Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#941
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts
Sziasztok!

Ha valaki már elmélyült a Polar Pro Trainerben: az a kérdésem, hogy az edzés végén mért "RecoHr" értéket hogyan és hova lehet beetetni a szoftverbe? Mert az órán megvan, de az edzés adatai között nem találom.

Hasonlóan vicces jelenség, hogy a teszt után az összegzõ "Training effect" állapotot átviszi, de a nyugalmi pulzus értékét be kell írni (ami szintén megvan az órában).

Valami megoldása van valakinek?

#942
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Rs800cx multim van, idén március óta használom.

#943
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
De azt tudod, hogy ehhez a wind-es polar cadence jeladóhoz kell a megfelelõ óra is.

#944
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Hajlok felé nagyon, az erõsítés a célom. Hobbi szinten szeretnék jövõre indulni pár versenyen és az izom az hiányzik rólam. Az utóbbi 1.5 év alatt sokat fejlõdtem, gyakorlatilag a nulláról kezdtem. (Onnan meg könnyû, ugye.:->) Idén egy rövid, azaz 54 km-es Salz Trophy-n egy erõs középmenõny sikerült, az adta, adja fõleg a plusz erõt. Középtányérozni 4 hete kezdtem egy 'véletlen' techikai probléma miatt, magam is meglepett, hogy ha majd szét szakadok meg a tüdõm köpöm ki bár, de bírom (Budai hegyek, 32-24 áttétel, és eddig összesen 3x mentem 32-28-on a nagyon meredekeken, mint a Szuszogó vagy Határnyeregtõl a kéken, majd sárgán fel). Na de ez offtopik itt már.
Á, Ciclosport 4.4-es után egy álom a Polar! Kell ez a cadence cucc.

#945
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
simán használható, én szeretem. használtam montin is, igaz nem fullyn.
célirányos edzéseknél elhagyhatatlan - tehát ha erõsítesz, akkor 50-60 as csapással stb stb

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#946
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Montihoz, pláne fullyhoz mennyire lehet használható a pedálfordulatszám-mérõ? Régóta szemezgetek vele, egyszer úgy látom, nem használnám ki, máskor meg, de jó lenne, ha csipogna az órám, ha kilépek a nekem optimális tartományból. Ami ugye lehet, hogy zavarna már olyan helyeken, ahol meredek az út de középtányéron tekerek felfelé, nyeregbõl kiállva... Használjátok montin? (nem létkérdés, meg drága, inkább érdekel:->)
POLAR WIND pedálfordulatmérõ | Kiegészítõk | Termékek sportáganként | www.zerge.info

#947
gandros

gandros

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 posts
Szia
Én PC-n használom a ROX9.0-t. Nekem még ilyen problémám nem fordult elõ.
Ami esetleg még felmerülhet, hogy milyen sorrenben csatlakoztatod egymához az eszközöket (erre van egy leírás a kézikönyvben vagy egy füzetben amit adtak hozzá)
Ha ez sem megy, próbálj meg egy resetet....vagy installald újra a software-t a gépen.

#948
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 posts
Használ-e valaki (rajtam kívül) Sigma Sport Rox 9-est Mac platformon (MacBook, Mac OS X 10.6.4)? Az enyém új, a biciklin jól mûködik (pár napja), tegnap installáltam a hozzávaló Data Center programot (2.0.1), a tegnapi naplót (log) szépen be is töltötte a "docking station" révén (látom az egész utam, sebesség, meredekség, pulzus stb. együtt), ám ma ugyanez nem sikerült. A docking station (csatolóegység?) lámpácskája piros marad, pedig zöldbe kéne fordulnia, ha ráteszem a Rox 9-et. A program nem látja a Rox-ot, pedig látnia kéne (de ahhoz zöld lámpa kéne). A Rox-on "external communication" üzenet jelenik meg (azaz valami történik, csak nem elég).
Volt-e (akár Windows verzióval is) ilyen baja valakinek? Tipp?
Az eladóhoz fordulok (õk meg nyilván a Sigma Sporthoz), de mielõbb szeretném a programmal együtt is használni, így itt is megkérdezem. Amúgy informatív és kényelmes (lenne) a program.
Ezzel együtt Rox 9 (a 8 ugyanaz, mínusz a program, pontosabban butított) pár óra alatt kedvencem lett, már majdnem mindent tud, amit szeretnék, és valószínûleg jóval töbet, mint amire szükségem van. A 2209 MHR hasonló, mínusz a meredekség és függõleges sebesség stb..

#949
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
nekem a dobozán rajta volt. de semmit sem ért a 112...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#950
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts
Hogyan tudom megállapítani, hogy a Sigma 2006 MHR órám 112 kHz-es frekvencián mûködik-e?
Állítólag kétféle változatban készült.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#951
zlayko

zlayko

    vendég

  • fórumtag
  • 24 posts
Köszi a tippet, de nem ez lesz a titok nyitja, ugyanis digitális, kódolt cuccról van szó.

Hát... megy a rejtélyek listájára:)

#952
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
@zlayko: Ha sokan használnak kódolatlan jelátvitellel mûködõ pulzusmérõt, egymásét bezavarhatjátok. Mi megpróbáltuk a gyakorlatban, és valóban: próbálj együtt futni valakivel, akinek "hasonló" óra van a kezén. Ilyenkor 1.5-2x olyan pulzust mért nekünk párommal, mindkettõnknek. Igaz, elég közel kell menni a másik emberhez (1-1.5m-en belül), de mindkét egység rosszul mér ekkor. (Ha szembõl fut el melletted valaki, akkor biztosan nem ilyen mértékû az eltérés, lehet, hogy észre sem vehetõ.)
Nem biztos, hogy a Margit-szigeten ez a fõ zavaró tényezõ az éterben, de ez lehet egy a több közül.

_____________________________________________
AM rlz


#953
zlayko

zlayko

    vendég

  • fórumtag
  • 24 posts
Azt hiszem, elsõsorban budapestiekhez szól a kérdésem... Nektek nem szokta a pulzusmérõtök a Margit-szigeten elveszteni a jelet? Sigma Onyx Fit-em van, és a szigeten gyakorlatilag soha nem tudom rendesen használni (csak bringán próbáltam, szóval pl. futva nem). Kíváncsi lennék, hogy veletek is elõfordult-e, vagy csak én vagyok peches, mert fogalmam sincs, hogy mi zavarhatja ott meg. Tapasztalatok?

#954
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
A GARMIN EDGE 500-RÓL valakinek van tapasztalata?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#955
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts

Szintén Cilosportot választottam, CM 4.4A HR, ebben van magasságmérõ is és adnak hozzá pulzusmérõ pántot. Ma volt a fõpróba egy 100km-es visegrádi kör, tökéletesen mûködött végig, elégedett vagyok. Remélem nem járok úgy vele, mint semmiho.
A mágnes rögzítése tényelg kicsit bizonytalan, de nem mozdult el. Van egy cateye mágnesem a fiókban, legföljebb kicserélem ha gond lenne vele.


Huhu, az jó, 19ezerért láttam asszem valamelyik magyar webshopban, mert elõször Én is ezt néztem. Beleolvasva a Blackburn Delphi 6.0 tapasztalatokba, elment tõle a kedvem.

A Polar megbízható és minõség, lehet hozzáteszem inkább még azt a 4 ezret és váltót késõbb cserélek.


Visszaolvastam. Hmm akik vettek ismerõsök Polar órát, azoktól még rosszat nem hallottam és karóra verzióba nekem is volt már Polar, amivel semmi problémám nem volt. Szóval szerintem marad az, hogy CS100N-be.
http://zerge.info/polar-cs100n.html

Szerintem meg fog felelni. :)
Ami engem érdekel az a sebesség, pulzus és pedálfordulat, meg ugye az ezekkel járó dolgok. Nem akarok gépre tölteni, meg hasonlók.
GPS koordináták nem érdekelnek, de ha igen, akkor Nokia E51 + GPS vevõm van. Esetleg összehozok valami kormányra szerelhetõ telefon tartót.

#956
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
Hát, nem írnak róla túl bíztatókat...
Blackburn Delphi 6.0 Reviews | 5 reviews | Buzzillions.com

#957
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
Szintén Cilosportot választottam, CM 4.4A HR, ebben van magasságmérõ is és adnak hozzá pulzusmérõ pántot. Ma volt a fõpróba egy 100km-es visegrádi kör, tökéletesen mûködött végig, elégedett vagyok. Remélem nem járok úgy vele, mint semmiho.
A mágnes rögzítése tényelg kicsit bizonytalan, de nem mozdult el. Van egy cateye mágnesem a fiókban, legföljebb kicserélem ha gond lenne vele.

#958
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
Hali, érdekelne még mindig info errõl a cuccról:
Blackburn Delphi 6.0 (Kieg

Elég halványnak tûnik a kijelzõje, szóval az gond lehet, hogy nem látom amit ír. De érdekelne, hogy esetleg vaqn-e/volt-e valakinek ilyenje?
Meg, hogy megéri e ez? Vagy ennyiért már inkább a Polar CS100-as?

Itt vannak adatok:
* Large Easy-to-Read Speed Display
* 4 Lines of Data on Each Display
* Speed Display to 0.1 Kph/Mph
* Distance to 0.01 Kph/Mph
* 11 Most Popular Wheel Sizes Pre-programmed
* Fits Regular and Oversized Bars
* All Units are Cadence Compatible
* 2-Bike Settings with Individual and Combined Odometers
* 100hr Ride Time or Total Time Chronograph
* 20-Lap Chronograph and Backlight on Delphi 4.0-6.0
* Current, average and max speed
* Trip/Total Distance
* Limited Lifetime Warranty
* All standard features, wireless speed/distance transmission wired cadence
* Current, Average and Max Cadence
* 20-Lap Chronograph w/Real Time Memory™
* Backlight
* Current, Average and Max Cadence
* Heart Rate w/3 Training Zones
* Real Time Memory™ w/Average & Max HR
* Altimeter w/vertical feet/meters climbed and Percent Grade
* Part No. 116 172

#959
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts
Valaki meg tudja mondani, hogy Polar-ban amikor edzésfájlt készítek, akkor "basic exercise" esetén pontosan mi a szerepe a 3 idõzítõnek és a három pulzuszónának?

Mert 725x esetében rendben van hogy csipog amikor letelt a beállított idõzítés, de az nincs meg, hogy a 3 pulzuszóna az egyes idõzítõkhöz lenne rendelve vagy valami egyéb függvény van köztük.

#960
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,124 posts
Errõl a VDO óráról vélemény? A computeremet is elhagytam, a pulzusmérõmet is. Megbízhatóak ezek az órák?
köszi