Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Otthoni szerelés, szerszámok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6026 hozzászólás a témában

#5861
nehablo

nehablo

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
azta.. kezdek belejonni. a kovetkeztetesem: mire osszejon minden cucc, addigra mar annyira ismerni fogom a gep minden egyes csavarjat, hogy kisujjbol ossye tudom majd rakni ;D
vagy legalabbis remelem...

#5862
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
és sztem kis bátorsággal magad is összerakhatod... (sztem az új bicikli sem olyan bonyolult szerkezet)

#5863
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Itt az apróból elég sok mindent meglehet szerezni szinte féláron a bolti értékhez képest, szal ebbõl a szempontból oks, viszont használt alkatrészek (nahát ;D), de vannak nagyon jó állapotban lévõ cuccok is. Így apránként tudod összerakni a cangát, tehát elõnyös ha nem vagy eleresztve zsével. Mert lehet hogy míg összegyûl a pénzed egy komplett bringára megöregszel.. ::) Ja és lehet üzletelgetni is... megveszel vmi alkatrészt olcsón és drágábban eladod... ::)

#5864
nehablo

nehablo

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
sziasztok, nekem is van egy kerdesem: uj bringat szeretnek, olyan cuccokkal, amilyenek meg nem voltak nekem. a regin (kogagyi) mindent meg tudtam javitani otthon.
a kerdes: vegyek komplett gepet, vagy vegyem alkatreszenkent, es rakassam ossze valakivel, vagy probaszerencse?

#5865
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
sztem abban megegyezhetünk, hogy a SRAM-féle láncok megoldják az összes ilyen problémát a patent-szemükkel ...
Nekem meg még csak 7es van :(

#5866
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Prefi

7es láncnál annyira nem majrés a dolog, de nekem (9s) olyan 100-200 km után már igencsak elállt a lemez a szegecsnél :P

#5867
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
majd a kovetkezo tulaj.

#5868
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Itt kérdezem meg, bár nem tudom, hogy ez esz-e a megfelelõ topik. Ki mivel szokta javítani a festést a vázon. Úgy értem, hogy lejött a vázról a festék, pl. leverte a csomagtartó, és ki kéne valahogy javítani. Valahol a körömlakkot olvastam, mint megoldást.

#5869
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ez a csap mizéria csak a 9es láncoknál van ;)...

szóval: " nó para" :D

#5870
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
figyu. én tavaly szedtem úgy nagyon szét a láncot (vagy tavaly elõtt), és azóta is váltogatok vele, és nincs semmi baj vele. Egyébként meg mittudom én melyik láncszem volt az. (ha ez számít vmit, 7-es lánc van a gépen). És nálam (meg sztem másnál is) a külsõ lemezekbe szorul bele a csap, ergo a végeivel sincsen semmi különös dolog csinálva (sztem)

bye

#5871
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Prefi
Majd késõbb fog lepattani a láncszem oldalsó lapja, mikor már eleget váltogattál vele.... akkor már nem biztos h. szerencséd lesz ::)

megoldás: nézegesd meg minden tekerés után, az látszani fog, mikor már lazult és ekkor vidd el bótba, ahol szépen összepréselik neked az említett Rohloff szerszámmal.
Ami azért nem elérhetetlen, nekem asszem 24000ért hoztak volna. :P de lehet, hogy 40000? már nem emléxem, de ha van lóvé, van szerszám is 8)

#5872
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Ugy gondoltam, hogy ha ugyanazt a tüskét teszem vissza, a fejét, amit lebarmoltam v.mivel (mint a szegecset) szét kell roncsolni/terpeszteni, hogy ne pattanjon le a lánc lapja.

A problémám megoldása az lett, hogy kivettem mégegy szemet, már ügyesebben.

#5873
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
hát én shim. láncot szereltem össze u.azzal a csappal, és mûxik. és minden speckó szerszám nélkül. Akkor most csak mázlim volt?

#5874
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
igazabol a sima no lancokat nem szabad ugyan azzal a csappal osszeszerelni!
lehet kapni kis csapot amivel ujbol ossze lehet rakni.
ha kint van akkor sz.pi! :-)
egy lancszem kivesz es jobb kezzel bal val felett elhajit!
megfelel meg szereleshez a szerelotuske (lyukaszto) meg vmi alatet...
de ha azt sem tudod mik ezek akkor ne is kerdezd hogy ezekkel hogy lehet szerelni!
ja es a csapok ujboli szegecseleset csak a rohloff lancbontoval vegezheted el! ilyened nem lesz soha!

tehat vegyel egy qrva lancbontot meg egy csapot hozza!!!

#5875
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Hali!
Hûha. Már nem tudom. De két lehetõség áll fenn. Vagy simán láncbontóval össze-szerencsétlenkedtem, vagy az láncszem egyik lemezét kifordítottam, és a másikba meg kalapáccsal belesegítettem. De már nem tom. Azóta mindig vigyázok.
A második kérdés meg nekem nem világos: én csak betolom a lánbontóval, és kézzel jól megmozgatom a bontott szemet, hogy ne szoruljon, és ennyi...

#5876
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Nekem kiesett :( Hogy raktad vissza? Egyszer régen már volt mákom és vissza tudtam tenni, de ma egész du. szerencsétlenkedtem.

Ha vissza rakom a szegecset hogy kell a végét lekezelni, hogy a lánc lapja ne pattanjon le róla? Láncsatuval egyszerûen megoldható? Láncsatu nélkül hogy/mivel célszerû csinálni, hogy jó legyen?

#5877
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
és amikor nyomod ki, figyelj arra, hogy ne essen ki a láncból a szegecs, mert szar visszarakni
üdv

#5878
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
THX... ;D ;D ;D

#5879
F1

F1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 422 hozzászólás
Csak simán láncbontó szerszámmal kinyomsz egy szegecset és kész.Miután belenyomod ügyelj arra hogy "középen" legyen és akkor nem lesz semmi baj.

#5880
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
Császtok! lánc szétszedéséhez van vmi fontos tudnivaló (hol kell megbontani...stb)? :D (Shimano IG-51=Alivio)
Vagy csak neki kell esni és kinyomni a közepébõl a szemet?
;D