Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BIOLÓGIA ÓRA: mikor mit vagy mi miért?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
149 hozzászólás a témában

#61
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Ja lehet, amikor feljebb váltok könnyebb áttételre akkor már elmúlik.

#62
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Mer' állítólag 60-90 az ideális. Te meg lehet, hogy izomból nyomod...

#63
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
:) Pörgetõs tempónál jön elõ ez.

Ez így már közelebb áll a megoldáshoz? ::)

#64
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Ano: Növényélettani szempontból a Ca valóban befolyásolja más ionok (pl. P) felszívódását, hogy nálunk hogyan mûködik ez, azt most nem tudnám megmondani. Lehetséges, hogy a te bogyódban a Ca és a Mg olyan vegyület formájában van jelen, hogy az ionok fokozatosan, lassan szívódnak fel, hosszabb távon is biztosítva a megf. koncentrációt... ::)

eric: csak van valami képed arról, hogy másodpercenként hány kört ír le a lábad...

#65
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Bigzero: õszintén? Halvány lila gõzöm sincs. ;D

#66
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Na igen, lehet hogy olcsó, viszon ahhoz hogy ugyanolyan hatást érj el ... sokkal több kell belõle.

És akkor már nem is olyan olcsó. Én csak tudom, mert én is szedtem tablettát, és bizony akármennyit szedhettem, teljesen nem szünt meg a görcs.
Én erre a kapszulára esküszöm!!
Nekem ez eddig bevált! ;)
Talán azért jobb, mert hallottam olyasmit hogy a kálcium felszívódásához kell a magnézium is, mert különben csak kipisiled ... javítsatok ki ha tévedek, elvégre csak informatikus vagyok, nem pedig orvos vagy biológus ;D

#67
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Na, akkor itt is a megoldás. A fránya kalcium. Pezsgõtablettában olcsó.

#68
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
eric: milyen pedálfordulaton tekersz?
mindenki: mi az az aerob/anaerob edzés??? A fogalma tiszta, de melyik mire jó???

#69
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Paraferee: nem tudom hogy ismered-e a California Fittnes-t (ez itt a reklám helye ;D)
Na én ennek a cégnek, a Strong Bones nevû termékét használom amibõl 1 kapszula a következõkbõl áll:
300 mg kálcium
150 mg magnézium

Én ebbõl (kb 95 Kg vagyok) minden tekerés elõtt 2 darabot veszek be.
Tudni kell rólam hogy Ápr.-ban kezdtem el tekerni és azóta mentem kb 2300 kilcsit (kb 70% terep) . Egyedül a Dunamaratonon a végefelé egyszer kicsit az egyik vádlim görcsölt be ... azt hiszem ez mind magáért beszél.

A baj hogy kicsit drága. A 250 db-os aszem olyan 6-8000 köröl van (ez a nagyobbik kiszerelés).
De lehet hogy olcsóbb ... nekem fater szerezte be ;D

Jah és május elején vettem és még a fele megvan, tehát olyan fél évre elegendõ a 250 db-os (legalábbis nekem)




#70
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
xc rider: ezen már én is gondolkoztam... vhogy majd megpróbálomk naponta tekereni egy keveset...

big: megköszönném... igez, csak két hét múlva leszek ismét, de jövök, és olvasok ;)

PéeF

#71
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
És az mitõl van hogy emelkedõn ha rendesen tekerek, akkor egy idõ után szabályszerûen elkezd égni a térdem (most ne lángcsóvákra gondoljatok ;D)? Ez is az edzés hiánya miatt lehet?

#72
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hát, ha megfelel hétfõre utánnanézek. De szerintem ionháztartási probléma, és kezelhetõ...

#73
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Azzal a 800 Km-rel van a baj. Ha 8000 lenne tuti h, nem görcsölnél. ;D

De komolyra fordítva többet kéne rendszeresen bringázni. Nem csak hétvégenként egyszer egyszer. Néha nagy intenzilással is, magas pulzuson, na meg az intervallos edzés is sokat használ.

#74
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Tisztelet Doktornõk, Doktorok, Sámánok, és egyéb kuruzslók!

Volt ugyebár ama nevezett TiszaMaraton...
És voltak ama nevezett stzikla keméynségû görcseim...

Elõtte két héttel kezdtem el szedni a Magne B6ot... fizikai állapotomhoz annyit, hogy idén uszkve 800km-t tekertem, szezon kezdésig aktívan teremfociztam...

SZÓVAL MI AVESEKÖVET CSINÁLJAK, HOGY AZ IZOMGÖRCSÖK LEGALÁBB ENYHÜLJENEK, VAGY RITKULJANAK??

MInden javallatot megfogadok...

Köszi...

PéeF és joghurt... aki erre az idõre cserben hagyott :(

#75
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hi!
Kattógós ízületekkel rendelkezõknek jó hír lehet, hogy testépítõ boltokban kapni valami bogyót, ami az ízületeket hivatott védeni/regenerálni, és ha tegnap nem vittem volna haza a prospektust, akkor most a nevét is meg tudnám mondani...

Vitaminhiányos állapottól szvsz normál táplálkozás mellett nem kell tartani. Ahhoz pl., hogy skorbutot kapjunk C-vitamin hiányában kb. 5-6 hétig kellene teljesen zöldség-gyümölcs mentes diétán élnünk.
Egyébként lassan már minden élelmiszerhez vitaminokat is adagolnak. A vízben oldódó vitaminok miatt senki nem fog polyvitaminosis-t kapni, ha viszont túlzásba visszük a zsírban oldódók (pl. A, D, E, stb.) fogyasztását az káros lehet.

Tudomásom szerint az izmok oxigénhiányos mûködése miattt keletkezõ tejsav nem izomgörcsöt, hanem izomlázat okoz, az izomgörcsöt bizonyos ionok mennyiségének a lecsökkenése okozza. Ez pedig leginkább IZOTÓNIÁS italok fogyasztásával kerülhetõ el. Ezek az italok tartalmazzák a megfelelõ ionokat, valamint szénhidrátot, vagy szénhiderátokat is. Amelyik többféle (egyszerû és összetett) cukrot is tartalmaz az jobb, mert különbség van a különbzõ cukrok felszívódási sebessége, így hasznosulása között.

Az edzés közbeni vízbevitel is fontos, gyakran nagyobb szomjúságérzet nélkül is képes a szervezet veszélyes mértékben dehidratálódni.

Richtofit király, bemelegítésnek meg szvsz legjobb maga a tekerés.

Remélem nem untatam senkit sem!

Bye

#76
nehablo

nehablo

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
azert akad tabletta az ellen is: L-Carnitine, minden nagyobb taplalekkiegeszito-gyarto arulja.

ilyesmit CSAK AKKOR erdemes szedni,
HA RENDSZERESEN VERSENYZEL es az edzes mar nem segit...

#77
adamm

adamm

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 438 hozzászólás
Nekem az a tapasztalatom, hogy minél többet tekerek, annál ritkábban jön görcs. Tavaly egyszer sem görcsöltem, idén pedig Szilvásváradon sajnos igen, és kevesebbet is tekertem idén.
Amúgy a görcs fõleg a tejsavtermelõdéstõl jön, azon meg semmilyen tabletta nem segít. A tejsav az anaerob küszöb feletti intenzitású mozgáskor keletkezik nagyobb mennyiségben. Itt jön be a pulzusmérõ, amivel nagyjából be lehet lõni, hol van az anaerob küszöb, és nem szabad átlépni, különben edzettségtõl függõen elõbb-utóbb jön a görcs. Mondja ezt az, aki nem bírt 185-ös pulzus alá menni 3 órán át, aztán meg behalt a görcstõl :)
Jöhet még attól is, ha nincs ittál eleget.


#78
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Rás: köszi! Úgy látszik nem akar nekem összejönni ez a bemelegítõs téma...
De nézem már a másik topicot!

#79
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Hi

Az a kérdésem, hogy mennyire vagytok hívei- gyakorlói- mûvelõi izomzatotok ilyetén edzésének?
lehet hallani véleményeket pro és kontra. van egy derengõ érzésem, hogy bizonyos emelkedõkön soha nem fogok feljutni, ha csak a tekerésre hagyatkozom. Súlyzó elõ? Kondigép, guggolások?
Kösz

#80
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
nyissz: Tech/pulzusmérõk egyéb nyalánkságok... ha nem voltam elég egyértelmû elõbb...