Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#761
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

aha, akkor biztos ez a lakihegyi torony lesz a ludas dél felé, mert ahogy nézem a térképen, ez Csepelen lefelé is, és a Duna másik oldalán, Érd felé is bezavarhat, pont arrafelé, ahol nekem sok km-en keresztül nem mért... :(
igen, ez az én pulzusmérõm tuti 2009 elõtti, mert az elsõ dátumbeállításnál gyárilag 2007-et mutatott. ezek szerint megszívtam.
esetleg van rá esély szerintetek, hogy úgy visszacserélni, hogy egy újabb típusúra, esetleg ráfizetéssel? vagy ez halálra ítélt ötlet? :S
francba :(


ha ugy vetted, hogy elotte megkerdezted - sot rabeszeltek - hogy nem zavarja semmi, es megis... nyugodtan vidd vissza, es csereltesd ki masra, mert ha nem is szandekosan, de megtevesztettek.

#762
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

szia!
jó írok nekik, de amúgy kik õk? nem volt még dolgom a bikefun-nal, nem ismerem!

amúgy köszi a választ, a többieknek is!

még esetleg ha tudtok ilyen helyet korábbi tapasztalatból, mint ez a lakihegyi torony, megírhatnátok, hogy elkerüljem... meg azt pl. lehet tudni, hogy ahogy jövök Biatorbágy felõl vissza Bp.-re, Budaörs kezdetétõl miért száll el? onnantól kezdve szintén nem mér hazáig. (bár lehet, hogy az megint a Lakihegy miatt, újra elég közel kerül...)
azért elég rossz, hogy 2007-es pulzusmérõt árulnak 2011-ben ennyi pénzért, legalább akkor lett volna akciós vagy valami :(

köszi!


Nem semmi egy gondolkodás módod van akkor az én Garminom edge 500-am meg 2001-es mert az a kezdõ dátum? Vicces, akkoriban az ára lehetett vagy 1.000 dollár nem nem is 10.000€.:):):)
Az hogy mi a kezdõ dátum semmit nem jelent csak egy programozási kérdés és a kilométerórák nem olyanok mint a tavaszi kabátok hogy nyáron akciózzák õket. Egyébként a nevében is benne van hogy "classic" akkor ne várd hogy a legújabb legyen, ha meg már meg vetted ne utólag reklamálj akció miatt mivel alkudni a vásárlás elõtt szoktak.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#763
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
nem akarom ismételni önmagam ;)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#764
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 posts

isti; dobj egy mailt a bikefun-nak, hátha kitalálnak valamit.


szia!
jó írok nekik, de amúgy kik õk? nem volt még dolgom a bikefun-nal, nem ismerem!

amúgy köszi a választ, a többieknek is!

még esetleg ha tudtok ilyen helyet korábbi tapasztalatból, mint ez a lakihegyi torony, megírhatnátok, hogy elkerüljem... meg azt pl. lehet tudni, hogy ahogy jövök Biatorbágy felõl vissza Bp.-re, Budaörs kezdetétõl miért száll el? onnantól kezdve szintén nem mér hazáig. (bár lehet, hogy az megint a Lakihegy miatt, újra elég közel kerül...)
azért elég rossz, hogy 2007-es pulzusmérõt árulnak 2011-ben ennyi pénzért, legalább akkor lett volna akciós vagy valami :(

köszi!

#765
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
isti; dobj egy mailt a bikefun-nak, hátha kitalálnak valamit.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#766
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 posts
aha, akkor biztos ez a lakihegyi torony lesz a ludas dél felé, mert ahogy nézem a térképen, ez Csepelen lefelé is, és a Duna másik oldalán, Érd felé is bezavarhat, pont arrafelé, ahol nekem sok km-en keresztül nem mért... :(
igen, ez az én pulzusmérõm tuti 2009 elõtti, mert az elsõ dátumbeállításnál gyárilag 2007-et mutatott. ezek szerint megszívtam.
esetleg van rá esély szerintetek, hogy úgy visszacserélni, hogy egy újabb típusúra, esetleg ráfizetéssel? vagy ez halálra ítélt ötlet? :S
francba :(

#767
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
2009-nél régebbi sigmákat konkrétan a lakihegyi torony zavarta...késõbbiekben elvileg jav0tották a hibát.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#768
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
valszeg vmi regebbi konstrukcio - nekem is sigmam van (2209), es sose zavarta semmi.

#769
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 posts
sziasztok!

lenne egy kérdésem, eléggé el vagyok szontyolodva.
kb. 2 hónapja használok pulzusmérõt, sigma, digitális, ez: Sigma Onyx Classic (Kiegészítõk | Computer | Pulzusmérõs) | RideBike / Kerékpárüzlet és szervíz
én elsõre egy olcsóbb analógot akartam venni, de az eladó rábeszélt, hogy azért vegyek digitálisat, mert az analóg sokszor, pl. magasfeszültségû felsõvezeték hatására (vagy ha a közelemben mobiloznak stb.) összezavarodik és nem mér, a digitálissal ellenben ilyen nem fordulhat elõ. nahát az a problémám, hogy dehogynem, sajnos ezzel is tök gyakran elõfordul... :(
általában csak rövid idõre száll el ilyenkor: nullát mutat, de aztán vagy visszajön magától hamar és újra mér, vagy néha ki-be kell kapcsolnom, vagy megnyomom a gombokat, és ennek hatására mér újra, a lényeg, hogy 2 hónapig azért nem vittem vissza a boltba reklamálni, mert általában hamar visszajött és mért tovább, így az edzéseimet se hiúsította meg,így csak kellemetlen volt és idegesítõ, de azért használható.

ami miatt most írok: az utóbbi héten Bp.-rõl déli irányba mentem edzeni, amerre korábban még nem jártam, egyszer Csepelre (Halásztelek, Szigethalom stb.), 3x pedig Érd felé (1x Balatoni úton, 2x Budafoki úton). a csepeli-szigeten a 2 órás edzésem alatt végig nem mért, egyáltalán nem!! (az elején azt hittem, hogy az úttest mellett menõ HÉV miatt, de aztán késõbb sem tért magához.) Bp. - Érd között szintén nem mért, csak Érdrõl kiérve, majd vissza Bp. felé Budaörs kezdetétõl újra elszállt, és egyáltalán vissza se jött hazáig. így teljesen hazavágta az edzéseimet.

tegnap emiatt visszavittem a ridebike-ba, azonnal készségesen kicserélték egy újra, amit ma kipróbáltam a városban, és nagyon elszomorodtam, mert pont ugyanazokon a megszokott helyeken nem mér, ahol a régi, magyarul ugyanolyan rossz ez is, szóval nem tönkrement az elõzõ, hanem alapból ilyen rossz... :(

namost a kérdésem:
másnak is van ilyen problémája? lehet ellene tenni valamit, azon kívül, hogy nem megyek többet Csepelre, Érd felé, és a hasonló helyekre (ahol tapasztalatból tudom, hogy nem mér) edzeni? nyugodjak bele, hogy pechem volt és szar márkát választottam, vagy más márkájú digitális pulzusmérõkkel is elõfordul ilyen??

elõre is köszönöm a választ, és bocsánat, hogy ilyen sokat írtam.

#770
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 posts

ilyet még nem csináltam...
viszont mikor vettük akkor Zerge említette,hogy ha a gps-n és a melkasi jeladón kívül rá akarunk "kötni" akkor kell ezt megcsinálni...
azt én is szoktam használni mikor a gps-ben lemerül az elem edzés közben és kicserélem.akkor a már zajló edzés képernyõn(óra),nyomsz egy bal felsó gombot sokáig...megjelenik egy menü...ott van egy pont aminek "seek sensor" a neve.ha erre rányomok nem kell újraindítanom az edzést,hogy újra lássa a ki-be kapcsolt gps-t.
de az is lehet,hogy ez nem erre való.egyébként ha bemész Zerge-hez segítenek


Rendben, köszi a segítséget!
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#771
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

Hali!
Használ valaki CS szériás polárhoz csuklóadaptert? Mik a tapasztalatok? Nekem azt mondták, h nem ajánlják, mert eltörik az óra hátlapján lévõ kis fül? Meg tudja erõsíteni valaki?
üdv: matej

maga Zerge sincs túl jó véleménnyel róla...
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#772
matej84

matej84

    vendég

  • fórumtag
  • 58 posts
Hali!
Használ valaki CS szériás polárhoz csuklóadaptert? Mik a tapasztalatok? Nekem azt mondták, h nem ajánlják, mert eltörik az óra hátlapján lévõ kis fül? Meg tudja erõsíteni valaki?
üdv: matej

#773
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

ha nem gond azt még megkérdezhetném, hogy azt hogyan kell (össze ismertetni az órával).
Köszi a segítséget!

ilyet még nem csináltam...
viszont mikor vettük akkor Zerge említette,hogy ha a gps-n és a melkasi jeladón kívül rá akarunk "kötni" akkor kell ezt megcsinálni...
azt én is szoktam használni mikor a gps-ben lemerül az elem edzés közben és kicserélem.akkor a már zajló edzés képernyõn(óra),nyomsz egy bal felsó gombot sokáig...megjelenik egy menü...ott van egy pont aminek "seek sensor" a neve.ha erre rányomok nem kell újraindítanom az edzést,hogy újra lássa a ki-be kapcsolt gps-t.
de az is lehet,hogy ez nem erre való.egyébként ha bemész Zerge-hez segítenek
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#774
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 posts
ha nem gond azt még megkérdezhetném, hogy azt hogyan kell (össze ismertetni az órával).
Köszi a segítséget!
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#775
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

Tudna valaki abban segíteni, hogy a Polar RS 800CX óránál ha csak most tettem fel a km óra részét (eddig a nélkül használtam) akkor hogyan tudom beállítani azt, hogy mutassa a sebességet és a km-t a pulzus mellet (mondjuk a kalória helyén.)

a pro trainer-ben tudsz display-t setuppolni,de közvetlenül az órán is meg tudod csinálni.
viszont fontos,hogy össze "ismertesd" az új eszközt az órával
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#776
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 posts
Tudna valaki abban segíteni, hogy a Polar RS 800CX óránál ha csak most tettem fel a km óra részét (eddig a nélkül használtam) akkor hogyan tudom beállítani azt, hogy mutassa a sebességet és a km-t a pulzus mellet (mondjuk a kalória helyén.)
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#777
Fábián Imre

Fábián Imre

    vendég

  • fórumtag
  • 35 posts
Sziasztok!

Segítségeteket kérném polár pro tréner 5 súgójának fordításában, esetleg a szoftver magyarításában.

Köszönöm!
Imre

#778
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 posts

a rox8on log gomb sincs :) de az sem kell... max a konnyebb konfiguralhatosag miatt lenne ertelme a dokkolonak. de majd megnezem, hogy melyiket erne meg.

Kétféle naplózást lehet a Rox9-en ua. menetrõl menteni szgépre: az egyik az, amit látsz és a trip szó alatt található, ebbõl 7-re tud egyszerre emlékezni (pl. a hét napjain tett utak), itt átlag és szélsõ adatok van (pl. sebesség, pulzus, pedálfordulat, magasság, ...), ezeket a Rox9 magában is tárolja és menteni is lehet.
A másik az „igazi” naplózás, amikor adott idõnként (5, 10, 20 v. 30 sec) mintát vesz, s ezt az adathalmazt menti és ezt ábrázolja aztán grafikusan, vizsgálja statisztikusan, hasonlíthatjuk másikhoz stb., ebbõl (azt hiszem, hogy) annyi ilyen adatállomány lehet a Rox9-en, amennyi elfér (13-78 óra közt, a mintavételezési gyakoriságtól függõen; az enyémen most 4 van); mentés után érdemes törölni, hogy legyen hely.
Rox8-ot nem használtam, de akkor ez ezt az utóbbit nem tudja, s akkor csak az átlag+szélsõértékek menthetõk el szgépre.
A Rox9 a pedálfordulatot nem mintavételezi, még az átlagot ill maximumot sem jegyzi föl (a log naplóban).

#779
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
a rox8on log gomb sincs :) de az sem kell... max a konnyebb konfiguralhatosag miatt lenne ertelme a dokkolonak. de majd megnezem, hogy melyiket erne meg.

#780
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 posts

[...] a demot az nyomkodtam eleget elotte, de sajnos meg nem szolalt :)

Nekem sem. Hiba.

a rox8 csak abban ter el, hogy nem lehet loggolni vele? mert nekem csak aktualis infok kellenek, meg egy attekinto a tekeres vegen. utolag ugysem fogom nezegetni (gpssel loggoltakat sem nezem).

Igen, sõt, ha meggondolnád magad, lehetne is, persze csak ha megveszed utólag (drágábban) a kiegészítõket (USB fogadóegység, szoftver).