Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szlovákiai Túra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
371 hozzászólás a témában

#241
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
Köszi a gyors választ Tiberius én is remélem nyárra ez a feszültség is feloldódik és minden olyan lesz mint régen!! Ja és nemrég voltam Debrecenben (végre hosszú évek után) és nagyon aranyos kis képet kapott a város fõleg a belvárost nagyon eltalálták!! üdv vadkakasok!! :):):)
join your life, join your bike

#242
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Hi attibike!

Valóban nem könnyû a kérdésed, és nem is akarok politizálni ezen a fórumon.
Tapasztalatom nincs, ugyanis nem voltam még kint a sikertelen szavazás óta, csak egy ismerõsöm meglátásait tudom leírni. Õ rendszeresen jár ki többnyire a bihari és erdélyi részekre, mindig ugyanannál a családnál szokott megszállni, és hát sajnos érzett egy kis feszültséget, nem volt olyan a légkör, mint elõtte. De abszolúte nem volt ellenséges!!!
A csapatunk nagy része debreceni, ultio is az volt még a régi szép idõkben... :)
De mostmár Pesten is vannak többen, azért a többség debreceni maradt!

Üdv!
Latolgatni tízszer kell, dönteni csak egyszer.

#243
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
szia Tiberius!
Két rövid kérdésem lenne így lassan az ünnepek végén az, hogy szerinted van-e valami kihatása a népszavazásnak az ottani lakosok kedvességére (vigyázz nehéz kérdés:)) a másik meg megkérdezhetem hogy milyen csapat csak a kiváncsiság fût mert Te debreceni Ultio meg pesti?? kösz és további jó tekerést!!
join your life, join your bike

#244
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás

halihó Tiberius!!
Szlovákia túrán voltunk 2 éve olyan egy hétig, vannak jó képek meg minden.
Csorba tó, Poprádi tó, Tátrafüred felé tekertünk fõleg montikkal de velünk volt egy régi barát (50 fölötti) és inkébb aszfalton nyomtuk. ha tényleg érdekel a dolog keres meg az atisch@freemail.hu-n vagy az msnen és szivesen mesélek!! (vagy majd ide megírom)Már amire még emlékszem! :) Én meg Erdélybe szeretnék menni a nyáron barátokkal tekerni Torda hasadék, GYalui havasok, Torockói hegységbe az sem lehet rossz hely!! Ha valaki ismeri a környéket akkor írjon!!! üdv: Attila


hI attibike!

Szóval ahogy írta ultio, Szlovákiában voltunk, tavaly pedig a Bihar hegységben Romániában. Ha jól tudom az nem is Erdély része még.
Jövõ nyáron én szeretnék elmenni Erdélybe, de ez persze a csapatunktól függ! Ezért ha lesznek majd infóid Erdélyrõl, cserélhetünk! Üdv!
Latolgatni tízszer kell, dönteni csak egyszer.

#245
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
Na ettõl félek én is! Habár vanegy barátom aki eltudja mondani hogy vegyem a jegyet!
Ja de a legkirályabb Szlovákiába volt nem vettünk a vonatra sosem kerékpár jegyet csak személyt. És akkor kis tanakodás után mindig jobban jöttünk és a kalauznak is meglett az aznap esti kis betevõje! Hát csak hogy a románoknál is ezt ugyanígy megjátszani az kicsit kérdéses, habár 100 hogy elfogadná a "borra" valót!
Nekünk azért olyan 120 kmet kéne vonatoznunk de én is a határig magyar vonattal és onnan meg mi is áttekernénk Nagyváradra! Ott aztán mindig át akarnak vágni meg hát elég könnyû megkavarodni abban a nagy pénzekben!
join your life, join your bike

#246
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
...én mentem már román vonattal, a pénztárosnéni jól át is rázott. mondjuk könnyû dolga volt, én csak habogtam az állomást, õ meg leírta mennyit fizessek.

..mindez bicaj nélkül.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#247
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Mi vonattal mentünk a határig, Biharkeresztesig, onnan meg bicajjal tekertünk Nagyváradra, majd tovább Belényes és a Padisi fensíkig végig. Nem kockáztattuk meg a román vonatot. Vissza is tekertünk.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#248
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
Aha én a Gyalui havasokba és a Torockói hegység szeretnék menni mert ez néz ki egyelõre a legjobban. Remélem a szállás is jó lesz ahol a cumókat ott lehet hagyni, mert azt nem lehet cipelni! Ja és még egy kérdés ultio autóval voltatok vagy vonattal??
Ha vonattal akkor milyen a helyzet mert a honalp csak románul megy amibõl nem vágok sokat!!
join your life, join your bike

#249
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Nincs semmi baj, ha meséltél. Mi konkrétan a Padisi fensíkon voltunk. Végig esett az esõ. Itt bicajozni nem nagyon lehet, mert sziklás a talaj, meg bicajjal nem is közelíthetõk meg a szép helyek, így elég sokat gyalogoltunk.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#250
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
Sorry ha félre értettem csak gondoltam elmesélem hogy én meg két éve voltam és jövõre ERdélybe akarok menni! Na de ezen ne vesszünk össze inkább mond már el merre tekertetek Erdélyben??
join your life, join your bike

#251
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Szerintem itt egy kis félreértés van attibike! Mi idén nyáron már voltunk Szlovákiában. Képek a galériámban.
Tavaly Erdélyben voltunk.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#252
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
halihó Tiberius!!
Szlovákia túrán voltunk 2 éve olyan egy hétig, vannak jó képek meg minden.
Csorba tó, Poprádi tó, Tátrafüred felé tekertünk fõleg montikkal de velünk volt egy régi barát (50 fölötti) és inkébb aszfalton nyomtuk. ha tényleg érdekel a dolog keres meg az atisch@freemail.hu-n vagy az msnen és szivesen mesélek!! (vagy majd ide megírom)Már amire még emlékszem! :) Én meg Erdélybe szeretnék menni a nyáron barátokkal tekerni Torda hasadék, GYalui havasok, Torockói hegységbe az sem lehet rossz hely!! Ha valaki ismeri a környéket akkor írjon!!! üdv: Attila
join your life, join your bike

#253
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Hazajöttünk Szlovákiából! Nagyon klassz hetet töltöttünk el!
Képek a galériámban.

#254
gabriel8

gabriel8

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Most jöttünk haza 5 napos túránkból.

Szállás: Telgártban 300 SK / fõ / éj, de osztrák minõségû + ingyen konyhahasználat.
bringatúra a 1946m-es Králova Holára, a Magas-Tátrában a Poprádi tóhoz és a Velické plesohoz 1670m-re: 7 km 10%-os), stb.....

Korábbi 5 év szlovák túratapasztalatai itt:

http://www.angelfire...abor/index.html

Szállásinfo pl:
http://vratna.hej.pl/nt.htm#no

http://www.brezno.sk/ubyt_hhr.htm

http://www.nizketatr...ubytovanie.html



#255
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás

Pont Thommey nem tudott eljönni velünk :(, de a többi stimmel.
Mi 230Sk/éj/fõ alaudtunk zuhanyzós faházakban. Nyáron (szezonban) biztos drágább egy kicsit.
De ilyen árban találni hasonló, nem túl jó állapotú szállásokat, elég sokfelé.



ühüm, bocs, nem igazán tudtam, végül is ki ment ki nem, csak tudtam hogy ilyen buszos dologban terveztek.
Sztem télleg addig érdemes kihuzni a vérbe, amig õk sem kapnak észbe s kezdenek el "turistafeelinget" felvenni,a amikor már egy kurva ismert fánál is dupla a sör ára, mint kis hazánkban...
aztán meg agyalnak a turizmussal foglalkozó okos némberek, mija pötschért nem jön a Balatonba feredni' senki...
Szal, ha tehetem, én bicóval megyek akárhová, ha idõbe belefér...pont a podlesoki kempingben taliztam egy angol sráccal, aki közép -európát csapatja be a touring monsterjén-ahogy definiálta a bicót / full deore, meg csomagtartó, benzinfõzõ, edényszett, anyámvalaga...-mert "igy nem kell mindig bénázni a szállással, errefelé még lehet vadkempingezni is akár, ha meghuzod magad, meg elég olcsó minden"...

#256
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Én nagyon vágynék Ausztriába, de idén Szlovákiát terveztük be, meg azért gondolom Ausztria kicsit húzósabb összeg!


#257
Irvine

Irvine

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Mountain bike túrák Ausztriában helyi profi idegenvezetõvel! Info itt: 70/385-9238, bike@vodafone.hu

Kér haver volt és azt mondták szuper!

Üdv:

Irvine

#258
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Pont Thommey nem tudott eljönni velünk :(, de a többi stimmel.
Mi 230Sk/éj/fõ alaudtunk zuhanyzós faházakban. Nyáron (szezonban) biztos drágább egy kicsit.
De ilyen árban találni hasonló, nem túl jó állapotú szállásokat, elég sokfelé.

Egy túrista szótárat (jobb utikönyvekben van ilyen) nem árt vinni, mert idegen nyelvet nem beszélnek, étlapból is csak szlovák nyelvû van az ilyen occsó helyeken, legtöbbször...


#259
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Ahoj!

én nemrég voltam kinn bicóval, mondjuk, csak a szlovák paradicsomig jutottam- felbuzdulva thommey-ék buszos akcióján-, de nagyon ott van a hely. Szállás az tök olcsó már ha sátrazni akarsz, a podlesoki kempingben 55 Sk volt egy fõnek/egy éjszaka. Kaja dettó, egy tál zaba+sör 80 Sk, harmadosztályú helyen. Ha alacsonyabb kategóriájú szállásokkal beéritek, akkor elég jól jöttök ki, ha kicsit üszkösebb a zsebetek **-tól fölfelé beindul náluk is a kelet-európai virtus...
Aszfalton csapatni NAGYON JÓ senki nem akar meggyilkolni, ált. elég szélesek a leállósávok, s nincs ott sem elspórolva az anyag.
Én montimmal voltam- sátor,hálótatyek polifom, gyalogtúraszett- felállással.
Kelet szlovákiában vigyázni a cigány falvakkal télleg elég indiai feelinget árasztanak. Soha nem fogom megérteni, hogy miért nem nõ körülöttük még egy SZÁL GAZ SEM!! Valami lehet, bennük, ami erõs gyomirtó hatású... de ha túráztál már mondjuk az aggteleki karszt környékén-szendrõ, szendrõlád, s társai.- akkor nem leszel felkészületlen.

ami a Magas Tátrát illeti: most megyek asszonnyal -vonat, puccos szálló, lanovka usw...- kiváncsi vagyok milyen, kölyökkorom óta nem voltam Tátra lomnicon.

by

#260
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Na talán elmehetek én is Szlovákiába. Ezért szervezkedek újra.
Ha valaki tud olcsó (kb. 1500 ft / éjszaka) szállást, az légyszi segítsen!