Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#841
milu

milu

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
a polar hazai forgalmazójának "zergének" az oldaláról

milu, nem tudom, hogy te honnan idéztél, de a fenti angol, meg ez, a Polar FAQ oldaláról, illetve a CS600 kezelési útmutatóból van.



Sehol nem írja a polar hivatalos odala, hogy ez a bizonyos "RR measurement" a szívelégtelenségek kimutatására szolgálna



#842
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Úgy mond nekem is ilyen órám van az azonban hogy pontosan minden szívdobbanást jelez Azonban ez édes kevés ugyanis ha jól tudom ( ha nem majd kijavítanak) az orvos a felfutási és lecsengési görbékbõl ill egymás hoz való hasonlóságuk és egyéb jellemzõk alapján állapítja meg. Nekem is van ilyen jellegû problémám hál istennek azonban nem jelentõs. Amire te gondolsz szerintem az a 24 órás monitoring vizsgálat mikor rád csatlakoztatnak egy készüléket az rögzít millió adatot és azt az orvosod majd kiértékeli.
3.-9. oldal
https://docs.google....ciBXnD_SA&pli=1
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#843
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
milu, nem tudom, hogy te honnan idéztél, de a fenti angol, meg ez, a Polar FAQ oldaláról, illetve a CS600 kezelési útmutatóból van.

Heart rate varies with every heartbeat. Heart rate variability (HRV) is the variation of beat-to-beat intervals,
also known as R-R intervals. HRV indicates the fluctuations of heart rate around an average heart rate. An average heart rate of 60
beats per minute (bpm) does not mean that the interval between successive heartbeats would be exactly
1.0 sec, instead they may fluctuate/vary from 0.5 sec up to 2.0 sec.


Sehol nem írja a polar hivatalos odala, hogy ez a bizonyos "RR measurement" a szívelégtelenségek kimutatására szolgálna

#844
milu

milu

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
"A pulzusmérõ óra nem EKG. Viszont azon pulzusmérõk, melyek mintavétele minden dobbanás is és számítógépre is ráköthetõek, azok tudják mutatni a szívzörejeket, a kamrai elégtelenségeket. Ezt hívjuk a sportban R-R pulzusnak. Ezen órák: POLAR CS600x, RS800CX és a Suunto T6d."

#845
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy melyik pulzusmérõ tudja kimutatni a szívritmuszavart, szívzörejt? A polar termékeit nagyjából tudom...


Úgy hívják EKG
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#846
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 posts
Az EKG, a többi nem jó erre. Ha nem elég - sokszor nem - akkor kérjél egy holtert a kardiológiáról, az 24 órás EKG, az megmondja a frankót

#847
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Szerintem te a "heart rate variability"-re gondolsz.

#848
milu

milu

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
én úgy hallottam, hogy a mostani csúcsmodellek már tudják: cs600x, rs800cx
a funkciót valami "r-r pulzusnak" hívják vagy mi


A Polar azt írja, hogy nem tudja értelmezni.



#849
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
A Polar azt írja, hogy nem tudja értelmezni.

7. Arrhythmia

Polar Heart Rate Monitors are not designed to detect arrhythmia or irregular rhythms and will interpret them as noise or interference. The computer in the wrist receiver will make error corrections, so that arrhythmia beats are not included in the averaged beats per minute. The blinking heart symbol in the face of the wrist receiver, however, will continue to show all heart beats received. In most cases the Polar Heart Rate Monitors will work fine for persons with arrhythmia.



#850
milu

milu

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy melyik pulzusmérõ tudja kimutatni a szívritmuszavart, szívzörejt? A polar termékeit nagyjából tudom...

#851
Frenk

Frenk

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Sziasztok!
Ha 36e Ft-ért vettem cs600-at / mindenféle tartozékkal pl.: csuklószíj/pánt /, megérte az árát?

#852
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 posts
Szia!

én 32-ét vettem egy egy szezont futottat.
De ha nem fontos pl a magasságmérés (nekem az volt) akkor jobban megéri újonnan egy cs 300 multi (36 e)

#853
Frenk

Frenk

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Sziasztok!
Érdeklõdöm, hogy egy használt Polar cs400-ért mennyit érdemes "adni"?
Segítségeteket elõre is köszönöm.
A bolti árak sajnos még elég "húzósak".

#854
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

nincs errol vmi leiras? optimalis pedalfordulat, pulzus, ilyesmi.


Ha hosszútávon friss akarsz lenni, akkor menj úgy mindig, hogy még éppen kényelmes legyen, ne pattogj a nyeregben, aztán fokozatosan hozzászokik a szervezeted a pörgetéshez és nem is fogja megemelni annyivala pulzust. Az elején persze felviszi, figyelni kell a mozgásra is, de megéri. Ajánlom a singlespeedezést, felfele erõsít, lefele-síkon rákényszerít a pörgetésre. ;)

#855
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts

nincs errol vmi leiras? optimalis pedalfordulat, pulzus, ilyesmi.


Állítólag teljesen egyéni. Nekem az elmúlt években 70-75 közti fordulat volt kényelmes. Most, néhány sebességedzés után (Városliget körbe körbe, a lejtõn 120-150-es mókuskerék amíg bírom, emelkedõn pihi) felkúszott a kényelmi szint 90 körülre. Alább a 80-90-et ajánják és máshol is, szóval ez akár jó is lehet.

A pulzus pedig egy elég komplex dolog, már abban is komoly eltérések vannak, hogy hogyan zónázzad be magadat, illetve mi alapján számold ki az értékeket.

#856
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Azért a 80as pedálcsapásszám még mindig pörgõs. Hamár combterhelésrõl beszélünk, akkor 50 alatt már egész korrektül lehet erõsíteni, 30 alatt kezd darabossá válni a mozgásom. :D


nincs errol vmi leiras? optimalis pedalfordulat, pulzus, ilyesmi.

#857
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts

A sebességet a bringán lévõ órán szoktam nézni, abban (még) nem gondolkodtam, hogy felváltani azt is, és 1 órával alintézni mindent. Kezdõ pulzusmérõ hazsnálóként szerintem a pillanatnyi pulzusomat fogom nézni, és mivel feltételezem csipog ha közel értem a max zónához, ezért nem kell állandóan figyelnem az órát a csuklómon.

Kezdõnek a külcsíntõl eltekintve melyik lenne jobb? Polar: Onyx Classic (ez a legújabb modell), vagy az Onyx Easy? Én inkább az easy fele hajlok a formája miatt, a gombjai miatt, illetve a kijelzõjén egyszerre több infó jelenik meg, bár ez lehet hátráltató is gondolom, ha ettõl nem látni olyan jól azt ami lényeges.


Elírtam! :) Nem polar, hanem Sigma Onyx Classic, vagy Onyx Easy.

#858
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

50 méter csak kézmosáshoz jó,
100 ban már kicsit fürödhetsz is
ha rendesen úszni akarsz akkor még több legyen, mert ha lemész a medence aljára akkor bajban leszel.

Pedálfordulat: 90-100 között a legjobb a hatékonyság. Így nem izomból tekersz mint 80as fordulatnál és így nem a combod terheled és fárasztod, hanem a keringésed.


Azért a 80as pedálcsapásszám még mindig pörgõs. Hamár combterhelésrõl beszélünk, akkor 50 alatt már egész korrektül lehet erõsíteni, 30 alatt kezd darabossá válni a mozgásom. :D

#859
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
A sebességet a bringán lévõ órán szoktam nézni, abban (még) nem gondolkodtam, hogy felváltani azt is, és 1 órával alintézni mindent. Kezdõ pulzusmérõ hazsnálóként szerintem a pillanatnyi pulzusomat fogom nézni, és mivel feltételezem csipog ha közel értem a max zónához, ezért nem kell állandóan figyelnem az órát a csuklómon.

Kezdõnek a külcsíntõl eltekintve melyik lenne jobb? Polar: Onyx Classic (ez a legújabb modell), vagy az Onyx Easy? Én inkább az easy fele hajlok a formája miatt, a gombjai miatt, illetve a kijelzõjén egyszerre több infó jelenik meg, bár ez lehet hátráltató is gondolom, ha ettõl nem látni olyan jól azt ami lényeges.

#860
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts
Kezdetben a sebességet bámultam. Aztán elkezdtem a pedálfordulatot számolgatni (mert azt nem mérte az óra).
Most, hogy kicsit odafigyelek az edzésre, a pulzus-fordulat páros van a legtöbbször a kijelzõn (a pulzus amúgy is gyárilag mindig megjelenik). Harmadik adatként a sebesség, óra-perc, illetve a megtett mászás szokott változni. Igaz, hogy a Polárt egész jól be lehet állítani, mert az autolap funkcióval megkapom a kilométerenkénti idõt is, amibõl az átlagsebességre lehet következtetni.