi, ha nincs belso nyomas. ez csak extrem esetben tortenik meg (par tized bar), es egyre lassabban is ereszt, ahogy csokken a nyomas.

telen, no prob.

nem ismerek meg egy embert, aki ilyen messzirol szaladt neki a temanak :D

• karakoram, ultio és Kisherceg kedveli ezt

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 316 hozzászólás

köfike! :) még egy kérdés, bár ez nyilván típusspecifikus: a skinwall* gumik falán, ahol a két szín összeér, nem szokott gond lenni? mintha valakitől ilyesmit olvastam volna itt korábban (Mars?)

*Maxxis Ikon a kiszemelt próba-alany

Igen, nekem is ikon van, és az illesztéssel nem vagyok maradéktalanul elégedett. 

Azt tudni kell, hogy a krémszínű oldalfalú gumiknál, de az ikonnál biztosan, úgy van megoldva a dolog, hogy a legkülső, fekete gumirétek az oldalán egyszerűen nincs rajta. Nekem itt ott már kezd rojtosodni az illesztés fekete széle, de ez gondot eddig nem okozott. 

A héten megjön a löttyöm, és akkor felöntöm, kipróbálom, mert eddig még csak belsővel használtam. 

Az enyém egyébként nem is a 3c exxo, hanem a legalapabb. (mondjuk, legalább könnyű... :D) a hét végére lesznek konkrét teszteredmények! 

• Kisherceg kedveli ezt

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás

köfike! :) még egy kérdés, bár ez nyilván típusspecifikus: a skinwall* gumik falán, ahol a két szín összeér, nem szokott gond lenni? mintha valakitől ilyesmit olvastam volna itt korábban (Mars?)

*Maxxis Ikon a kiszemelt próba-alany

Kisherceg módosította - 2019. november 12. - 14:31

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.454 hozzászólás

A saját statisztikám azt mutatja, hogy a latex belsőm jobban ereszt. De ezt is érdemes fújnom, ha csak hétvégente használom. Ha többet áll, akkor mondjuk 2hetetnte ráfújok, hogy nehogy leeresszen teljesen.

A másik topicba írhattam, hogy vettem performance Nobby Nicet, amin nincs TL felirat. Jelentem, kicsit forgatni kellett összerakás után, mondjuk fél-egy óráig még ott szöszöltem mellette, és 4-5 alkalommal elkezdett sziszegni, de odalötyköltem és elállt. Vasárnap tekertem vele, azóta is jól van. Előtte egyébként szárazon is sziszegett mint állat, konkrét lyukak voltak az oldalfalon.

kérdeznék a nagyérdemű, belső nélküli tapasztaltaktól. :) a megoldás előnyeit és a hátrányokat leszűrtem nagyjából, amit nem tudok, vagy nem teljesen egyértelmű számomra:

a szmötyi/fogy/párolog/szárad/öregszik? tehát x havonta kötelező cserélni vagy pótolni kell? ha nem használom a bringát pár hétig-hónapig (mert mondjuk télen másikkal tekerek), akkor el fogja engedni a levegőt?

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.211 hozzászólás

Télen is használható, elvileg -20-ig bírja.

Azért nem havonta kell megnézni. Ez szerintem gumifüggő de nálam 4-5 hónapot biztosan kibírt a tej. (Schwalbe)

Engedni mindig is engedi a levegőt egy kicsit, ez nem olyan zárt mint egy gumibelső. Nálam kb 3 hetente kell a nagypumpával rányomni néhányat. De pl haver Contija az alig használt bringáján kb semmit nem ereszt. Szóval nem vészes dolog ezzel bánni.

Szerintem ne félj a tyúblessztől, próbáld ki nyugodtan. Nem hiszem hogy megbánnád.

• Kisherceg és zscs kedveli ezt
Marci

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás

MJani01

MJani01

maximus

• fórumtag
  • 15.881 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Megint egy érdekes cikk Janitól.

http://bikemag.hu/ma...ubeless-kereket

De, a minimum 3,4 bar, az nem brutálisan sok?

Nem. Olyan terepen használom, ahol szétütöm alacsonyabb nyomáson a gumit és a felnit is, meg nem gurul úgy aszfalton rendesen ha nincs benne elég levegő. Ez mégis csak egy road gumi. :)  CX pályán már mentem 2 bar körül is, de ott érezhetően úszik az ember alatt a bringa, meg hintázik ha aszfaltra érek.

• Rabbit kedveli ezt

A sebesség mindent megold.

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.454 hozzászólás

Ilyesmi okosságot használ valaki? https://www.on-one.c...otection-system

Máshol drágák, de ez még emészthetőnek tűnik.

Mondjuk nem szokásom az alacsony nyomás, de az is lehet, hogy ilyennel bátrabban merném próbálgatni.

(inkább csak akkor, ha lesz szélesebb felnim, a mostaninál vagy belemagyarázom, hogy túl keskeny, és azért nyeklik-nyaklik-kolbászol a gumi oldalra, vagy csak tényleg nem nekem való az alacsonyabb nyomás)

Ja! mégvalami: Ha tejjel töltött rendszernél külsőt cserélek, mi a legkevésbé koszolós metódus? Nagy fecskendővel felszívom, majd ugynazzal vissza az új gumiba?

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.211 hozzászólás

A felni mellett lehet egy kis vágás, amit nem fog meg a tej. Csak folyik ki a tej de nem tömi be, már túl nagy neki. 

A felni pereme is sérülhet, persze. Ez a szerencsédtől függ, mekkora pofont kapott. Kb pont úgy mint mikor a belsős kereked ütöd fel.

De ha ügyes vagy és gyors, a beletömött gumihernyóval menthető a eset. 

Marci

eddie1978

eddie1978

vendég

• fórumtag
  • 481 hozzászólás

tudatlan vagyok, ezért megkérdezem: ha felütöd, a tubeless gumi oldalfala ki is szakad (beterítve mindent tejjel) vagy mi történik ilyenkor? eseleg "csak" a felniben lesz tojás?

(bocsánat, őskövület vagyok, nekem a felütés kigyóharapás a belsőn vagy behajlott felniperem)

Olyasmi. Nekem eddig ez az egy ilyen esetem volt hogy felütöttem egy jókora gyökéren lassú tempónál. Meg is lett az eredménye. Nem egyből, de el kezdett ereszteni. Tej nem fogta meg. Ment bele a kukac. Azóta jó. Viszont most már lassan simára kopik a hátsó és a körben repedés mentén szivárog az első oldalfala körben mert a Finish Line folyadék van benne, ami a latex alapúval ellentétben nem tömíti el a repedést.

eddie1978 módosította - 2019. október 07. - 20:24

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás

Annyi, hogy én nem tudok bringázni. Gyökéren simán felütöm ha nem figyelek oda. Van hogy nem sikerül átemelni. Eddig ez egyszer fordult elő a másfél év tubeless karrierem alatt.

tudatlan vagyok, ezért megkérdezem: ha felütöd, a tubeless gumi oldalfala ki is szakad (beterítve mindent tejjel) vagy mi történik ilyenkor? eseleg "csak" a felniben lesz tojás?

(bocsánat, őskövület vagyok, nekem a felütés kigyóharapás a belsőn vagy behajlott felniperem)

eddie1978

eddie1978

vendég

• fórumtag
  • 481 hozzászólás

Én a CX-el 2.0 baron 32mm-sel járok versenyen is, és még nem sikerült felütnöm. A montikon pedig 1.6-on, felütésem még ott sem volt, de lefordulásom már igen, de ott mindig én voltam a hunyó  mert azt mondtam hogy jó az még és rendszerint 1 bár alatt fordult elő ilyesmi. 

Annyi, hogy én nem tudok bringázni. Gyökéren simán felütöm ha nem figyelek oda. Van hogy nem sikerül átemelni. Eddig ez egyszer fordult elő a másfél év tubeless karrierem alatt.

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.055 hozzászólás

Igen a tubeless-t is fel lehet ütni. Nekem is sikerült. Nem vágta ki, viszont nem sokkal később el kezdett ereszteni. Kukac bele és lehet menni tovább. Emiatt megyek a CX-en a 33mm gumival elöl 2.6-2.8 míg hátul 3-3.2 bar nyomással a 73kg súlyommal.

Én a CX-el 2.0 baron 32mm-sel járok versenyen is, és még nem sikerült felütnöm. A montikon pedig 1.6-on, felütésem még ott sem volt, de lefordulásom már igen, de ott mindig én voltam a hunyó  mert azt mondtam hogy jó az még és rendszerint 1 bár alatt fordult elő ilyesmi. 

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

Rabbit

Rabbit

törzsvendég

• fórumtag
  • 671 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Igen a tubeless-t is fel lehet ütni. Nekem is sikerült. Nem vágta ki, viszont nem sokkal később el kezdett ereszteni. Kukac bele és lehet menni tovább. Emiatt megyek a CX-en a 33mm gumival elöl 2.6-2.8 míg hátul 3-3.2 bar nyomással a 73kg súlyommal.

Köszi, ez már reálisabb - bár, nem tudom Jani hány kiló. Én hasonló súlyban, belsővel elöl 3,6-3,7, hátul 3,8-3,9 baron érzem jól magam. Ezért szúrt szemet a cikk ajánlása.

eddie1978

eddie1978

vendég

• fórumtag
  • 481 hozzászólás

eddie1978 módosította - 2019. október 03. - 06:29

• Rabbit kedveli ezt

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.211 hozzászólás

Hagyjuk a néphülyítést abba, könyörgöm !! Még ha reklám-cikk is az írás.

Persze hogy fel lehet ütni a tubeless-t ! Csak nem a belsőn lesz vágás hanem a külsőn. Pont a hétvégén láttam élőben.

Maxxis Rekon gumi olyan szépen kiszakadt a felniperem mellett, hogy csak 4 db gumihernyóval tudtuk megfogni.

Ilyennel: https://www.decathlo...ASABEgIoU_D_BwE

És mindenkinek javaslom hogy hordjon ilyet (a pótbelső mellett) magával. Több haverom is abban él, hogy a tubless = sérthetetlenséggel.

Hát sajnos nem. Nagyon is sérülékenyek, mivel alaposan ki vannak könnyítve a mai gumik a régiekhez képest.

• Rabbit és zscs kedveli ezt
Marci

Rabbit

Rabbit

törzsvendég

• fórumtag
  • 671 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Megint egy érdekes cikk Janitól.

http://bikemag.hu/ma...ubeless-kereket

De, a minimum 3,4 bar, az nem brutálisan sok?

• Kisherceg kedveli ezt

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.867 hozzászólás
  • LocationBécs
Nem
  • Rabbit kedveli ezt

ultio

ultio

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.118 hozzászólás
Na én is beálltam a tubeless rendszert használók táborába.
Az első kereket csináltam meg, DT Swiss M 1850 Spline felni és Maxxis High Roller II 2.3 kombóm van. A Schwalbe sikosító cuccával nagyon könnyen a helyére pattant a külső, sima nagypumpával fújtam fel. Gyakorlatilag lötyi nélkül is tartotta a levegőt.

Viszont elképzelhető, hogy sokkal több lötyit töltöttem bele. Okoz ez gondot? Már azon kívül, hogy nehéz a kerék.
Egyébként tesztjelleggel egy Kínából rendelt zselészerű anyagot töltöttem bele.

ultio módosította - 2019. szeptember 23. - 12:20

Canyon Spectral AL 5.0 EX (2017)
rasti rusti