Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#961
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
Sziasztok!

Blackburn DELPHI 5.0 pulzusm

Véleményt szeretnék errõl kérni. Esetleg van valakinek? Megér ennyit? Használható? Vagy sokszor meghülyül, meg nem mutat valós értéket, stb.

Szóval minden ami vélemény.

#962
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Még annyi, hogy ha újra csinálnám, akkor nem úgy vágnám körbe, hogy merõlegesen a felületre, hanem nyitnék egy rést és becsúsztatnék a lapja alá egy keskeny, nagyon éles pengét és azt szépen végig lehetne húzni. Így kisebb volna a sérülés veszélye is és szebb lenne a végeredmény is. Meg még arra figyelj, hogy a zöld panel jobb oldalán látható kis bizbasz (a leírásban "gold lead") nagyon könnyen kiesik és azt volt a legrosszabb visszavarázsolni.


Értem, köszi.


A sebesség mindent megold.

 


#963
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Még annyi, hogy ha újra csinálnám, akkor nem úgy vágnám körbe, hogy merõlegesen a felületre, hanem nyitnék egy rést és becsúsztatnék a lapja alá egy keskeny, nagyon éles pengét és azt szépen végig lehetne húzni. Így kisebb volna a sérülés veszélye is és szebb lenne a végeredmény is. Meg még arra figyelj, hogy a zöld panel jobb oldalán látható kis bizbasz (a leírásban "gold lead") nagyon könnyen kiesik és azt volt a legrosszabb visszavarázsolni.

Feltöltött kép

#964
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Ez alapján. Csak én nem szilikonnal ragasztottam, hanem pillanatragasztóval. Óvatosan kell szétvágni, mert meg lehet sérteni a belsõségeket.

DIY to the rescue: Polar HRM strap battery replacement - Road Bike, Cycling Forums


Köszi. Azt hiszem megcsinálom én is az enyémet.


A sebesség mindent megold.

 


#965
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Ez alapján. Csak én nem szilikonnal ragasztottam, hanem pillanatragasztóval. Óvatosan kell szétvágni, mert meg lehet sérteni a belsõségeket.

DIY to the rescue: Polar HRM strap battery replacement - Road Bike, Cycling Forums

#966
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Sikersen végrehajtottam egy elemcserét az elvileg nem cserélhetõ elemes Polar T31-es mellpántban. Elég idegtépõ feladat, de megspóroltam 10.000 Ft-ot.


Hogyan csináltad?


A sebesség mindent megold.

 


#967
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Sikersen végrehajtottam egy elemcserét az elvileg nem cserélhetõ elemes Polar T31-es mellpántban. Elég idegtépõ feladat, de megspóroltam 10.000 Ft-ot.

#968
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts

A Polarom övét mivel moshatom? Oké, hogy 40fokon szabad, de mivel?


A leírás valahol használat utáni gyenge szappanos vizet ajánl. Én ezt szoktam tenni. Beszappanozom a mancsom (amúgy sem árt ha hazaérek), és átmasszírozom a cuccot. Utána öblít.

#969
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
A Polarom övét mivel moshatom? Oké, hogy 40fokon szabad, de mivel?

#970
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Mivel volt már kérdés itt, hogy milyen, így hasznos lehet egy teszt: Garmin Edge 500 Review @ mtbr.com

_____________________________________________
AM rlz


#971
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts
megvolt a tesztrepülés az órával. sztem nem rosz. végig mutogatott mindent,amit kellett neki. még 1 kis adalék: otthon van még néhány vezeték nélküli villára való érzékelõm,és müxik mind1ikkel:)

#972
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts
na,megoldódott az óra problémám. volt a üzletben 1 ciclosport 4.2-es óra 8300-ért,ami nekem 5900-re jött ki. megnéztem a biker oldalán mennyi lenne külön a mellkaspánt,és majdnem seggre ültem az ára miatt. ajánlott kiskerár:12900,de oda van mellé írva,hogy bármilyen kódolatlan jeladóval lehet helyettesíteni. 1ébként a HR változat u.ebbõl az órából is 12900 huf. a HR tök u.ez az óra,csak mellécsomagolják a mellkaspántot is. szóval elég érdekes az árképzés megint csak. na mind1. gondoltam,ha nem kell hozzá kódolt pánt,akkor kipróbálom az olcsó lidl-is pulzusmérõs karórám mellpántjával. ezt az órát kb 2 éve vettem 4500-ért. otthon figyelt a dobozában,mert ez volt a tartalék kütyüm. láss csodát,müxik a gagyi pántal is még nem tudom milyen lehet menet közben. holnap lesz vele a tesztrepülés. így elsõ blikkre nem rosz. ez az inzone nevü kis alkalmazása jó ötlet. az a lényege,hogy megadsz néhány adatot,megméri a nyugalmi pulzust,és kidobja a pulzustartományod. lehet még bõviteni pedálfordulat mérõvel is.

#973
Specializedes

Specializedes

    vendég

  • fórumtag
  • 153 posts
A focistáknak fölösleges de ugye a bíró egész meccsen fut és mondták is hogy szisztematikusan edzenek nap mint nap, gondolom intervall edzések be vannak iktatva arra használják, de azt is elhihetitek hogy nem kellett nekik leszurkolni 100 ezret érte :D
Patrick Jr

Az amerikai sör olyan mint kenuban dugni, nagyon közel a vízhez!

#974
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

A bírók? Nekik meg minek?


Kb annyira kell nekik, mint a focistáknak.


A sebesség mindent megold.

 


#975
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
A bírók? Nekik meg minek?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#976
Specializedes

Specializedes

    vendég

  • fórumtag
  • 153 posts
A foci VB-n a bírók 90%-a Polar RS szériás órát használ én eddig egy pár RS800CX PTE órát láttam, a magyar játékvezetõnek is RS800-a van :)
Patrick Jr

Az amerikai sör olyan mint kenuban dugni, nagyon közel a vízhez!

#977
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts
tudnátok ajánlani nekem vezeték nélküli pulzusmérõs km órát olyan 10-15 ezerért. ami még követelmény lenne: átlagpulzus,pillanatnyi pulzus,a km óra pedig a szokásosakat tudja. vlmi ilyesmiben gondolkodom: Ciclosport CM 4.2 HR (Kieg. esetleg errõl van vlkinek tapasztalata? egészen olcsó LIDL-s,ALDI-s órák is szóba jöhetnek. eddig ilyet használtam. kb 3 éve vettem 3990-ért,és az árához képest sokáig,és sokat tudott. én kb 1évet adtan volna neki az elején. a mellpánt adta meg magát. nem akar többet jelet küldeni.

#978
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
A szintet nem a GPS méri, hanem az óra maga. Ha futni is használnád késõbb, jó megoldás lehet még a Multi verzió. Csak hogy legyen könnyû a döntés: a GPS-t késõbb is meg tudod venni, külön. Nagyon nem olcsó... Viszont, ha ragaszkodsz a pontos sebességméréshez és a pedál-fordulatszám méréséhez, akkor meg a Multihoz kell megvenned azt a két kiegészítõt, ami összesen ~22e Ft. Namost, RS800cs Bike PTE10 bike az 98900, G3 GPS megvétele késõbb 35e, és ez annyi mint ~134e. RS800cx Multi az 110e, késõbb a kiegészítõk +22, azaz 132e Ft. Összesen csak 2e Ft a spórolás utóbbival, meg ugye ott van az, hogy nem olyan szép fényes krómos és limitált szériás az óra. :)
(Nekem RS800cx Multim van, gyalogos teljesítménytúrák mellett bicajozáshoz használom és tökéletesen elég. Pedálfordulat mérése sosem hiányzott és a sebességmérést egészen jól oldja meg a G3 GPS.)

_____________________________________________
AM rlz


#979
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
ennél jobb áron tudunk valahonnan - normális, megbízható forrásból - RS800-as órát venni (bringás kiegészítõkkel)?
POLAR RS800CX PTE10 Bike | POLAR | www.zerge.info
esetleg garminból alternatíva?

nem ragaszkodunk a sebességmérõhöz, jó lenne, ha gps lenne hozzá és azzal mérné a sebességet és szintet.
felhasználási terület: bringa (késõbb futás, úszás). ezért fontos, hogy karra lehessen tenni.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#980
Zeke

Zeke

    vendég

  • fórumtag
  • 161 posts
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne , hogy melyik lehet a legideálisabb óra az alábbi feltételeknek megfelelõen?
-Össz táv
-Napi táv
-Óra
-Tekerési idõ
-Sebesség
-Napi max sebesség
-Napi átlagsebesség
-Napi emelkedés/magasságmérés

Mindezt vezetékes kivitelben szeretném megvalósítani , lehetõleg nem drágán. Ahogy láttam a Cyclosport CM4.4A ezt tudná , de csak vezetékmentesen , a következõ opció pedíg ami már drágább megoldás a VDO MC1.0 (de ez szerencsére vezetékes)
Ezeken kívül esetleg valami ötlet vagy tipp?

Köszi!
Z.

A morcos.