Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#701
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás
Csillogást nem vettem eddig észre.
800nál nem kell bejárt kör a virtuális partnerhez.
Vicces egy dolog.
Beállítod az átlagát, és árkon bokron annyival teker, mutatja idõben, távolságban mennyivel vagy tõle.
Ha nagyon elhúzol, vagy lemarad már csak az elsõ kerekét látod :D
Csomó adatot ki tudsz tenni a kijelzõre, azt hiszem 4"lapon"x12 lehet.

#702
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Akkor a 800 lesz a te cuccod.
Kicsi könnyû okos.
...
Virtuális partnerrel tudsz meccselni ha egyedül tekersz.


az érintõképernyõje viszont csillog, nem látni mindig rendesen.
ha jól tudom egy már bejárt körön a 705-ös is mutatja az idõmet, h mennyivel vagyok elõbbre/hátrébb, mint korábban.
ami még a 705 mellett szól, az ára - 40 ezerrel olcsóbb a 800-asnál
de még azért utánaolvasok, mert beleültetted a bogarat a fülembe :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#703
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás

köszi. garit sejtettem, hogy buktam, viszont olcsó...


inkább edzeni. és ha már veszek, akkor a lehetõ legjobbat akarom... (anno a 725ös polarra is vártam 1-2 évet, mire összegyûlt rá)


Akkor a 800 lesz a te cuccod.
Kicsi könnyû okos.
2db tartó konzol van hozzá, "prémium" pulzus jeladó.Szövetbõl van a pánt.
Kényelmes.
Virtuális partnerrel tudsz meccselni ha egyedül tekersz.
Okos mérlegrõl áthúzza a súlyodat stb... (igaz ilyen mérleg még nincs náluk)

#704
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

köszi. garit sejtettem, hogy buktam, viszont olcsó...
inkább edzeni. és ha már veszek, akkor a lehetõ legjobbat akarom... (anno a 725ös polarra is vártam 1-2 évet, mire összegyûlt rá)


edzeni szerintem inkabb 500 (kisebb, ritkabban kell tolteni) - ha meg tajekozodni kell, akkor a 800on nem olyan akombakom a grafika, ill azzal a joystickal eleg nehez tekergetni a terkepet. ket havernak volt 705, de elegge osszevissza mertek pl a magassagot (egymashoz kepest is). a 800as mar annyit mutatott mint az olcso sigmam :)

#705
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Polar RS800CX. Vajon csak nekem veszi be nehezen a piros gomb megnyomását? Újkorában, másfél éve is nehezen ment a start, de most mintha még inkább nehéz lenne.

#706
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Elvileg a töltõn is cserélhetõ a dugvilla eu-sra, ami a csomagban van.
Gari sajna nem lesz itthon rá akkor sem ha számlás.

köszi. garit sejtettem, hogy buktam, viszont olcsó...

Gyakran mar a tolto sem mas. Tajekozodni kell vagy inkabb edzeni?

inkább edzeni. és ha már veszek, akkor a lehetõ legjobbat akarom... (anno a 725ös polarra is vártam 1-2 évet, mire összegyûlt rá)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#707
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás
Elvileg a töltõn is cserélhetõ a dugvilla eu-sra, ami a csomagban van.
Gari sajna nem lesz itthon rá akkor sem ha számlás.

#708
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Gyakran mar a tolto sem mas. Tajekozodni kell vagy inkabb edzeni?

#709
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
a tengerentúli Garmin 705 különbözhet valamiben európai társától?
gondolom a töltõje más, de azon kívül kompatibilis lehet európával? :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#710
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
RS800CX-nél most épp a sebességmérõ szenzorral akadt problémánk.
Nem mér.
Néha villog a jeladó, néha nem. Az óra betanításkor megtalálja, de utána nem mér.
Még nincs egy éves a jeladó, úgyhogy elem merülés - elvileg - nem jöhet szóba

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#711
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ok, azonnali elemcsere lesz, nagyon köszi!

#712
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

RS800CX multi. Órában márciusban cseréltem CR2032-es elemet, gyári elem egy évig gond nélkül bírta. Ezzel az újjal meg, 4 hónap után már nem találja a mellkasi jeladót (ebben a CR2025-ös elem 1 hónapja cserélve), a bicajon a sebességszenzort és a GPS-t. Tünetek:
- amikor az óra keres, elhalványul a kijelzõ, nem látok semmit (tipikus tünet, várható elemcserére figyelmeztet)
- múlt héten, elsõre a mellkasi jeladót úgy találta meg, hogy alapból 175-190-es pulzuson ugrált a számláló
- pár napja a GPS-t úgy találta meg, hogy egy helyben állva fél perc alatt 10 km mozgást rögzített
- sokadszori, végül sikeres újrapárosítás, majd látszólagos jó edzéslog után (valós km, valós pulzus- és átlagértékek stb.) többszöri áttöltés után is teljesen fals értékek mentek át a ProTrainerbe, mint a GPS, mind a sebesség- és pulzusadatok tekintetében
Több mint valószínû, minden problémát a lemerült elem okoz, csak gondoltam leírom, hátha más is szív majd késõbb hasonlóval, legyen valami támpontja.


Cseréld ki az elemet! Nekem egyik napról a másikra meghülyült az órám, végtelen mennyiségû edzésfile lett benne és blockolva lett a settings menü. A programmal sem tudtam semmit változtatni az óra beállításain. 2 reset után csak megjelent az elemcserét jelzõ ikon is a kijelzõn. Ezután elemet cseréltem, aztán újra reset és meghülyült a kijelzõ. Mint utólag kiderült, elállítódott a kontraszt (merthogy azt is lehet állítani, meg még sokso dolgot, csak sehol nem szólnak róla...). Factory reset tán ami kellett, igazából csak egy gombkombináció, utána bele lehet túrni az óra gyári beállításaiba is.

#713
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
RS800CX multi. Órában márciusban cseréltem CR2032-es elemet, gyári elem egy évig gond nélkül bírta. Ezzel az újjal meg, 4 hónap után már nem találja a mellkasi jeladót (ebben a CR2025-ös elem 1 hónapja cserélve), a bicajon a sebességszenzort és a GPS-t. Tünetek:
- amikor az óra keres, elhalványul a kijelzõ, nem látok semmit (tipikus tünet, várható elemcserére figyelmeztet)
- múlt héten, elsõre a mellkasi jeladót úgy találta meg, hogy alapból 175-190-es pulzuson ugrált a számláló
- pár napja a GPS-t úgy találta meg, hogy egy helyben állva fél perc alatt 10 km mozgást rögzített
- sokadszori, végül sikeres újrapárosítás, majd látszólagos jó edzéslog után (valós km, valós pulzus- és átlagértékek stb.) többszöri áttöltés után is teljesen fals értékek mentek át a ProTrainerbe, mint a GPS, mind a sebesség- és pulzusadatok tekintetében
Több mint valószínû, minden problémát a lemerült elem okoz, csak gondoltam leírom, hátha más is szív majd késõbb hasonlóval, legyen valami támpontja.

#714
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Én Trelock BB3000-et akartam venni (csak elvitte a pénzem más, szóval ez idén se lesz meg :( ). Nézd meg õket, németek csinálják, igényesen néz ki, elég sokat tud, én nem hiszem, hogy mellé lehet lõni vele, bár sajna tapasztalat még nincs.

Ellenben a CS100-ról van. Trafóknál igen könnyen elmegy az esze. Bár ez kevés indok ellene, még ezzel együtt is jónak mondható.

De a trelock nekem azért tetszett meg, mert külföldrõl ~33ezerért behozható (postával adóval, vámmal, tudja a franc mivel még), múltkor itt írta valaki és cserében ebbe a BB3000-esben a pulzus és km/h mérés mellett van pedálfordulat, barometrikus magasságmérés, hõmérséklet. Gépre ettõl is le tudod hívni az adatokat.

TRELOCK Bike & Body: BB 3000 Fitness

Trelock BB3000 Fitness : Fitness watch price comparison, deals, online reviews
Ott virágozz, ahova elültettek!

#715
yvanhoe

yvanhoe

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok. Kis segítséget, tanácsot kérnék tõletek. Beadta a kulcsot a pulzusmérõm. Olyat szeretnék vásárolni ami egyben computer is, hogy több helyem legyen a kormányon. 2 tipusig szûkítettem a kört, és ebben kérném a véleményeket:

Polar CS100 vagy VDO HC12.6.

Tudom, hogy nem egy árkategória, de hajlandó vagyok töbet áldozni rá, ha megéri.

Ér-e annyit a polar egyedi pulzusmérõ, egyéni zóna mérõ szabadalma (jó-e egyáltalán), amennyivel többe kerül.

Tartósságban, van-e tapasztalat?

#716
pumukli2

pumukli2

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

Néztem ezt is, tetszett is, de sokallom (SIGMA BC 2209 MHR COMPUTER - Bringa Butik Webáruház "gyalogló üzemmód ( 14 funkciós, csiklópánt )" :D )

Egyelõre amúgy eléggé tetszik, pláne ennyiért a Trelock, de majd még utána olvasok teszteknek vele kapcsolatba. Szépnek és igényes kidolgozásnak tûnik és pl ezen a BB3000-esen is pont az van ami kell nekem (pedálf., pulzus, stb). Még úgy is pár hét mire oda jutok, hogy meg tudom venni. Meg van ebben is hõmérséklet meg magasság mérés.

Meg PC-vel összeköthetõ, meg németek csináltak, meg amúgy is szép és jónak tûnik, de tényleg, majd olvasok még róla, mert tudatos vásárló vagyok. :))


Sigma kerékpár-computer BC 2209 MHR - BikeStore24.hu Magyarország legnagyobb választékú Onlineshopja

nálunk sem ennyibe kerül...

#717
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Még úgy is olcsóbb, mert az a webshop ahol 31-32e körül volt, az még nem üzemel és nem tudom, hogy fog-e valaha is... >.<
Ott virágozz, ahova elültettek!

#718
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Megnéztem. Nekem a BB3000-re 180$ a végösszeg adóval és szállítással.

#719
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
XXcycle, manufacturer: Trelock, bicycle computers (html)

Itt a BB3000-es 114$, ami meg 20e ft körül van, kérdés a 16 ezer ft különbség, amennyi van az itthonival szemben felhasználódik-e a hazajuttatásra. :DD

A BB4000i kerül annyiba, mint itthon a 3000-es.
Ott virágozz, ahova elültettek!

#720
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Igazából eléggé elhúzódtam a Trelock felé. De körülnézek addig még, mire meglesz rá a keretem.
Ott virágozz, ahova elültettek!