Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BIOLÓGIA ÓRA: mikor mit vagy mi miért?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
149 hozzászólás a témában

#21
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
és ha még az orromat is tiszticsa esküszöm elmegyek úszónak!

:-)

#22
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
az úszás az nagyon jó ,mert nem csak összedolgozza az izmaidat, henem jó "laza" izmaid lesznek.
És a tüdõnek is nagyon jót tesz.

#23
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Hogy erõsíccsed hátadat:
Hasra fexel, két tarkóra, és emelgeted a felsõtestedet, mint ahogy már írták. Ez inkább a felsõ részt edzi. Vagy szintén hason fexel, a kezedet kinyújtod elõre, támaszkodsz vele a földön, és a nyújtott, összezárt lábadat kezded emelgetni úgy, hogy nem ér földet. Ez a hát alsó részére jó. Vagy lehet még lejárni konditerembe, oszt felhúzást csinálni, húzodzkodni/nyakhoz húzni, evezni csigán vagy kézi súllyal, mellhez húzni sötöbö. Az úszás meg fasza, mert összedolgozza az izmokat.

#24
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

A koházban is szint úgy + adtakegy térd tokot, de mivel 6 hónap múlva sem lett túlságossan jobb csináltak egy MR vizsgálatot és kiderült h. van egy repedés meg deformációk , de mázli nem repedt le egy kis darab sem hanem az ütéstûl még + csontödéma is keletkezett.

Ezt a csontödémát mirõl lehet felfedezni? Nekem kb. 8 hónapja sikerült izomból letérdelnem a váltókart és azóta egy kis(2 cm széles) dudor van a térdkalácsomon. Ez magától elmúlik, vagy valami kell rá? Az hozzátartozik, hogy eleinte fáj, de teljesen elmúlt és csak akkor fáj ,ha beverem megint.

#25
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Régebben nekem is sokszor elzsibbadt a pöndölöm ;) Ezen az segített, hogy sokkal keskenyebb nyerget vettem, mert az kevésbé nyomja el a hátsó felemben levõ ereket. Nekem az IKE Race lett a nyerõ. Azóta 80 km-t tekerek bármilyen kényelmi probléma(pöndölözsibbadás, ánuszfájás stb...) nélkül. Végülis gondolom ezért használnak keskenyebb nyerget a versenyzõk(a súlycsökkentés mellett).

#26
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
mos szop@cc engem? ;D nejác az életeddel kicsákó! 8)

#27
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
KeX!

Horizontálisan elképzeltem ahogy éppen állítod a nyergedet verikálisan, mielött egy római padon erõsíted a hátadat a nagyobb mozgásrádiusz miatt ;D

Egyébként tök jó! ;D

Szammer

#28
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Ma is tanultam valamit! :D

#29
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
a férfitag védelmében ki kell néha állni a nyeregbõl, jó mondja szam kolléga. a szakirodalom negyed óránkénti "vérfrissítést" javasol.

hátfájás a satnya hát miatt van. erõsíteni lehet, h lefexel a földre hassal és emlegeted a felsõtested. vagy konditerembe római padon (ez nagyobb mozgásrádiuszt ad). legtöbbször azért van hátfájás, mert elfárad a hát az ülésen való rossz súlyelosztás miatt, magyarán az üléspozíció horizontális állításával érdemes kísérletezni (általában hátrébb kell csúsztatni). jah, valami ilyesmi

#30
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Szóval vehetnék én akármilyen nyerget... Ok, Thanks.

#31
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
A pöndölödet úgy kímélheted a zsibbadástól, hogy néha kiállsz a nyeregbõl és úgy tekersz, így friss vér kerül ahova kell! ;D

Sz.

#32
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Azért kellemetlen egy versenyen mikor emiatt kell megállni...
A legfontosabbat meg nem is mondtam. Ne röhögjetek ki, de el szokott zsibbadni a pöndölöm is... :-\pedig a nyeregben van a za prosztatavédõ bemélyedés.

#33
adamm

adamm

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 438 hozzászólás
Ez a hátfájás nagyon sok embernek gond, nekem is, 10 éve 15 bringán mindig elõjött nagy terhelésnél. Valszeg gyenge a hátunk, mert puha városi csákók vagyunk.

#34
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Most úgy van, és rövid távon igen kényelmes. Nem lehet, hogy hülyén ülök rajta, mert rövid a felsõcsõ?

#35
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Kiegészítõ edzésnek mindenképp jó heti legalább egyszeri úszás, a hátnak mint egy masszázs olyan jó.
A nyeregcsõ helyzetét pedig a láb adja meg. Legalsó helyzetben picit rogyasztott térd a jó.

#36
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Köszike, akkor elõször is játszok kicsit a nyeregcsõvel...

#37
adolf

adolf

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás

Nem tudom idevág-e, de...Szóval a zvan, hogy tekerés (fõleg mászás) közben állandóan megfájdul a derekam. Vasárnap a szilvási maratonon ezért kellett megállnom, noha a zizmaim és a tüdõm szerint mehettem volna. Van valakinek hasonló problémája? Vázgeometria? Vázméret? 176cm vagyok, és egy Caprine 16"-os vázon feszítek 400-as üléscsõvel, jelig húzva. A stücni (vagy mi) 100mm-es, a kormány magasságán nem tudok variálni. Hm?


Ismerös a probléma! Lehet a nagyon kihúzott nyeregcsö, a gyenge has ill. hátizom. Közrejátszhat még a fáradtság is, kulönösen a lábaké. Mikor kezdenek fáradni a lábizmok a derék automatikusan átveszi a test tartását. Ha nincsenek kellöen edzett has és hátizmaid igen hamar megjelenik a derékfájás. Nekem sokat segit, hogy bringázás után mindig nyújtom a hátamat. De konditeremben/otthon hasra és hátra végzett gyakorlatok is javithatnak a helyzeten. Bratyónak a nyereg lejjebbállitása segitett.

#38
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Nem tudom idevág-e, de...Szóval a zvan, hogy tekerés (fõleg mászás) közben állandóan megfájdul a derekam. Vasárnap a szilvási maratonon ezért kellett megállnom, noha a zizmaim és a tüdõm szerint mehettem volna. Van valakinek hasonló problémája? Vázgeometria? Vázméret? 176cm vagyok, és egy Caprine 16"-os vázon feszítek 400-as üléscsõvel, jelig húzva. A stücni (vagy mi) 100mm-es, a kormány magasságán nem tudok variálni. Hm?

#39
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Örüljön ha a seggéig elhajlik...


Ne is mondd, még egy sliccet sem tudok rendesen begombolni... :-\

Ez egyébként soft kartörés, "csak" az orsócsont reccsent, de az nagyot....de nem nyílt meg darabos stb...szóval annyira nem bizarr.

Az a vicc, hogy sosem gondoltam volna, hogy ilyen velem is történhet, ráadásul nem is valami hard-core dh pályán, hanem eccerû korcsolyázás közben. :'(

#40
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Szerintem érezni, fogod. De legjobb ha az utsó kontorollkor megkérdezed a dokit. CSak nehogy azt mondja: EMBERRR EZZEL BICIKLIZNI??? Örüljön ha a seggéig elhajlik...
Mer' kb. nekem eccer ilyesmit nyomtak:

Kérdezte, hoy mia pálya, monodm semmi gond, csak kicsit "lazább" lett az izület, nem tartott annyira atérdem.. mire a doki:

Hja, kérem, a jótállás az nem nálunk van.

szerintem soft kartörés után, gondolom 4 hét gipsz- kell vagy 3 hónap, mire ujra a régi lesz. adddig meg tornáztasd. A mindennapi mozgás sokat segit, meg napoztasd sokat, bár ezzel télen okosat mondtam 8)