Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1521
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts
Elég sok 725-ös tulaj lett itt hirtelen... akkor egy kérdés: jól tudom, hogy nem lehet beállítani automatikus indítást/leállítást mondjuk a sebességmérõ jeladójára?
(tehát ha forog a kerék - jelet ad a jeladó - az óra rögzít, ha nem forog - nem rögzít) Én nem találtam ilyet...

#1522
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
jeee! túl van a Polar az elsõ bevetésén... esõben nem sokszor megyek ki, de most úgy érzem megérte kipróbálni a gépezetet!
Feltöltött kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

CAD-ot ne nézzétek, mert valamiért nem észlelte...

#1523
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
azt mondom... azzal csinálom;):)
egyébként az irányítását még használati nélkül is egyszerû kitanulni... NAGYON! persze vannak még biztos finomságok, amiket még nem találtam meg:D

#1524
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
nem értem mit beszélsz, de úgy tudod feltölteni, hogy a PPT5-ben rákattintasz a "software preference"-re (kis zöld nyilacskás ikon kis órával mögötte. 3. helyen van a sorban), a szürke kis ablakon kattintasz az OK gombra, majd amikor elkezd dolgozni a "Transfer" ablak, akkor kiválasztod a Connect menüt az órán és odatartod az infraporthoz.

#1525
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Igen.
Más: vettem egy infraportot... valamit rosszul csinálok, mert szabvány infra, és KS-959-ként is ismeri föl... DE ugye rámegyek az órában, hogy Connect... rányomom, hogy All(közben be van dugva az infra, és a PPT5 is megy), odatartom az infrához, megnyomom az OK-t 0%-ról gyorsan felugrik 100%-ra, vár még kb. 3percet(100%-on állva(hogyha nem tartom oda(kipróbáltam)akkor nem vár) és kilép az órához, de a PPT5 nem csinál semmit, marad ugyanúgy, és marad ugyanaz a kiírás+ablak: "Transfer" meg "Reading Settings"
mit szúrok el?

edit: SIKERÜLT! valahogy szerintem rosszul tartottam! hejhejj! "Örülés van!":D:D

#1526
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 posts
helohelo http://ebike.hu/term...zusmeros/11343/ errõl az oráról lenne 1 olyan kérdésem hogy (ennyi pénzért) hol vezeték nélküli vagyis a sebességet is adóvevõn át méri vagy hogyan van, és valami tapasztalata van-e valakinek?

#1527
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Értem... a másik: tényleg minden cuccot a bal oldalra kell tenni? Órát, és a sebességmérõt is(merthogy a pedálfordulatszámmérõ logikus, hogy odakerül), és ha igen, akkor miért? A másik: adtak ilyen ragacsos fekete lapokat a gyorskötegelõk mellé. Azt hova tegyem? Mi alá? És még valami;) Feltettem az órát az óratartóra, és meghúztam eléggé erõsen a szíjat, és még mindig lötyög... 25,4-es kormányom van.

Edit: ja... hogy gyorskötegelõ is kell az óratartóhoz... akkor ez a kérdés kilõve;)

#1528
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
A pihenési nagyon-nagyon magas.

A méréseket egy nap kétszer kell megismételni, olyan 1 hétig, úgy igazítja magát hozzád és akkor ad reális értéket.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1529
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Én 45-re állítottam be. Az optimizerem 2-es, a Baseline-om 2-es, a pihenési pulzusom 94(lehet, hogy kicsit feszült voltam), Peak HR-em 121, Stand HR-em 120.

#1530
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
Adottség kérdése, nagyon sok mindentõl függ.

Én olyan 45-55 körülire tippelnék.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1531
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
kb. mennyi lehet most a VO2maxom? elég aktívan mozgok, sportolok, 13 éves, 174cm, 58kg...

#1532
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

Volna értelme Polar cs600-ast vennem, ha nem tudok, minden nap számítógéphez jutni. Úgy értem, hogy lehet, mondjuk egy hétre elõre programozni, illetve eltárol egy heti edzés információt stb?


Ha csak ez tart vissza tõle, persze. A mintavételtõl függõen, 99 edzést tud tárolni az óra. 1s, 5s, 15s, 60s intervallumokban vesz mintát és így, ahol percenként teszi, úgy tudja a legtöbbet tárolni.

#1533
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Volna értelme Polar cs600-ast vennem, ha nem tudok, minden nap számítógéphez jutni. Úgy értem, hogy lehet, mondjuk egy hétre elõre programozni, illetve eltárol egy heti edzés információt stb?

#1534
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
karon nem sokszor fogom hordani(suliba hülye lennék), a többi okot meg már leírtam. a kinézet: persze nem jó, ha elesel és egy kicsit karcos lesz, de nem az a lényeg... vagy jól kell bringázni;)
tudom... azt írtam 2000órát bírnak... mondtam is, hogy gondolom ez nem szabályszerû... látod: Newbikernek is bírja rendesen... de azért mégis jobb 200,-Ft-ot rákölteni, ha lemerül az elem, mint 20000,-t... szerintem.

#1535
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

igazad van, hordható csuklón, de mint a linken is írják,elég otromba nagy durung... :( és ugye ezzel bukott a mindennapi használat...
az én 725öm így néz ki . ez is egy nagy darab mûanyag ház.
az ilyen esésekben nem hiszek. ez is ugyanolyan, mint amikor megjelent a dualcontrol kar, sokan mondták, hogy hülyeség, mert ha esés van, drága alkatrész sérül. ~2-3 év alatt még semmi baja nem volt.


Igazad van, durung, de én arra gondoltam, hogy sportoláshoz lehet így hordani. Hétköznap nem venném fel természetesen. Nekem a S725X PT volt. Szerintem azért egy fém DC kar és egy mûanyag óraház nehezen össze-hasonlítható.... Persze mindenki olyan órát vesz, amelyik az õ igényeinek a legjobban megfelel. Nem kötöm az ebet a karóhoz. Nekem a CS széria vált be, a karomon meg az RS....:P

#1536
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

A CS600 is hordható csuklón..... ÉN jobban féltettem a 725X fémszerû csillogó házát, mint a CS600 robusztus mûanyagját, ezért cseréltem le a 725-öt arra. Ezenkívül a 725 felfogatása nem jött be. Úgy éreztem, hogy ha bukom és úgy alakul, akkor a CS600 max kirepül a konzolból, míg a 725x oda van "kötve" és nem tud "reagálni" az esésre. Tehát ha a kormány is megsínyli a dolgot, akkor az órának tuti annyi....

igazad van, hordható csuklón, de mint a linken is írják,elég otromba nagy durung... :( és ugye ezzel bukott a mindennapi használat...
az én 725öm így néz ki . ez is egy nagy darab mûanyag ház.
az ilyen esésekben nem hiszek. ez is ugyanolyan, mint amikor megjelent a dualcontrol kar, sokan mondták, hogy hülyeség, mert ha esés van, drága alkatrész sérül. ~2-3 év alatt még semmi baja nem volt.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1537
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts
Nekem a 2007 szeptemberben vásárolt CS600, még most is bírja rendszeres használat mellett....

#1538
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,739 posts

... szóval úgy döntöttem, hogy nem akarok 20000,-Ft-ot költeni a Wind szériás cuccokra fél évente(vagy háromnegyed) költeni... tudom, ez nem szabályszerû, de mégis...


korábban azt írtad, hogy 2000 órát bírnak a WIND-es cuccok... hogy jött ki neked ebbõl a fél év?

#1539
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

ha meg tudod indokolni, hogy mennyivel pontosabb információt kapsz a teljesítményrõl az 1 mp-es mintavétellel, akkor vedd a cs600ast.

725 nekem azért jött be, mert csuklón hordható, így nem veszítem el olyan könnyen...
én arra szavazok :)


A CS600 is hordható csuklón..... ÉN jobban féltettem a 725X fémszerû csillogó házát, mint a CS600 robusztus mûanyagját, ezért cseréltem le a 725-öt arra. Ezenkívül a 725 felfogatása nem jött be. Úgy éreztem, hogy ha bukom és úgy alakul, akkor a CS600 max kirepül a konzolból, míg a 725x oda van "kötve" és nem tud "reagálni" az esésre. Tehát ha a kormány is megsínyli a dolgot, akkor az órának tuti annyi....

#1540
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
igen-igen, bár az egyik csapattársatokról Rémhöritõl hallottam(kb. 1,5 év=2 elemcsere), na az gázos...
na, ezeket NAGYON megköszönném!

szíj...: ja... tényleg nem lehet valami olcsó, de miért nem használod a tartót? nehéz?