Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1721
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
Legelõször az érzékelõvel egybeépített jeladóra gondoltam.
Az ilyen patentot tényleg érdemes kipucolni, ha már így találták ki.
Úgy látszik itt beépítettek egy elõre nem látott hibalehetõséget is.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#1722
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
az izzadtság nem csak sóból áll...
zsírok, fehérjék, peptidek, savak
ezekbõl pedig olyan amorf "kristályokat" öveszthetsz, amik NEM oldódnak fel teljes mértékben az újabb izzadtságban, vagy vízben
tehát pucolni...

#1723
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

A száraz kontakt egyébként is szigetel, mindenképp kell nedvesség izzadság hozzá.
Abban a sókristályok azonnal oldódnak.
Biztosan láttad már máshol, én fizikai mûködés szempontjából vizsgálom a dolgokat.
Persze kimosni higiéniai szempontok miatt célszerû de az nem befolyásolja a mûködését.


az elmélet szép dolog, de sokszor ezt gyakorlatban b@szhatod ám ;)
majd próbálj ki pár Polar órát, aztán utána mondj róla véleményt - ez csak jótanács.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1724
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
A Zerge honlapján le van írva, hogy mi mivel használható. http://www.zerge.info/transmitter.php


A sebesség mindent megold.

 


#1725
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
nekem csak sima T31-em van, de ezek szerint ha ez lemerül, akkor simán vehetek wearlinket helyette? (S120 az óra)

#1726
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Nekem csak T31C jeladóm van, mondták, hogy ki fog dörzsölni (féltem is tõle, mert érzékeny a bõröm), de nem történt meg. Wearlinket csak egyszer próbáltam, az viszont azonnal feltûnt, hogy kényelmesebb.
Ha mostaniban lemerül az elem wearlinket veszek vagy új pulzusmérõt.


A sebesség mindent megold.

 


#1727
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

Az új Wearlink nem így néz ki, hanem egységesen mennek az elektródák, s a folytonosságot nem szakítja meg a "jeladó". A pánt oldalt nyílik, s semmiféle elektronikát nem zársz a csattal, az csupán egy egyszerû "csatt". Ez azért jó, mert a sok nyitással nem lazítod ki a rendszert, így érintkezési hiba sem lép fel hosszú ideig tartó használat után. Nálam a "régi" már úgy ki volt lazulva, hogy ha szorosra húztam, majd nagy levegõt vettem, magától leoldott a mellkasomról. Ilyen értelemben tökéletes az új rendszer, bár a szövetpánt tisztítására természetesen ügyelni kell. Ja - és ami a lényeg - kemény mûanyag ezért már sehol sem érintkezik a bõrömmel.


Jó, az a legújabb! Én azért linkeltem ezt, mert az elõzõ hozzászólásokban még a régi T31-klónokról volt szó szóban és képben egyaránt. Dante erre gondol:

Feltöltött kép

#1728
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Az új Wearlink nem így néz ki, hanem egységesen mennek az elektródák, s a folytonosságot nem szakítja meg a "jeladó". A pánt oldalt nyílik, s semmiféle elektronikát nem zársz a csattal, az csupán egy egyszerû "csatt". Ez azért jó, mert a sok nyitással nem lazítod ki a rendszert, így érintkezési hiba sem lép fel hosszú ideig tartó használat után. Nálam a "régi" már úgy ki volt lazulva, hogy ha szorosra húztam, majd nagy levegõt vettem, magától leoldott a mellkasomról. Ilyen értelemben tökéletes az új rendszer, bár a szövetpánt tisztítására természetesen ügyelni kell. Ja - és ami a lényeg - kemény mûanyag ezért már sehol sem érintkezik a bõrömmel.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1729
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

Az a csatlakozó egy nyirkos nedves környezetben a sós rétegen könnyedén átviszi a jelet.
Ettõl függetlenül mindent lehet és kell is tisztítani amit összeizzadunk. :)


Hm...
Nekem már volt olyan, hogy a CS600, amit köztudottan nem zavar a felsõvezeték a 2.4 GHz miatt, azt mutatta, hogy a pulzusom 204 bpm, az Andrássy úton. Mivel ott voltam a Fitness-Trade elõtt, bevittem a szervízes Petinek, és õ mondta, hogy van ez a gond. Lemosta vízzel + megkefélte egy fogkefével a kontaktokat és máris nem volt szívrohamom. ;) Szóval ha kiül a só, akkor bizony a kontakthiba miatt mutathat a Polar falsch értékeket.....

#1730
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
Az a csatlakozó egy nyirkos nedves környezetben a sós rétegen könnyedén átviszi a jelet.
Ettõl függetlenül mindent lehet és kell is tisztítani amit összeizzadunk. :)

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#1731
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
talán azért beszélnek el egymás mellett, mert MJani már látott (és használt?) életében Polar-t, és tudja, mirõl van szó, Balu meg csak okoskodik, és soha nem látott/használt még wearlink jeladót.

#1732
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

A kapocsnak patentnak nincs elektronikus szerepe, az csak rögzít.
Annak közömbösek az elektromos tulajdonságai.


Elbeszéltek egymás mellett. Az "új" wearlink mellkasi pántba be kell "patentolni" a jeladót. A patenten keresztül megy át a jel és így ha ott kicsapódik az izzadtságból a só, akkor ott bizony lehetnek gondok. Egyszerûen ki kell takarítani ecettel és egy régi fogkefével.

A képen jól látható a patent gomb, amivel csatlakozik a jeladó.
Feltöltött kép

Amit meg Balu ír, az a régi verzió (T31).Ott tényleg nem igazán fordulhat elõ "só szigetelés".

#1733
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

A kapocs viszont nem ér hozzánk. Rólam rakódik ki olyan "só", ami nem igazán oldódik vízben.

A kapocsnak patentnak nincs elektronikus szerepe, az csak rögzít.
Annak közömbösek az elektromos tulajdonságai.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#1734
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

A száraz kontakt egyébként is szigetel, mindenképp kell nedvesség izzadság hozzá.
Abban a sókristályok azonnal oldódnak.
Biztosan láttad már máshol, én fizikai mûködés szempontjából vizsgálom a dolgokat.
Persze kimosni higiéniai szempontok miatt célszerû de az nem befolyásolja a mûködését.


Az egy alapvetõ dolog, hogy benedvesítjük a jeladó velünk érintkezõ részét, még a használati útmutatóban is benne van, ezt hiába mondogatod és mindenki tudja, hogy a sós víz vezeti az áramot. A kapocs viszont nem ér hozzánk. Rólam rakódik ki olyan "só", ami nem igazán oldódik vízben.


A sebesség mindent megold.

 


#1735
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

két kis fém kapoccsal (kapocs- jobb szót nem találok rá. ilyen kis fém bizbasz)


patent ;)

#1736
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

ha kikristályosodik a só, akkor biza szigetel.

A száraz kontakt egyébként is szigetel, mindenképp kell nedvesség izzadság hozzá.
Abban a sókristályok azonnal oldódnak.
Biztosan láttad már máshol, én fizikai mûködés szempontjából vizsgálom a dolgokat.
Persze kimosni higiéniai szempontok miatt célszerû de az nem befolyásolja a mûködését.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#1737
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Ez tényleg szövetes.
Viszont a két oldalon lévõ érzékelõ veszi a bõrön megjelenõ szívizom potenciált, tehát mindkét oldala akár tele is lehet sóval, az nem, hogy zavarná de segíti is a mûködését mert javítja a bõrkontaktust már az elején is ha megnedvesíted. Minkét érzékelõ felület külön elektródot alkot.


ha kikristályosodik a só, akkor biza szigetel.
amúgy nem is a szövetes résznél rakódik ki a só, hanem ahol a mûanyag egységhez kapcsolódik a két kis fém kapoccsal (kapocs- jobb szót nem találok rá. ilyen kis fém bizbasz)

heti egyszer be kell vágni mosógépbe a szövetes részt, az a biztos.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1738
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
Ez tényleg szövetes.
Viszont a két oldalon lévõ érzékelõ veszi a bõrön megjelenõ szívizom potenciált,
tehát mindkét oldala akár tele is lehet sóval, az nem, hogy zavarná de segíti is a mûködését
mert javítja a bõrkontaktust már az elején is ha megnedvesíted.
Minkét érzékelõ felület külön elektródot alkot.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#1739
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Ez a szövetes. http://www.zerge.inf...arlink_code.jpg


A sebesség mindent megold.

 


#1740
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
Az is lehet, viszont legtöbbünknek ilyen van, viszont zárlatot akkor sem okozhat sem ez sem más.
Esetleg szóljon ha valaki más fajtát ismer.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..