Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BIOLÓGIA ÓRA: mikor mit vagy mi miért?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
149 hozzászólás a témában

#81
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Még valami a bemelegítõs-gyakorlatok kérdésemen kívül (amire remélem kapok választ): írtátok, hogy van valami "kutyariasztó". Olyat hol lehet kapni Bp-en? Kb mennyibe kerül? Mennyire mobilizálható, és kapható elõ valahonnan, amikor kell?

#82
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
pulzusmérõs topikban is volt már szó errõl ;)(Tech)

#83
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Hali!

Bamba módon sikerült egy ugyanilyen témájú topicot nyitnom, de Trollembernek hála idetaláltam. THX!

Szal a kérdésem az lenne, h ti milyen gyakorlatokat szoktatok végezni bemelegítés gyanánt, illetve tekerés után nyújtásként? És idõtartamra mennyinek kellene lennie?

THX

#84
nehablo

nehablo

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
régi téma a kattogás meg ropogás, de hátha érdekes lesz:

ha mar regota van, es/vagy fiatal vagy, akkor tuzes az ortopediara vagy a sportorvoshoz.

tobbnyire ott kozlik, hogy az oka:
a.) tuledzettseg
b.) rendszertelen edzes
c.) kiegeszito sportag hianya
d.) helytelen bemelegites

utana elmondjak, hogy a gyogytorna es vagy manualterapia segit, de az sajnos tb-re nem megy, csak a maganrendelesen... az heti 2*15 perc= 2*4k

az esetek egy reszeben hasznal. miutan rament az osszes penzed, abbahagyod a kezelest/tornat, es megprobalod otthon vegezni a kotelezo gyakorlatokat.
persze erre soha nem lesz ido, es fel ev mulva ujra kattog.





#85
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Csak nehogy azzal az 50-es tempóval nekielõzzél egy fának.. aztán már felesleges volt a nagy erõkifejtés. ;D

#86
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
biztosan benne van a rejtett adrenalin tartalék, meg az is tény, hogy két bringás LÉNYEGESEN izmosabb tempóban halad, mint egyetlen...lelkileg nagyon sokat számít, hogy más is ott hajt melleted, meg így kevésbé hajlamos az ember bambulni (na, ez velem néha elõfordul, csak nézelõdöm, nem is figyelek az útra, s már 15-el vánszorgok, míg csak arra kapok észre, hogy valaki elhúz mellettem 40-el...)

bár erre az adrenalin pumpára érdekes ellenpélda, hogy ha SOKKAL jobb bringással mész, éppen az ellenkezõ hatás érvényesül - még annyira sem megy, ahogyan szokott, annyira földbe döngöl

erre van egy érdekes tippem - maratonokon észrevettem, hogy ha úgy elõzöm az elõttem lévõt, hogy mondjuk õ 30-al, én 35-el megyek, akkor õ küzdeni kezd, megpróbál visszaelõzni, rámtapad stb - DE ha hirtelen erõkifejtéssel berobbantok, s mondjuk 50-el megyek el mellette sprintben, akkor, még ha rövid ideig is, sokkal gyorsabb tempóban megyek, így esze ágában sincs próbálkozni, még akkor sem, ha 200 méter után visszalassulok 30-ra

éljen a pszichológiai hadviselés 8)

#87
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Na erre nem tudok magyarázatot, de tényleg így van!
Én is sokkal jobban megyek ha jön velem valaki, fõleg hogyha tudom róla hogy jó bringás. Ilyenkor egybõl bizonyítani akarok, de honnan a gányból van rá energiám???
Talán az adrenalin teszi. 8)

#88
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Hali!

Érdekes Dante felvetése. Eddig csak azt hittem, hogy velem fordul ilyen elõ, de úgy látszik más is tapasztal ilyeneket. Nem tudom mi az oka, biztos lélektani dolog, de ha valaki elkezd láthatóan fáradni mellettem, nekem annál jobban megy. Tényleg olyan mintha elszívnád az energiáját. Lehet, hogy ösztönösen riválist látsz benne és térdre akarod kényszeríteni?

#89
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Rás: bemelegedni?? hm... elõtte letekertünk közel 40kilcsit...közvetlen elõtte toltam a lovat kábé félóráig, illetve a tolás után uszkve 5-10percnyi nézelõdés következett a kalapáti parkolóban... szal ha így melegszek be, akkor nagyon bazzzzze... ;D

ezentúl maratonokra is úgy járok akkor, hogy elõtte plussz egy kört lenyomok ;D vagy csak a msáodikat méretem ;)


Csõváz és hátszél...
vagy joghurttal kenegessem a lábam?? :P nainkábbneeeeem

#90
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Ez a pulzusos dolog nagyon divatba jött, bár szerintem elég macerás ügy. Minenképpen kell hozzá egy normális pulzusmérõ, majd egy csomó idõt rá kell szánni, hogy belõdd az értékeket, amik ugye nem teljesen állandóak. (különösen, ha nem élsz teljesen rendszeres életet)
Versenyzõknek ez persze megéri, de ha nem akarsz ezzel vacakolni, elég annyit tudni, hogy olyan tempót válassz, amivel kb. 4 órát (ez nem egy tudományos érték de kb. jó) le tudsz tekerni eléhezés nélkül.
A teljesítmény további fokozásával már nem igazán nöelhetõ a zsírok lebontásának üteme, viszont hamarabb kell újra enned.
Ha nincs rendszeresen ennyi idõd, akkor nincs mese, az étrenden kell változtatni, bármilyen utálatos is...


#91
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Rás;
köszi az infót, beindultam, meglátjuk mi lesz - én biztosan az intenzitást rontottam el, hogy csak erõsödtem eddig...mentem összerogyásig orrvérzéses tempóban, de most már visszaveszek (a túlerõltetés az izületeknek sem az igazi)



#92
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
És ezzel le lehet fogyni? Hmm, mik vannak. ;D

#93
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
nem csigalassú tempóban hanem úgy hogy ne maximumon dolgoztasd a tested hanem kb 60-70%on max...
ezt a legegyszerûbb úgy figyelni hogy pulzus a max pulzus 60-70%a körül van (bár nem vagyok nagy szaki a témában)...
kiindulásnak jó... vagy a másik módszer pulzusmérés hiányában hogy lazán nem megerõltetõen tekersz... mondjuk nálam ez már 27-30 körüli tempó de elég 20-25 körül kezdeni ;)

#94
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Az a lényeg hogy monnyuk tekerjem körbe jónéhányszor a Velencei-tavat csigalassú tempóban a két hónap során? :D

#95
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Para... nem lehet hogy egyszerûen csak bemelegedtél? ;D

Dante: fogyókúra egyszerûen: alacsony intenzitás (60-70%os pulzos hosszú távon... tuti hatás (kérdezd meg Buzzt ;) õ is lenyomott két hónap alatt vagy 6-8kilót és semmi kajamegvonás...)

#96
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
neeem, ilyen a vércukorszint ingadozás miatt is lehet, néha velem is elõfordul, hogy hirtelen felturbózom (persze az ellentettje is igaz)

de az is lehet, hogy csak jó vagyok 8) ;D 8) ;D

az még nálam elõfordul (káröröm effektus), hogy minnél szarabbul megy a társaimnak, nekem annál jobban megy (elszívom az energiájukat)

#97
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
hm... akkor azért toltam azoknál az érdekes zöld, villódzó kövek mellett?? ::) ;D és anyukám ezért akarja a mai napig rám erõszakolni azt a molyette kék sztreccs felsõt, amin még úgy ahogy látszik a kopott nagy S betû... AHA! ;D

#98
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Biztos, hogy nem a Kriptonrol jottel?? ;D ;D ;D ;D

#99
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy...

bükkben voltam, és ismét történt olyasmi, amire még nem találtam magyarázatot:
olaszkapunak felfele éreztem, hogy a lábaim dolgoznak mint egy dízelmotor, és jó 2km-rel a tetõ elõtt szépen ott hagytam a többieket, mert repültem már szinte. 12-15km/h közt haladtam felfele végig...

Ilyet már tavaly is csinált a lábam velem, hogy eccer csak berobbant, és mentem...

MITÕL??

Elõtte semmi extrát nem ettem (hambit), nem ittam (kútvíz)...

VAgy ez csak a mögöttem levõ km-ektõl lehet?
de az olaszkapui tekerés elõtt jó fél órát szinte ültem csak, majd toltam... :-\

Üdv, PéeF

#100
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Nem véletlenül, és nem csak a marketingduma miatt használják sok ezren, tõlünk nyugatabbra az ilyen "sportkajákat"! Tényleg érezhetõ a hatásuk. Bár az árukat is megkérik.
Tény az hogy hatásosak.