Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BIOLÓGIA ÓRA: mikor mit vagy mi miért?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
149 hozzászólás a témában

#101
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
más téma:

bátor voltam, s életemben ismételten félretettem minden szkepticizmust, s kipróbáltam egy dózis Powerbar gél kaját - tejóég ez volt a véleményem, ez már a doppingolással határos, ennyire durva lenne a sporttáplálkozás? ezek után van értelme, mondjuk maratonra, kakaóscsigát meg ilyesmit vinni?
félelmetesen jól feltölt, pedig csak egy nagy halom vitamin meg szh. van benne...

#102
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Engem is. ;)

#103
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
köszi a tippeket, próbálkozom, csak lesz valami... ;)

azért ha van idõd <potty>, plíz írd meg részletesen, szerintem vagyunk itt egy páran, akiket érdekel

#104
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Hi!
A fogyást rohadt bonyolult leírni. Tényleg az a lényeg hogy 15%al kevesebbet kell bevinni mint a felhasználás, de emellett mindenféle rdst fehérjét napi kalóriát heti kalóriát kalória égetést testömegindexet kell számolgatni hozzá.
Majd ha lesz idõm kifejtem.
Dante: Ne aggódj elõljáróba csak annyit hogy jó úton vagy . annyit kell javítanod, hogy ne izomkodj edzés közben. Fogyni akkor lehet jól ha sokat pörgetsz. Az izomkodás nem jó mert akkor nem (csak) zsírt égetsz közben. Szóval tekerj sokat de lassan.
By


#105
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Kevesebb energiát kell bevinni,mint amennyit elhasználsz....
A futás az nem rossz,ha legalább 2x-3x teszed egy héten.
Este meg vacsora helyett próbálj bulátát,puffasztott rizst/búzát enni igyál rá jó sokat,az beledagad a gyomrodba és teltség érzést nyújt....

#106
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Nekem is fogyni kéne, én azt tervezem hogy elkezdek futni. Itt a környéken egy kört, a bátyám is ott szokott futni, azt mondja kb 3km. És elég jól formál úgy veszem észre.

#107
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
lenne nekem is egy kérdésem:

nem tagadom, fogynom kellene, akár 6-8 kilót is, de ha nem eszem, akkor nem is megy a tekerés (ha kihagyom mondjuk a vacsorát, akkor másnap nincs már szufla), ha meg eszem, akkor csak izmosodom, s nem is megy rosszul, javítok az idõimen stb., de súlyt nem veszítek...erre mit tanácsolnátok? lehet, hogy azért nem megy, mert túl intenzíven megyek? vagy csak nem elég hosszan (1 menet 35 km aszfalton vagy 25 terepen általában)?

#108
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
alapvetõen a felkészülést így érdemes kezdeni (ilyen hobbi maratonos szinten) SZVSZ:

egy-két hónapig laza tekerés fokozatosan növelve az idõtartamot 1rõl akár 3-4 órákig is (már ha nem egy körre akarsz beszállni)
és minden héten ciklikusan szintén egyre erõsebbeket menni majd köv hét elejére visszavenni valamennyit

csak ezután érdemes nekilátni az erõfejlesztésnek (durvább terep több szinttel)

#109
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

A legjobb az lenne ha a sportkórházban csinálnának neked egy terheléses tesztet (kb. 10e ft) és meghatároznák az anaerob küszöbödet és ahoz tudnád igazítani az edzést


Ha komolyan gondolod az edzést érdemes megcsináltatni. Egyépként csak 4500 Ft a terhelési a sportkorházban (2 hónapja voltam).

#110
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
para:
problema ismeros nekem is ugyanaz a problémám.
tesi szakos fosulisok azt mondtak nekem , hogy rngeteget kell uszni nekem spec a bagó miatt van :'( de már leszoktam :D

#111
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Höhö...
azt megköszönném...mmost csak pislogtam mint hal a szatyorban a sok areoizéktõl ;D
a pulzust még értem... ::)

Elõre is köfi.
PéeF

#112
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
hi
Ahogy XC Rider írta sokat kell menni, már idõben, de a hangsúly az alacsony pulzuson van. Pontosabban a max. pulzusod 60 -70%a között kell tartanod a pulzusod. Ez az aerob edzés és ez fejleszti az állóképességet. Persze azt nem tudom hogy mikor fogy el a szufla. Gondolom még az aerob határodon belül, mert ha már anaerob égetést végez a szervezeted akkor azt kéne edzeni és nem az állóképességet.
A legjobb az lenne ha a sportkórházban csinálnának neked egy terheléses tesztet (kb. 10e ft) és meghatároznák az anaerob küszöbödet és ahoz tudnád igazítani az edzést.
De pulzusmérõre mindenképpen szükséged lesz.
Ha érdekel megpróbálok anyagot keríteni hozzá hogy jobban lehessen érteni. by


#113
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
vagy tarts pihiszakaszokat a hosszabb úton, de ne szállj le, csak menj egy kicsit lassabban, mozgasd át az izületeidet, s küzben iszogass...minden (na jó, majdnem) maratonon van lanyha szakasz (majdnem sík, egyenes, sima)

#114
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Ha jól akarsz menni a maratonokon mindenféleképpen hosszúakat kell menni. Nem fontos hogy terep legyen, lehet országút is. Min. 2-2.5 orákat alacsony pulzussal, egy héten többször (min 2). Ha szeretsz futni az is jól fejleszt.
Csak ne felejts el utána nyújtani.

#115
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali!

Ha már ilyen jól belelendültünk...
KÉRDÉS:
mivel lehet állóképességet növelni?

Mert hogy igazából soxor maratonokon amiatt kezdek el lemaradozni, mert elfogy az erõ, pontosabban a szufla a tüdõmbõl... Pedig izomzatilag bírnám... Ha megállok ilyenkor pihenni, 2-3percig, akkor ismét teljes erõbõl nyomom... Szóval elég gyorsan regenerálódok...

Tudom/gondolom a legjobb az lenne ha úsznák, de ezen tudományt még nem sikerült elsajátítanom, amit szégynelek is, de ezen most nem tudok változtatni...
Esetleg futással?
Vagy hosszabb távok tekerésével?

Thx...
PéeF

#116
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Amúgy egyszer egy eséstõl szét ment a bal térdem és mé 10 km-t mentem hazáig, mert nem éerztem. Bedagadt ahogy kell estére a Doki meg azt mondta h. pihentesem m. csak ínszalag húzódásról lehet szó. A koházban is szint úgy + adtakegy térd tokot, de mivel 6 hónap múlva sem lett túlságossan jobb csináltak egy MR vizsgálatot és kiderült h. van egy repedés meg deformációk , de mázli nem repedt le egy kis darab sem hanem az ütéstûl még + csontödéma is keletkezett.
Esni áprilisban estem el az utolsó MR meg decemberben volt mikor is azt modták. eltünt az ödéma, a porc is mondjuk rendbe jött, a deformálodás azért van, de nem zavaró helyen, DE azért még ne terheljem túlságossan.
Ez után még 1 évig éreztem és még mindig érzem a hidegben. A lábam meg azóta is vékonyabb.

#117
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Nekem mázli v. inkább mégsem nem a láb izületeim ropognak, bár régen a bokám hajlamos volt rá, de ez elmúlt, hanem válltol végig a kezemmen kattogok és van mikor kevésbé.

#118
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Dante: Az "olyan" kattogásról amit akkor hallasz ,amikor az ujjadat ropogtatod, csak annyit hogy ha a vadi új xt kart fejszével szeretgeted hidd el az is eltörik. Szóval az ujjropogtatás nem igazán fiziológiás mozgás, ellentétben a sporttal ergo ott nem a kopástól ropog hanem a cseszegetéstõl (Viszont igen alaposan kopik közben az izület) ;)

#119
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
+pezsgotabletta:
mivel ABC ben vasarolhato, nincs benne annyi C vagy akarmilyen vitamin /szoval ami ra van irva/ mint a tablettakban. Ezert ihatod orrba szajba nem lesz ole semmi bajod, ergo nem is hasznal.

Ezert kell 500mg os szopogatos C vitamint meg MagneB6 ot venni.
mert azt azert tudni kell hogy mindennek ennek is ha sok akkor karos mellekhatasai lehetnek. Szoval olvasd el vagy kerdezd meg ;)!


Ropogas:
be kene olajozni... sajna ez nem igy megy.
Teljesen egyen fuggo dolog. Volt olyan haverom aki majd' szetesett szegeny. Valamit lehet neki artani, de nem sokat.
Hogy ne legyen semmi baj, azert en is tudom ajanlani az elozoket /mindenkepp egy ket nyujtas, meg fel kell oltozni/ Kihuzni a nyeregcsovet. Stb.
Persze nekem is lent van, de altalaban kiallok, vagy ha ulok az nem terheli meg a terdem, mert vagyok annyira edzett...
Egyik trialos cimboramnak a porc is levalt a terderol... gondolom a sok pedalbol ugralas.
Az uj sportagakkal ujabb betegsegek is elo fognak jonni...
Es akkor meg nem beszeltunk arrol hogy egy kis teli tekeres utan nemelyik ferfi tarsunk alig talalja a szerszamat... Betet ide vagy oda :-(

#120
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
na és mi a helyzet az olyan kattogással, amit mondjuk MINDENKI (akit eddig kérdeztem) hall, mikor az ujjait hátrafeszíti? itt is kopásról van szó? (minden embernek, beleértve a 10 éveseket is, kopottak az ujjizületei?)

Paraferee:
egyél tésztát - pizza, makaróni stb, sok gyümölcs, burgonyát és fehérkenyeret hanyagold, mûzlit egyél, s utána 1-2 napig ne tekerj