Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#721
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Na, akkor nálad is jelentkezett ez a probléma? Ezek szerint mégsem a svájci levegõ a gond? :D


Igen, valamikor valamelyik topicba (talán március végi szeles idõben) linkeltem is róla egy képet, amit menet közben fényképeztem :) .


A sebesség mindent megold.

 


#722
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Nálam csak a végig cipzáros mez segít ezen vagy az ha felveszek egy aláöltözetet.



Na, akkor nálad is jelentkezett ez a probléma? Ezek szerint mégsem a svájci levegõ a gond? :D

#723
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 posts

Néztem ezt is, tetszett is, de sokallom (SIGMA BC 2209 MHR COMPUTER - Bringa Butik Webáruház "gyalogló üzemmód [...]

Nekem ennek az elõdje volt (2006 MHR), azzal is meg voltam elégedve, még jobban a mostani Rox 9-cel, ami a 2209-hez hasonló (valamivel többet tud).
A 2209-nek a „gyalogló” üzemmódja viszont ügyes, többször használtam gyalogtúrán a 2006-al (nyakba akasztva); a Rox 9-en sajnos nincs ez.
Ha veszel, ezt csakis a Világhálóról érdemes (sajnos), pl. az mzoli10 által ajánlott bike-components.de árait már kevésbé sokallnád...

#724
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts

Ez? Nekem ilyen van, csak jó tudok róla mondani.

Sigma BC 2209 MHR wireless Tacho - BIKE-COMPONENTS.DE
Ne lepõdj meg, itthon nem ennyibe kerül. :)


Néztem ezt is, tetszett is, de sokallom (SIGMA BC 2209 MHR COMPUTER - Bringa Butik Webáruház "gyalogló üzemmód ( 14 funkciós, csiklópánt )" :D )

Egyelõre amúgy eléggé tetszik, pláne ennyiért a Trelock, de majd még utána olvasok teszteknek vele kapcsolatba. Szépnek és igényes kidolgozásnak tûnik és pl ezen a BB3000-esen is pont az van ami kell nekem (pedálf., pulzus, stb). Még úgy is pár hét mire oda jutok, hogy meg tudom venni. Meg van ebben is hõmérséklet meg magasság mérés.

Meg PC-vel összeköthetõ, meg németek csináltak, meg amúgy is szép és jónak tûnik, de tényleg, majd olvasok még róla, mert tudatos vásárló vagyok. :))
Ott virágozz, ahova elültettek!

#725
mzoli10

mzoli10

    vendég

  • fórumtag
  • 215 posts
Ez? Nekem ilyen van, csak jó tudok róla mondani.

Sigma BC 2209 MHR wireless Tacho - BIKE-COMPONENTS.DE
Ne lepõdj meg, itthon nem ennyibe kerül. :)

#726
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
Cateyek viszont +10... :/ Ez a bajom vele. Amúgy tényleg tetszenek, meg van valami német(?) márka, amirõl most olvastam, Trelock a neve asszem, az is szép meg jó, de az is van vagy 40 a pedálfordulat mérõs, pulzusmérõs verziója.

Amúgy egyre jobban hajlok afelé, hogy várjam meg még lesz keretem cateyere, vagy trelockra. Amúgy az utóbbi nekem kinézetbe baromira bejön (Trelock BB3000 : http://www.bringalan...ock-bb3000.html )

Pl itt most csak 31.750.- http://www.hoppedal....trelock-bb-3000
Ott virágozz, ahova elültettek!

#727
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
Nem ajánlom. Kicsit olvass vissza többünknek gondja volt ciclosport órákkal. nekem uilyen van 1 évig sem bírta, gariban cserélték, az új még jó.

http://forum.bikemag...tml#post1094315

Válassz cateyet ha nem akarsz gondot.

Fúú, ha sikerül eladnom a gitárom, akkor végre meglesz a keret a km óra és pulzusmérõ upgradejére. Eddig külön volt a kettõ, sõt a pulzusmérõ karóra mer egy ideje meg is halt, szóval az már nincs is.

25ezer körüli keretet szánok rá, jó lenne valamit összehozni. Pedálfordulat, pulzus, alap km mérési dolgok, ez sztem alap. Azon gondolkodom, hogy a magasságmérés kell-e bele nekem. Barometrikus férne max bele ebbe az árba, a GPS-esek drágábbak.

Amúgy amit kinéztem az egy ilyen: CICLOSPORT CM 4.4A HR PULZUS +MAGASSÁGMÉRÕS VEZETÉK NÉLKÜLI COMPUTER - Bringa Butik Webáruház

Meg a másik kérdés, megéri-e ez?!

Amúgy még ott van asszem a polárnak a CS100-asa is, az is mint ha ilyen árban lenne. Nem tudom melyik legyen. esetleg (már bevált) ötletek ilyen árban?

Pulzus, fordulat legyen a km mérés mellett ez a alap, a többi csak extra.



#728
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
Fúú, ha sikerül eladnom a gitárom, akkor végre meglesz a keret a km óra és pulzusmérõ upgradejére. Eddig külön volt a kettõ, sõt a pulzusmérõ karóra mer egy ideje meg is halt, szóval az már nincs is.

25ezer körüli keretet szánok rá, jó lenne valamit összehozni. Pedálfordulat, pulzus, alap km mérési dolgok, ez sztem alap. Azon gondolkodom, hogy a magasságmérés kell-e bele nekem. Barometrikus férne max bele ebbe az árba, a GPS-esek drágábbak.

Amúgy amit kinéztem az egy ilyen: CICLOSPORT CM 4.4A HR PULZUS +MAGASSÁGMÉRÕS VEZETÉK NÉLKÜLI COMPUTER - Bringa Butik Webáruház

Meg a másik kérdés, megéri-e ez?!

Amúgy még ott van asszem a polárnak a CS100-asa is, az is mint ha ilyen árban lenne. Nem tudom melyik legyen. esetleg (már bevált) ötletek ilyen árban?

Pulzus, fordulat legyen a km mérés mellett ez a alap, a többi csak extra.
Ott virágozz, ahova elültettek!

#729
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

polar 725x azt írja ki, hogy fullon van a memóriája, amikor elindítom a mérést. amikor belemegyek a fájlokba nem látok egyetlen edzést sem.
van ötletetek, hogy mi lehet az oka?

lehet, hogy bekapcsolva maradt, és üres edzéssel telt meg?

a polar pro trainer programmal tudtam törölni a fájlokat. arra tippelek, hogy merülõben volt az elem és valahogy "beleragadtak" a memóriába a fájlok...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#730
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 posts
lehet, hogy bekapcsolva maradt, és üres edzéssel telt meg?

#731
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 posts

szerintem...
-tiszta-e a mellkaspánt?
-elég szoros-e a mellkaspánt?
-esõben ha nagyon ázol és befolyik a pánthoz is a víz akkor az olyan mintha úsznál...elvész a jel
-elemek nem merültek-e le?
-szõrzet...ha nagyon gorilla vagy az sem jó
szerintem...

egy polar is képes ilyeneket produkálni ha nem használod "normálisan"...


Köszönöm a tippeket!
Mellszõröm nincs :) ; szerintem nem volt laza, de most azért húztam még rajta, meglátjuk így jobb-e; nem koszos, de azért lemosom szappannal, hogy izzadság se legyen rajta; az elemnek elvileg jónak kéne lennie, hiszen pár hete van meg, és a karóra rész teljesen jól mûködik, ezért gondolom a jeladóban is hasonlóan jónak kell még lennie, mindenesetre végsõ esetben lehet megpróbálok majd egy elemcserét.
Még egyébként az is lehet, amit McGywer ír, hogy odacsapkod a mez (bár használok feszes aláöltözetet), vagy a nyakamban lévõ medál esetleg (ez edzéskor a mezen kívül van, és pl. legutóbb direkt nem vettem fel, így is 198-at mutatott rövid ideig, ahogy írtam, szóval szerintem nem a nyaklánc lesz a gond).
Az esõrõl érdekes, amit írsz, lehet. Mondjuk száraz idõben is elõfordult 1x, hogy ennyire rosszul mért, elég sok ideig. (A többi esetben inkább csak elvétve mutatott rosszat.) Azon az edzésen úgy emlékszem nagyon izzadtam, az végülis hasonló... Hátha ezen is segít, ha feszesebbre állítom.
Nektek amúgy mennyire szorosra van húzva?

#732
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Polar RS800CX-em van, és lejtõn többnyire elszáll a pulzus az égig. Jeladó és öv csere után is megmaradt a jelenség. Hosszas utánaolvasás után találtam valami olyasmit, hogy ha a menetszél hatására a mez elõl ugye libeg és odacsapkod a jeladóra, akkor meghülyülhet tõle bizonyos esetekben. A furcsa, hogy otthon ilyet nem produkált, csak itt kint Svájcban. Gondolom nem az itteni levegõ az oka. Ugyanazokat a mezeket használom mint otthon. Ha nedves elõl a mez, akkor többnyire megszûnik a probléma, de félórás lejtõknél elõbb-utóbb kiszárad. Cseréltem mosószert, a probléma maradt, gépi mosásról és szárításról átálltam kézire, ettõl sem lett jobb.
Valakinek van jobb ötlete? A probléma adott, a mez odacsapkod, 99,99%-ig biztos, hogy ez okozza a gondot. Futásnál, vagy egyéb mozgásnál mikor nincs akkora sebesség hogy belibegjen a mez, nincs gond.

Nálam csak a végig cipzáros mez segít ezen vagy az ha felveszek egy aláöltözetet.


A sebesség mindent megold.

 


#733
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
Polar RS800CX-em van, és lejtõn többnyire elszáll a pulzus az égig. Jeladó és öv csere után is megmaradt a jelenség. Hosszas utánaolvasás után találtam valami olyasmit, hogy ha a menetszél hatására a mez elõl ugye libeg és odacsapkod a jeladóra, akkor meghülyülhet tõle bizonyos esetekben. A furcsa, hogy otthon ilyet nem produkált, csak itt kint Svájcban. Gondolom nem az itteni levegõ az oka. Ugyanazokat a mezeket használom mint otthon. Ha nedves elõl a mez, akkor többnyire megszûnik a probléma, de félórás lejtõknél elõbb-utóbb kiszárad. Cseréltem mosószert, a probléma maradt, gépi mosásról és szárításról átálltam kézire, ettõl sem lett jobb.
Valakinek van jobb ötlete? A probléma adott, a mez odacsapkod, 99,99%-ig biztos, hogy ez okozza a gondot. Futásnál, vagy egyéb mozgásnál mikor nincs akkora sebesség hogy belibegjen a mez, nincs gond.

#734
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
polar 725x azt írja ki, hogy fullon van a memóriája, amikor elindítom a mérést. amikor belemegyek a fájlokba nem látok egyetlen edzést sem.
van ötletetek, hogy mi lehet az oka?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#735
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

a tiéd is kódolt, digitális?
ha csak pár ilyen hely lenne, még kibírnám, bár akkor is kellemetlen, hogy nem tudod az edzés végén, mennyi volt a max. pulzus (ha már van ilyen funkció, szeretném kihasználni...) de nekem mostanában csomószor csinálja :(
egyedül edzek, nem a boly a probléma.


szerintem...
-tiszta-e a mellkaspánt?
-elég szoros-e a mellkaspánt?
-esõben ha nagyon ázol és befolyik a pánthoz is a víz akkor az olyan mintha úsznál...elvész a jel
-elemek nem merültek-e le?
-szõrzet...ha nagyon gorilla vagy az sem jó
szerintem...

egy polar is képes ilyeneket produkálni ha nem használod "normálisan"...
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#736
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 posts

Lehet valami távkábel zavart be (nem feltétlen kell nagyfesz.), nekem is vannak helyek, ahol stabil 255-t mutat, valószínûleg van valami gáz azon a környéken, de ha bolyban tekertél, az is lehet, hogy valaki másé zavart be.


a tiéd is kódolt, digitális?
ha csak pár ilyen hely lenne, még kibírnám, bár akkor is kellemetlen, hogy nem tudod az edzés végén, mennyi volt a max. pulzus (ha már van ilyen funkció, szeretném kihasználni...) de nekem mostanában csomószor csinálja :(
egyedül edzek, nem a boly a probléma.

#737
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 posts

Ja hogy ez karóra és nem biciklicomputer, akkor nem szóltam...


be szoktam nedvesíteni, úgy indulok edzeni. de egyébként ha nem nedvesítem be, akkor is mûködik, meg uténa már úgyis izzad az ember, szóval gondolom, ez csak az edzés elején lehetne probléma, de szerintem nem ez a baj.
(a karóra az a kijelzõ része, mint a biciklicomputer, ugyanúgy szíjon vannak a szenzorok.)
igen, kódolt digitális, szóval nem kéne, hogy összezavarodjon más sugaraktól (távvezeték, mobiltelefon, wifi stb.), mégis erre gyanakszom...
még várok pár edzést, mielõtt írok újra a Bikefunnak, ma pl. csak egyszer mutatott rosszat, pár másodpercig 198-at jelzett, ahogy észrevettem gyorsan lepauzéztam, és ahogy továbbgurultam, hamarosan visszajött a 145...

#738
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
Ja hogy ez karóra és nem biciklicomputer, akkor nem szóltam...

Ha kódolt digitális, akkor nem nagyon szabadna hogy bezavarja az "elektroszmog". Nem egyszerûen arról van szó, mint nálam korábban hogy nem nedvesíted be edzés elõtt a szíjat a szenzoroknál?



#739
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
Ha kódolt digitális, akkor nem nagyon szabadna hogy bezavarja az "elektroszmog". Nem egyszerûen arról van szó, mint nálam korábban hogy nem nedvesíted be edzés elõtt a szíjat a szenzoroknál?

Sziasztok!
Nemrég írtam itt a fórumon, hogy rossz a pulzusmérõm ( BikeFun - SIGMA - Pulzusmérõ - Pulzusmérõ SIGMA ONYX CLASSIC ) , valaki javasolta, hogy írjak a Bikefun Hungary-nek, hátha kitalálnak valamit. Meg is tettem, és le a kalappal, rögtön készségesen válaszoltak, és kicserélték egy másik, újabb típusra: BikeFun - SIGMA - Pulzusmérõ - Pulzusmérõ Sigma PC 25 DIGI KÓD
Ez kezdetben (hetekig) kifogástalanul mûködött, egyedül a lakihegyi torony közvetlen közelében, kb. 300 méteres szakaszon nem mért, de gondolom ennyire közel egy sugárzó adótoronyhoz ez belefér, ezért ezt még nem tettem szóvá. (2x tekertem ezzel a pulzusmérõvel arrafelé, mind2x ugyanott nem mért, azt írta ki, hogy nem talál jelet.)
Viszont az utóbbi hetekben ez a pulzusmérõ is elkezdett "elromlani": nem mindig, de néha, random valótlan adatokat mutat rövid idõre, de eddig mindig csak pár másodpercekre fordult ez elõ, max. fél percre. Így pl. volt olyan, hogy az edzés végén az elraktározott max. pulzus 207 volt.... Gondolkodtam mit csináljak, nem minden edzésen fordul ez elõ, van, hogy végig rendesen mûködik, gondoltam, várok még, mennyire lesz ez zavaró, vagy hátha elmúlik, nincs kedvem megint reklamálni a Bikefun-nál... De azért mégiscsak zavaró, nem tudom másoknál is elõfordul-e ilyen, más pulzusmérõkkel...
Viszont tegnap esõben edzettem 2,5 órát, és most nem másodpercekre, hanem percekre romlott el, és mért összevissza mindent, 130-200 között, összevissza ugrált.
Arra gondoltam, hogy eddig is a különbözõ sugárzások zavarhatták be (hiába digitális), és ez most a nedves idõben mégjobban elõjött, hiszen a nedves levegõben az elektromosság is jobban terjed. Az szerintem kizárt, hogy beázott volna az óra, hiszen a kijelzõn nem látszott semmi baj, ill. a gombokat nyomogatva is rendesen mûködött. Vagy úgy értitek, hogy a jeladó ázhatott esetleg be?
Szerintetek reklamáljak újra, vagy várjak még? Esetleg próbáljak meg egy elemcserét a jeladóban? (Az órában biztos jó az elem, hiszen mint mondtam, a kijelzõ tök normálisnak tûnik, mondjuk akkor nem tudom a jeladóban mért lenne gyenge az elem...)



#740
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts

Sziasztok!
Nemrég írtam itt a fórumon, hogy rossz a pulzusmérõm ( BikeFun - SIGMA - Pulzusmérõ - Pulzusmérõ SIGMA ONYX CLASSIC ) , valaki javasolta, hogy írjak a Bikefun Hungary-nek, hátha kitalálnak valamit. Meg is tettem, és le a kalappal, rögtön készségesen válaszoltak, és kicserélték egy másik, újabb típusra: BikeFun - SIGMA - Pulzusmérõ - Pulzusmérõ Sigma PC 25 DIGI KÓD
Ez kezdetben (hetekig) kifogástalanul mûködött, egyedül a lakihegyi torony közvetlen közelében, kb. 300 méteres szakaszon nem mért, de gondolom ennyire közel egy sugárzó adótoronyhoz ez belefér, ezért ezt még nem tettem szóvá. (2x tekertem ezzel a pulzusmérõvel arrafelé, mind2x ugyanott nem mért, azt írta ki, hogy nem talál jelet.)
Viszont az utóbbi hetekben ez a pulzusmérõ is elkezdett "elromlani": nem mindig, de néha, random valótlan adatokat mutat rövid idõre, de eddig mindig csak pár másodpercekre fordult ez elõ, max. fél percre. Így pl. volt olyan, hogy az edzés végén az elraktározott max. pulzus 207 volt.... Gondolkodtam mit csináljak, nem minden edzésen fordul ez elõ, van, hogy végig rendesen mûködik, gondoltam, várok még, mennyire lesz ez zavaró, vagy hátha elmúlik, nincs kedvem megint reklamálni a Bikefun-nál... De azért mégiscsak zavaró, nem tudom másoknál is elõfordul-e ilyen, más pulzusmérõkkel...
Viszont tegnap esõben edzettem 2,5 órát, és most nem másodpercekre, hanem percekre romlott el, és mért összevissza mindent, 130-200 között, összevissza ugrált.
Arra gondoltam, hogy eddig is a különbözõ sugárzások zavarhatták be (hiába digitális), és ez most a nedves idõben mégjobban elõjött, hiszen a nedves levegõben az elektromosság is jobban terjed. Az szerintem kizárt, hogy beázott volna az óra, hiszen a kijelzõn nem látszott semmi baj, ill. a gombokat nyomogatva is rendesen mûködött. Vagy úgy értitek, hogy a jeladó ázhatott esetleg be?
Szerintetek reklamáljak újra, vagy várjak még? Esetleg próbáljak meg egy elemcserét a jeladóban? (Az órában biztos jó az elem, hiszen mint mondtam, a kijelzõ tök normálisnak tûnik, mondjuk akkor nem tudom a jeladóban mért lenne gyenge az elem...)


Lehet valami távkábel zavart be (nem feltétlen kell nagyfesz.), nekem is vannak helyek, ahol stabil 255-t mutat, valószínûleg van valami gáz azon a környéken, de ha bolyban tekertél, az is lehet, hogy valaki másé zavart be.