Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#821
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

azért, hogy saját magad adataival tudj kalkulálni, edzeni...
95-100%-on mennyit érdemes? :D nem tudsz pár 10 másodpercnél többet menni ott :)


nah jo, de az ember tul tudja magat hajtani. meg tudok xszer ebbe a tartomanyban tekerni egy edzes alatt :) igy gondoltam.

#822
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Kerékpár apróhirdetés: eladó használt és új bicikli és alkatrész ingyenes apró: Polar RS 300 X G1 GPS Pulzusmérõ, sebességmérõ óra!
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#823
Guardian

Guardian

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Sziasztok!

Pulzusmérõt szeretnék vásárolni.
A kritériumok, amiknek meg kell felelnie:
-megbízható legyen
-vízálló legyen
-lehessen az adatokat pc-re tölteni
-ne legyen 35.000-nél drágább
-tudjon valamiféle edzésprogram-javaslatot vagy edzéstervet készíteni
-karóraként is lehessen használni

Ezek alapján az alábbiakat néztem ki:
Suunto t3d:
Suunto T3D Fekete Nyíl (dupla öves) < Training < SUUNTO
Suunto M4:
SUUNTO M4 FÉRFI FEKETE/EZÜST < Suunto M < SUUNTO
Polar CS300:
POLAR CS300 < Kerékpár/Biciklizés < POLAR

A Suunto órák közül a t3 a szimpatikusabb (tudom, hogy hülyeség, de) a cserélhetõ óraszíj miatt. Tetszik benne a training effect funkció is, valami ilyesmire szükségem van. Emellett pc poddal tölthetõ az adat gépre is.
Az M4 sem rossz, abban az elõre tervezett edzések tetszenek nagyon, és az is kompatibilis pc poddal.
A Polar formára nem nagyon tetszik, és nem vagyok benne biztos, hogy edzésprogramot tud (vagy bármi ilyesmit), viszont ahhoz ajándék a sebességmérõ. Írnak ugyan valami OwnIndexrõl ill. OwnZone-ról, de ezeket nem ismerem. Továbbá abban sem vagyok egészen biztos, hogy megoldható-e ennél az adatátvitel, ha igen, hogyan, hova tölthetõk fel stb.

Nagyon köszönöm, ha segítetek nekem, de elõre jelzem: sajnos nem leszek könnyû eset. :D

#824
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

http://forum.bikemag...04/#post1082488

Ezt most azért linkelted be hogy olvassam végig? (mert nem fogom)
Vagy valami indoklás esetleg...

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#825
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Én most kezdtem(megint) foglalkozni azzal hogy mérjem a pulzusom bringázások/edzések közben. Márciusban vettem egy Decathlonos órát, lementem edzeni és megpróbáltam belõni a max pulzust (200 bpm) magamnak. A nyugalmi és a max pulzusomból kiszámoltam a pulzuszónákat, és elhatároztam hogy az ideális zónán belül fogok maradni. Na mondanom sem kell hogy amikor felültem a bringára, tökéletesen felborult az elképzelésem és a tekerés végére az óra 175 bpm átlagpulzust mutatott. Az elõre beállított (több weboldal és könyv átolvasása után "ideálisnak" mondott, az én esetemben 142-164 bpm) pulzuszónában csak 9 percet töltöttem a közel 2 órából amit a bringán töltöttem. Pedig bírtam volna még keményebben is hajtani.

Nem tudom mire véljem ezt...


http://forum.bikemag...04/#post1082488
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#826
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

az mitol van, hogy az atlagos pulzusom magasabb (~15el), de megis jobban birom, mint a tobbiek? en mar hataron mozgok, ok meg majd tobb edzessel tobbet birnak? a masik, hogy egyik havernal felmegy 195 fole is, nekem, ha 180-185, akkor vege - viszont 175-180 kornyeken relativ sokaig birom.

Én most kezdtem(megint) foglalkozni azzal hogy mérjem a pulzusom bringázások/edzések közben. Márciusban vettem egy Decathlonos órát, lementem edzeni és megpróbáltam belõni a max pulzust (200 bpm) magamnak. A nyugalmi és a max pulzusomból kiszámoltam a pulzuszónákat, és elhatároztam hogy az ideális zónán belül fogok maradni. Na mondanom sem kell hogy amikor felültem a bringára, tökéletesen felborult az elképzelésem és a tekerés végére az óra 175 bpm átlagpulzust mutatott. Az elõre beállított (több weboldal és könyv átolvasása után "ideálisnak" mondott, az én esetemben 142-164 bpm) pulzuszónában csak 9 percet töltöttem a közel 2 órából amit a bringán töltöttem. Pedig bírtam volna még keményebben is hajtani.
Nem tudom mire véljem ezt...

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#827
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

akkor mi ertelme merni? :) meg mennyit erdemes 95-100% kozeleben terhelni?

azért, hogy saját magad adataival tudj kalkulálni, edzeni...
95-100%-on mennyit érdemes? :D nem tudsz pár 10 másodpercnél többet menni ott :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#828
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
akkor mi ertelme merni? :) meg mennyit erdemes 95-100% kozeleben terhelni?

#829
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

33 eves mindegyikunk


Bloke megmondta, hogy mi a helyzet.


A sebesség mindent megold.

 


#830
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Kor?
10 éve 20-al többet pörgött a pumpám.


33 eves mindegyikunk

#831
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

az mitol van, hogy az atlagos pulzusom magasabb (~15el), de megis jobban birom, mint a tobbiek? en mar hataron mozgok, ok meg majd tobb edzessel tobbet birnak? a masik, hogy egyik havernal felmegy 195 fole is, nekem, ha 180-185, akkor vege - viszont 175-180 kornyeken relativ sokaig birom.


EZ azért édes kevés info. Mondhatnám hogy van amikor sokáig birom 170-175 közötti pulzussal máskor 160 felett meg akarok halni. Menj el egy terheléses vizsgálatra és sokat megtudsz magadról is, ha meg egy komplex élettani vizsgálatra mész el akkor még az esetleges kockázati tényezõkrõl is idõben értesülsz 35 felett én melegen ajánlanám mindenkinek pláne ha viszonylag késõn kezdi (újra kezdi) a sportolást.
PL:A Cardio Control Kft. hivatalos honlapja.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#832
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts
Kor?
10 éve 20-al többet pörgött a pumpám.

#833
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts

az mitol van, hogy az atlagos pulzusom magasabb (~15el), de megis jobban birom, mint a tobbiek? en mar hataron mozgok, ok meg majd tobb edzessel tobbet birnak? a masik, hogy egyik havernal felmegy 195 fole is, nekem, ha 180-185, akkor vege - viszont 175-180 kornyeken relativ sokaig birom.


Ez azért van, mert te te vagy, õk meg õk. De tényleg. Semmi értelme összevetni egymás pulzusát.

#834
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
az mitol van, hogy az atlagos pulzusom magasabb (~15el), de megis jobban birom, mint a tobbiek? en mar hataron mozgok, ok meg majd tobb edzessel tobbet birnak? a masik, hogy egyik havernal felmegy 195 fole is, nekem, ha 180-185, akkor vege - viszont 175-180 kornyeken relativ sokaig birom.

#835
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 posts
Van valakinek tapasztalata a blackburn delphi 5 esetleg a 6-ossal?

#836
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Régebben láttam én is nála, most nem él a link se. Hát ez így nem túl vidámság; reméltem hogy gyárt más is (hisz felébõl is még bõven lenne hasznuk), vagy több típust találok amit lehet vadászni használtban. :(

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#837
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
epp azert vettem sigma 2209et - mert ugyan nem szabhato annyira testre, mint a tobbi ora (ill hianyzik belole nehany funkcio), de mer mindent a szokasos funkciokon kivul: pulzust, fordulatot, magassagot. asszem ~25e volt ujonnan nemetektol.

#838
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Sajnos ennyibe kerül és csak rendelni lehet, nálunk nem forgalmazzák - valószínûnek tartom, hogy a Sportstracker és az Endomondo megvásárolta a forgalmazás jogát. (?) Emlékeim szerint Zergénél lehetett kapni pár hónapja a Bluetooth-os Polart, de már nála sincs. Egy kollégám is netrõl rendelte, az általad említett linkrõl. Máskülönben jó cucc, kolléga nagyon dícséri! :->

#839
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Keresgélek egy ideje de nem találok bluetoothos pulzusmérõ jeladót. Pontosabban szinte csak a polárét látom, és kettessel kezdõdik az ára.
Telefonhoz, SportsTracker vagy Endomondo-hoz (symbianosok) használnám.

A zephyr cuccát ltaláltam még, de az meg még drágább... Jah, lehetõleg használtba vadásznám le; de ha valami nem túl neves gyártó értelmes áron adja, akkor arra újonnan is lecsapnék.

Feltöltött kép
Feltöltött kép

Megköszönöm ha tudtok irányt mutatni!

Szerk: Sõt, ha jól látom éppen az endomondo oldaláról lehetne csak venni, polár 70 euró kiszállítással... Na, ennek a feléért lenne az igazi... (bár ahhoz képest hogy valahol 100 euro +kiszállítás a díj, ahhoz képest nem drága).

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#840
Frenk

Frenk

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Sziasztok!

Érdeklõdöm, hogy esetleg tudnátok feltenni/vagy küldeni egy magyar nyelvû cs600-as kézikönyvet.
Elõre is köszönöm.