Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1001
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,820 posts
Semmi gond én voltam a bimbó hogy nem idéztem. :)
Nem vagyok Polar ellenes tuti nagyon jó, csak nekem drága inkább a bringára költök. :)

#1002
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 posts

Õ a Sigmáról írt;)

wiloz! Kösz szépen, héten akkor meg is rendelem a PC9-et!:)


jah, ezt benéztem :)

OFF jó példa arra, hogy hiányzik ebbõl a fórum motorból az a fícsör, hogy idézet nélkül is vissza tudjam követni hogy mire ment a válasz (kéne még egy azonosító szám jobb felülre, ami jelzi hogy melyikre válaszoltam..) ON

#1003
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 posts

kimondottan a G1 GPS egységre lennék kiváncsi hogy az meddig bírja, nem magára az órára. a GPS re van panasz, hogy a gyári 8 óra helyett csal 2-4 et bír.

az hogy irreális adatokat mutat az óra az személyes tapasztalat vagy csak szimpla polár gyûlölet..:) ?

ma megvolt az elsõ kör futás vele, és tized pontosan méri a távot! 6.3 km az órában és google map-el csekkolva is! én sokkal rosszabra számítottam...
sebességet természetesen nem tudom mihez hasonlítani, de azok is jónak tûnnek (tehát pl a max sebességem nem 90kph lett :)
a szívfrekivel kapcsolatos dolgoknak meg csak jónak kéne lenniük, elvégre erre veri magát a polar, h EKG potosan mér


Õ a Sigmáról írt;)

wiloz! Kösz szépen, héten akkor meg is rendelem a PC9-et!:)

#1004
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 posts

Ugyan azt produkálja mint az órád irreális adatokat mutat, de amúgy megbízható hamar megtalálja a jelet és sokáig bírja az elem (majdnem mindennapos használat mellett simán ment egy évet). Mindenki oda van a polar ért, de mivel nem vagyok szponzorált profi így kipróbáltam a sigmát és egyenlõre nem csalódtam benne. Versenysportolóknak lehet hogy nem jó. :)


kimondottan a G1 GPS egységre lennék kiváncsi hogy az meddig bírja, nem magára az órára. a GPS re van panasz, hogy a gyári 8 óra helyett csal 2-4 et bír.

az hogy irreális adatokat mutat az óra az személyes tapasztalat vagy csak szimpla polár gyûlölet..:) ?

ma megvolt az elsõ kör futás vele, és tized pontosan méri a távot! 6.3 km az órában és google map-el csekkolva is! én sokkal rosszabra számítottam...
sebességet természetesen nem tudom mihez hasonlítani, de azok is jónak tûnnek (tehát pl a max sebességem nem 90kph lett :)
a szívfrekivel kapcsolatos dolgoknak meg csak jónak kéne lenniük, elvégre erre veri magát a polar, h EKG potosan mér

#1005
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,820 posts
Ugyan azt produkálja mint az órád irreális adatokat mutat, de amúgy megbízható hamar megtalálja a jelet és sokáig bírja az elem (majdnem mindennapos használat mellett simán ment egy évet). Mindenki oda van a polar ért, de mivel nem vagyok szponzorált profi így kipróbáltam a sigmát és egyenlõre nem csalódtam benne. Versenysportolóknak lehet hogy nem jó. :)

#1006
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 posts

Polar RS800CX Bike de ehhez meg kell venni a FootPOD-ot plusszba


igen, közben már megtaláltám én is, azért köszi!

de mivel +500EUR-t nem voltam hajlandó kiadni érte, így RS300X G1 lett belõle (200EUR). az óra és a mellkaspánt maga az álom, de a G1 GPS vevõt szinte mindenhol nagyon lehúzzák hogy zabálja az elemet és nehezen talál jelet amit gyakran el is veszít. az utóbbit eddig még nem tapasztalom de az elem téma tényleg valós probléma, 4.-re már nem tudtam bekapcsolni a gyári elemmel... azért még reménykedek hogy a gyári elem volt a szar.. használja valaki itt megelégedéssel ezt a G1 GPS-t?

#1007
Specializedes

Specializedes

    vendég

  • fórumtag
  • 153 posts

Megtudná valaki mondani melyik az a Polar pulzusmérõje amihez csatlakoztatható sebesség/pedálfordulat szenzor (nem GPS!) _ÉS_ FootPOD is.
3x nyálaztam át a Polar palettáját de nem találok ilyent!

(Garmin-ból pl a Forerunner 60 az ilyen)


Polar RS800CX Bike de ehhez meg kell venni a FootPOD-ot plusszba
Patrick Jr

Az amerikai sör olyan mint kenuban dugni, nagyon közel a vízhez!

#1008
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 posts

nekem pc 15 van csak azért vettem mert ez tudja a max pulzus értéket is, :) magasfeszültség megzavarja a jelátvitelt (vasút mellett stb)


Ahol megzavarja valami ott elkezd össze vissza mérni vagy csak szimplán leáll a mérés? Mert nekem volt egy noname wireless kilóméterórám ami ha valami megzavarta folyamatosan 99.9km/h-t mutatott(vagy egyéb irreális adatot)...

#1009
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,820 posts
nekem pc 15 van csak azért vettem mert ez tudja a max pulzus értéket is, :) magasfeszültség megzavarja a jelátvitelt (vasút mellett stb)

#1010
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 posts
Ezzel van valakinek tapasztalata?

#1011
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 posts
Megtudná valaki mondani melyik az a Polar pulzusmérõje amihez csatlakoztatható sebesség/pedálfordulat szenzor (nem GPS!) _ÉS_ FootPOD is.
3x nyálaztam át a Polar palettáját de nem találok ilyent!

(Garmin-ból pl a Forerunner 60 az ilyen)

#1012
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts

polar cs100 miben különbözik a 200-tól?


Google a barátod

#1013
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts
polar cs100 miben különbözik a 200-tól?

#1014
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Egész jó dolog akkor ez a Garmin részérõl. Kutakodni fogok majd a Polarnál, hogy is van ez a tölthetõ elemes support... De ettõl még 5/5 nálam, nagyon ott van a szeren!
Munka után mentem egy rövid kört ma. Nagyon jó és hasznos ez a kiértékelés nézet. (Screenshotért katt ide) Igaz, ez a 74.2 km/h (!) maximális sebesség terepen kicsit gyanús, de hát annyi baj legyen! ;)

_____________________________________________
AM rlz


#1015
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
garminokban pl beállítható hogy elem vagy akku (már amelik még "elemes")
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1016
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Több mint 1 éve használok én is egy ilyen órát...
szerintem 100%-os.
A G3GPS-be nem szabad töltõs elemet tenni mivel azokat a töltõ 1.2vra tölti. a rendes elmek viszont 1.5v on vannak... ezért nem kapcsol be néha. ha már ilyen órád van ilyenen ne spóroljunk :)


Nem spórolás, hanem környezetvédelem... :) Viccet félretéve, nem tudom, ki hogy van vele, de ki nem állhatom az "eldobható" elemeket és remélem hoz az EU valami törvényt vagy szabályozást, amivel betiltják végre! A tölthetõ akkuk esetén az 1.2 V-os limiten már évekkel ezelõtt kiakadtam, eldobhatót 4-5 éve nem vettem egyet sem... Legalábbis tudatosan, mert ugye sok mindenhez adják. (Na mindegy, az 1.2V-ra gondoltam már én is, hogy nem szereti.)

_____________________________________________
AM rlz


#1017
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
OFF Kapható 1.5-ös tölthetõ elem is, de a "hagyományos" akku elemek árának többszöröséért. Érdemes beruházni, de 2e alatt nem úszod meg / darab.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1018
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

Szintén a G3 GPS-sel kapcsolatos, bár nem biztos, hogy annak problémája, hogy néha a frissen feltöltött(nek tûnõ?) elemekkel nem lehet bekapcsolni. (De valószínûleg itt a töltõm rakoncátlankodik...)

Több mint 1 éve használok én is egy ilyen órát...
szerintem 100%-os.
A G3GPS-be nem szabad töltõs elemet tenni mivel azokat a töltõ 1.2vra tölti. a rendes elmek viszont 1.5v on vannak... ezért nem kapcsol be néha. ha már ilyen órád van ilyenen ne spóroljunk :)
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#1019
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
A Polar RS800CX Bike-nál hány kerékméret állítható be? Speed sensoronként 1? Megváltoztatható a beállított kerület adatvesztés nélkül?
(3 bringám van, de az aszfaltgépet leszámítva tereptõl függõen más gumit dobok fel és mindnek más a kerülete, aztán örülnék, ha mindig pontos sebesség/távolság adatokat látnék.)

#1020
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

semmiho, nézd meg ezt, több profi csapat is ezt használja, Polart is fel lehet tölteni
Free Training Log, Training Plans and Food Diary | TrainingPeaks


Igen, ez nem rossz, egy naplóba mehet be a Polar és a Garmin file, de én pl. jobban szeretnék olyan "naplót", ami csakis lokálisan, az én gépemen van jelen.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)