Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
1410 hozzászólás a témában

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.009 hozzászólás

Sziasztok!

A Nobby Nic performance gumik megfelelnek ennek a feltételnek, azaz alkalmas tubelessre?

Hivatalosan nem, de nagyon sokan használják belső nélkül így alkalmasnak mondható.

Bár én úgy vagyok vele, ha már van egy megfelelő felnid, veszel szalagot és szelepet, valami löttyöt, elpazarolsz a drága idődből az összeszerelésre akkor már vehetsz egy hivatalosnak mondható TL külsőt is ami nagyobb valószínűséggel lesz jó és talán nem anyagi csőd.

Természetesen én is hallottam már olyat, hogy még sima felnivel is jó a TL....

(off: ugyanitt X-King Protection eladó :)

Igen, valami gyártási hiba lehet a gond okozója nálad és karakoramnál, szvsz is. Amit blash írt, azzal arra utalt, ami legutóbb említettem neki, hogy egy srác, aki megvett tőlem egy pár performance contit, mondta, hogy belső nélkül akarja használni és próbaképpen összerakta lötty nélkül. Úgy is működött.

Nálam már működik! Ennyire könnyen egy TL külsőm sem pattant a helyére, de ennyire sokat sem kellet érte dolgoznom. Nagyon tetszik, hogy 2.2-es és ilyen nagy. Rendeltem egyet előre is, egyszer élünk :). Nem vagyok agresszív rider, jó lesz az oda, megpróbálkozom valami jó alacsony nyomással (ha benne marad a levegő :) ). Viszont mikor keresgéltem a review-k között, hogy előre vajon mennyire ajánlott akkor például a bikeradar oldalon is megemlítették, hogy a peremnél elég makacs módon eresztett.     

kobormuki

kobormuki

vendég

• fórumtag
  • 187 hozzászólás

Sziasztok!

A Nobby Nic performance gumik megfelelnek ennek a feltételnek, azaz alkalmas tubelessre?

Nagy csoda mar nincs a mai gumikban, a perem nagyreszt jo, ha a falvastagsag is stimmel, akkor jo esellyel elmegy tubelesskent. Cxnek en is egy 60tpis olcsobb verziojat hasznalom a clement xplornak, a vekonyvalu verzioval valszeg nehezebb lett volna (meg az oldalfalat elnezve mar ki is csaptam volna parszor).

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.171 hozzászólás
  • LocationBécs
Nagy csoda mar nincs a mai gumikban, a perem nagyreszt jo, ha a falvastagsag is stimmel, akkor jo esellyel elmegy tubelesskent. Cxnek en is egy 60tpis olcsobb verziojat hasznalom a clement xplornak, a vekonyvalu verzioval valszeg nehezebb lett volna (meg az oldalfalat elnezve mar ki is csaptam volna parszor).

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.751 hozzászólás

A peremkialakitasa szvsz ugyanaz az osszesnek. Ez inkabb a gyartasi elteresen mulhat a felni vagy a gumigyarto oldalarol, pl a schwalbenak is vannak ilyen elbaltazott szeriai.

Igen, valami gyártási hiba lehet a gond okozója nálad és karakoramnál, szvsz is. Amit blash írt, azzal arra utalt, ami legutóbb említettem neki, hogy egy srác, aki megvett tőlem egy pár performance contit, mondta, hogy belső nélkül akarja használni és próbaképpen összerakta lötty nélkül. Úgy is működött.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.171 hozzászólás
  • LocationBécs
Az gyorsan megvan, ha felrakod allvanyra a bringat, leereszted es kipattintod a gumikat, csinalsz egy jo suru szappanos lottyot, kefevel korbekened vele, majd kompresszorral felfujod.

Rászántam végre magam a belsőtlenítésre. DT x1900 kerék, Schwalbe NN-SnakeSkin gumi, OKO Magic Milk lötty.
DT szalagot tekertem a felnire, a gumival már jártam 3 hétig belsővel (szóval már jól formára állt). Szappanozni nem kellett, lazán, szinte kézzel felment a gumi a felnire. Kompresszorral felnyomtam, elsőre tökéletes minden, egyszer kellett kicsit ráfújni, nem ereszt semmit. A felni illesztésénél a kis résen jött eleinte egy kicsit a levegő de aztán betömte a tej. Mondjuk én a rázogatás helyett egyből mentem vele 10 km-t. Úgy gondoltam, ha 30kmh-val pörög a lötty a kerékben az már csak eljut minden kis résbe. Szóval megúsztam mindenféle nagyobb szopás nélkül.
Egy apró kérdésem lenne: A gumi nekem nem nagyon akar bent maradni a peremben, szóval nem szorul bele. Mikor belsővel volt és le engedtem + mikor felnyomtam a kompresszorral kőkeményre és leengedtem a tej betöltéséhez, akkor sem ragad bele a gumi pereme a felnibe. És az a jellegzetes pattanó hang sem volt, mikor a gumi beugrik a felni peremébe, amit a videókon vagy haver kerekénél hallottam.
Ez azért lehet, mert szárazon szereltem fel a gumit ? Vagy ez a pattanás nem szentírás, halkan is beugorhat a helyére a gumi ?
De ha valami rossz lenne, szerintem eresztenie kéne, nem ?

Lötty-teszt: http://www.mtbiking....s-tyre-sealants

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.793 hozzászólás

vicces hogy a stans meg a svábli azonos pontokat kapott a wtb meg nem .

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.011 hozzászólás

Rászántam végre magam a belsőtlenítésre. DT x1900 kerék, Schwalbe NN-SnakeSkin gumi, OKO Magic Milk lötty.

DT szalagot tekertem a felnire, a gumival már jártam 3 hétig belsővel (szóval már jól formára állt). Szappanozni nem kellett, lazán, szinte kézzel felment a gumi a felnire. Kompresszorral felnyomtam, elsőre tökéletes minden, egyszer kellett kicsit ráfújni, nem ereszt semmit. A felni illesztésénél a kis résen jött eleinte egy kicsit a levegő de aztán betömte a tej. Mondjuk én a rázogatás helyett egyből mentem vele 10 km-t. Úgy gondoltam, ha 30kmh-val pörög a lötty a kerékben az már csak eljut minden kis résbe. Szóval megúsztam mindenféle nagyobb szopás nélkül.

Egy apró kérdésem lenne: A gumi nekem nem nagyon akar bent maradni a peremben, szóval nem szorul bele. Mikor belsővel volt és le engedtem + mikor felnyomtam a kompresszorral kőkeményre és leengedtem a tej betöltéséhez, akkor sem ragad bele a gumi pereme a felnibe. És az a jellegzetes pattanó hang sem volt, mikor a gumi beugrik a felni peremébe, amit a videókon vagy haver kerekénél hallottam.

Ez azért lehet, mert szárazon szereltem fel a gumit ? Vagy ez a pattanás nem szentírás, halkan is beugorhat a helyére a gumi ?

De ha valami rossz lenne, szerintem eresztenie kéne, nem ?

Lötty-teszt: http://www.mtbiking....s-tyre-sealants

marton módosította - 2017. augusztus 18. - 00:49

Marci

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.171 hozzászólás
  • LocationBécs
A peremkialakitasa szvsz ugyanaz az osszesnek. Ez inkabb a gyartasi elteresen mulhat a felni vagy a gumigyarto oldalarol, pl a schwalbenak is vannak ilyen elbaltazott szeriai.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.751 hozzászólás

tegyel fel tubelessnek performance contit, ugye kisherceg? :DD

hehe, így van, csak nem akartam senkit sem bosszantani vele, hogy az működik is... :D :P

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 463 hozzászólás

visszakuldom a gumikat - megneztem takaritasnal, hogy hol ereszt, meg mindig korben.

tegyel fel tubelessnek performance contit, ugye kisherceg? :DD

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.171 hozzászólás
  • LocationBécs

visszakuldom a gumikat - megneztem takaritasnal, hogy hol ereszt, meg mindig korben.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.751 hozzászólás

A rk sokkal ballonossabb gumi (58 vs 54mm), ahol lakom, ott nem art, mert mesz semmi, aztan hirtelen 10cmes sziklakimosasok. A minta is gyorsabbnak tunik, de felfele nagyon szetterul, es jobban is pogozik, igy nem igazan tunik hatkonyabbnak osszessegeben. A fekezhetosege meglepoen jo, valszeg az anyagon mulik. Amit hianyolok belole kicsit az agresszivebb oldalbutykok, ezt sarban es kanyarodaskor erzem sotteren, ott precizebb volt az xking.

Meg csak ketszer mentem vele (szarazon es sarban), nekem mindketto megfelelo mindenesnek tunik, kicsit mas erenyekkel. Ha az xking protection lett volna, valszeg nem is csereltem volna - nalad szvsz elonyosebb lenne a rk a ballonossag miatt.

köszi! hm-hm, eegen, én is arra gondolok, hogy talán a raceking mégiscsak jobban passzolna ide/nekem... mindegy, már úton a 2,4-es x-king. pont a mindenessége miatt tetszik, eddig végülis jó a 2,2 méretű, ami van belőle, ez a 2,4 is csak előre lesz. közben persze elindult a vezérhangya.... :rolleyes:  de meglátom, kipróbálom, aztán eldöntöm, lehet veszek egy pár racekinget is később. ja, mintha ettől lennék gyorsabb... :D

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.171 hozzászólás
  • LocationBécs
Vegre hazaertunk, pentek este 3 barral hagytam ott oket.

Negy nappal kesobb: elso 2.5 bar, hatso 1.9 bar. Meger ez tobb kinlodast? Meg egy gumival nem foglalkoztam ennyit.

arn módosította - 2017. augusztus 15. - 19:48

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.171 hozzászólás
  • LocationBécs

oké, de ilyen képeket bárhol tudok nézegetni, ezért felesleges itt fotó-blogot vezetnie. tapasztalatok megosztása nélkül semmit sem ér.

más: arn, akartam kérdezni, hogy a raceking-gel eddig csak az az egy-két környi tapasztalatod van, amit írtál nemrégen? arra lennék kíváncsi, hogy az x-kinghez hasonlítva mi a véleményed róla?

A rk sokkal ballonossabb gumi (58 vs 54mm), ahol lakom, ott nem art, mert mesz semmi, aztan hirtelen 10cmes sziklakimosasok. A minta is gyorsabbnak tunik, de felfele nagyon szetterul, es jobban is pogozik, igy nem igazan tunik hatkonyabbnak osszessegeben. A fekezhetosege meglepoen jo, valszeg az anyagon mulik. Amit hianyolok belole kicsit az agresszivebb oldalbutykok, ezt sarban es kanyarodaskor erzem sotteren, ott precizebb volt az xking.

Meg csak ketszer mentem vele (szarazon es sarban), nekem mindketto megfelelo mindenesnek tunik, kicsit mas erenyekkel. Ha az xking protection lett volna, valszeg nem is csereltem volna - nalad szvsz elonyosebb lenne a rk a ballonossag miatt.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.751 hozzászólás

Minden ott van szovegesen a kepen :D

oké, de ilyen képeket bárhol tudok nézegetni, ezért felesleges itt fotó-blogot vezetnie. tapasztalatok megosztása nélkül semmit sem ér.

más: arn, akartam kérdezni, hogy a raceking-gel eddig csak az az egy-két környi tapasztalatod van, amit írtál nemrégen? arra lennék kíváncsi, hogy az x-kinghez hasonlítva mi a véleményed róla?

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.171 hozzászólás
  • LocationBécs
Minden ott van szovegesen a kepen :D

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.751 hozzászólás

srácok/urak, dobjunk össze end.re:-nek egy billentyűzetrevalót!

Kisherceg módosította - 2017. augusztus 14. - 18:07

end.re:

end.re:

vendég

• fórumtag
  • 73 hozzászólás
  • LocationBP

. . .

IMG_20160126_005121.jpg

...

light is right

light bicycles

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.009 hozzászólás

Elore nem probaltad? Ha sarban ennyit tud, amennyit penteken tapasztaltam, nekem mar eleg mindenesnek. Ennel nagyobb zsuvaban ugyse megyek, mert tobbet kell a bringat takaritani, mint amennyit tekerem. Az is tetszik, hogy ahhoz kepest, hogy meglepoen jol tapadt a sarban, nem verte telibe annyira, mint a butykosebbek.

Még nem. Az ok a tanácstalanságom még mindig a bringámat illetően. Canyon-on kívül nagyon mást nem akarok (Niner talán).

Pár hét múlva lesz a Eurobike, remélem ott láthatunk Canyon újdonságokat. Ha nem döbbenek meg akkor még rástartolhatok egy akcióra náluk (merev 29, karbon) a váza miatt és akkor veszek új kereket is meg gumit. Ha nem lesz nekem tetsző akció akkor is veszek kereket és előre a Race King-et :), a bringa meg marad mert amúgy szeretem és a felszereltsége is rendben van nagyon. Hátra nagyon bejött a külső. 

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.171 hozzászólás
  • LocationBécs
Kivancsi leszek, ha hazautazunk, mi lesz a helyzet... bar szigoruan veve, ha a bringazast kibirja, akkor ennyinek elegnek kellene lennie. A latex gyorsabban ereszt pl. csak az emberben benne van, hogy hatha vmi nem szazas.

Elore nem probaltad? Ha sarban ennyit tud, amennyit penteken tapasztaltam, nekem mar eleg mindenesnek. Ennel nagyobb zsuvaban ugyse megyek, mert tobbet kell a bringat takaritani, mint amennyit tekerem. Az is tetszik, hogy ahhoz kepest, hogy meglepoen jol tapadt a sarban, nem verte telibe annyira, mint a butykosebbek.