Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerékpárszállítás autóval - tetõn, hátul vagy bent?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
829 hozzászólás a témában

#61
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Szürke rendszám...

 

Tegnap jöttem haza horvátországon keresztül vonóhorgos tartóval és átrakott rendszámmal mert nincs szürkém. A határon a rendôr kinyittatta a csomagtartót és ilyenkor mindig meg szokták kérdezni hogy hol a rendszám. Gondoltam elébe megyek és mutattam neki hogy át van rakva mert az új szabály óta még nem voltam az országban és nem tudtam szürke rendszámot igényelni, erre megkérdezte "Milyen szürke rendszám?". Csak annyit tudtam nyögni neki hogy "Ja, OK..." :)

Hamarosan kocsit cserélek addigra talán kiderül változtatnak-e valamit, eltörlik-e a szemlét, arra a pár alkalomra amire kell átrakom a rendszámot mint eddig, aztán lôjenek fôbe ha akarnak.

 



#62
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Küzdjek egy olyan autó kiválasztásával, amiben belül tudnám vinni a bringát (20" fully 29er vagy/és CX)? Család még nincs. Emiatt nem kellene nagy Zeppelin-t vennem. Én először Honda Jazz-t néztem, majd elmentem Astra/Focus irányába. Jazz vs Astra H csomagtér hossz 160 vs 180cm, magasság kb egyforma.

Egyre inkább úgy látom, hogy jobb megoldás lenne egy vonóhorgos tartó és egy kisebb autó akár.

Vélemény?

a jazz közel sem zep, és kb az egyik legjobb választás

 

a f...om se küzdene vmi fosadék szállítóval


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#63
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Küzdjek egy olyan autó kiválasztásával, amiben belül tudnám vinni a bringát (20" fully 29er vagy/és CX)? Család még nincs. Emiatt nem kellene nagy Zeppelin-t vennem. Én először Honda Jazz-t néztem, majd elmentem Astra/Focus irányába. Jazz vs Astra H csomagtér hossz 160 vs 180cm, magasság kb egyforma.

Egyre inkább úgy látom, hogy jobb megoldás lenne egy vonóhorgos tartó és egy kisebb autó akár.

Vélemény?



#64
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

szmájli nélkül nem jön át az írónia ?

 

újabb

 

http://www.napi.hu/m...m_campaign=link

őőő... nem? :)

 

Viszont ha marad a szürke rendszám, azt vajon kerékpárszállító nélkül ki lehet váltani? Így ha pl kölcsön kérsz, bérelsz, stb, akkor arra felpattinthatod a sajátodat. Vagy ez túl bonyolult elvárás? B)



#65
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Csak tudnám, hogy az ötlet és a bevezetés között mi a f.szt csináltak akkor.

Remélem ezzel nem arra akarsz célozni, hogy a f.szát veri egész nap a zadófizetők pénzéből a "kerékpározásért és aktív kikapcsolódásért felelős kormánybiztos"... ;)


  • Sandman kedveli ezt
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#66
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

szmájli nélkül nem jön át az írónia ?

 

újabb

 

http://www.napi.hu/m...m_campaign=link

Csak tudnám, hogy az ötlet és a bevezetés között mi a f.szt csináltak akkor.



#67
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Herceg, te még hiszel a mesékben? B)

szmájli nélkül nem jön át az írónia ?

 

újabb

 

http://www.napi.hu/m...m_campaign=link


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#68
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

a kamatokkal, udvarias hangú elnézést kérő levéllel, és a következő ügyintézés illetékének elengedésével egyetemben  .....

 

Herceg, te még hiszel a mesékben? B)



#69
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

a legjobb rész a cikkben:

"egyelőre senki nem tudja a választ: visszakapja-e a pénzét, aki már kiváltotta a rendszámot?"

 

:)  :D  :D  :D  :D  :D  :D muhahahahaaááááááá.............       khm. hát hogyne, ez csak természetes.

a kamatokkal, udvarias hangú elnézést kérő levéllel, és a következő ügyintézés illetékének elengedésével egyetemben  .....


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#70
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

Most komolyan:

 

http://totalcar.hu/m...m_campaign=link

 

ezek után mindenki hülye csak én vagyok helikopter?

 

a legjobb rész a cikkben:

"egyelőre senki nem tudja a választ: visszakapja-e a pénzét, aki már kiváltotta a rendszámot?"

 

:)  :D  :D  :D  :D  :D  :D muhahahahaaááááááá.............       khm. hát hogyne, ez csak természetes.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#71
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Most komolyan:

 

http://totalcar.hu/m...m_campaign=link

 

ezek után mindenki hülye csak én vagyok helikopter?



#72
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Végre:

 

http://www.kepfeltol...33DSC_0109b.jpg


Sandman módosította - 2017. május 03. - 10:53


#73
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Azt tudom, hogy hivatalosan nem lehet, de nemtom a gyakorlat mi... mondjuk még mindig olcsóbb a teherrel lemenni Balcsira + a matrica, mintha elmeszelnek a yardok...


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#74
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Át lehet végülis rakni a rendszámot a hátsó kerékpártartóra, vagy nem? Baszakodott már valakivel rendőr emiatt, az ápr 1 óta hatályban lévő szürkerendszámos elmebetegség óta?

 

Holnap vinném a gépet a fél országon át, ha necces, akkor inkább viszem teherautóval, de arra meg 6 rongy a 10 napos matrica...Magyarország, én így szeretlek....

hivatalosan nem.

ha olyik rendőrt fox ki....


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#75
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Át lehet végülis rakni a rendszámot a hátsó kerékpártartóra, vagy nem? Baszakodott már valakivel rendőr emiatt, az ápr 1 óta hatályban lévő szürkerendszámos elmebetegség óta?

 

Holnap vinném a gépet a fél országon át, ha necces, akkor inkább viszem teherautóval, de arra meg 6 rongy a 10 napos matrica...Magyarország, én így szeretlek....


Paul Vitti módosította - 2017. április 28. - 20:45

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#76
Alfalaca

Alfalaca

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás

Sziasztok,

 

Autó tetőn történő szállításban kérem a segítséget:

29" karbon vázas bringám szeretném szállítani az autótető-csomagtartón.
A szorító bilincs esetleg megroppantja a karbon vázam a rögzítésnél, aggódom...
Láttam olyan szállítás, ahol az első kereket kiveszik, a villát (és a hátsó kereket) rögzítik a kerékpártartóhoz, tetőcsomagtartóhoz.
Az én villám/első kerekem viszont átütő tengelyes (és ez a fő gond!), valószínű speciális megoldás kell a villa rögzítéséhez.
Van-e ötleted, konkrét link ami a megoldásra, a termékre, kerékpártatóra mutat?

Ezt már egyik rider társunk feltette, de átütő tengelyesre nem jó...
http://menabocsomagt...artarto-tetore 

 

:)
Kösz.
Szia
Laci

Ha megnézed az általad is linkelt oldalt, a második képen pont egy átütőtengelyes villa van befogva. Ugyanilyen tartóm ( bár nekem gyorszárral van rögzítve). A gyorszár mögött van egy nagyobb átmérőjű lyuk amibe az átütőtengely való. Kétfajta daptert adnak 15 illetve 20 mm-es tengelyhez.


ha valamit nem talál a Google, akkor vagy rosszúl keresel, vagy nem létezik.

#77
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok,

 

Autó tetőn történő szállításban kérem a segítséget:

29" karbon vázas bringám szeretném szállítani az autótető-csomagtartón.
A szorító bilincs esetleg megroppantja a karbon vázam a rögzítésnél, aggódom...
Láttam olyan szállítás, ahol az első kereket kiveszik, a villát (és a hátsó kereket) rögzítik a kerékpártartóhoz, tetőcsomagtartóhoz.
Az én villám/első kerekem viszont átütő tengelyes (és ez a fő gond!), valószínű speciális megoldás kell a villa rögzítéséhez.
Van-e ötleted, konkrét link ami a megoldásra, a termékre, kerékpártatóra mutat?

Ezt már egyik rider társunk feltette, de átütő tengelyesre nem jó...
http://menabocsomagt...artarto-tetore 

 

:)
Kösz.
Szia
Laci

Thule Outride 561, kapsz hozzá egy alu csövet amit a gyorszáras rögzítő helyére be tudsz rakni, az alu csövet méretre kell vágni mielőtt be építenéd! A képek közt látszik az alu csöves megoldás is.

 

http://www.herbalyau...ekpartarto.html



#78
zare67

zare67

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok,

 

Autó tetőn történő szállításban kérem a segítséget:

29" karbon vázas bringám szeretném szállítani az autótető-csomagtartón.
A szorító bilincs esetleg megroppantja a karbon vázam a rögzítésnél, aggódom...
Láttam olyan szállítás, ahol az első kereket kiveszik, a villát (és a hátsó kereket) rögzítik a kerékpártartóhoz, tetőcsomagtartóhoz.
Az én villám/első kerekem viszont átütő tengelyes (és ez a fő gond!), valószínű speciális megoldás kell a villa rögzítéséhez.
Van-e ötleted, konkrét link ami a megoldásra, a termékre, kerékpártatóra mutat?

Ezt már egyik rider társunk feltette, de átütő tengelyesre nem jó...
http://menabocsomagt...artarto-tetore 

 

:)
Kösz.
Szia
Laci



#79
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Egyetértek, de szerintem a kötelezővé tétel gyorsabban bekövetkezik, mint gondolnánk. Mivel a forgalmiba nem jegyzik be a szállító típusát, közúti ellenőrzésnél nem is derülhet ki, tényleg az a szállító van-e a kocsin, amivel szemlézték. A szemlén fotó készül, de hogy ahhoz ki fér hozzá, nem világos nekem.

Pont ezért baromság a szemle, azt nem írja elô semmi hogy csak a szemlézett kerékpárszállítót lehet használni így csak egy kis extra lehúzás. Kocsicserét tervezek a közeljövôben azért sem sietem el, nem akarok 2x10eFt-ot kidobni.



#80
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Ja, én már olvastam róla, nagy baromság. A rendszám elhelyezésének a feltételei elô vannak írva, minek szemlézni? Mi van ha kerékpárszállítót cserélsz vagy nincs is csak tervezel néha kölcsönözni/kölcsönkérni? Én kivárom amíg kötelezôvé teszik, addig továbbra is rászánom a 15mp-et a rendszám átrakásra...

Egyetértek, de szerintem a kötelezővé tétel gyorsabban bekövetkezik, mint gondolnánk. Mivel a forgalmiba nem jegyzik be a szállító típusát, közúti ellenőrzésnél nem is derülhet ki, tényleg az a szállító van-e a kocsin, amivel szemlézték. A szemlén fotó készül, de hogy ahhoz ki fér hozzá, nem világos nekem.