Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerékpárszállítás autóval - tetõn, hátul vagy bent?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
829 hozzászólás a témában

#121
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.881 hozzászólás

Szasztok!

 

Ha esetleg szeretne valaki Skoda Rapidra csomagtartóra szerelhető bringatartót (az enyém Peruzzo), akkor elmondom, hogy felmegy rá, de én hosszabb útra nem mertem elvinni így a bringámat. Vagy csak én nem jöttem rá a helyes megoldásra, ez esetben ha van ötletetek rá, azt várom.

 

 

 

ha szabad érdeklődni, a rapid saját vagy céges? mesélhetnél róla kicsit, érdekelne, akár az autós topicba is.

 

1, ha van időd kanyarodj be 16ba rápróbáljuk.

2, majd megkérdem kolléganőmet, Ő ilyet használ.

 

1, köszi, de nagyon ritkán járok autóval Pestre.

2, az klassz lenne, előre is köszönöm!


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#122
Magoo

Magoo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.014 hozzászólás

Szasztok!

 

Ha esetleg szeretne valaki Skoda Rapidra csomagtartóra szerelhető bringatartót (az enyém Peruzzo), akkor elmondom, hogy felmegy rá, de én hosszabb útra nem mertem elvinni így a bringámat. Vagy csak én nem jöttem rá a helyes megoldásra, ez esetben ha van ötletetek rá, azt várom.

 

A csomagtartó és a tető közé a kampók nem mennek be, de ez még nem is baj, hiszen van hozzá 2 kis műanyag henger, amibe a spanifert befűzve a csomagtartó két oldaláról betolva már jó is lesz. A többi kampó ok. A gond azzal van, hogy sehogy nem bírtam úgy felrakni a tartót, hogy fékezéskor ne tudjon az egész bringástul előrecsusszanni. Ennek oka, hogy a két első felfogatási ponthoz feszített spanifer a bringatartót előre húzza, az oldalsók a két oldalra (ezért oldalirányba nem is moccan), viszont a két hátsó lefelé húzza, tehát nem ellentétes irányba az elsőkkel. Ugye a jó az lenne, ha ezek hátrafelé húznák, vagy az elsők felfelé (pl. kombiknál), így meglenne a két ellentétes irányú húzóerő, de ezen az autón szerintem ez kivitelezhetetlen. A kisebb, Spaceback kasznis kivitelre már el tudom képzelni, hogy simán felmegy a kombi szerű hátulja miatt.

 

 

Képekben:

 

https://drive.google...iew?usp=sharing

 

 

https://drive.google...iew?usp=sharing

 

 

Ja, a gyári spanifer ráadásul túl rövid, úgyhogy kellett vennem hozzá hosszabbakat (a képen látható elég karcsú, azt csak az első beállítások alatt használtam).


Magoo módosította - 2015. január 11. - 22:04

__________________

#123
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Menabo Mistral hátsó ajtóra szerelhető tartóval van valakinek tapasztalata? C Corsára menne, elvileg jó is rá, de érdekelnének valós élmények. Elsőként az, hogy a tartó két karján van a 3 pár rögzítő pánt, amik a felsőcsöve(ke)t fogják, de mi akadályozza meg, hogy gyorsításkor/fékezéskor belengjen a canga? 

1, ha van időd kanyarodj be 16ba rápróbáljuk.

2, majd megkérdem kolléganőmet, Ő ilyet használ.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#124
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.881 hozzászólás

Menabo Mistral hátsó ajtóra szerelhető tartóval van valakinek tapasztalata? C Corsára menne, elvileg jó is rá, de érdekelnének valós élmények. Elsőként az, hogy a tartó két karján van a 3 pár rögzítő pánt, amik a felsőcsöve(ke)t fogják, de mi akadályozza meg, hogy gyorsításkor/fékezéskor belengjen a canga? 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#125
fero969

fero969

    fórumtag

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Sziasztok!

 

Van valakinek Menabo Winny vonóhorgos tartója?

Tapasztalatok?

Ford Mondeo kombi hátsó ajtót ki lehet nyitni, ha a bicajok is le vannak döntve?

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

F


fero969 módosította - 2014. július 21. - 18:12


#126
thulebolt

thulebolt

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás

Vonóhorogra tehető Thule - bár lehet más is jó ebből a szempontból - kerékpárszállítója van valakinek? Az érdekelne, hogy ami ráül a vonófejre, ott van benne valamiféle gumi tömítés, vagy bármi ehhez hasonló? 

 

Vettem most egy használt Thule 902-est, de ha ráteszem a horogra, akkor van némi mozgása jobbra - balra, ez pedig nem hiszem, hogy így lenne a normális. Gyanús, hogy valaminek lennie kellene, hiszen a fém - fémmel való csatlakozás, csak sima szorítós megoldással ennél sokkal jobb helyzetet nem teremthet.

 

Persze az is lehet, hogy van valami trükkje a dolognak. Szóval ennek kapcsán, ha lenne tapasztalat és megírnátok, az jó lenne. :)

Hello!

 

Itt találod a szerelési útmutatót, a 9. oldalon van a trükk!

http://ebookbrowsee....-pdf-d598555203


THULE Partner - Budaörs

#127
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

blueshark, ez így teljesen rendben van, szerintem még két bringát is vihetnél így, itt nem fenyeget az a veszély, hogy kilengenének.

 

Bikertigger, megnéztem a táblázatot, de abból nem derül ki egyértelműen, hogy jó-e.  De felhívtam őket telefonon és elég érdekes volt a dolog mert fogalma sem volt az embernek, hogy mi van.  Azt mondta, hogy küldjek képet neki az autóról, úgy majd tudni fogja!  Elég érdekes...   Ezek szerint ők sem táblázatból dolgoznak.  

Küldtem neki egy képet, azóta is várom a választ...



#128
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

blueshark, köszi!
Megnéztem és lehet, hogy jó lesz, ugyan a táblázat szerint nincs kipróbálva, de nem azt írták, hogy nem jó.   :-)
Ez egyébként egy jó márka?

nézd meg a lejjebb linkelt menabo táblázatot.

ha van ami elvileg jó, és van raktáron a srácok összeraknak egyet, és rápróbálhatjátok az autóra, mindenféle költség nélkül.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#129
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

blueshark, köszi!
Megnéztem és lehet, hogy jó lesz, ugyan a táblázat szerint nincs kipróbálva, de nem azt írták, hogy nem jó.   :-)
Ez egyébként egy jó márka?

Nálam most szombaton lesz először hosszabb távon (130 km) használva. Sok autón látok, viszont  azzal számolni kell, hogy takarhatja a rendszámot, világítást a bringa. 5 ajtós G Astrán egy bringával ez a probléma viszonylag megoldható, 2 bringát viszont már nem biztos, hogy vinnék így.

 

10011270_730994430278023_153400118116661


Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#130
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

blueshark, köszi!
Megnéztem és lehet, hogy jó lesz, ugyan a táblázat szerint nincs kipróbálva, de nem azt írták, hogy nem jó.   :-)
Ez egyébként egy jó márka?



#131
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

OK, köszi!
Nézelődök még...   :-)

Esetleg annyi, hogy a THULE-n kívűl milyen márkákat ajánlanál még?

Peruzzo?

 

http://autorakerekpa...php?oldal=hatul


Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#132
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Ok, így már érhető. Mondjuk, én évente párszor szállítok, ezért nekem nem érné meg variálni, ha már megvettem (egyébként is jól működik a tetőn). Talán majd idén kijutok vele havi 1-2-szer a tesóékhoz az Alpokba, akkor kicsit rendszeresítem a használatát. Sajnos a hátra rakható tartó terén nem vagyok jártas. Sorry a kis kerülőért. Talán a többiektől kapsz hasznos tanácsokat.

OK, köszi!
Nézelődök még...   :-)

Esetleg annyi, hogy a THULE-n kívűl milyen márkákat ajánlanál még?



#133
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Köszi a válaszokat!

 

A jogszabály meg nyilván több módon értelmezhető, én azt mondom, hogy a küllőtől látható a világítás a hatóság meg máshogy értelmezné, mivel hosszú útra kell elsősorban ezért ezt nem kockáztatnám... de a menabo-k között van több jó is. Köszi!



#134
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ismerem a tetőre rakható verziót, van olyanom, csak gondoltam, hogy megpróbálnám a csomagtartós változatot, szimpatikus.   :-)  Az emeléssel nekem sincs bajom, de nem csak én használnám és így viszont már ez is szempont lett.  :-)
Ami a fogyasztást illeti, én tapasztaltam változást, olyan 0,5-1 liter is lehet.  A mozgást illetően egyetértek, le soha nem fog esni, biztosan áll a dolog.  A kanyaroknál pedig tényleg érdemes figyelni egy kicsit.
Nézegetek még tartókat, de ha van valami ötleted akkor nyugodtan írj, szívesen veszem!   :-)

Ami RelakS-ot illeti, hát én soha nem használnám úgy!   :-)

 

Ok, így már érhető. Mondjuk, én évente párszor szállítok, ezért nekem nem érné meg variálni, ha már megvettem (egyébként is jól működik a tetőn). Talán majd idén kijutok vele havi 1-2-szer a tesóékhoz az Alpokba, akkor kicsit rendszeresítem a használatát. Sajnos a hátra rakható tartó terén nem vagyok jártas. Sorry a kis kerülőért. Talán a többiektől kapsz hasznos tanácsokat.

 

Szerintem a festett fémet még felismerem B)  Csodálkoztam is, hogy ezt meg így hogy. Majd lehet, hogy upgrade-elem egy kis gumibelsővel.

 

Egy nagyáruházban nézegettem (talán egy Thule-t), egyből azt mondtam, hogy a beakasztója fém, de az eladó azt mondta gumírozott. Nem vonom kétségbe amit írsz, csak furcsállom, hogy gyártanak le egy szállítót.



#135
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Amennyire tudom, itthon a tetőt leszámítva semmilyen megoldás nem szabályos, mert vagy kitakarod a lámpát, vagy el kell távolítanod a rendszámot, és egy kiegészítő tartóra rakni (vonóhorgos szállító). Ez viszont egyedi jelzéssel való visszaélés, vagy mi.

 

Ennek ellenére ha kell, én is a csomagtartó fedélen szállítok, valahogy úgy, ahogy mutattad.

 

Ja, igen, nekem is max a küllők takarják ki a lámpát :D

"A kerékpárok szállításával kapcsolatos jogszabály is módosult. A személygépkocsi vonóhorog feletti részén szállított kerékpárok esetében nagyon fontos, hogy a hatósági jelzés és a gépkocsi világító berendezése látható maradjon, s ne kerüljön takarásba a kerékpárok szállítása során. 

Amennyiben a szállítandó kerékpár(ok) akár a gépkocsi hátsó világító- és fényjelző berendezéseit vagy a hatósági jelzést eltakarja, akkor egy olyan – gyárilag kialakított és a jogszabály által előírt szabványméreteknek megfelelő – tartószerkezetet kell felszerelni, amelyen a világító berendezések és a rendszámtábla helye is biztosított."

 

értelmezzétek :)

 

nézd meg a menabókat esetleg

 

http://www.menabocar...tto_tipologia=4

 

http://www.flli-mena...iposteriori.pdf


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#136
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Amennyire tudom, itthon a tetőt leszámítva semmilyen megoldás nem szabályos, mert vagy kitakarod a lámpát, vagy el kell távolítanod a rendszámot, és egy kiegészítő tartóra rakni (vonóhorgos szállító). Ez viszont egyedi jelzéssel való visszaélés, vagy mi.

 

Ennek ellenére ha kell, én is a csomagtartó fedélen szállítok, valahogy úgy, ahogy mutattad.

 

Ja, igen, nekem is max a küllők takarják ki a lámpát :D


RelakS módosította - 2014. április 13. - 21:22


#137
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Hali!

 

Ez a megoldás: http://www.njuskalo....ka-22980067.jpg  mennyire szabályos? Ilyesmin gondolkodom pont egy Megane II- höz.

 

Bár fogalmam sincs, hogy mit takar ki egy 29er így...


Vincsó módosította - 2014. április 13. - 21:21


#138
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Biztos nem gumírozott? Elég kemény gumi szokott rajta lenni és úgy van bevonva, hogy nem szokott látszani.


Szerintem a festett fémet még felismerem B)  Csodálkoztam is, hogy ezt meg így hogy. Majd lehet, hogy upgrade-elem egy kis gumibelsővel.



#139
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Barbár g3c1 vagyok, az enyémen nincs gumírozás, csak fém kampók :D
Eddig ugyan csak kétszer használtam üzemszerűen, de eddig nem hagyott nyomot.

 

Biztos nem gumírozott? Elég kemény gumi szokott rajta lenni és úgy van bevonva, hogy nem szokott látszani.



#140
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Sajnos a hátsó megoldásra nem tudok ötletet adni, de a tetős megoldásnál én nem vettem észre túlságosan kedvezőtlen hatást a fogyasztásra pedig nem egyszer tettem meg a bringával (volt amikor kettővel is) 300-300km-t Sopron és Pécs között oda-vissza. 120-ig mertem nyomni. Inkább én nem merek élesen kanyarodni, mert a bringát féltem, de egyébként egyáltalán nem vészes a mozgásra gyakorolt hatása. Bár gondolom nagyban függ autótípustól is. Nekem ezzel inkább az a bajom, hogy egy kicsit tud a bringa billegni oldalra és nyekereg a tartóban, bár ez a tartótól is függ (nem a legdrágább Thulem van), illetve a vastagabb vázas bringán ez nem jött elő. Leesni 100%, hogy nem tud.

 

Mindenhol nagyon meg fog látszani, ahol a tartó közvetlenül a fényezéssel érintkezik. A bringatartó nem áll rajta mint a cövek, az apró rezgések, mozgások miatt a tartó gumija is dörzsöli és a közötte levő por (még akkor is ha látszólag tiszta) teszi a dolgát. Nekem a tetős megoldásban az tetszik, hogy a talpak nem a fényezett részre vannak rögzítve, az a porvédő gumi nem is tart semmit csak hozzáér a fényezéshez, mégis ott maradt a nyoma...

 

A kényelemes felrakás-levétel nekem annyira nem szempont, közel 2m vagyok és egyébként is kell ennyi torna. :)

 

A Thule talpakat és tetőléceket nagyjából 30-ból megúsztam és minden vadonat új volt. Nézz körül vatera és hasonló helyeken.

Ismerem a tetőre rakható verziót, van olyanom, csak gondoltam, hogy megpróbálnám a csomagtartós változatot, szimpatikus.   :-)  Az emeléssel nekem sincs bajom, de nem csak én használnám és így viszont már ez is szempont lett.  :-)
Ami a fogyasztást illeti, én tapasztaltam változást, olyan 0,5-1 liter is lehet.  A mozgást illetően egyetértek, le soha nem fog esni, biztosan áll a dolog.  A kanyaroknál pedig tényleg érdemes figyelni egy kicsit.
Nézegetek még tartókat, de ha van valami ötleted akkor nyugodtan írj, szívesen veszem!   :-)

Ami RelakS-ot illeti, hát én soha nem használnám úgy!   :-)


akosm5 módosította - 2014. április 13. - 15:49